Как осигурявате витамин D3 на вашето бебе през студените месеци?

  • 12 833
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Отговорете в коментар как се грижите за набавянето на необходимите количества витамин D3 за бебчето си и може да спечелите една от 10 опаковки Био Баланс Капки.

Витамин D3 е свързан с правилното развитие на детето, здравината на костите и зъбите, имунитета, сърдечносъдовата система и дори настроението.

Около 80% от витамина се набавят през кожата – от слънчевата светлина. Останалите 20% се набавят от храни, които за жалост не присъстват в менюто на бебетата – мазните риби и рибени масла (сьомга, скумрия, сардина, херинга), в черния дроб, маслото и яйчения жълтък.



През топлите месеци бебето по-лесно набавя витамин D3, стига да не е прекалено покрито с дрехи и да не прекаляваме с иначе важните слънцезащитни кремове. И все пак, това не е гаранция, че детето няма да страда от дефицит. По-застрашени от недостиг са т.нар. есенни и зимни бебета поради липса на достатъчно слънчева светлина и невъзможност за дълги разходки на открито, когато температурите са ниски.

Необходим е допълнителен прием на витамина, който обикновено педиатрите предписват след 2-седмична възраст. Витамин D3 профилактиката е важна и необходима през цялото детство, за да се поддържат адекватни нива целогодишно.

Недостигът на витамин D3 е сериозен проблем при бебетата и не бива да се неглижира. Хроничният дефицит води до забавен растеж и влияе отрицателно на костната минерализация, а в тежките случаи е възможно да доведе до рахит.


Давайте по 5 капки на ден Био Баланс Капки с витамин D3, за да осигурите необходимите количества от “слънчевия витамин” на вашето бебе.
Био Баланс Капки с витамин D3 са нов пробиотичен продукт във форма, подходяща и за деца, които консумират само кърма и са на възраст от 2 седмици до 2 години. Само 5 капки на ден от синбиотика, приемани директно в устата или с течност и храна, са източник не само за набавянето на необходимите за здрава чревната флора на вашето бебче пробиотични бактерии, а и на 100% от препоръчителната дневна доза на D3 за хранителен прием при бебетата. Може да намерите новия синбиотик (пробиотик + пребиотик) в аптеките.

А вие как осигурявате витамин D3 за вашето дете през студените месеци?
Отговорете в коментар под статията до 21.10.2018 г. и 10 от вас ще спечелят опаковка Био Баланс Капки.
Печелившите ще се определят на лотариен принцип сред коментиралите и ще се обявят на 22.10.2018 г.

Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Научете повече на www.biobalance.bg

Pushpin Каква форма на пробиотик е най-подходяща за моето дете?
Pushpin Нуждае ли се бебето ми от допълнителен прием на витамин D?

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 11:06 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 662
Докато се затварят фонтанелите им давах витами D под формата на капки.След затварянето колкото се може на слънце,дори през зимата когато има слънце под слънцето.

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 407
Когато беше малка дъщеря ми давах вигантол.Сега вече се затвориха фонтанелите и разчитам на слънцето.

# 3
  • Мнения: 1 548
Давам вит Д на Джеймисън и повече разходки през топлите дни.

# 4
  • Мнения: 907
Със витамин Д на капки

# 5
  • Мнения: 2 404
И аз давам Вигантол, бебето ми е родено през зимата.
Фонтанелата все още не е затворена, така че продължавам с витамин Д.
Възползваме се и от есенните лъчи слънце :=).

# 6
  • Мнения: 3 541
Малкият не е бебе, (на 3г. е), но наскоро му пуснах изследване за Д и се оказа с дефицит. Изненадах се, защото лятото бяхме всеки ден на вън, на плаж...Сега давам по препоръка на педи сутрин по 3 капки Вигантол. Като бебе също му давах докато се затвори фонтанелата.

# 7
  • Мнения: 416
Вигантол и разходки в слънчевите дни . Това е.

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 734
Давах Вигантол, сега мисля детска омега да давам и риба редовно.

# 9
  • Мнения: 1 000
Докато е бебче ще взима капките Вигантол , и когато може слънчеви разходки .

# 10
  • Мнения: 1 406
Бебето ми се роди декември и до юни месец му давах капки витамин Д до сега разчитах на слънцето, но в близките дни мисля да почвам отново с капки.

# 11
  • Мнения: 5 077
С Вигантол и повече излизане на слънце.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 295
При хубаво време задължително навън, по възможност без шапка, ако не духа, за да "събираме" слънчеви лъчи, източник на витамин Д. Освен това гледам поне веднъж в седмицата риба да консумираме.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 681
Вигантол капки давам и разходки на слънце колкото се може повече.

# 14
  • Мнения: 3 794
На каката давах Вигантол и понеже е лятно бебе - разходки навън.

Малката бебка е на 24 дена и тепърва ми предстои да давам капки.

Общи условия

Активация на акаунт