Клиники в Истанбул - тема 7

  • 89 823
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 68
Цветната снимка и спермограмата са ни нормални и са от преди 6 месеца. Не знам дали ще ги приемат, но мен лично най-много ме притеснява болката от цветната снимка. Дано наистина е  безболезнено и за мен. Благодаря за отговора.

Здравейте.Искам да попитам, с мъжа ми решихме да направим два първични прегледа в Мемориал и  Бахчеджи и виждам,че в Мемориал пускат задължително спермограма на мъжа, а правят ли задължително цветна снимка,ако имаш стара направена?  В Бахчеджи задължават ли те също на тези изследвания..или предполагам може да си използваш изследванията от предишния преглед в Мемориал или от бг? И другото което ме притеснява е болката при цветната снимка, защото в бг я правих с пълна упойка, а сега като чета, там не слагат упойки, дали има разлика в извършването на снимката?
Зависи от изследванията, които имате досега. Ако спермограмата или цветната снимка са ви много стари, сигурно ще трябва да ги повторите. На първичния в Бахчеджи не са ни карали да правим спермограмата, защото имахме такава отпреди месец, пък и всичките предишни също бяха б.о. Цветната снимка ми беше архивна и разбира се се наложи да я повторя в Турция, но чак след като пробвахме да извадим яйцеклетки ( за да не губим време). ХСГ там се прави без упойка, но няма нищо общо с мъчението в БГ. Разбира се, всичко е индивидуално и зависи какво ти е състоянието, но преобладаващо момичетата не са изпитали болка там.

# 706
  • Мнения: 125
Цветната снимка и спермограмата са ни нормални и са от преди 6 месеца. Не знам дали ще ги приемат, но мен лично най-много ме притеснява болката от цветната снимка. Дано наистина е  безболезнено и за мен. Благодаря за отговора.

Здравейте.Искам да попитам, с мъжа ми решихме да направим два първични прегледа в Мемориал и  Бахчеджи и виждам,че в Мемориал пускат задължително спермограма на мъжа, а правят ли задължително цветна снимка,ако имаш стара направена?  В Бахчеджи задължават ли те също на тези изследвания..или предполагам може да си използваш изследванията от предишния преглед в Мемориал или от бг? И другото което ме притеснява е болката при цветната снимка, защото в бг я правих с пълна упойка, а сега като чета, там не слагат упойки, дали има разлика в извършването на снимката?
Зависи от изследванията, които имате досега. Ако спермограмата или цветната снимка са ви много стари, сигурно ще трябва да ги повторите. На първичния в Бахчеджи не са ни карали да правим спермограмата, защото имахме такава отпреди месец, пък и всичките предишни също бяха б.о. Цветната снимка ми беше архивна и разбира се се наложи да я повторя в Турция, но чак след като пробвахме да извадим яйцеклетки ( за да не губим време). ХСГ там се прави без упойка, но няма нищо общо с мъчението в БГ. Разбира се, всичко е индивидуално и зависи какво ти е състоянието, но преобладаващо момичетата не са изпитали болка там.


Ако се налага да правите нови, от клиниката ще ви информират на прегледа. Цветната снимка аз я правих в Турция, на следващият месец след пункция, не беше силно болезнено при мен. Всичко стана за 10 минути и болката беше като при идване на цикъл за много кратко време. Няма от какво да се притеснявате.

# 707
  • Мнения: 298
Всички неспециализирани изследвания си ги правя от години в Бодимед, филиала на Позитано. Досега не съм констатирала нещо съмнително. За разлика от микробиологията на Кандиларов примерно преди 10 г , където в рамките на 10 дена без лечение видях три коренно различни резултата. Дори и самият Владимиров, който работеше с тях тогава се усъмни и каза "е това е абсурдно".

# 708
  • Мнения: 378
Всички неспециализирани изследвания си ги правя от години в Бодимед, филиала на Позитано. Досега не съм констатирала нещо съмнително. За разлика от микробиологията на Кандиларов примерно преди 10 г , където в рамките на 10 дена без лечение видях три коренно различни резултата. Дори и самият Владимиров, който работеше с тях тогава се усъмни и каза "е това е абсурдно".
На мен в Кандиларов ми излезна 5.88 стойност на АМХ,което въобще не е така аз съм между 1и 2 някъде.Дори проф.Кахраман на прегледа каза че не отговарям на тези стойности,кяза че имам добър резерв,но не и 5!

# 709
  • Мнения: X
Момичета, някой знае ли нещо повече за глобите налагани на излизане от Турция от порядъка на 1 000 евро?

# 710
  • Мнения: 421
Момичета, някой знае ли нещо повече за глобите налагани на излизане от Турция от порядъка на 1 000 евро?

