Teлефонни измамници

  • 2 975
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 398
Ами в нашия случай бяха части за рафиниране на олио.
Представи се за Христо и представете си имаме един такъв познат, НО този пък говорил така меко, че нямаше начин да не се разбере, че не е нашия човек. Мъжът ми за всеки случай му казва да се обади отново след 1 час. През това време той се чува с нашия Христо, който ни казва "Аз мислех, че бяха на мода преди две години тези измами".
Жалко е, че мамят и стари хора.  #2gunfire

# 31
  • Мнения: 214
Да и примен се пробваха да  минат с тоя номер,познай кой се обажда?като казах ,че немога да позная тая от другата страна е айде познай де,кажи две три имена.Етова ме накара да се замисла,че нещо нее на ред и казах едно име на моя най добра приятелка а онази дааа познааа Laughing
Реших да продължа с играта и се направих на много изненадана като я попитах какво става къде се загуби а тя еми тука закъсах на Дупница и ми трябват малко пари към 1000 лв.Питам  я къде е детето и отговора беше реши да излезе на разходка е тука вече несе сдържах и се разсмях понеже малката на мойта приятелка е бебче на 6 месеца Joy

# 32
  • Мнения: 446
С баща ми бяха пробвали така преди месец, явно вземат номерата от стария указател. И пак така, "Познай кой ти се обажда -  Димитров", "Кой Димитров, Данчо ли?", "Да" и т.н. Само дето тоя Димитров, дето му се обаждал уж на баща ми наскоро получи удар и едва говори, пък и няма как да стигне от София в Бургас и Стара Загора да върти бизнес. Иначе баща ми беше много разстроен, че може така да се злоупотребява с желанието на хората от по-старото поколение да си помагат...

# 33
  • Мнения: 1 462
 - Лайнаров, познах те!
 - Ъъъъ, даа... аз съм...
 - Сулю Лайнаров, ти ли си бе?  Кво прави сестра ти Пикла Дрислова?

# 34
  • Мнения: 1 097
 Shocked Shocked Shocked
Свекърва ми снощи ТОЧНО за  това ми разказа.... Вчера са ги обрали така.
Обажда се някакъв на бабата на телефона и свекърва ми вдигнала... "Иван съм, закъсал съм в Своге.. Трябват ми спешно пари, ще пратя един познат да ги вземе, дай му колкото имаш" И свекърва ми изкарала 500 лв от някакви запаси на бабката, че син и се казва Иван и работи на 500 км от нас, идва си на 2 седмици за по 1 ден. Шашнала се свекърва ми кво става с Иван, къде ли е закъсал и добре ли е...по това време беряла череши и мярнала някакъв по пътя отвън, ама била заета с притеснения и не му обърнала много внимание.
След 10 мин се сеща, че трябва НАКОЙ да дойдде и да даде парите на него. Отива - нЕма пАриииии  Mr. Green Горката, беше се притеснила много, ама тя си е виновна, щото е тъпа патка  #2gunfire #Cussing out
Олекна бабата с 500 лв. И свекърва ми чак вика - добре, че не отидох да извадя и нашите пари, че тъкмо бяхме изтеглили няколко хиляди  Shocked

Аз не говоря по телефона с никой, докато не се сетя кой е. Дори и да ми звучи познат, щом не сесещам кой е - карам го да се обади пак ако трябва, докато се сетя. Кви са тия разговори на сляпо  Crossing Arms
Ама ето - има и наивни хора и такива, при които улучват обстоятелства и факти...  Tired

# 35
  • Мнения: 251
Предварително се извинявам, че ще се изкажа остро, но мненията в темата ме засегнаха.
 Бих искала първо за всички неусведомени да цитирам състава на измамата от Наказателния кодекс и да подчертая, че това си е чисто ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, според българските закони, а не просто, ситуация, при която  някой умен нагъл човек се е възползвал от "идиотщината" на друг човек.
Чл. 209- НК  (1) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.

 Измаменият е жертва, той е обект на престъплението, дали е глупав или умен, това съвсем няма значение в случая. Измамникът е субект на престъплението, той е извършителя, той е виновен и затова лежи в затвора.
 Заради тази проста логика на закона и на всеки нормален, според мен човек, не мога да проумея грубите думи по адрес на жертвата на престъплението. Защо всички си мислите, че сте Богове и всичко разбирате и от всичко можете да се предпазите?
 Вместо ние всички реални и потенциални жертви на всякакъв род престъпления да се поучим от тези неприятни истории, ние свободно "заплюваме" жертвата използвайки механизмите за оправдание на извършителите "Ами като са балъци да се връзват, какво да  правя".
 Бъдете малко по-търпеливи към другите хора, защото и ние ще остареем и ние можем да изпаднем в лоша ситуация, притеснени, замислени, угрижени и някой "умник", който няма съвест да се възползва от нас за своя си изгода.
 Не го пожелавам на никого да бъде жертва на престъпление и другите да му викат "ти  си виновен".
Според мен, някои хора от форума направо бяха жалки с подигравателното си отношение и с чувството си за недосегаемост. Shocked
 

# 36
  • Мнения: 2 821
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само
Кво ли да ти отговоря  newsm78 Да, идиотизъм е, но не отрича доброто желание да помогне на приятел, както си е мислел. Няма да разбереш, затова и няма да ти обяснявам, но се случва и то по много. А парите беше изтеглил, за да ги даде послучай Нова година на правнук си-малшанс, злощастно стечение на обстоятелствата-няма никакво значение-той наистина е вярвал, че помага на свой стар приятел, който не е виждал от години. Не, не става въпрос за 10000, но човекът много трудно го преживя.  Crossing Arms

Извинявай, но ти нещо конкретно имаш предвид...дори не съм запомнила кой от пишещите е говорил за 10000 лв...аз посочих сумата примерно. А ти си се засегнала пряко.....не съм искала да обиждам някой....

Измамникът е субект на престъплението, той е извършителя, той е виновен и затова лежи в затвора.

лежи, само че друг път....аз не съм чула да са хванали някой....пък и да са го осъдили, че и да си е излежал присъдата....а че е престъпление незнам дали някой го оспорва newsm78

Общи условия

Активация на акаунт