ПЕТИЦИЯ Да спрем Глобалния пакт за миграция!

  • 26 633
  • 587
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Пропуснала съм темата.
Скрит текст:
Но пък добре си спомням автора й.
Той беше един човечец на средна възраст с мизерна заплатка под 1000 лева, който си хвана любовница след дългогодишен брак и юли месец тая година единствената му грижа беше как да изрита по-успешно жена си от семейното жилище, та да не се наложи да дели нещо с нея. Най-много го беше страх да не разберат от бракоразводния съд, че има любовница, та да решат развода по негова вина и жена му да му вземе панелката. Не знам как са се развили нещата там. Предполагам, че така и не е събрал смелост за развод. Но явно широката му скроеност е доста модулирана. И да ми размахват точно такива люде моралния пръст, ай мерси.

И аз мисля, че вече сме разпределени към Втора скорост - барабар с останалите "несъгласни".



# 556
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Пак ви казвам - според видеото сме "нерешени" - това не е нито за, нито против. Това е "очаквайте изненади".

# 557
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пак ви казвам - според видеото сме "нерешени" - това не е нито за, нито против. Това е "очаквайте изненади".

Още на 10-ти търсех свестно инфо в нета за държавите - кой как е гласувал.

Ако трябва да бъда честна, най-информативната статия бе в Ал Джазийра:

https://www.aljazeera.com/news/2018/12/members-adopt-global-migr … 210092353957.html

In addition, Australia, Austria, Latvia, Czech Republic, Hungary, Chile, Dominican Republic, Poland and Slovakia refused to attend the summit and sign the accord.

Meanwhile, Bulgaria, Estonia, Italy, Israel, Slovenia and Switzerland are still undecided on whether to agree to the new pact.


Въздържали сме се. Но това какво точно означава, нямам идея.

Ще отидем ли, или няма да отидем на церемонията за подписването?

"Въздържал се" какво точно означава?

# 558
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
"Въздържал" се е една лицемерна сама по себе си  позиция-не ми стиска да гласувам "против" и вратичка към позиция "за". Винаги. Нито" да", нито" не". При едно броене не знам като какво  се зачита, някой друг да каже. Гласуване "против" в случая е в сферата на мечтаното. При това управление няма как да стане.
 

# 559
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Мълчаливо съгласие? Ако ще го гласуват с 2/3 или с аплодисменти пак (което се оказа вярно за ПЕС, а не някаква шега, както МИСЛЕХ), си е точно такова...

# 560
  • София
  • Мнения: 7 808
Не мисля, че ще има някаква тържествена церемония - церемониите бяха в Маракеш. На 19 декември в Ню Йорк ще се гласува финална резолюция на ООН за пакта, може би заедно с още камара други реолюции за какво ли не. Ще гласува нашия постоянен представител в ООН, указанията са да гласува "въздържал се".
Аз поне не очаквам изненади.

# 561
  • Мнения: 12 315
Ще гласува нашия постоянен представител в ООН, указанията са да гласува "въздържал се".
Аз поне не очаквам изненади.

Няма никакви основания да се очакват изненади. Щом са взели решение при приемането на резолюцията България да се въздържи, точно това и ще направи. Съдейки по срещата в Маракеш, едва ли има значение. Решението си е най-вече за наша вътрешна употреба - в страната и в ЕС.

ПП Обещанията за Шенген, който доста отдавна трябваше да се сбъдне, едва ли имат нещо общо с гласа ни по резолюция, която така или иначе ще бъде приета. И засега май определено предпочитат да ни разпределят към втората скорост, съдейки по съпротивата, която срещаме за ЕЗ.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 19:21 от Vapor

# 562
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


ПП Обещанията за Шенген, който доста отдавна трябваше да се сбъдне, едва ли имат нещо общо с гласа ни по резолюция, която така или иначе ще бъде приета. И засега май определено предпочитат да ни разпределят към втората скорост, съдейки по съпротивата, която срещаме за ЕЗ.

Цял живот ни разправят, че нищо си нямало с нищо общо. И затова не можем да вържем нещата и да видим цялата картинка.

# 563
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Ангела Меркел : когато има гласуване (другата седмица) и Пактът бъде приет с 2/3, той ще бъде валиден(важащ) за ВСИЧКИ. Подчертавам : ВАЛИДЕН.

Виж туита на @Varg_I_Veum: https://twitter.com/Varg_I_Veum/status/1073933688742793217?s=09

Така, така... Съгласни, несъгласни приели, отказали- диктатурата на Меркел е валидна за всички. Ох добре, че не е обвързващ и няма нищо страшно.

Гнусна, арогантна и надменна Меркел...

