Истанбул [тема 46]

  • 76 574
  • 741
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 474
Разходка с лодка по Босфора не е удачна в края на ноември,Крас25.Освен ако такъмите ти за риболов го позволяват.GrinningMaskBlush
Виж,с корабче -да.
За другите въпроси-чети, всичко пише в темата,и сами ще отидете и ще спестите минимум 70 евраци,които може да дадете за кюфтаци и да купите армагани от Истанбулските сокаци!!

# 586
  • Мнения: 1 325
Крас, ние също ще ходим в Истанбул на 29.11 с ТА. От около седмица чета тази тема и предходните ѝ и лека-полека съставям програма. И категорично няма да плащам на агенцията 47лв на човек за Св. София, примерно... същото важи и за останалите предложения.
А относно това, дали си заслужава да се види, аз се чудя как да съчетая всичко желано в крайно недостатъчните 2 дена.
Много ми се иска тур с корабче по Босфора, но и на двамата с моя приятел ни става лошо и не знам дали изобщо да се пробваме.. люлее ли се много, момичета?

# 587
  • Мнения: 401
Не е като да не се люлее. Можете да пробвате да ползвате ферибота за придвижване, хем разходка с лодка, хем се придвижвате.

# 588
  • Мнения: 1 325
Да, това със сигурност ще го направим. Мисля да ползваме ферибот Еминьоню до Кадъкьой и от Каракьой до Еюп. Но фериботът няма нищо общо с корабчетата.. може би ще си ги спестим.

# 589
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Да, това със сигурност ще го направим. Мисля да ползваме ферибот Еминьоню до Кадъкьой и от Каракьой до Еюп. Но фериботът няма нищо общо с корабчетата.. може би ще си ги спестим.

Тествайте се на късите разстояния и преценете дали ставате за разходка по Босфора  Mr. Green Не знам на какви лодки сте били и ви е ставало лошо,но тези фериботи са големи и стабилни,но пак зависи и от времето,ако имате късмет Босфора да е спокоен,няма да имате проблем.

Здравейте, предстои ни екскурзия до Истанбул в края на ноември. В програмата ни има места и неща за посещение , които се заплащат. Това са двореца Долмабахче, Панорамна разходка, Разходка с лодка по босфора. Бих желала да попитам някой , който е ходил и е плащал за тези неща дали си заслужава? Най-вероятно е интересно и красиво , но все пак питам , за да знам за кое да си платим и кое ще бъде най-интересно да се види. Благодаря за съветите предварително.

Крас,всичко си заслужава да се види в Истанбул,но не и на тези цени,както е писала Еми ,бая пари ще спестите...Аз съм плащала(навремето) единствено за панорамната обиколка,защото бях с майка и реших да и спестя мъките с голямото обикаляне,но ми хареса де,имахме забавен екскурзовод и обиколката беше много интересна.Почети малко из темите,виж и първа страница,там има подробни напътствия как се стига до даден обект.Ако сте за първи път ще ви е малко по-трудничко,но не и невъзможно.До края на ноември има време да опознаеш виртуално(за сега) Истанбул  Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 20:37 от *Чефи*

# 590
  • София
  • Мнения: 13 231
Но фериботът няма нищо общо с корабчетата.. може би ще си ги спестим.
На Turyol корабчетата никак не са малки. Но все пак не съм се возила при бурно море, за да кажа как е.

# 591
  • Мнения: 471
Качих едно клипче за да добиете представа как се клати корабче на Дентур Blush

https://youtu.be/tkKLfA4glaw

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 21:43 от bialk

# 592
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
И аз следя съветите ви за края на ноември, защото окончателно ние ще ходим на 23-ти. Силно се надявам времето да не е дъждовно и не прекалено студено за целодневна разходка, включително и по Босфора с корабче.

# 593
  • Мнения: 1 777
Ние улучихме прекрасно време за разходката по Босфора, не клатушкаше въобще корабчето. И аз имах някакви опасения преди това, но колежката ме нави и това беше най-хубавото от целия престой. Сервират и чай.

# 594
  • До морето
  • Мнения: 7 130
И при нас не клатеше на корабчето. Страхотна разходка беше. Времето беше чудесно, качихме се малко преди залез слънце и така видяхме и дневен и нощен Истанбул. Еееее, пак ми се ходи.

# 595
  • Elena, Bulgaria
  • Мнения: 51
Поздрав за всички мами /дами/ от приказната Кападокия! Утре ще седна по - сериозно да напиша пътеписа за Турция.

