Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 48 158
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 10 266
Аз не мисля че това може да се махне с лазер. Руси, тънки, мъх. Като гледам аз с подобно нещо колко се боря. Не са толкова дълги, но подобни имам на горна устна. Последните пъти даже нищо не пада. Но мен пък ме устройва и така да стоят. Само да са еднакви навсякъде.

# 121
  • Мнения: 1
Здравейте, следя темата. От години чета тук по какви ли не въпроси, но едва сега се навих да ссе регистрирам. Много полезна информация прочетох. Насочила съм се към Версус за лазерна, но тъй като над 16 години съм с кола маска, сега ще се бръсна 2 месеца и тогава ще отида. Ще пробвам с една процедура, за да видя дали ще ме боли (интим), въпреки, че в момента има изгодни пакети от 6. Да попитам също така някой от Благоевград дали има и ползвал ли е подобни процедури на територията на града? Ако има някой довеолен, мога да си спестя ходенето до София. Благодаря ви!

# 122
  • Мнения: 1
Здравейте! От скоро имам домашен фотоепилатор Lescolton. Малко се чудя на написаното в инстукцията за употреба относно сроковете на третиране: през първия месец - веднъж на 3-5 дена; втория месец - веднъж на седмица; третия месец - през 15 дни; четвъртия месец - през месец. Ако някой има опит с подобни домашни уреди, ще се радвам да сподели конкретен опит и резултати.

# 123
  • Мнения: 5 885
Замислих се нещо...
Смятате ли, че е нормално косъм, третиран чрез електроепилация с игла, да почне да расте наново едва 2 седмици след манипулацията?
Направих една пробна сесия преди точно половин месец и засега не мога да преценя какъв е ефектът.
Раничките вече заздравяха почти напълно, но сякаш на някои от местата косъмчетата започват да растат наново. Не мога да преценя все още какъв е процентът на тези косми. Разбира се, надявам се да не е 100%. Confused
Между другото, четох в един американски блог, че електроепилацията се дели на 3 типа: galvanic, thermolysis и blend. Доколкото разбирам, в България се практикува само вторият метод (thermolysis), а във всички статии е описано, че той е с най-висок regrowth rate, т.е. много е възможно третираните косми да поникнат отново, и затова не е спряган за толкова надежден, колкото останалите 2 типа електроепилация.
Някой дали може да се включи с мнение? Simple Smile

# 124
  • София
  • Мнения: 17 836
Да, аз. Според мен се ползва галванична в България. На някои места те карат да хванеш едно нещо, което играе ролята на катод или анод.
Най- доброто е бленд по принцип.

Конкретно на въпроса ти- не, няма такава опция. Има 2 варианта:
- косъмчето може да е от друг фоликул, но да ти се вижда, че е същото
- по- вероятният за съжаление- не е вкарана иглата на дълбочината на луковицата и е пуснат ток по- наготе, следователно косъмът е скършен като при бръснене, но някъде под повърхността на кожата все пак. Случвало ми се е и на втория път видях, че косъмчетата не излизат с бубунка, а сякаш срязани.

Къде я прави? За да не ходим там Laughing

# 125
  • Мнения: 5 885
Благодаря за включването, Catcher! bouquet

Според мен се ползва галванична в България. На някои места те карат да хванеш едно нещо, което играе ролята на катод или анод.
Да, права си, съгласна съм за накрайника, който трябва да държиш. Май при thermolysis наистина не би трябвало да го има. Обаче, нищо друго от посочената в Интернет информация не съответства. Thinking Например, навсякъде пише, че галваничната електроепилация е изключително бавен процес и вече почти никъде не се практикува - отнемало около 2 мин., за да бъде унищожен един косъм. Нещо не ми се връзва. Или аз не тълкувам наличната информация правилно. На мен ми махаха всеки един косъм за около 3-5 секунди, не повече.
Освен това, галваничната електроепилация е по-скоро химичен процес, докато при thermolysis фоликулът на косъма бива унищожен чрез топлина - точно и аз така го усещам, като ме работят - като моментно парване.
Не знам, нещо ми е много объркано.

- косъмчето може да е от друг фоликул, но да ти се вижда, че е същото
Не, няма как. Аз махнах само единични косми, които винаги са си били такива и знам с точност къде са разположени. В близост до третираните косми няма други, с които да ги объркам, така или иначе. Simple Smile

- по- вероятният за съжаление- не е вкарана иглата на дълбочината на луковицата и е пуснат ток по- наготе, следователно косъмът е скършен като при бръснене, но някъде под повърхността на кожата все пак. Случвало ми се е и на втория път видях, че косъмчетата не излизат с бубунка, а сякаш срязани.
И аз си помислих същото първоначално, но два момента са ми малко нелогични.
Първо, операторката не би ли трябвало да види, че част от косъмчетата не излизат с луковиците и да го отбележи по някакъв начин? Не ми се вижда нормално да прикрие нещо подобно от мен. Че аз нали седмица-две по-късно ще видя с очите си, че косъмчетата се появяват наново?
Второ, дори и да допуснем, че косъмчетата са прекъснати над корена, някъде по дължината си, нямаше ли да им отнеме много по-кратко време, за да пораснат отново? Те в момента дори не са наболи - виждам само 1-2 показали се над кожата косъма (от тези, които третирахме). При голяма част от останалите това, което забелязвам, е една черна точица точно в средата на мястото, където е бил премахнатият косъм - за съжаление, мисля, че тази малка тъмна точица е точно наново зародилото се коренче. Ще стане ясно след още десетина дни какво е положението.