# 564
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ангела Меркел : когато има гласуване (другата седмица) и Пактът бъде приет с 2/3, той ще бъде валиден(важащ) за ВСИЧКИ. Подчертавам : ВАЛИДЕН.


Значи ще бъде валиден и за САЩ, и за Израел, и за Унгария, така ли?

Един вид, валиден за целия свят, не зависимо дали някоя държава не е съгласна с него.

И по всяка вероятност, така ще бъде и с пакта за бежанците.


Явно скоро правителствата ще загубят напълно ролята си и ООН-то ще генерира планетарните закони и закончета. С една дума - няма да има, къде да избягаш и да се скриеш.

# 565
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Предполагам, че за едни ще е по-валиден, отколкото за други. Първо за най-потърпевшите държави, после зависещите от тях, а Тръмп могат да го фанат за фантофките. Но това пак ще е временно - ако продължават същите да дърпат конците, ще стане точно както казваш.

# 566
  • София
  • Мнения: 7 808
Резолюциите на ООН-то отдавна не впечатляват никого. Не така обаче стоят нещата с нашия Европейски съюз.
Има един любопитен документ - Предложение за РЕШЕНИЕ -останал, слава богу, неприет, но е доста показателен. Замисълът е бил ЕК да приеме Глобалния пакт от името на всички страни-членки на съюза, и то не какво да е, а именно  „нулевия проект плюс“ на Глобалния пакт. Доколкото си спомням, точно в този "нулев проект" бяха изписани всякакви идиотизми от типа на изискване за издаване документи на нелегални мигранти и всякакви подобни глупости, впоследствие отпаднали от финалния текст.
Ако трябва да се очакват изненади отнякъде - то това е от Брюксел. Да се надяваме, че там сега си имат други грижи и не им е до това да притискат страните с претенции, например за хармонизиране националното законодателство с духа и буквата на Глобалния пакт - щото и такива постановки сме ги виждали...

# 567
  • Мнения: X
Тези дни се случи нещо, което привидно няма връзка с нищо (Елеонора Simple Smile )
Отхвърлиха проекта Северен поток, независимо от натиска на Германия в полза на този проект.
За мен това е ясен знак, че вече ЕС не се управлява от Германия.
Така че Мами може да си приказва, каквото си иска, рискът да не я послушат е съвсем реален.
Има голяма разлика с годината, в която тя буквално се изплю върху целия ЕС и еднолично състави, договори и наложи споразумението с Ердоган за бежанците (спомняте ли си каква брутална изненада беше, поднесена най-безпардонно в последния момент - без да пита никого).

# 568
  • Мнения: 12 315
Един вид, валиден за целия свят, не зависимо дали някоя държава не е съгласна с него.
...
Явно скоро правителствата ще загубят напълно ролята си и ООН-то ще генерира планетарните закони и закончета. С една дума - няма да има, къде да избягаш и да се скриеш.
Както е писала и NumLock, приетите резолюции на ООН открай време са валидни за всички - включително за противниците им и не са задължителни за никого - включително за защитниците им.

Със Северен поток аз виждам съвсем  друга връзка. Ако помните, ние прекратихме проекта, след като дойдоха МакКейн и компания да ни начукат канчето. Мисля, че това е основната вързка - плюс донейде и ентусиазма на европейските страни, които бяха прецакани покрай Южен. Във всички случаи за мен е удивително, че Германия изобщо проявява такава самостоятелност, че работи по проекта. И мисля, че никак не е случайно, че наследничката на Меркел се обяви срещу Северен поток. Което на практика няма да има значение /той е планиран да влезе в експлоатация към 2020/, но си е заявка за вярност. Поне според мен.

ПП Призивът Германия да спре Северен поток е в контекста на резолюцията по доклада за оценка на споразумението за асоциация между ЕС и Украина. Мисля, че това също говори откъде духа вятърът.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 16:42 от Vapor

# 569
  • Мнения: X
Преди десетина дни слушах Алекс Алексиев в едно предаване, където той каза следното: няма да има нито Северен, нито Турски поток, защото Щатите са против.
За Турски бях склонна да повярвам, защото там Германия няма никакъв интерес.
Но за Северен?
Доскоро (въпреки че САЩ и преди си бяха против) никой не поставяше под съмнение изграждането му, защото Меркел беше постановила, че ще се строи.
Разбира се, Европа реално няма нужда нито от Турски, нито от Северен поток, а и двата проекта са рожба на усилията на Путин да елиминира и накаже Украйна. Меркел по някаква причина беше склонна да му съдейства. Но очевидно силата й вече не е това, което беше.

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 20:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт