Майки - не чакайте по-високи размери на майчинството

  • 2 741
  • 73
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Започвам тази тема, провокирана от разговор в студиото на БТВ, който чух тази сутрин.
Гост беше председателят на Социалната комисия към Парламента  доктор Мехмед Адемов, който в почти прав текст заяви, че няма да има по-високи размери на обезщетението за отглеждане на дете до 2 год. възраст. Единствената възможна положителна промяна е увеличаване на продължителността на срока на получаване на обезщетението за бременност и раждане - на 200 календарни дни за осигурени майки. Другата социална придобивка е възможността да се наемат безработни лица за детегледачи на детето на майка, която се е върнала предварително на работа / преди изтичане срока на майчинството / и те да получават обезщетение от държавата равно на размера на майчинството.

Основният аргумент, посочен от д-р Адемов беше, че майките, получаващи обезщетение за отглеждане на дете са само една малка част от групата, получаваща обезщетения в рамките на социалното осигуряване и такива драстични увеличения в техните обезщетения ще доведата до искания от страна и на другите групи - болни, при общо заболяване, социално слаби, пенсионери и прочие.
При такава държавна политика си мисля, че майките ЩЕ СТАВАТ ВСЕ ПО-МАЛКА ЧАСТ ОТ ОБЩЕСТВОТО НИ. Това го казвам с голямо съжаление.
Докато държавата ни няма демографска политика майките ще си останат просто още едно перо, тежащо със своите обезщетения на системата за социално осигуряване. #Cussing out

# 1
  • Мнения: 1 671
Възмутена съм до дъното на душата си от Адемов. Беснея още #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Докато сами не си вземем нещата в ръце, никой няма да ни обърне внимание.

За момичетата, които все още не са видели, влезте в темата  1Юли - Протест пред Парламента, закачена е тук на първа страница, подкрепете усилията ни именно за увеличаване на майчинството и детските Peace

ПП Линк няма да давам, защото темата е най-отгоре в този форум

# 2
  • Мнения: 922
Как могат да принизяват МАЙКАТА до статута на социално слабите (особено с тези, които не искат да си намерят работа)

# 3
  • Мнения: 962
И аз съм мн.възмотена #Cussing out
На пенсионерита почти всяка год.им увеличават пенсийте а на нас майките.....Ако увеличават нещо да увеличат на всички!И после се оплакват че има ниска раждаемос,ами ще има как се гледа дете със 160 лв.  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 394
Това,което ме изуми в изказванията на великия доктор,е че видиш ли получава се така:Ако ревнат майките-ще ревнат и социалнослабите и пенсионерите и инвалидите..... #Cussing out
Всичко това го възприемат,като незаслужено реване.Как може да се говори така? #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако увеличели майчинството-ще трябва да се увеличават и социалните и пенсиите.......Ами това си е нормално-за всички страни-но не и за нашата.Яд ме е,че ни възприемат,като ревльовци-видиш ли незаслужено реване.С това немога да се примиря. #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 978
И как никой в тази Държава не разбира, че сумите, отпускани за майчинство, са просто СКРОМНА ИНВЕСТИЦИЯ, която се възвръща поне 100-кратно в бъдеще!!!

Момичета, и аз се обръщам към вас с молба да ни подкрепите на новия протест на 1-ви юли. Имаме сили, воля и аргументи в защита на исканията за по-добър живот на децата ни!

Всяка от вас е добре дошла!

# 6
  • Мнения: 962
Боже като се замисля в една държава като Израел -тм в болницата нищо не носиш,не плащаш нищо,а напротив те ти палнят колата със всякакви неща.А България....  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 3 336
И как никой в тази Държава не разбира, че сумите, отпускани за майчинство, са просто СКРОМНА ИНВЕСТИЦИЯ, която се възвръща поне 100-кратно в бъдеще!!!

Момичета, и аз се обръщам към вас с молба да ни подкрепите на новия протест на 1-ви юли. Имаме сили, воля и аргументи в защита на исканията за по-добър живот на децата ни!

Всяка от вас е добре дошла!

