Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 23

  • 46 517
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • софия
  • Мнения: 2 463
Леле, не ми се мисли след 2-3 години какво ще е....

# 676
  • Мнения: 1 121
Ммммasterpieces😲, някои направо къртят!
Преди години имах една позната, която си умираше за името Никоела/ дано да има син , че горката Никоела/, а на мен даже Николая ми идва малко странно.
Иванида е трепач, звучи като ... гнида😕

Значи ще оцениш, че моя бивша колежка не просто се казваше Никоела, но и кръсти дъщеря си Николая Simple Smile

# 677
  • Мнения: 581
Май съм го споменавала, но.. Позната кръсти дъщеря си Никаела /бащата е Николай, а бабата Нина/. Дори Николая ми звучи по-добре пред това Никаела.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 653
Обречена цял живот да я бъркат с Микаела
Аз идвам с Кай - синчето на Кристина Милева ( която разбрах коя е вчера, известен бг модел) Има и дъщеря Мия

# 679
  • софия
  • Мнения: 2 463
охх сега видях във Фейса, че един приятел  на ММ е станал татко вчера - Красимилия ..... /майката е Емилия, предполагам някой от дядовците е Красимир/

# 680
  • Мнения: 2 559
Сребрина Аргирова - не е странно името, просто комбинацията с фамилията ми хареса. Сребро на квадрат Grinning

# 681
  • Мнения: 1 121
охх сега видях във Фейса, че един приятел  на ММ е станал татко вчера - Красимилия ..... /майката е Емилия, предполагам някой от дядовците е Красимир/


То идеята на кръщаването е да уважиш човека, на когото кръщаваш, обаче подобна касапница с името му си е направо обида. 
По принцип съм казала, че никога не бих се сърдила на детето за кръщаване на баби/дядовци, но ако измисли такава хубавина май ще преосмисля позицията си. 

# 682
  • софия
  • Мнения: 2 463
Ако ще кръщаваш детето на някой - дай му цялото име на този човек. Това с първата буква и някакви извращения с имената ми е обидно.
Габриел на дядо си Георги....Патрик на дядо си Петър....сигурно се пръскат от гордост ,че са им опедерастилили имената..../извинявам се за езика/ ама нали първата буква е тяхна...

# 683
  • Мнения: 2 560
Е, не е баш така. Все пак е за предпочитане примерно Пламен, на дядо си Продан. Нищо нямам против името, ако някой го харесва,  ама си има имена, на които им е отминало времето. В една друга тема даваха предложение за момченце- Маламир. Сериозно ли?

# 684
  • софия
  • Мнения: 2 463
Е добре, но да си кръстен на някого - за мен означава да носиш неговото /нейно име. Пламен няма нищо общо с Продан....Кажи че е кръстен в чест на някого....но кръстен НА - означава да носи името му от първата до последната буква.

# 685
  • Мнения: 5 397
Да, има недобре звучащи, остарели имена. Навремето са слагали име Запрян, за да е последното родено в сем-то дете , щото явно не са имали контрацептиви или не са знаели друг начин за спиране на забременяването, затова дай един Запрян, пък после да кръщават внуци и правнуци със същото име и така да пребъде! Да, ама не. Глупаво е предвид, че  Запрян е тръгнало от непросветни времена.

# 686
  • Мнения: 5 332
Имам познато младо момиче - Запрянка. Първо дете в семейството е, има и сестра.

# 687
  • Мнения: 5 397
Е, да, но в днешно време Запрянка е първо дете, а баба й, прабаба й или прадядо й - тези, от които е тръгнало Запрян/Запрянка- те в кой век са живели? Идори и с това име, естествено- няма как да се спре раждаемостта. Просто в миналото са слагали името с тази цел -като пожелателно име - да е последното дете. Може и да се вярвали наистина, че с името ще постигнат целта си.

# 688
  • Мнения: 2 560
А, имат общо Пламен и Продан- първата буква, но да кажем, че аз съм до тук съгласна с това, да се кръщават внуците на бабите и дядовците. Не ми допада дословното повторение на името,  даже, ако името е хубаво и звучи достатъчно съвременно и актуално. Причини- доста и различни, които не са предмет на темата.   

# 689
  • София
  • Мнения: 18 798
Какво му е на Маламир?Бил е хан,син на Омуртаг.

Общи условия

Активация на акаунт