Къде я прави? За да не ходим там Laughing
В "Борекс", при една от най-опитните служителки на центъра, работеща там от самото начало...
Всъщност, аз и преди съм ходила на електроепилация в 1-2 различни студиа, но понеже нямам спомен точно как стояха нещата, реших да си припомня.

Конкретно на въпроса ти- не, няма такава опция.
А защо смяташ така? Защото не мислиш, че е възможно косъм, отскубнат от корена, да се появи отново едва 2 седмици, след като е бил отстранен? Или, защото по принцип не смяташ, че косъм, унищожен чрез електроепилация, е възможно да поникне отново?
Когато си отскубна някой косъм с пинсета, той пораства наново за около 14-20 дена при мен.

Ще споделя какви са финалните резултати след половин месец някъде. Коричките по тялото ми все още не са паднали (15 дни след процедурата), така че засега не мога да се изкажа категорично, но любопитството ме загриза и реших да се допитам до вас. Simple Smile

Ето една интересна статия, за който знае английски. Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 17 836
Защото космите растат за 3 месеца, не за 2 седмици. Simple Smile

# 127
  • Мнения: 5 885
Тук не те разбрах май. Simple Smile Като си епилирам краката, космите ми след 2-3 седмици вече са наболи и трябва да ги минавам пак.
Ако сега изтръгна от корен някой точно определен косъм по тялото или лицето си, след малко повече от половин месец пак ще се е показал леко. Абсолютно същият косъм.
Какви 3 месеца имаше предвид?

# 128
  • Мнения: 8 772
На мен ми бяха казали , че при премахване на косъм , няма как да се постигне тотално унищожаване предвид невъзможното изгаряне от луковицата , още на първо ходене .
Изтребването се случвало завинаги , ако примерно година ходиш редовно .

# 129
  • Мнения: 5 885
На мен ми бяха казали , че при премахване на косъм , няма как да се постигне тотално унищожаване предвид невъзможното изгаряне от луковицата , още на първо ходене .
Изтребването се случвало завинаги , ако примерно година ходиш редовно .

Не смятам, че това е така. Аз със сигурност имам отделни косъмчета, унищожени още при първото им третиране с игличка или лазер.
Например, още след първата ми лазерна процедура на крака, около 20% от космите в тази област изчезнаха завинаги - разредиха се значително за постоянно. Това, повтарям, само с една-единствена сесия.

# 130
  • Мнения: 8 772
Може би е от значение дали съотвения косъм е бил третиран /пинсета, кола-маска или др. / ,
ако е - то е твърде вероятно на един път да не се унищожи,
но пък ако не е -смятам че е възможно завинаги да е ликвидиран,

# 131
  • София
  • Мнения: 17 836
Тук не те разбрах май. Simple Smile Като си епилирам краката, космите ми след 2-3 седмици вече са наболи и трябва да ги минавам пак.
Ако сега изтръгна от корен някой точно определен косъм по тялото или лицето си, след малко повече от половин месец пак ще се е показал леко. Абсолютно същият косъм.
Какви 3 месеца имаше предвид?
Наболи са други косми. Не са същите. Фоликулите са много близко един до друг, но никога няма едновременно от всички косми. Редуват се. Simple Smile
Затова при електроепилация по учебник са 3 процедури- за да покрият 3те цикъла. Веднъж се махат XXXX, след това се махат YYYYY и накрая ZZZZZ. Това в идеална вселена (т.е. всичко унищожено от първи път): на практика се махат XXXXX- YYYYYXX- ZZZZZYYX примерно. Нарича се false regrowth- тези, които не са били видими при процедурата, до 3 месеца порастват. Различните буквички в случая са true regrowth- т.е. косми, които не са били унищожени първия път, и са пораснали наново.
По мои впечатления израстват двойно по- тънки.

# 132
  • Мнения: 5 885
Момичета, как мислите - кой от двата Александритни лазера би следвало да е по-добър, по-качествен и по-ефективен, ако изобщо може да се направи подобна съпоставка - "GentleLase Pro" (на "Syneron Candela") или "Cynosure Elite+"?

Четох в един форум, че първият е по-нов модел, дава по-добри резултати и е по-прецизен, но ми се ще да чуя и други мнения, ако има по-запознати сред вас. Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 361
Аз съм за GentleLase Pro.

# 134
  • Мнения: 5 885
Arwen, а имаш ли представа каква е разликата между "GentleLase Pro" и "GentleMax Pro"?
Доколкото четох, и двата могат да се ползват за епилация, но все пак - по какво се различават?
А отделно има и "GentleYAG Pro".
Малко е объркващо...
От любопитство питам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт