Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 402
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 269
На втори ден се прави преглед за задържан фоликул,както и за броя на антралните фоликули.Взема се кръв за изледване на хормони и според резултатите се започва стимулация.Може и да не започне същия месец,ако има задържан фоликул или хормоните не са на ред.

# 61
  • Мнения: 632
На втори ден се прави преглед за задържан фоликул,както и за броя на антралните фоликули.Взема се кръв за изледване на хормони и според резултатите се започва стимулация.Може и да не започне същия месец,ако има задържан фоликул или хормоните не са на ред.
А през цялото това време могат ли да се правят опити за естествено забременяване?

# 62
  • Мнения: 269
Не е за предпочитане ,защото от растящите фолукули яйчниците се уголемяват.А и последните дни трябва да се пазиш да не започнат да се пукат фоликулите.Отделен е въпроса и за инфекциите.Аз като минала по пътя мога да кажа ,че секса е последното нещо ,което ми идваше на ум:blush:Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • Мнения: 632
Не е за предпочитане ,защото от растящите фолукули яйчниците се уголемяват.А и последните дни трябва да се пазиш да не започнат да се пукат фоликулите.Отделен е въпроса и за инфекциите.Аз като минала по пътя мога да кажа ,че секса е последното нещо ,което ми идваше на ум:blush:Stuck Out Tongue Winking Eye
Значи да действаме сега докато не сме започнали с инсеминациите😂

# 64
  • Мнения: 31
Момичета, след миомектомия колко време трябва да се изчака преди да подновим опитите за бебче.

# 65
  • София
  • Мнения: 421
Девойки, след лапарото как ви дойде - нормално по график и вид или? На мен е в деня по график, ама много оскъдно .. никакво го няма ... Sad

# 66
  • Мнения: 269
Точно по график ми дойде.До колкото си спомням беше нормален цикъл,но то на мен и по принцип не ми е обилен.

# 67
  • Мнения: 847
Дойде ми на време но доста оскъдно. Ходих на втори ден от МЦ на преглед (мислехме да стартираме стимулация), но се оказах със задуржан фоликул(предполагам, че това е било причината за оскъдния цикъл) и утре пак съм на преглед да видим дали не е вече киста...
Момичета знаете ли колко време след операцията можем да подновим тренировките/физически упражнения и какви упражнения трябва да избягваме в началото (предполагам коремни преси и т. н.)...

# 68
  • София
  • Мнения: 421
Момичета знаете ли колко време след операцията можем да подновим тренировките/физически упражнения и какви упражнения трябва да избягваме в началото (предполагам коремни преси и т. н.)...
Аз питах - месец след операцията може .. аз лично ще почакам повече, че си ме е шубе! Според мен с по-лека тренировка трябва ... аз с моя кросфит .. ще го забравя, че с тежести и щанги не е ок никак.
Надявам се да нямам кистииии! Аз трябва да забременявам ... нямам време за кисти Simple Smile)) Ама като гледам ще ме отложи с месец Sad

# 69
  • Мнения: 145
Здравейте момичета,  от моята операция минаха 27дни,  конците почти се резорбираха.  Струва ми се,  обаче,  че корема ми все още е някак подут.  Дали е възможно толкова дни след операцията ?
Имам и някаква болка откъм десния яйчник,  която се появи няколко дни след операцията.  Не е както преди с кистата,  но все пак си я има.  Скоро съм на контролен, но все пак. Има ли ли сте подобен дискомфорт почти месец след операцията?

# 70
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен, момичета! От моята лапароскопия минаха 12 дена. Корема ми спадна може би след 5-6 дена. Аз имам проблем с пъпа, след операцията кървеше и се наложи да ме шият допълнително, след като ми изкараха конците на 9-я ден се разрани отново. Сега пръскам с Цикатридина спрей. Освен това след лапароскопията ми дойде цикъла и все още не е свършил, в началото беше нормален,  от четири дена уж намаля доста, но не свършва и кръвта е ясно червена, а е вече десети ден.. Дали е нормално според вас? Утре вече ще звънна на доктора да питам. Иначе кистата беше лутеинова. Махна ми я доц. Хубчев.

# 71
  • София
  • Мнения: 421
При мен корема беше залепнал за гърба, не ми е бил подут изобщо. Имах леко зацапване 4-5, но мина. Сега съм на 18ти ден след, нищо не ме боли, коремът ми си е нормален. Според мен като има болки и кървене е най-добре да си питате лекарите час по-скоро! На мен слава Богу и пъпчето си ми е същото, а конците ми ги махнаха на 10тия ден. Единствено сега се опитва да ми дойде ама е много оскъдно ... Това е при мен. Вие по-добре споделете притесненията си с докторите, за мен не е нормално, ама знае ли човек - организмите ни са различни.

# 72
  • Мнения: 68
Преди 3 дни ми правиха лапароскопия. Неясен проблем. Болки и дърпане 1г  след секцио. Махали са сраствания на черва и малка киста на тръбата. Кажете колко време трябва да мине за да разбера ефекта и има ли някакво ограничение за вдигане на кг, че немога да си гледам детето, почти 10 кг е.

# 73
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
Преди 3 дни ми правиха лапароскопия. Неясен проблем. Болки и дърпане 1г  след секцио. Махали са сраствания на черва и малка киста на тръбата. Кажете колко време трябва да мине за да разбера ефекта и има ли някакво ограничение за вдигане на кг, че немога да си гледам детето, почти 10 кг е.
На мен доктора каза до 2-3 кг максимум, пазене 1месец

# 74
  • Мнения: 632
Здравейте, момичета! Днес си взех епикризата с хистологично изследване. Окончателната диагноза е Хроничен салпингит и оофорит. Резултатът е-премахнат септум на матката и премахната дясна маточна тръба. На втори ден от цикъла съм на преглед, за да ми предпишат лекарства и започваме лека стимулация и почваме с опитите за естествено забременяване. Стискайте палци да се получат нещата Relaxed Дори и с една тръба се надявам чудото да се случи по естествен път в най-скоро време

Общи условия

Активация на акаунт