12.06-18.06: По-добрата лятна седмичка!

  • 3 035
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Хайде да видим дали ще успея да се наредя сред пускалите седмични темички Laughing Честито ново начало на всички! Нека тази седмичка е по-добра от предишната. Нека който чака да му дойде да не му дойде (Какичка, особено на теб Praynig), на който му е дошло, да си отива по-бързо, за да пристъпва към програмата за месеца. БАНче, щом се е стигнало до снимка, желая ти да е лека и безболезнена и с хубав резултат. И дано да е добро подготвяне на почвата за третото и успешно инсе Peace Жаби и Мурджи, добре дошли тук, и дано да е само за кратко Heart Eyes

Хайде, пускам, че няма време за губене! Mr. Green

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Айде да се разпиша първа с едно въпросче  Wink и добре заварили  Hug
Вчера ми биха 5000 единици Прегнил, за да ми се пукнат 2 фоликулчета - 20 и 21 мм. Едното се пукна 5 часа след инжекцията /усетих го/, а от другото ни вест ни кост. Възможно ли е да не се пукне въобще и ако стане така да очаквам ли фоликулярна киста. Имах си и още едно 18 мм,  но то спря да расте и предполагам ще претърпи обратно развитие. newsm78  На УЗИ съм чак след около 2 седмици, просто няма как по-рано.
Доколко мога да се надявам да е станало нещо, при положение че на посткоиталния тест се видяха само 3-4 живи подвижни сперматозоида на поле? Фоликулчето се пукна 11 часа след акта.
Май станаха много въпросите, със сигурност ще имам и още  Embarassed

Желая на всички ви успех и стискам палци!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Дано ни е късмет новата седмичка!
БАН, изтрий сълзите и дано тази седмица си в добро настроение!
Какичка, въпреки симптомите, дано не си дочакаш цикъла!
pkoprinkova, продължавам да стискам палци!
От мен - мога да кажа, че съм напълно възстановена след операцията Grinning Нямам никакви болки, дори коричките от шевовете вече паднаха. Върша си обичайната домакинска работа без затруднение. Само съм в чуденка дали за толкова кратко време ще успее да подейства Диферелина и дали този месец ще имам цикъл newsm78 Инжекцията ми я биха на 7-ми, а очаквания цикъл е между 13 и 15 юни Rolling Eyes
Жабче, до 36 часа след инжекцията трябва да се пукнат фоликулите. Но може и да не се/което не ти пожелавам/. Според мен задължително трябва да отидеш на УЗИ.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Весела седмица ит о мен.
Да се отчета за Плевен. тръгнах с нагласата, че доста зависи от този консултация, а сега съм толкова объркана, че изобщо не знам какво да правя Rolling Eyes Rolling Eyes
Според д-р Тодорова трябва да спра ноото лекарство, което пия от 3 седмици, защото от него се пълнеело още(а на мен това не ми трябва) и да остана само на сиофор с много строга диета. Ще правим няколко иследвания след 19 и тя иска да ме включи в една програма за ново лекарство, което нямало като страничен ефект напълняване.
И тук идват големите питанки какво да правя.
Мисля утре да си пусна пак един профил да видя как е захарта и да опитам да спра авандията, като в петък си напрвя пак профил. И тогава ще го мисля, но някак си не ми се иска да се включа в тези тестове- лечението било около 1 година, а честно казано вече ме хваща страх за тези години.
освен това заради антинуклеарните антитела и другите генетични трябва да слагам клексан.
Извън тези чуденки всичко в Плевен беше страхотно, видяхме се с Елви и за пръв път с Даниндан, която е невероятно лъчезарен човек.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
Ва, очаквах да се включиш. Обаче не мога да те посъветвам с нищо. Излиза, че вместо яснота по въпроса, сега са изникнали още въпроси...Добре си решила да си пуснеш отново профил за захарта, а за другото - ами просто не знам, каквото решиш, и дано е най-доброто за теб! Добре, че поне сте си спретнали срещичка Grinning И аз с нетърпение очаквам софийската.

# 5
  • Мнения: 3 376
Ва, и аз се радвам, че се включи да разкажеш как е минало в Плевен Hug Това лекарство, за което ти е говорила Тодорова, експериментално ли е? Щото аз малко се обърках, за какви тестове говориш newsm78 А със сегашното ти лекарство по-кратко ли е лечението от 1 година? По принцип добре звучи да няма напълняване от лекарството, ама пък трябва да се обмислят добре и другите потенциални странични ефекти Tired Сори за глупавия въпрос, а на бебеправенето пречат ли?

Чакаме и други момичета с новини от Плевен Hug

Леа, много много се радвам, че се чувстваш напълно възстановена след лапарото Grinning Ще се видим на срещичката да разкажеш.

Жаби, а защо се наложи да ти бият Прегнил, щом е бил зле посткоиталният тест?

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Доколкото разбрах това лекарство още не се продава в България.
Това, което пия сега няма много данни дали ще има проблеми с бременност, но май не мога да збаременявам, докато го пия.

# 7
  • Мнения: 3 376
Ясно. Трудна ситуация. Ще трябва добре да обмислиш решението си. Но всичко е за добро! Късмет Hug

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Гризи тя моята дълга и широка този месец...  Tired Нередовния ми цикъл от известно време се беше "кротнал" и овулацията беше все около 20-21 ден. Този МЦ обаче - ни вест, ни кост. На 25 ден отидох на лекар - при гинката, при която си ходя за профилактика и проблеми. Занесох й всички графики на БТ, между които има една откровено ановулаторна и една съмнителна. Тя ме гледа на ехографа /коремен/, какво видя не знам и взе да мрънка за някаква тенденция към малки кистички. После каза категорично, че аз овулация нямам, съдейки по графиките, понеже БТ не се качва над 37.00 градуса... И реши да ме сложи за 3 месеца на Диане за урегулиране на хормоните. Между другото бях й занесла и едни изследвания на хормони на 3ти ден от цикъла - в норма. И понеже по лични причини помолих да изчакаме още един месец преди Диането, на нея й хрумна да ме стимулира с Кломифен следващия цикъл. Междувременно ми изписа Дуфастон за 10 дни за предизвикване на цикъла.
Такааа, прибрах се аз вкъщи и рев, рев. Обаче като ми мина шаша и се наревах, се усетих че имам типично предовулаторни симптоми.Направих тест за ову - положителен. И не започнах Дуфастона. Обадих се и си запазих час в Клиника Малинов за събота - 28 ден от цикъла. Отидох настроена, че съм с функционална киста. Там обаче ме изненадаха приятно, че съм пред овулация и имам 3 фоликула по 18 мм. И понеже моментът беше подходящ, а и така или иначе трябваше да ги проследим тези фоликули, ми казаха на следващия ден да направим един посткоитален тест. Ами направихме, но резултатът хич не беше добър. А за Прегнила - не знам, може би за да се спукат все пак въпреки теста.
Възможно ли е все пак тестът да отразява някакво моментно лошо състояние или да не се надявам  Sad

# 9
  • Мнения: 553
Здравейте и от мен момичета  Hug
Какичка, силно стискам палци  Praynig и следващия път да се видим пред кабинета на Стаменов  preggo
Да отговоря на въпрос от миналата седмичка;
пкопринкова може би не съм разбрала, но при теб открит полип ли има ? Ако да, защо не се е преминало първо през отстраняването на този проблем, преди инсеминация?
Ники, съмненията за полип възникнаха сега, непосредствено преди инсето. Първо трябва все пак да ме видят в началото на цикъла, че тогава се виждало по-добре, и тогава ще решаваме какво да се прави. А тъй като вече бях пила клостила и всичко беше подготвено за инсето, решихме все пак да не го пропускаме, пък дано съмненията да се окажат напразни  Praynig

Успех на всички и приятна седмичка от мен  Hug

# 10
  • Мнения: 3 786
Здравейте момичета,някой дали знае кога ще почива д-р Стаменов,защото звънях миналата седмица и казаха че не било сигурно още, но щяло да е август месец.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 272
Гъбка, не знам кога ще почива през лятото, но сега със сигурност излиза 1 седмица в отпуск от утре. Така поне се говореше миналата седмица.

# 12
  • Мнения: 740
Здравейте милички!

При мен новината е, че цикъла ме изненада пет дни по-рано, та и цветната се изтегля за тази седмица - най-късно в понеделник. Ох, да минава, че ще полудея от притеснение.