# 596
  • Мнения: 1 325
Ами на ферибот на мен не ми става лошо, но юни месец на моя приятел му стана от Керамоти до Тасос..
Това, което се вижда на клипчето обаче и аз няма да го понеса.. ех, яд ме е наистина.
Каквото такова. Аз нямам търпение вече и благодарение на всички всеотдайни съфорумки си съставих примерна програма в този иначе напълно непознат за мен град.
Като пристигнем сутринта в петък, мисля да идем до Султан Ахмет с Т1. Там да разгледаме Св. София, Султан Ахмет джамия и Топ Капъ. От там през Египетския и Капалъ чарши и почивка в хотела. Вечерта разходка до Таксим и от там по Истиклял, френската уличка, кула Галата и в хотела.
На следващия ден много искам да отидем до Пиер Лоти, българската църква св. Стефан и Долма Бахче. Следобед Кадакьой и Мода и евентуално Сапфир, ако се движим по план и не сме скапани.
Как ви се струва? Като за първо ходене ще успеем ли?

# 597
  • Мнения: 555
tedizonova, Tanq67, благодаря за отделеното време да ми отговорите, благодаря за предложенията, идеите и ориентирите👍💐
Tanq67, ние оставяме колата пред хотела, когато пристигнем и я местим чак, когато си тръгнем, предпочитаме придвижването навсякъде в Истанбул и Европа и Азия да бъде с транспорт - автобуси, метро, трамвай, корабче. Идея нямам, само съм прочела из темите Пиер Лоти, гледката, но нямам идея къде е и как се достига до там, например от пещите фонтани... Заинтригува ме делфинариумът как можем да стигнем от пещите фонтани до него и знае ли някой за възможността "плуване с делфин" за дете на 10 години?
В първия ден в европейската част с какъв транспорт да се придвижи от малката Св.София към Долмабахче? След Двореца площад Тексим ли е нашето направление за да се отправи към Истиклял и Мадам Тюсо. След това към Сапфир от там ли да търсим метрото, коя линия е до Сапфир и на коя спирка трябва да слезем.Четох много, писали са момичетата, но ми е трудно да се ориентирам.

Таня67, благодаря за предложението за аквариум, но юни гледахме Sea Life... и да не ни станат много аквариумите.

# 598
  • София
  • Мнения: 13 231
BebeOgi, и ние сме така с колата. Но в последния ден човек може да я ползва, особено ако е в посока България и има къде да се спре. Затова ако решите да отидете към Миниатюрк, спокойно може да го направите с кола, за да не губите време с връщане до хотела. До делфинариума не съм ходила, но имайки предвид къде се намира и какъв вид атракция е, мога да предположа, че си има паркинг за посетителите. И да, може да се плува с делфини. Обаче не знам дали важи и за малки деца. Диди беше плувала преди няколко години. Не знам дали ни чете, за да каже подробности. Можеш да потърсиш сайта на делфинариума. Сигурно пише за възраст, цена, записване и т.н.

Ето две мнения на Диди, намерени с търсачката - http://old.bg-mamma.com/?topic=660970.msg22174613#msg22174613  и http://old.bg-mamma.com/?topic=744830.msg26586672#msg26586672

Пеещите фонтани са някъде на май..та си в Азия. Кафенето Пиер Лоти, Делфинариумът, Миниатюрк са все неща, които се намират в "дъното" на Златния рог. Не мисля, че е разумно да се съчетават. Ще се загуби много време за транспорт.

От Малката Света София трябва да се отиде до Султанахмет и от там да се хване трамвай до Кабаташ/ Долмабахче. После с фуникуляра от Кабаташ до Таксим, после Истиклял и музея, а в края на Истиклял е станцията на метрото. За Сапфир се слиза на станция 4Левент (има и само Левент). Един от изходите на метрото е направо в небостъргача на ниво -2 или нещо подобно. Четете табелите и ще се ориентирате. Но дори и да излезете отгоре, пак ще видите Сапфир и ще влезете през наземния му вход.

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте, планирам пътуване с кола до Истанбул за първи път. Обърках се с инфото за хотели и паркинги. Като, че ли не искам да се приближаваме много до централната част заради трафика и мисля да ползваме градски транспорт. Бихте ли ме посъветвали в кой район да търся хотел, а още по-добре ако някой има фаворит за отсядане. 

Общи условия

Активация на акаунт