Майки - не чакайте по-високи размери на майчинството

  • 2 748
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!
така ли?не получаваме ли парите си от социалното министерство?

# 31
  • Мнения: 4 978
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!
така ли?не получаваме ли парите си от социалното министерство?

Говориш за фондове, а те не са един и два и всеки е със самостоятелен бюджет (респективно удръжки от РЗ). Ние получаваме обезщетенията от фонд "Общо заболяване и майчинство", соц. слабите от "ПКБ"

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567

нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!




Точно обратното. Написала съм, че нашите политици са продажници !!!   

# 33
  • sofia
  • Мнения: 562
Инето, права си.
все пак сме към социалното министерство, така че според мен ще продължат да ни смятат под един знаменател колкото и да ни е неприятно.
Деди, нека не задълбаваме, все пак ние сме си ги избрали.
и не мисля че в случая това има нещо общо с продажността на политиците.
все пак нека не забравяме че в цяла западна Европа има демографски срив, поинтересувайте се моля какви са обезщетенията за бременност и ражадне  и като размер и като времетраене и като покупателна способност.Така че сравнена с другите страни социалната политика наистина е социална.Според мен е абсурдно да се иска хем дълготрайно майчинство хем високоплатено.Това ще бъде застъпено със сигурност в аргументацията им.

# 34
  • Мнения: 4 978
все пак нека не забравяме че в цяла западна Европа има демографски срив, поинтересувайте се моля какви са обезщетенията за бременност и ражадне  и като размер и като времетраене и като покупателна способност.Така че сравнена с другите страни социалната политика наистина е социална.Според мен е абсурдно да се иска хем дълготрайно майчинство хем високоплатено.Това ще бъде застъпено със сигурност в аргументацията им.

Като не забравяме едно, да не забравяме и друго:
- съизмерими ли сме по жизнен стандарт?
- има ли социална политика и услуги извън отпусканите обезщетения?
- има ли семейно подоходно облагане?

Знаеш ли в съседна Румйния как стоят нещата? Нали заедно ще се присъединяваме и те бяха по-назад от нас...

Майчинство:
2 години 85% от СРЗ!
при инвалиди - 3 години
СРЗ - 320 евро

За какво говорим?!

Всичко е въпрос на политика!

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 13:55 от Ineto

# 35
  • sofia
  • Мнения: 562
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile
не сме съизмерими по стандарт, но не сме съизмерими и по други показатели, които са определящи, данъците и осигуровките например, а няма да коментирам пословичната ни "работливост".
не разбрах какво имаш предвид с това
- има ли социална политика и услуги извън отпусканите обезщетения?
.
за семейното подоходно облагане нали е поставено началото.
Иначе че е политика политика е.

# 36
  • Мнения: 4 978
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile

Тц, сори ако така съм прозвучала.
И теб ще чакаме на 1-ви юли!
  bouquet


За социалните услуги - в много от държавите на запад от нас, раждането и отглеждането на дете са свързани със социални преференции от различен характер на семействата. Мисля имаше такава тема и тук, и в "родители в чужбина".

За сем. подоходно облагане - тази стъпка е твърде миша, за да говорим за поставено начало, т.е. облекчение в размер макс. 80 лв на година или 6-7 лв/м.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 562
Разбрах какво си имала предвид и да намирам го за разумно  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 139
   Да майки не чакайте по-високи размери на майчинството а се борете ссъс зъби и нокти! #Cussing out

# 39
  • Мнения: 3 336
Инето, надявам се нищо лично в спора ни  Simple Smile

Тц, сори ако така съм прозвучала.
И теб ще чакаме на 1-ви юли!
  bouquet


За социалните услуги - в много от държавите на запад от нас, раждането и отглеждането на дете са свързани със социални преференции от различен характер на семействата. Мисля имаше такава тема и тук, и в "родители в чужбина".

За сем. подоходно облагане - тази стъпка е твърде миша, за да говорим за поставено начало, т.е. облекчение в размер макс. 80 лв на година или 6-7 лв/м.

Моля, моля, не подценявайте мишките Laughing Ине, да не се обидиш, майтап малко да разведрим обстановката  bouquet

# 40
  • Мнения: 5 500
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

# 41
  • Мнения: 4 978
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.

# 42
  • Мнения: 5 500
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.
Успех тогава  Peace Надеждата умирала последна!

# 43
  • Мнения: 4 978
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!

То това всеки го може.
Другото е по-трудно.
Пък и още е рано за това обобщение.
Успех тогава  Peace Надеждата умирала последна!

Това е факт! И не е в минало свършено време...

# 44
  • Мнения: 4 181
Е, аз нали ви казах, че няма смисъл! Думите ми се потвърдиха по-скоро от колкото очаквах!
Изказвания в този стил са ми любими , то е много лесно да седиш и да гледаш отстрани, докато другите се мъчат да постигнат нещо. Е затова нищо не заслужаваме, защото има сериозни последствия явно от 500 години робство "Преклонена главица сабя не я сече", дайте да си траем и да си мизерстваме докато господа депутатите се возят в последни модели Мерцедеси и си пращат децата в най-елитните училища и университети в чужбина с нашите пари  #2gunfire
 И наистина как реши че няма никакъв ефект, все пак бяхме на дискусия в Парламента инициирана по повод на протеста и освен това въпросния Адемов ни покани на заседание на Комисията по труда и социалната политика, когато се обсъждат законопроектите
И разберете, че ако продължим с действията си и сме настоятелни и постоянни ЩЕ ИМА ЕФЕКТ, просто трябва време. И с малко да се започне важно е началото
Във Франция приеха закон (не законопроект, а приеха самия закон) който не им изнасяше на младите, току що завършилите, видяхте какво направиха, не спряха докато не промениха закона, и то не само махнаха неблагоприятния текст, ами го замениха с такъв който им дава привилегии, ето това е ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО, ние не можем ли?

Общи условия

Активация на акаунт