Жабче, при нас също имаше отрицателен посткоитален тест, лекаря изиска спермограма и тя наистина не беше добра. Не искам да те плаша или да ти подавам грешна информация. Направете спермограма в клиника по стерилитет и Успех!.

# 13
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Целувки на всички! Hug Дано тази седмица да е по-добра от миналата и да няма проблеми. Жаби, много съжалявам, че така се получава. Стискам палци всичко да е наред. newsm10. Нова седмица - нов късмет! И аз тази седмица съм на гинеколог. Ще видим дали сме излекували инфекцията и пак ще се разправяме с кондиломите #2gunfire. Малко ме е страх от биопсията, но пък по-добре да знам и да лекуваме, ако има нещо. хайде, че трябва и да се работи все пак. Wink

# 14
  • Мнения: 4 017
Здравейте, на всички желая приятна и успешна седмичка!

Аз ще се моля да не ми дойде в края на седмицата. Вече се усещам как губя търпение и се изнервям от една страна от искането, а от друга – от осъзнаването, че току така няма да стане....

# 15
  • Мнения: 1 320
Ва, успех, каквото и решение да вземеш!
Сима, успех с цветната снимка!
Какичка, стискам палци за двете черти!
Успех и на Синеочка!
Както и на всички други момичета!

Жабче, посткоиталния тест може да е дал такива резултати, защото твоята влагалищна среда не е благоприятна за плувците-това се преодолява чрез инсеминация. Друга възможна причина е лоша спермограма. Задължително говори със Стаменов да направите спермограма.
И не искам да звуча отчайващо, но, ако е установена ниска преживяемост, не залагай големи надежди на този цикъл. Колкото до фолукулите-да, възможно е да не се спукат въпреки прегнила, но това не означава, че непременно ще станат кисти. Възможно е да се изхвърлят със следващия цикъл. И още един съвет-зарязвай вече кварталната гинеколожка-не може да ти изписва кломифен без да те следи на уз. Добре си се ориентирала към доктор Стаменов.

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Благодаря за съветите момичета. Спермограмата е назначена за другата седмица евентуално. Лошото е, че мъжът ми се е спекъл и не мога да го успокоя  Cry
За този цикъл ясно  Tired, едничкото със сигурност се спука вчера - усетих го много ясно в левия яйчник. А посткоиталният тест показа 3-4 подвижни сперматозоида на поле 5 часа след акта...
Доколкото разбрах причина за такива резултати може да е или лоша спермограма или моята среда и евентуално антиспермални антитела.
А някой да е имал странични ефекти от Прегнила - много ми е лошо днес. Вие ми се свят, подул ми се е корема и ме понаболява.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 272
Жабче, не трябва да имаш такива симптоми от Прегнила. За виенето на свят - измери си кръвното. Може да е ниско, особено ако си яла малко. Подуването на корема ми звучи като ПМС, но е още мнооого рано /всъщност това май е от храната, спомни си какво си яла/, понаболяването може да е от пукане на фоликул.

# 18
  • Мнения: 1 029
Банче, съжалявам, мила!Прегръщам те много и ти желая сили, не спирай да се бориш!Вярвам, че ще успеете!!! Praynig
Жабче, не се отчайвай...вие имате ли направени някакви изследвания...ако не- Стаменов ще те насочи.Успех! Wink
Леичка, браво за настроението и че се чувстваш добре! Hug
Успех на всички, които имат нужда от късмет...няма да ви изреждам, вие си знаете, че ви стискам палци!
Ва, направо незнам какво да ти кажа...много си мислех за теб...вярвам, че ще вземете правилното решение.Късмет ти желая!!! Praynig Praynig Praynig
Много се радвам, че се запознахме!
Елви, Владимиров каза, че ще почиват един месец, но още не се знае дали ще е юли или август. Wink
В Плевен беше много хубаво.
Благодаря и тук на организаторите и лекарите!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Всичко беше много добре, беше интересно и полезно.Научихме много нови неща и се запознах само със много смели и силни хора.
Желая ви успешна и усмихната седмичка на всички!!!  bouquet

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 14:26 от danidan

# 19
  • Мнения: 1 441
Пфуууууууууууу, пусти мой късмет.  #Cussing out Сега звънях в клиниката на Стаменов да си запазвам час за цветна снимка - те са в отпуск до 22.06 - четвъртък. А аз трябва да я направя най-късно във вторник. Ясно - не става за снимка (и без това не се натискам много, много  Mr. Green) ...Опитах се да си зпаазя час за четвъртък за преглед и евентуално за инсеминация ако има смисъл - и това не става - нямат часове .... А предния път като ходих при Стаменов той изрично каза на сестрата да имат предвид, че не може да се оставят пациентки за инсеминации и по-специални процедури без часове.  Close Даже и на мен се скара че не съм настоявала...  #Crazy Сега като настоях та чудо голямо.... Много мразя като стане "Царя дава, пъдаря не дава".... #2gunfire
Според вас дали има смисъл да се кукна в четвъртък след работа пред кабинета му и да чакам докато ме приеме....? Трябва да ми овулира десния яйчник - може да ми е на късмет. Пък и ми се пада трета инсеминация...... newsm78

Жабче на мен прегнила не се е отразявал така... може ли да е от нещо друго.... Успокой го твоя човек, няма какво да се спича. все пак е по-добре ако има проблем да се диагностицира и да карате нататък по програма максимум - лечение, инсе-та и каквот отам доктора каже...
Даниданче  Hug
Ва, това с тия експериментални лечения мен лично ме плаши...  Rolling Eyesкак се навиваш на подобни стъпки? аз съм малко традиционалист в леченията... (което май не винаги е на-доброто)...
Гриз, ти в какви битки си сега? Какво ти предстои? Кога да ти стискаме палците?  Peace

# 20
  • Мнения: 1 419
BAN, обади се за час предварително на всяка цена - не знам как си ги убеждавала, но опитай по-настойчиво и им обясни каква е ситуацията, при мен няколко пъти така се случи, но след като им обясних ме записаха.
иначе знам, че излизат "за няколко дни в почивка", но от кога точно и за колко - не знам.

# 21
  • Мнения: 553
Много мразя като стане "Царя дава, пъдаря не дава".... #2gunfire
Според вас дали има смисъл да се кукна в четвъртък след работа пред кабинета му и да чакам докато ме приеме....? Трябва да ми овулира десния яйчник - може да ми е на късмет. Пък и ми се пада трета инсеминация...... newsm78
Права си БАН, и на мен последния път така ми се случи. Ако можеш, звънни направо на Стаменов по GSM-a или пак завъни на секретарката и настоявай, кажи, че имаш уговорка с док, не се предавай, успех!

# 22
  • Мнения: 1 320
Почти всички от клиниката-докторите, ембриолозите отиват на конгреса в Прага. Затова няма да работят. А и процедурите няма да има кой да прави. Ще отсъстват от 14-21 включително. На 22-ри са на работа.

# 23
  • Мнения: 553
Почти всички от клиниката-докторите, ембриолозите отиват на конгреса в Прага. Затова няма да работят. А и процедурите няма да има кой да прави. Ще отсъстват от 14-21 включително. На 22-ри са на работа.
Това го разбрахме, но BAN иска да си запише час за 22-ри все пак  Wink

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
И на мен така ми казаха вчера в клиниката - на 22.06 ще работят чак. Бан, настоявай, ако трябва наистина на Стаменов се обади.

Лошото ми мина - наядох се, изпих 2 литра вода, разходих се и сега съм добре. Де да знам какво ми стана - може да е от напрежението последните дни  Confused Малко множко ми дойде - първо ме наплашиха че нямам ову, после все пак се оказа че имам ову, но пък няма живи спермита.

# 25
  • Мнения: 1 320
Оп, сори, аз не съм разбрала Simple Smile
Ми да се обажда още днес и да се тръшка Simple Smile

# 26
  • Мнения: 553
Оп, сори, аз не съм разбрала Simple Smile
Ми да се обажда още днес и да се тръшка Simple Smile
И аз това й казвам  Wink

# 27
  • Мнения: 9 092
Здравейте, дами Grinning
Прегръдки за Жабче и Бан, Ва-на теб успех също Hug


Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 15:11 от .:.Stef.:.