Инче, не е дори и инвестиция, ние сме си ги платили стократно тези пари, просто искаме като родим да не отглеждаме децата си в мизерия, защото държавата така е казала така или господин Адемов, Масларова или някой друг малоумник, а да бръкнат във фонда, дето го пълним с мъжете ни ежемесечно и да ни дадат това, което ни се полага! Стига са се правили на приятно разсеяни #2gunfire Седнал да се грижи за кариерата ми, абе я да ходи да бере джоджен, неговата кариера нали си върви добре засега, ако продължава в същия дух с тези изказвания може и да не върви вече толкова добре, ще взема да се замисля и аз за успеха на неговата кариера #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 493
Ще ви подкрепя !!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз го гледах,тази гутрин предаването и бях много възмутена .

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Как могат да принизяват МАЙКАТА до статута на социално слабите (особено с тези, които не искат да си намерят работа)


За жалост така се изказа, Г-на. Явно майките със своите искания само тежат на бюджета на ДОО.  Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 6 363
интересно, как тия идиотски приказки на Адемов се връзват с инициативите на държавния глава за решаване на демографската КРИЗА?
момичета, до президента писахте ли?

(то не че ние от Зачатие като писахме, получихме някакъв отговор, но нас, проблемните, някак изобщо не ни свързват с решаването на демографски кризи, докато майките с количките все пак са друго нещо...)

# 12
  • Мнения: 4 978
интересно, как тия идиотски приказки на Адемов се връзват с инициативите на държавния глава за решаване на демографската КРИЗА?
момичета, до президента писахте ли?

(то не че ние от Зачатие като писахме, получихме някакъв отговор, но нас, проблемните, някак изобщо не ни свързват с решаването на демографски кризи, докато майките с количките все пак са друго нещо...)

Писахме и пак ще пишем!
Не може да не ви свързват с проблема - 270 000 двойки, които имат проблеми или не могат да имат деца, са 7% от населението в страната ни!

# 13
  • Мнения: 733
Това си е гавра с децата най-вече  newsm61. Снощи чух коментар по телевизора, но за съжаление не запомнох нито име нито нищо /заспивах  Sad/. Човекът беше лекар до колкото си спомням и каза, че държавата докато не се погрижи за размера на майчинството и детските, няма право да се оплаква от демогравския срив и беше много прав  smile3501. според него ние сме прави да искаме увеличение. Нека пак се съберем на 1юли и пак да настояваме. А тоя турчин /не искам да убидя мамите от тая народност/ да си ходи на село и там да размишлява над картофите  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 2 274
   Ей тука пак опираме до приоритетите на държавата!!! Не казвам, че пенсионерите и инвалидите не трябва да се подпомагат / баща ми е инвалид /, но ако държавниците ни продължават с тази политика, скоро няма да има хора, които да внасят нещо в тоя бюджет и съответно и пари за никого няма да има!!!!!!
    Дано на 1 юЛи бебо е спокоен в коремчето ми, за да дойда и да ви подкрепя на място, а не като на 1 юНи само да гледам ТВ и да беснея във форума!

# 15
  • Мнения: 670
Не съм се и надявала.

# 16
  • Мнения: 182
 Момичета, и аз съм бясна. Едно не мога да разбера - защо майките се слагат на една плоскост с пенсионери и социално слаби?!

# 17
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не съм гледала въпросното предаване, тъй като съм на работа, но се набрах като трактор на баир само като прочетох вашите коментари майчета! Що за идиотизъм е това #Cussing out #Cussing out #Cussing out
В каква .......... държава живеем!?Как може нас майките, които въпреки абсурдните условия, в които сме поставени, все пак се решаваме и раждаме деца, да ни поставят под един показател със социално слабите и пенсионерите.Моите уважение към тази група от обществото, но не съм съгласна, че моето майчинство трябва да се сравнява със социална помощ или пенсия!!!!!!!!!!!
Не стига, че на нашите плещи е бремето на този преход, не стига, че ни удържат по 1/3 от заплатите, а накрая дори не ти дават и една минимална сума,  с която да си отгледаш детето!
Не трябва да се предаваме - ние напълно заслужаваме по - високо майчинство и помощи за деца.И не само това, но и други преференции като майки, както си е по цял свят!
Възмутана съм и не мога да повярвам и проумея - що за държава е това, каква е тази политика, не виждат ли накъде отиват нещата с раждаемостта и етническия състав на нацията?????????????

# 18
  • Мнения: 4 978
   Ей тука пак опираме до приоритетите на държавата!!! Не казвам, че пенсионерите и инвалидите не трябва да се подпомагат / баща ми е инвалид /, но ако държавниците ни продължават с тази политика, скоро няма да има хора, които да внасят нещо в тоя бюджет и съответно и пари за никого няма да има!!!!!!
    Дано на 1 юЛи бебо е спокоен в коремчето ми, за да дойда и да ви подкрепя на място, а не като на 1 юНи само да гледам ТВ и да беснея във форума!

  bouquet

.....що за държава е това, каква е тази политика, не виждат ли накъде отиват нещата с раждаемостта и етническия състав на нацията?????????????

  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 434
Samo v Sofia li shte ima protest na 1.07?

# 20
  • Мнения: 4 978
Samo v Sofia li shte ima protest na 1.07?

Надяваме се този път и Варна да участва!!!
Можеш да се свържеш с Mimito, yanich, Мюриель

# 21
  • Варна
  • Мнения: 567
Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

# 22
  • sofia
  • Мнения: 562
И аз съм мн.възмотена #Cussing out
На пенсионерита почти всяка год.им увеличават пенсийте а на нас майките.....Ако увеличават нещо да увеличат на всички!И после се оплакват че има ниска раждаемос,ами ще има как се гледа дете със 160 лв.  #Cussing out
хайде да не говорим така наизуст момичета.Вижте в кодекса за социалното осигуряване и ще видите че майчинството се определя всяка година Чл. 53. (1) (Изм., ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.


Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!
Момичета 160 лв са много малко. Но когато се поставят искания е хубаво да се помисли за аргументите на противниковата страна и как да се оборят.

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
[хайде да не говорим така наизуст момичета.Вижте в кодекса за социалното осигуряване и ще видите че майчинството се определя всяка година Чл. 53. (1) (Изм., ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.


Това е само законов текст - нищо не пречи сумата да си остане една и съща n-на брой години ... ooooh!

[/quote]
нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!
Момичета 160 лв са много малко. Но когато се поставят искания е хубаво да се помисли за аргументите на противниковата страна и как да се оборят


[/quote]

За това съм съгласна, напълно.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 562
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.


Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00

# 26
  • Мнения: 8 917
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.


Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00

Peace

# 27
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз не съм гледала предаването, но и те (управляващите) тъй или иначе винаги си говорят едно и също и винаги ни връзват за пенсионерите, безработните и соц. слабите, та вече взех да им свиквам (само дето продължавам да им се ядосвам #Cussing out). В крайна сметка ми е станало ясно (по-ясно и от бял, слънчев ден), че ако сами не си извоюваме правото да раждаме и да си отглеждаме децата достойно без да мизерстваме - няма кой да ни го извоюва това право (и да, да го извоюваме като приложим всички средства за които се сетим, защото в тая държава с добро и молби нищо не става)! Така, че елате на 1 Юли на протеста да им покажем, че така не може да се отнасят с бъдещето на България!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 562
Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00
ами аз в началото получавах 120 лв, т.е. от февруари 2004 година, вярно няколко месеца беше, а и 10 лв са си много смешна сума...но все пак се опитвам да съм обективна.
И аз не съм гледала предаването, но и те (управляващите) тъй или иначе винаги си говорят едно и също и винаги ни връзват за пенсионерите, безработните и соц. слабите, та вече взех да им свиквам (само дето продължавам да им се ядосвам #Cussing out).
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 11:56 от assia

# 29
  • Мнения: 4 978
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!

# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!
така ли?не получаваме ли парите си от социалното министерство?

# 31
  • Мнения: 4 978
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!
така ли?не получаваме ли парите си от социалното министерство?

Говориш за фондове, а те не са един и два и всеки е със самостоятелен бюджет (респективно удръжки от РЗ). Ние получаваме обезщетенията от фонд "Общо заболяване и майчинство", соц. слабите от "ПКБ"

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567

нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!




Точно обратното. Написала съм, че нашите политици са продажници !!!   

# 33
  • sofia
  • Мнения: 562
Инето, права си.
все пак сме към социалното министерство, така че според мен ще продължат да ни смятат под един знаменател колкото и да ни е неприятно.
Деди, нека не задълбаваме, все пак ние сме си ги избрали.
и не мисля че в случая това има нещо общо с продажността на политиците.
все пак нека не забравяме че в цяла западна Европа има демографски срив, поинтересувайте се моля какви са обезщетенията за бременност и ражадне  и като размер и като времетраене и като покупателна способност.Така че сравнена с другите страни социалната политика наистина е социална.Според мен е абсурдно да се иска хем дълготрайно майчинство хем високоплатено.Това ще бъде застъпено със сигурност в аргументацията им.

# 34
  • Мнения: 4 978
все пак нека не забравяме че в цяла западна Европа има демографски срив, поинтересувайте се моля какви са обезщетенията за бременност и ражадне  и като размер и като времетраене и като покупателна способност.Така че сравнена с другите страни социалната политика наистина е социална.Според мен е абсурдно да се иска хем дълготрайно майчинство хем високоплатено.Това ще бъде застъпено със сигурност в аргументацията им.

Като не забравяме едно, да не забравяме и друго:
- съизмерими ли сме по жизнен стандарт?
- има ли социална политика и услуги извън отпусканите обезщетения?
- има ли семейно подоходно облагане?

Знаеш ли в съседна Румйния как стоят нещата? Нали заедно ще се присъединяваме и те бяха по-назад от нас...

Майчинство:
2 години 85% от СРЗ!
при инвалиди - 3 години
СРЗ - 320 евро

За какво говорим?!

Всичко е въпрос на политика!

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 13:55 от Ineto

# 35
  • sofia
  • Мнения: 562
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile
не сме съизмерими по стандарт, но не сме съизмерими и по други показатели, които са определящи, данъците и осигуровките например, а няма да коментирам пословичната ни "работливост".
не разбрах какво имаш предвид с това
- има ли социална политика и услуги извън отпусканите обезщетения?
.
за семейното подоходно облагане нали е поставено началото.
Иначе че е политика политика е.

# 36
  • Мнения: 4 978
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile

Тц, сори ако така съм прозвучала.
И теб ще чакаме на 1-ви юли!
  bouquet


За социалните услуги - в много от държавите на запад от нас, раждането и отглеждането на дете са свързани със социални преференции от различен характер на семействата. Мисля имаше такава тема и тук, и в "родители в чужбина".

За сем. подоходно облагане - тази стъпка е твърде миша, за да говорим за поставено начало, т.е. облекчение в размер макс. 80 лв на година или 6-7 лв/м.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 562
Разбрах какво си имала предвид и да намирам го за разумно  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 139
   Да майки не чакайте по-високи размери на майчинството а се борете ссъс зъби и нокти! #Cussing out

# 39
  • Мнения: 3 336
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile

Тц, сори ако така съм прозвучала.
И теб ще чакаме на 1-ви юли!
  bouquet


За социалните услуги - в много от държавите на запад от нас, раждането и отглеждането на дете са свързани със социални преференции от различен характер на семействата. Мисля имаше такава тема и тук, и в "родители в чужбина".

За сем. подоходно облагане - тази стъпка е твърде миша, за да говорим за поставено начало, т.е. облекчение в размер макс. 80 лв на година или 6-7 лв/м.

Моля, моля, не подценявайте мишките Laughing Ине, да не се обидиш, майтап малко да разведрим обстановката  bouquet

# 40
  • Мнения: 5 500
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

# 41
  • Мнения: 4 978
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.

# 42
  • Мнения: 5 500
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.
Успех тогава  Peace Надеждата умирала последна!

# 43
  • Мнения: 4 978
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.
Успех тогава  Peace Надеждата умирала последна!

Това е факт! И не е в минало свършено време...

# 44
  • Мнения: 4 181
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!
Изказвания в този стил са ми любими , то е много лесно да седиш и да гледаш отстрани, докато другите се мъчат да постигнат нещо. Е затова нищо не заслужаваме, защото има сериозни последствия явно от 500 години робство "Преклонена главица сабя не я сече", дайте да си траем и да си мизерстваме докато господа депутатите се возят в последни модели Мерцедеси и си пращат децата в най-елитните училища и университети в чужбина с нашите пари  #2gunfire
 И наистина как реши че няма никакъв ефект, все пак бяхме на дискусия в Парламента инициирана по повод на протеста и освен това въпросния Адемов ни покани на заседание на Комисията по труда и социалната политика, когато се обсъждат законопроектите
И разберете, че ако продължим с действията си и сме настоятелни и постоянни ЩЕ ИМА ЕФЕКТ, просто трябва време. И с малко да се започне важно е началото
Във Франция приеха закон (не законопроект, а приеха самия закон) който не им изнасяше на младите, току що завършилите, видяхте какво направиха, не спряха докато не промениха закона, и то не само махнаха неблагоприятния текст, ами го замениха с такъв който им дава привилегии, ето това е ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО, ние не можем ли?

# 45
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!
Изказвания в този стил са ми любими , то е много лесно да седиш и да гледаш отстрани, докато другите се мъчат да постигнат нещо. Е затова нищо не заслужаваме, защото има сериозни последствия явно от 500 години робство "Преклонена главица сабя не я сече", дайте да си траем и да си мизерстваме докато господа депутатите се возят в последни модели Мерцедеси и си пращат децата в най-елитните училища и университети в чужбина с нашите пари  #2gunfire
 И наистина как реши че няма никакъв ефект, все пак бяхме на дискусия в Парламента инициирана по повод на протеста и освен това въпросния Адемов ни покани на заседание на Комисията по труда и социалната политика, когато се обсъждат законопроектите
И разберете, че ако продължим с действията си и сме настоятелни и постоянни ЩЕ ИМА ЕФЕКТ, просто трябва време. И с малко да се започне важно е началото
Във Франция приеха закон (не законопроект, а приеха самия закон) който не им изнасяше на младите, току що завършилите, видяхте какво направиха, не спряха докато не промениха закона, и то не само махнаха неблагоприятния текст, ами го замениха с такъв който им дава привилегии, ето това е ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО, ние не можем ли?
Peace На нас май ни трябват още 500години за да можем каквото и да е!

# 46
  • Мнения: 4 978
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!
Изказвания в този стил са ми любими , то е много лесно да седиш и да гледаш отстрани, докато другите се мъчат да постигнат нещо. .... ето това е ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО, ние не можем ли?
Peace На нас май ни трябват още 500години за да можем каквото и да е!

Абе момичета, вие с богините ли тръгнахте да се мерите? Я си кротувкайте долу на земята ...  Laughing

# 47
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Те май богините стъпват по-здраво на земята от нас  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 821
Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

абсолютно вярно, колкото и да не се харесва на някои

# 49
  • Мнения: 1 353
Как могат да принизяват МАЙКАТА до статута на социално слабите (особено с тези, които не искат да си намерят работа)

Иаз съм на това мнение.Големи ГАДНЯРИ smile3515 Rage Rage

# 50
  • Мнения: 3 336
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.


Успех тогава  Peace Надеждата умирала последна!

Това е факт! И не е в минало свършено време...

Афро, нали знаеш и другата поговорка, който се смее последен, се смее най-добре Peace Нека видим първо кой ще се смее последен и коментарите после, ако обичаш bowuu

# 51
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Абе не ми говорете за тоя, я да си върви в турция да си управлява там народа, кой го е викал тука? #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

При една приятелка дойде да живее семейство (под наем) от Силистренско. Детето трябва да е втори клас, но го записаха в първи, защото едвам говори български.....ако не го бях чула и видяла нямаше да повярвам Shocked

# 53
  • Мнения: 5 178
И аз силно се възмутих, обаче да не забравяме, че Г- н Адемов защитава правата най-вече на едно от малцинствата в Бг
Та Адемов се изказа, че в Бг  работели само 2 млн души и като се качели майчинските щели да се натоварят още работещите..
е да де ама питам аз, когато аз и мъжо сме 1/1 000 000 част от работещите, с какво ни стиулира държавата, какво се връща при нас от всичките тези осигуровки
През цялото време Адемов говори за застрахователен риск бременност и майчинство, е след като е вид застраховка защо всеки няма собствена сметка и да му се изплаща сума отговаряща на средствата внесени от него и от бащата на детето, защото лично моя мъж не виждам как ще изпадне в риск от бременност Simple Smile
Според мен всичко е направено така, че  да може да се краде защото има една обща каца с мед всеки бърка и гребе и раздава на своите, публична тайна е че в някои райони кметовете издават фалшиви документи за да могат майките да взимат детски и помощи..

# 54
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ако го наемем него за детегледачка със 160 лева ще го попитам тогава .....
Но НИКОЙ няма да се грижи за мъничкото бебенце както ще се грижим ние - бъдещите майки, така че да не ни праща на работа, а ако обича да увеличи размера на майчинството, за да може и ние да живеем пълноценно, отглеждайки собствените си рожби!
А и защо 10 години съм работила и са ми удържали осигурителни вноски? За да мога като изпадна в нужда и временна нетрудоспособност да мога да се възползвам от собствените си осигуровки! Sick

# 55
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Ако го наемем него за детегледачка със 160 лева ще го попитам тогава .....
Но НИКОЙ няма да се грижи за мъничкото бебенце както ще се грижим ние - бъдещите майки, така че да не ни праща на работа, а ако обича да увеличи размера на майчинството, за да може и ние да живеем пълноценно, отглеждайки собствените си рожби!
А и защо 10 години съм работила и са ми удържали осигурителни вноски? За да мога като изпадна в нужда и временна нетрудоспособност да мога да се възползвам от собствените си осигуровки! Sick

Да де но не можем да се възползваме от собствените си осигуровки - те отдавна са похарчени, с тях за запушени други дупки, други бюджетни дефицити - пенсии, възникнали към момента обезщетения и административни разходи на осигурителната администрация .... ooooh!

А идеята за детегледачките беше във връзка майките да имат възможност да не се откъсват от работния процес и да градят кариера, да нямат пропуски в квалификацията си и прочие красиви фрази. Аз лично почти не съм ползвала майчинство, но не се гордея с това. Направих го, защото семейството ми не можеше да се издържа подобаващо само със заплатата на мъжа ми и защото щеше да си загубя работата / но това е една друга тема /.
 newsm78 Мисля си, че за нашето общество майките са в тежест, създават проблеми и отсъстват често от работа .... #Crazy

# 56
  • Мнения: 5 500
Момичета, погрешно ме разбрахте и се нахврълихте както обикновено! Чудесно е, че имате ентусиазъм, но управляващите ще направят точно това, което те искат, не което вие!
Иии, мацко как ти беше името по-горе .... не се смея! Аз също съм майка, но управляващите си ги избираме ние, но не разбрахте ли, че те не са там заради нас, а заради себе си!!!
Така, че и да си чешем езиците тука, файда няма! Иначе, както казах Успех!!!

# 57
  • Мнения: 4 978
Момичета, погрешно ме разбрахте и се нахврълихте както обикновено!
Иначе, както казах Успех!!!


Моля те, само погледни първия си постинг в темата, дали просто не е бил излишен.
Каква реакция очакваш на това изказване? От хората, които всеки ден се опитват да направят нещо, а ти махваш с лека ръка и в едно изречение им обясняваш колко са жалки и как няма смисъл.

# 58
  • Мнения: 5 500
Момичета, погрешно ме разбрахте и се нахврълихте както обикновено!
Иначе, както казах Успех!!!


Моля те, само погледни първия си постинг в темата, дали просто не е бил излишен.
Каква реакция очакваш на това изказване? От хората, които всеки ден се опитват да направят нещо, а ти махваш с лека ръка и в едно изречение им обясняваш колко са жалки и как няма смисъл.

Peace

# 59
  • Мнения: 5 178
Ами смятам, че в БГ най-дискриминирани са  хората отговарящи на всички изброени
 точки
- от български етнос , защото никой не строи къщи без пари за българи, който иска дом на свободен наем или в банката за ипотечен заем
- работещи и осигуряваши се върху реалния си доход - особено последното граничи с глупост от страна на работодателя и работника
- жени,  бъдещи и настоящи майки  -  тук проблемите са много от размера на майчинството, през размера на детските, през липсата на места в детските градини и ясли и тн и тн,..
За съжаление отговарям на всички условия по-горе и мен държавата ме ползва за дойна крава, колкото и брутално да звучи
И последната глупост е , че съм по-малко майка, защото за да получавам пари от държавата трябва да се откажа от най-милото - сама да отглеждам детето си ....

# 60
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
PC (коте), защо ли ми звучи така познато .... ooooh!

# 61
  • Мнения: 3 336
Момичета, погрешно ме разбрахте и се нахврълихте както обикновено! Чудесно е, че имате ентусиазъм, но управляващите ще направят точно това, което те искат, не което вие!
Иии, мацко как ти беше името по-горе .... не се смея! Аз също съм майка, но управляващите си ги избираме ние, но не разбрахте ли, че те не са там заради нас, а заради себе си!!!
Така, че и да си чешем езиците тука, файда няма! Иначе, както казах Успех!!!


Мишленце ми беше името, МАЦКО, и ако не искаш да си чешеш езика тука, насила никой не те кара  bouquet Чеши си го някъде, където ще има полза Peace Ние полза от чесането на нашите сме видели и затова сме тук bowuu За успеха, благодаря, мисля, че рано или късно ще го имаме bowuu

# 62
  • Мнения: 3 336
Ами смятам, че в БГ най-дискриминирани са  хората отговарящи на всички изброени
 точки
- от български етнос , защото никой не строи къщи без пари за българи, който иска дом на свободен наем или в банката за ипотечен заем
- работещи и осигуряваши се върху реалния си доход - особено последното граничи с глупост от страна на работодателя и работника
- жени,  бъдещи и настоящи майки  -  тук проблемите са много от размера на майчинството, през размера на детските, през липсата на места в детските градини и ясли и тн и тн,..
За съжаление отговарям на всички условия по-горе и мен държавата ме ползва за дойна крава, колкото и брутално да звучи
И последната глупост е , че съм по-малко майка, защото за да получавам пари от държавата трябва да се откажа от най-милото - сама да отглеждам детето си ....

И аз отговарям на всички, но няма да се върна на работа за кеф на господин Адемов, за да внасям още осигуровки на страната, докато ми тече същевременно майчинство от фонда, което се влива автоматично познайте къде - ПАК ПРИ БЕЗРАБОТНИТЕЕЕЕЕЕ. Големи са играчи тия от БСП и ДПС #Cussing out

# 63
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не съм сигурна, че управляващите си ги избираме, за да си подобряват собственото положение!
Защото на избори гласуват 20-30 % от пенсионерите в България и малцинствата ....... тогава все сме заети, пък после ни е криво ...
Ако не протестираме управляващите няма как по-точно да се досетят къде ни е болката и мисля, че трябва да се протестира, за да се пожъне успех! Особено сега - предстоят избори, приемане в ЕС и т.н, ще се заслушат в нас ако сме единни и ако протестираме постоянно!
Управляващите ще направят това, което трябва, защото ще се вдигнем много шум и няма да имат избор!
ААА и моето име е Зорница, ако има някой възражения!

# 64
  • Мнения: 14
И аз съм много възмутена от цялата ситуация.
Даже направо съм бясна.  #Cussing out
Откакто работя си плащам всички осигуровки съвсем честно. А сега какво в замяна. Аз ще вземам 160 лв майчинство, а ромките, които не са стъпвали на работа ще вземат 120лв помощи. Честно ли е това. Живеем със съпруга ми на квартира и плащаме свободен наем и незнам за какво по-напред тези смешни 160лв. А за ромите се строят къщички и живеят без да си плащат ток, вода и т.н. Изглежда това е бъдещето на България. Затова аз съм решила като се върна на работа (ако изобщо остана в БГ) изобщо да не се осигурявам повече.

# 65
  • Мнения: 4 181
споко бе Инче, ще ги накараме да променят ситуацията Mr. Green
След като вече и в парламента взеха да ни канят, значи не е толкова безнадеждна ситуацията Peace
просто трябва постоянство , непрекъснато да сме им като трън в очите и малко по малко ще действаме по всички проблеми , които засягат нашите слънчица Hug

# 66
  • Мнения: 3 405
Прочетох мненията ви. Предлагам да не се отказваме!
Всеки месец на 1во число трябва  да има протест, за да разберат най-сетне г-да управляващите, че не говорим празни приказки и да седнат заедно с наши представители и да намерим решение.

А по въпроса за детегледачка от Бюрото по труда съм скептична. Първо няма да взема непозната жена да се грижи за детето ми. Знам, че мога и роднина да "назнача", но нямам такава, която да накарам да се регистрира като безработна и после да я избера.
Второ, за 160 лв е цяло чудо да се наеме детегледачка ( с такова впечатление съм от четените теми по повода ), което означава, че ще трябва да отделям поне още толкова пари, за да й плащам.
И трето, предпочитам аз да се грижа за децата си. В такъв случай трябва да съм осигурена финансово, а не да се надявам само на заплатата на мъжа ми. Тези 160 лв майчинство не са достатъчни, но нищо ново не ви казвам Simple Smile

За това,че плащаме високи данъци и осигуровки, а че не получавам детски, няма да говоря.

