Може ли някой да се похвали, че е щастлив във връзката си?

  • 9 372
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 530
Очаквай включване значи - казвам го сериозно, не че го желая на ваш познат, просто няма начин да останат подминати всичките ви познати от тази епидемия Simple Smile  На колко сте години сега?

# 76
  • Мнения: X
Очаквай включване значи - казвам го сериозно, не че го желая на ваш познат, просто няма начин да останат подминати всичките ви познати от тази епидемия Simple Smile  На колко сте години сега?
Средна възраст-около 55 години.

# 77
  • Мнения: 18 530
Да, по-възрастни сте, затова. Огледай се в 30-40 + годишните си познати.

# 78
  • Мнения: X
Тя е от поколението, в което .. така де, да не пояснявам, но - соц поколението, да го кажем. От тях и аз не се сещам за много разведени.

# 79
  • Мнения: 18 530
Да, но в диапазона 30 - 45 нещата вече не са такива.

# 80
  • Мнения: 18 993
Но на 50-60 вероятностите за трайна връзка са големи. Не защото си станал достатъчно мъдър или си срещнал някой невероятен, а защото си прекалено дърт да започваш отначало.

# 81
  • Мнения: 18 530
Може би, но това пак не е "връзка за цял живот", защото до 60 може да си имал предишни бракове, деца и т.н., нали?

Или имаш предвид, че които са издържали до 60 годишни заедно са вече във вечността??

# 82
  • MI
  • Мнения: 11 803
Всъщност България не е в челните места по разводи в Европа, дори сме на последните. Друг е въпросът, че сме в последните и по сключване на брак, та не знам доколко е вярна статистиката:
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2018/04/12/3161654_broiat_na_sklju … i_dogonva_nivata/
https://lifestyle.bg/travel/stranite-s-nay-neuspeshni-brakove-po-sveta.html
Аз съм в тази група, а само 2 мои познати се разведоха. Останалите или не са сключвали брак, или са си заедно. Така че гледането само на тесния кръг познати никога не дава представителна извадка.

Има много щастливи семейства, нормални двойки, но който няма големи проблеми няма и нужда да търси съвет или да тръби че е ОК.

# 83
  • Мнения: 18 530
Ще излезе, че аз съм единствената с разведени познати - дай Боже Simple Smile Несключилите брак, разделени с дете, аз си ги броя за разведени.

# 84
  • Мнения: 18 993
Може би, но това пак не е "връзка за цял живот", защото до 60 може да си имал предишни бракове, деца и т.н., нали?

За целия оставащ живот може да е. Реално може да са точно такива хваналите се за ръце 80-годишни баби и дядовци.

От предишните ти изказвания излиза, че в твоя кръг всичките ти приятелки са разведени и след това със щастлива връзка с добър втори баща за децата от предишните връзки, което статистически е по-малко вероятно и от никога неразвеждалите се от кръга на Красимира.

# 85
  • MI
  • Мнения: 11 803
И такива нямам. Simple Smile Има с дълги връзки разделени, но без деца. Не ги броя, разбира се.

# 86
  • Мнения: 18 530
Не всичките ми приятелки са разведени, а много от тях Simple Smile Имам и аз с щастливи първи бракове. А разведените повечето са си пак омъжени вече. Дай Боже всички да са си хепи и да не се разделят - аз явно живея в паралелен свят Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 24 839
Но на 50-60 вероятностите за трайна връзка са големи. Не защото си станал достатъчно мъдър или си срещнал някой невероятен, а защото си прекалено дърт да започваш отначало.

И това не е така.
Особено на 50, ако децата ти са пълнолетни вече, нямаш причина да търпиш някой, станал отвратително досаден и свадлив.
И не, не си дърт да започнеш отначало, защото няма да е отначало- нито къща ще строиш, нито деца ще правиш и гледаш.
Ще си гледаш кефа и компанията с някого, с когото няма да имате общи тегоби, а само общи забавления.

# 88
  • Мнения: 5 262
...
Ще си гледаш кефа и компанията с някого, с когото няма да имате общи тегоби, а само общи забавления.
Ако му се занимава с бабичка.
В смисъл за какви забавления приказваш.
Аз знам такива двойки, но те са матер. осигурени и са го ударили на общи хобита като туризъм, еко и пр. неща.
Ако не си осигурен и ходите двамата на работа и в къщи къде ще е забавлението? Освен да гледа @мацките@ по тв и тогава за какво му е ... бабичка?

# 89
  • MI
  • Мнения: 11 803
Е, те се събират за да не са сами, да си помагат, а някои дори сметките да си делят, колкото и зле да звучи... От едни години натам май тези неща са по-важни от забавления.

Общи условия

Активация на акаунт