# 28
  • Мнения: 529
Сладурки, благодаря ви за стиснатите палци  Heart Eyes дано пък да ме изненада нещо приятно. Макар, че сутринта видях поредния отрицателен тест, а и темепратурата пада.  #Cussing out
БАН-че, с тая почивка на Стаменов може и да пропуснем цветните снимки този месец, а? Аз хич не се и натискам де, имам нужда от почивка след търчането и хилядите инжекции миналия месец. Но пък ти не се отказвай, пазари се час и дано да ти е на късмет третото икси.  Praynig
Ва, Дани, значи сте доволни  от ходенето в Плевен?Аз много се чудих  newsm78 дали да не си ида и да намина да ви видя, но на мъж ми не му се пътуваше хич.  Confused
Сега остана да се надявам да се видим на срещичката другата седмица. Blush
Лека седмица и повече слънчице ви пожелавам момичета.  Sunglasses


 

# 29
  • Мнения: 2 381
pkoprinkova дано не се окажа полип. Стискам ти палци за хубав резултат след седмица.

какичка следя ти историята и да си кажа честно бях много очудена, че успя след толкова мъки да направиш хубави фоликули и не ти направиха поне една инсеминация. Да не споменавам, че и цветна снимка нямаш, а те стимулират толкова силно.
Давай без страх със снимката. Това е задължителна процедура преди стимулация. Ще ти спести много главоболия.

Момичета лека седмица от мен  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 957
лека седмица! Тук най-после огря слънце, след няколко седмици облаци, дъжд и депресия. Днес в унисон с хубавото време овулирах. Само малко ме е яд, че последните опити датират от снощи към полунощ, а овулацията си я усетих днес към 17 часа, но дано са държеливи плувците и да са оцелели до днес. И днес АТАКААА  Laughing


# 31
  • Мнения: 529
какичка следя ти историята и да си кажа честно бях много очудена, че успя след толкова мъки да направиш хубави фоликули и не ти направиха поне една инсеминация. Да не споменавам, че и цветна снимка нямаш, а те стимулират толкова силно.
За да съм честна трябва да кажа, че Стаменов мрънкаше за снимката още преди тоя цикъл, но понеже на мен не ми се искаше,  Sick и той склони да опитаме само веднъж стимулация. Но сега категорично каза - снимка. А колкото до инсеминацията - и това ми предложи като видя многото фоликули, но аз не се бях настроила за такива процедури.  Rolling Eyes Аз за себе си съм убедена, че имам проблем с дясната тръба /заради операция от апандисит и доста постоянни болки вдясно/, но пък си мисля, че отляво имам шансове, заради двете чертички, които видях закратко през януари.  Sad Но уви, и сега и предния път като ме наблюдаваха, все отдясно се пада ову. #Cussing out
Абе ще я направя тая снимка, няма отърване.  Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 213
kakichka
и аз много  се дърпах за снимката но Стаменов беше категоричен ,че няма да правим инсе без
да е видял тръбите. Е , вярно че си е малко гадничко усещането  по време на снимката , но се преживява.
А пък в крайна сметка е  важно да се постигне желания резултат. Peace

УСПЕШНА СЕДМИЦА НА ВСИЧКИ !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 3 376
Днес изследването й, но този път с влагалищен секрет, се оказа положително Confused Моля ви, обяснете ми, дали единственият вариант да го е пипнала, е по полов път? Защото това няма да е никак приятно, досещате се на къде бия...

Стеф, мисля, че 1во кръвният тест може наистина да не е отчел правилно предната година. До колкото знам няма нито един метод за изследване на хламидия, който да е на 100% надежден!!! И 2ро, някои твърдят, че хламидия може да се хване и от замърсена обществена тоалетна чиния дори... Приятелката да не бърза с обвиненията. Ако ще ги прави, нека да са на друга основа, не на резултата от хламидията Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 553
Здравейте и от мен момичета в този отново дъждовен ден  Hug

Ники, благодаря за палците  Hug, дано  Praynig

Какичка, и аз се дърпах доста за снимката, но няма друг начин  Confused. Особено, ако ще те стимулират е добре поне да си сигурна, че има смисъл. Не е толкова страшно, колкото го описват някои момичета. Вярно, че при всеки е различно, но се преживява. Хайде дано все пак да не стигаш до снимка, стискам ти палци за  EFP въпреки очакванията ти  Praynig Praynig Praynig

elfljo и на теб силно стискам палци  fingerscrossed. Не е късно и вечерта след овуто, а нали казват, че плувците можело и 2-3 дни да изкарат (ако няма проблеми), значи имате шанс, успех!

# 35
  • Мнения: 9 092
Това за замърсяване от тоалетни и не знам си какво...наскоро в коментирана тема за трихомоните стана на въпрос, че тези "оправдания" с тоалетните и хавлиите са само за да не се развалят семейства Simple Smile Не знам къде е истината обаче...Данидан ми писа на лични, та и тя ми обясни, благодаря за отговора Гриз Hug

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 15:12 от .:.Stef.:.

# 36
  • Мнения: 3 376
Това за замърсяване от тоалетни и не знам си какво...наскоро в коментирана тема за трихомоните стана на въпрос, че тези "оправдания" с тоалетните и хавлиите са само за да не се развалят семейства Simple Smile Не знам къде е истината обаче...

Според мен не е точно така. При нисък имунитет човек лесно прихваща бактерии и гъби. Аз например най-редовно си развъждам ентерококи, въпреки че не съм изневерявала никога. Сетих се, че преди време едно момиче беше писало, че приятелят й я оставил след като микробиологията й показала наличие на бактерии Rolling Eyes Смятам, че подобни действия и изказвания са доста крайни. Наистина, ако има изневяра, тя ще проличи по други неща, не по влагалищната микробиология.

# 37
  • Мнения: 1 029
Според мен не е точно така. При нисък имунитет човек лесно прихваща бактерии и гъби.Сетих се, че преди време едно момиче беше писало, че приятелят й я оставил след като микробиологията й показала наличие на бактерии Rolling Eyes Смятам, че подобни действия и изказвания са доста крайни. Наистина, ако има изневяра, тя ще проличи по други неща, не по влагалищната микробиология.
Подкрепям с две ръце.Това е абсурдно.Аз също имам пример с близки приятели.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте момичета Grinning Включвам се в темата не с новини, а защото съм в прекрасно настроение /без причина/ и чувствам невероятен прилив на енергия и реших да ви заразя с настроението си и да ви дам от енергията си Hug Не знам как точно става заразяването, но ако имате вирус в компютъра, нека това да е вирусът на доброто настроение Grinning Приятен ден  bouquet

# 39
  • Мнения: 4 017
Леа, много ти благодаря за добрата енергия Simple Smile; тя ме подтикна най-накрая  да си сложа картинка към профила, така де - и аз да съм по шаренка Blush

# 40
  • Мнения: 553
Лея, и аз ти благодаря за настроението  Hug
Наистина имам нужда от повече позитивни мисли днес  Simple Smile
Лек ден на всички   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 4 272
Ееех, и слънчице изгря Sunglasses Още един повод за усмивки. Друг повод - преполовихме работната седмица! Трети повод - утре преполовяваме м.юни и все по-близо е истинското лято Wink
Само не ми се карайте, че спамя темата с празни приказки Embarassed
Искам на всички да ви е много хубаво Hug
Някой да се включи с хубави новини?

# 42
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Хе хе, намерих и аз нещо положително в проблемната ситуация  Laughing Откога искам да позаслабна, а сега килограмите сами бягат.  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 529
Викам и аз да се включа, макар че новините не са хубави.  #Cussing out Имам си лелка, токущо ме споходи гадината мръсна  #2gunfire . Но тъй като съм заразена от хубавото настоение на Леа  Heart Eyes , не смятам да се тръшкам и да се вкисвам, даже напротив.  Laughing Наредих си една камара срещички тия дни, ще ходя на бири с приятелки и мисля да се забавлявам добре.
Само една питанка имам  newsm78, до кой ден най-късно мога да направя цветната снимка? Док ми каза "първите чисти дни", което при мен означава около 4-5 ден, но нали няма да ги има в клиниката до 22.06, та това означава, че отивам към 10-11 ден за снимката. Та се чудя няма ли да е късно тогава?

# 44
  • Мнения: 553
Съжалявам Какичка  Cry. Хубаво е, че поне не се отчайваш  Hug За снимката най-добре питай Стаменов като се върне. Аз я правих на 9-ти ден (ама при мен обикновено 6-7 е първият чист ден, та исках да съм сигурна, че лелката е приключила напълно  Wink).

