За ракийката и салатката вечер.

  • 11 872
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 473
от как се помня, в моето семейство всяка вечер се пие ракия /по 50 грама, обаче/ и чаша вино/бира. добре, че отворих тази тема, че да разбера как съм отгледана от алкохолици Wink това е ритуал, а не нужда. има разлика!
аз не всяка вечер, но често сядам с ракийка и салатка.
иначе и на мен 200-250 грама всяка вечер ми се струва множко...ама хора разни...аз съм 58 кила и пия по 100  гр./примерно/...ако човека е 120 кила, може и да не му са много тези грамове, знам ли...

   И в моето семейство и на мъжа ми в семейството това е традиция - вечер салата и ракийка или мезе с вино, или биричка. Нямаме алкохолици и дори съмнения за такива.
 С мъжа ми също си поддържаме този ритуал. Обаче две седмици ни се наложи да правим ремонти и преместване на жилище и не сме се сетили за алкохол.
 Снощи "понаредихме" що годе едната стая и седнахме с кеф на изчистеното да пийнем по една бира(в 12.30 посред нощ). Сега ще кажа на мъжа ми, че сме потенциални алкохолици. Да вземем да се засрамим. Embarassed

 

Еее, не така де Stop, има голяма разлика в посочените количества.
И ние с мъжът ми вечер сядаме на по ракийка, което ще рече 50-100гр, като аз ряяядко стигам и до сто и съм също като agneshka 57-58кг.  Grinning Между 1 и 5 ракии разликата е стряскащо голяма.
И една бира не се брои за пиене, особено след тежък ден Mr. Green

# 136
  • Мнения: 306
Ех,srelche,защо толкова бързо си променяш мнението?Казваш,че щом всяка вечер пиеш,не си алкохолик,но си потенциален такъв.Е,ти от кои си аджаба? newsm78Извини ме,ама ми се стопли ракията,а салатата е на път да се вкисне newsm24

# 137
  • Мнения: 4 473
Ех,srelche,защо толкова бързо си променяш мнението?Казваш,че щом всяка вечер пиеш,не си алкохолик,но си потенциален такъв.Е,ти от кои си аджаба? newsm78Извини ме,ама ми се стопли ракията,а салатата е на път да се вкисне newsm24

Защо да си променям мнението? newsm78 Да, потенциален алкохолик си, но всички, които консумират един продукт са дали предпоставка да станат зависими от дадения продукт Grinning Аз съм консуматор, но от алкохолизмът съм мнооого далеч.
Извинена да си, тази вечер съм на кукурузка ракия Laughing Laughing Laughing
Наздраве! newsm24

# 138
  • Мнения: 1 581
Айде наздраве...
Ако си имаш доверие, що да не пиеш всеки ден, по 3 пъти на ден, ако щеш, по 200 гр. Само че аз на себе си доверие нямам толкова голямо, нито на мъжа ми. Така че не мога да си го позволя.

Зависимостите се изграждат неусетно, а после е огромен проблем отказването. Чела съм някои неща по въпроса и честно казано, тоз таралеж в гащите си не щЪ. Предпочитам да взема превантивни мерки, хубаво ми е да пийна, но ограничавам и количеството, и честотата.

Някой ако си има такова доверие - мога само да му се възхищавам. Но аз толкоз самоуверена не мога да си позволя да бъда.

# 139
  • MUC
  • Мнения: 297
Страстите се развихриха, като гледам  Mr. Green
На всички, които приеха различното от тяхното мнение като "рецепта за идеален живот" или няк'ви такива глупости  Crazy - я вземете се осъзнайте бе, хора! Зададен е въпрос, по който всеки си казва мнението. Що пък се обидиха точно тия, дето подкрепят пиенето, а не другият лагер - на "трезвениците"? Някой може би се опасява, че последните са прави или какво?  newsm78
И да, стига с тия лични примери - най-големите пиячи дават себе си за пример колко държат, нали? И колко хич, ама хич не им вреди. Ми ОК, аз тогава що да не приложа примери за обратното? Нали тук се допитваме до другите точно, защото техният опит може да е различен от нашия...
Наздраве, щом сте рекли  Laughing