Има дискриминация, както казваш, PC (коте), спрямо нас и това трябва да се промени! Peace

# 67
  • Мнения: 4 181
Прочетох мненията ви. Предлагам да не се отказваме!
Всеки месец на 1во число трябва  да има протест, за да разберат най-сетне г-да управляващите, че не говорим празни приказки и да седнат заедно с наши представители и да намерим решение.

А по въпроса за детегледачка от Бюрото по труда съм скептична. Първо няма да взема непозната жена да се грижи за детето ми. Знам, че мога и роднина да "назнача", но нямам такава, която да накарам да се регистрира като безработна и после да я избера.
Второ, за 160 лв е цяло чудо да се наеме детегледачка ( с такова впечатление съм от четените теми по повода ), което означава, че ще трябва да отделям поне още толкова пари, за да й плащам.
И трето, предпочитам аз да се грижа за децата си. В такъв случай трябва да съм осигурена финансово, а не да се надявам само на заплатата на мъжа ми. Тези 160 лв майчинство не са достатъчни, но нищо ново не ви казвам Simple Smile

За това,че плащаме високи данъци и осигуровки, а че не получавам детски, няма да говоря.

Има дискриминация, както казваш, PC (коте), спрямо нас и това трябва да се промени! Peace
newsm10

# 68
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Чак сега виждам темата  ooooh!

Момичета нека се обединим на 1 юли, нека сами си извоюваме правото да бъдем достойни майки  Peace

# 69
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Колкото повече - толкова по-добре!
Нека ги убедим, че не сме за подценяване!  #2gunfire

# 70
  • Мнения: 270
Прочетох мненията ви. Предлагам да не се отказваме!
Всеки месец на 1во число трябва  да има протест, за да разберат най-сетне г-да управляващите, че не говорим празни приказки и да седнат заедно с наши представители и да намерим решение.

Трябва да отстояваме докрай исканията си.Рано или късно,ако сме единни и постоянни ще постигнем успех.

 Peace

# 71
  • Мнения: 270
Прочетох мненията ви. Предлагам да не се отказваме!
Всеки месец на 1во число трябва  да има протест, за да разберат най-сетне г-да управляващите, че не говорим празни приказки и да седнат заедно с наши представители и да намерим решение.
Peace

Трябва да отстояваме докрай исканията си.Рано или късно,ако сме единни и постоянни ще постигнем успех. Peace

# 72
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Браво момичета  smile3501

# 73
  • sofia
  • Мнения: 562
А и защо 10 години съм работила и са ми удържали осигурителни вноски? За да мога като изпадна в нужда и временна нетрудоспособност да мога да се възползвам от собствените си осигуровки! Sick
за колко пари си се осигурявала?ако си се осигурявала за 1000 лв и си ги беше внасяла на собствена сметка щеше да имаш за две години по 175 лв на месец, ако не ми вярваш сметни си ги.
Ако всеки си внася в собствен фонд от една страна наистина ще разполага с толкова колкото си е внесъл, но от друга ще е в пъти по-зле.А тези които са работили една година?!Ето аз забременях с дъщеря ми в началото на работната си кариера какво щях да получавам?и понеже нямаше да получавам нищо щях да направя аборт примерно ей това е чудесна демографска политика.За да е работила една жена 10 години и да се е осигурявала на 1000 лв на колко години трябва да роди първото си дете, за да има право на 175 лв, които и инфлацията ще глътне в един момент, да не говорим че от 1000 внесени в семейството изведнъж ще се внасят 175 лв.
И още нещо искам да ви питам ако се увеличи майчинството колко деца ще си позволите да имате та ще се увеличи така драстично прираста.
аз ще отговоря първа със или без това майчинство съм решила и ще имам две деца.
единственото разумно в исканията за увелиаване на майчинството е че 160 лв не стигат за гледане на дете, само че който не му изнася да се върне на работа или да се заеме с надомна работа.И за това има законово установени правила.

Общи условия

Активация на акаунт