# 45
  • София
  • Мнения: 4 272
Какичка, моята снимка я правих на 9 ден, а той съвсем не беше първият чист ден. Мисля, че 10-11 ден не е късно, а и като се има предвид, че при теб овулацията е по-късно, предполагам, че няма да има проблеми.
А така, не вкисвай заради гадината, ами се зареди с положителна енергия за предстоящата срещичка Hug
Жабче, браво! И как тъй бягат сами килограмите....какви магии им правиш Wink

# 46
  • Мнения: 1 441
Какич, на мен за снимката ми каза да е на втори чист ден след цикъла. При мен се пада вторника, който ги няма и аз я отложих. За сметка на това вчера се претръшках на секретарката за час и вече си имам - в четвъртък в 13.00.  Mr. Green Ха дано да сме навреме за третото инсе и да вземе да е успешно, че да се простя с цветната снимка  Mr. Green Може да ни е на късмет (добра поличба) това че няма да ги има за цветните снимки и този месец да се окаже нашия месец  Heart Eyes
Леа, винаги страшно съм ти се кефела на неизчерпаемото добро настроение и енергия Hug Heart Eyes Hug. Заразявай ни, че каквите сми кифли вкиснати.....
Жабче, я сподели тайната за килограмите - туй от само себе си хич не ми се вярва. Що и при мен не става от "само себе си" Rolling Eyes

# 47
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Какичка съжалявам за лелището  Sad Но пък ми звучиш бодро Wink

Бан браво, тръшкане му е майката явно  Mr. Green

А за килограмите... ми такава "диета" на никого не пожелавам - нерви, стрес и рев  Embarassed Мъжът ми току що ми се обади с поръчката да ида да се наобядвам добре  Embarassed и да ям повече...

# 48
  • Мнения: 740
Аз да се включа за дните на снимката - при мен първи напълно чист ден обикновено е 6-7 ден. Даже на последния вагинален преглед беше 7-ми ден и лекаря каза, че имам остатъчен флуор.
Да обаче при мен 7-ми ден е петък. Лекаря ме врънка за петък, аз се дърпам /че ме е шубе/ и гледам да отложа за понеделник - 10-ти ден.
И така - спорим още Grinning

# 49
  • Мнения: 2 381
simma, цветна снимка само в "чист" ден. Последното, което искаш да си докараш е инфекция. 10-11 ден е ок.

# 50
  • Мнения: 553
simma, цветна снимка само в "чист" ден. Последното, което искаш да си докараш е инфекция. 10-11 ден е ок.
Подкрепям напълно. Все пак е важно да е преди овуто. Предполагам, че при теб не е толкова рано все пак.

# 51
  • Мнения: 1 441
Я да ви питам тогава - аз поначало имам дълъг цикъл - 7 дена. Напоследък продължава да ми зацапва и до 8-9 ден. А овулацията ми варира между 10 и 13 ден.
Е, кога да си направя снимка.... тъпо нали? Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 4 272
На 9-10 ден, БАН. Така си мисля.

# 53
  • Мнения: 740
Да, БАН, правилно е казала Леа, пък и като слушам другите момичета - нека е 9-10 ден

Моето ову е на 14-15-16 обикновено, та аз ще оставя за понеделник.
Резултат ще видите в другата седмична темичка.
Моля, сложете й готино именце smile3506

# 54
  • София
  • Мнения: 4 272
На мен пък снощи ми дойде Sad Бяха ми казали, че инжекцията няма да подейства толкова бързо /7 дни, откакто ми я биха/, ама ми е криво...Защо ли въобще ми я биха като пак си имам мензис? Ами ако ендометриозата се завърне? И въобще има ли смисъл от следващите 2 инжекции? Чудя се дали изобщо трябваше да започвам лечението Rolling Eyes Може би направо трябваше да си опитвам за бебе newsm78 Много съм объркана, а всички от клиниката са на конференция и няма кого да питам...Пфууу, гадост!

# 55
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Леа, сложна работа, но предполагам си знаят лекарите, ти нали си им казала кога чакаш да ти дойде.
Мен ме е замъчила една лелка Tired Tired, но поне другата седмица за Концерта ще съм добре, че не ми се мислеше направо, а и не ми беше идвало от много време. Завръщам се при мерещите температура, но както съм отвикнала кой знае ще меря или не. Да не си помислите обаче, че и на бебеправещия фронт се връщам-не.
Спрях лекарството и сега гледам много да не мисля, че от моите нерви захарта скача, в понеделник ще видя какви са резултатите, ако са добри  newsm44 newsm44, ако не ще го мислим.