# 140
  • Мнения: 2 556
Аз явно съм алкохолик в оставка. Твърд алкохол не обичам, но винаги съм пийвала чаша бяло вино вечер. Може да се каже всяка вечер. Сега от година и половина пия много рядко бира или вино (9 месеца бременност + още толкова кърмене). Чакам с нетърпение като спра да кърмя да ударя един голям коктейк - алкохолен! Наздраве и от мен  Heart Eyes

# 141
  • Мнения: 306
Цитат
Извинена да си, тази вечер съм на кукурузка ракия


За ракия от кактуси съм чувала,ама от кукуруз???Но ми се ще да я пробвам,мо'е ми 'ареса,кога ще почерпиш?И м/у другото KUKURUZKA няма нищо общо с кукуруза,ама щом си рекла... HugЛошо няма!

# 142
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
без да прекалява мъжо повече набляга на биричката аз също от време на време му правя компания на бирата hahaha ... ракийката по-рядко но пак без да прекалява че хърка страшно много от твърдия алкохол  #Crazy и спи в хола щот не го издържам  Sick  Joy

# 143
  • Мнения: 4 473
Цитат
Извинена да си, тази вечер съм на кукурузка ракия


За ракия от кактуси съм чувала,ама от кукуруз???Но ми се ще да я пробвам,мо'е ми 'ареса,кога ще почерпиш?И м/у другото KUKURUZKA няма нищо общо с кукуруза,ама щом си рекла... HugЛошо няма!

 Joy Joy Joy Joy Joy

Всъщност и аз не съм пила кукурузка ракия Grinning В случая имах предвид кукурузка - тоест царевична ракия - или иначе казано бърбън Mr. Green
Не съм казала нищо за никът ти Wink Laughing

# 144
  • Мнения: 2 438
Не бъркайте бърбъна и царевичното уиски. Последното е специален клас, имам предвид Джак Даниелс и се прави в южните щати, а река Бърбън, откъдето се взема вода за Джим Бийм е в северните щати. Е все от един континент са, но много българи ги бъркат. Все едно троянска сливова да кажеш, че е кайсиева силистренска.

# 145
  • Мнения: 1 028
Ооо и у нащо иглу си като ритуал,по една ракиица,салатка,вечерята,аз винце,той бира и хоп на миндера.

# 146
  • Мнения: 306






 кукурузка - тоест царевична ракия - или иначе казано бърбън


Не бъркайте бърбъна и царевичното уиски. Последното е специален клас, имам предвид Джак Даниелс и се прави в южните щати, а река Бърбън, откъдето се взема вода за Джим Бийм е в северните щати. Е все от един континент са, но много българи ги бъркат. Все едно троянска сливова да кажеш, че е кайсиева силистренска.

newsm10 smile3537

# 147
  • Мнения: 4 473
Не бъркайте бърбъна и царевичното уиски. Последното е специален клас, имам предвид Джак Даниелс и се прави в южните щати, а река Бърбън, откъдето се взема вода за Джим Бийм е в северните щати. Е все от един континент са, но много българи ги бъркат. Все едно троянска сливова да кажеш, че е кайсиева силистренска.

Брех, че задълбахте ама Shocked. Закачката беше с друг потребител и то абсолютно добронамерено. А коментарът ти е излишен не за друго, а защото е за друга тема. Stop И все пак нали не ми казваш, че бърбънът не се прави от царевица Rolling Eyes newsm78, щото няма как да ти повярвам баш аз Mr. Green А и примерът за съпоставка не е никак подходящ - в случая говорим за два вида уиски: скоч и бърбън, което съответства на два вида ракия: гроздова и сливова (като най-разпространена сред плодовите) Wink
Ай стига по въпроса от мен...темата е за друго.

Общи условия

Активация на акаунт