Стана ми интересно,може ши да ми кажете за какво става въпрос?

# 711
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Дежурните аптеки в неделя, 14.04.2019, в Шишли, са изброени по-долу. Пишете ни ако Ви се налага да намерите аптека в друг квартал или извън работно време през седмицата и с удоволствие ще Ви насочим. Уголемена карта в Гугъл Мапс с разположението на аптеките можете да видите тук:
https://drive.google.com/open?id=16cPetPIwe3lpkAOSyZMRbsi1K7s&usp=sharing

ALTIN ECZANESİ
Address:Teşvikiye Mahallesi, Valikonağı Caddesi, 60/A, Teşvikiye, Şişli
Tel: 0 212 240 22 78

HÜLYA HATUN ECZANESİ
Address: Şişli Merkez Mahallesi Oktay Cebeci Sokak 27/A, Şişli
Tel: 0 212 233 44 97

ÖZCAN ECZANESİ
Address: Gülbahar Mahallesi, Şehit Ertuğrul Kabataş Caddesi, 2/D, Mecidiyeköy, Şişli
Tel: 0 212 211 34 52

# 712
  • София
  • Мнения: 2 069
Момичета, някой знае ли нещо повече за глобите налагани на излизане от Турция от порядъка на 1 000 евро?

Стана ми интересно,може ши да ми кажете за какво става въпрос?
Ето информация по въпроса: https://www.vesti.bg/bulgaria/turciia-veche-nalaga-globi-na-chuzhdenci-6094274

# 713
  • Мнения: 107
Здравейте,  някоя от вас имала ли е цистит?  Дали когато отидем в Турция ще има кой да ми обърне внимание и за това, защото тук в България вече 1 година само съм на антибиотици и все се появява и имам дискомфорт, даже и заради антибиотиците попнах да ходя и по често на гинеколог, заради малко lb и нарушена микрофлора, а все пак искам преди процедурата да се отърва от това гадно нещо! 

# 714
  • Мнения: 236
Здравейте,  някоя от вас имала ли е цистит?  Дали когато отидем в Турция ще има кой да ми обърне внимание и за това, защото тук в България вече 1 година само съм на антибиотици и все се появява и имам дискомфорт, даже и заради антибиотиците попнах да ходя и по често на гинеколог, заради малко lb и нарушена микрофлора, а все пак искам преди процедурата да се отърва от това гадно нещо! 
Здравей, аз бях като теб преди да отида в Турция. Какво ли не опитах, антибиотици, червени боровинки, билкови отвари, дори ходих 10 дена в Стрелча на процедури(това поне ме облекчи). Дойде денят да заминем за Турция и там реших да си запиша час за уролог в Мемориал, тоуй ми изписа антибиотици в комбинация с едно прахче, което с/у се оказа антибиотик. По едно време започна да ми капе косата от всички тези антибиотици и реших, че край.
Мина месец и дойде момента да започна процедури в Бахчеджи, от там ми казаха да не се тревожа, да пия много вода(поне 3л дневно) и че така или иначе пак ще имам антибиотик преди инжекцийте и след пункцията.
послушах ги, пиех много вода и билкови чайове, ядях всеки ден домашно кисело мляко и освен, че цистита изчезна, също и забременях и сега съм почти в 15с.
Преди две седмици си пуснах стерилна урина и нямаше и помен от гадните ешерихи:innocent:
Пожелавам ти успех и всичко да се оправи!

# 715
  • Мнения: 66
Аз имах миналия месец и доктора ми изписа Piyeloseptyl 3х1 и веднъж да изпия Монурол то е прахче пие се един път за цялото лечение..още на 2ден без да преовиличавам имаше ефект ..

# 716
  • Мнения: 726
Здравейте, някой използвал ли е платен отпуск за напреднал стадий на ин витро.
В закона е посочено, че работодателя е длъжен да ме пусне за период не по дълъг от 20 работни дни за периода от пункцията до трансфера.
Моят работодател ще ме пусне .. Но въпроса е когато няма да имам свеж трансфер и по време на стимулацията трябва да съм в Турция, полага ли ми се такъв платен отпуск?

# 717
  • Мнения: X
След пункция, клиниката издава бележка, че се намираш в напреднал етап на инвитро лечение и на тази база пускаш молба за отпуск.
Но след това само за трансфер не можеш да ползваш същия член.Освен, яко клиниката отново не издаде служебна бележка че си в напреднал етап.

# 718
  • Мнения: 726
Момичета след първия преглед за започване на стимулация след колко дни ви извикаха на втори преглед?

# 719
  • Мнения: 5
Здравейте на каква цена последно е кринон гела,и колко бройки има в кутията?

Общи условия

Активация на акаунт