Я кажете кой къде ще почива това лято? Че може да си направим и морски срещички

# 56
  • Варна
  • Мнения: 841
На мен пък снощи ми дойде Sad Бяха ми казали, че инжекцията няма да подейства толкова бързо /7 дни, откакто ми я биха/, ама ми е криво...Защо ли въобще ми я биха като пак си имам мензис? Ами ако ендометриозата се завърне? И въобще има ли смисъл от следващите 2 инжекции? Чудя се дали изобщо трябваше да започвам лечението Rolling Eyes Може би направо трябваше да си опитвам за бебе newsm78 Много съм объркана, а всички от клиниката са на конференция и няма кого да питам...Пфууу, гадост!

Не се вкисвай де, разбира се, че има смисъл, как да няма, аз ли да ти го казвам, дошло ти е защото не са ти я поставяли на първия ден от предишния цикъл, нали??????

# 57
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами да, Миленче, сложиха ми я преди седмица. На първия ден от цикъла още не знаех, че имам ендометриоза.
Ва, бързо да минава лелката. После ще разказваш за концерта Wink

# 58
  • Мнения: 529
Много съм объркана, а всички от клиниката са на конференция и няма кого да питам...Пфууу, гадост!
Леичка, не се ядовай, нали като са ти  били инжекцията са знаели на кой ден от цикъла ти я поставят. Така че всичко е под контрол.
Иначе и аз се ядосах сега, че тъкмо събрах смелост да звъна да си запиша час за снимката, но в клиниката дигна май секретарката и ми се сопна, че всички са в отпуска и да звъна чак другия петък.  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 1 329
Лейчка,
днес се видях със Стаменов. Той няма да ходи на конференцията, защото имал лични проблеми. Дано не е нещо сериозно, че ми стана много жал за човека.
Лея, звънни му на мобилния - утре вечер и той ще ти каже. Успех мила Peace

Сега да ви се отчета:

При нас нещата се усложняват - след Прегнил 15 000 единици (най-високата доза), на 15 ден, фоликулите не се пукат. Узи на 17 ден
Следващи стъпки - лапаро и инвитро.
Върнах се от клиниката и плакох, плакох...
Стана ми много мъчно....

# 60
  • Мнения: 1 029
Дарилка, съжалявам, миличка.Важното е, че действаш и че имате шансове за успех...в крайна сметка това е най-важното!
Прегръщам те много!!!
Пиши или звънни, когато имаш нужда да поговориш с някой.
Целувки!
Хубав петък и почивни дни на всички!

# 61
  • Мнения: 1 441
Дари,  Hug мила много ми е мъчно за теб. Поплачи си, знам че олкева. spoko
А има ли възможност просто овулацията да е по-късно? А защо не се повлияват от прегнила? И само инвитро ли е вариант при такава ситуация? Но зарежи въпросите.  Важното е както ти е казала и Данидан, че има шансове за успех. Кураж, мила! С теб сме!  Hug

# 62
  • Мнения: 7 716
Дарилка, един месец не означава нищо.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 272
Дарилка, успокой се, миличка!
А и след лапарото не се знае какви ще са резултатите. Защо непременно инвитро? Виж при мен лапарото как даде отговор на въпросите ми. Дано и при теб е така /естествено, не ти пожелавам моята диагноза/ и може и да не се наложи инвитро.
Аз реших да не безпокоя Стаменов. Щом си има лични проблема човека....по-добре тях да оправи. И без това е толкова отдаден на работата си. А и научих от момичета с ендометриоза, че е нормално след първата инжекция да идва мензис. Дано нататък всичко да е добре.
Днес съм определено в по-добре настроение. Нямам болки, слънчицето грее и не се притеснявам вече. Благодаря ви на всички, момичета Hug

# 64
  • Мнения: 3 376
Дарилка, много съжалявам за лошото развитие на нещата Cry Но, както са казали и другите, важното е, че имаш възможни решения на проблема. Много е трудно, когато човек разбере, че е изправен вече пред "тежката артилерия" - лапаро и/или ин витро. Но пък хубавото е, че това са методи, които или дават най-голяма яснота относно проблема, или имат най-голям шанс да доведат до щастлив край. На мен след първоначалния шок до някъде ми олекна психически като разбрах, че няма смисъл да се лутам повече, а е време за сериозни мерки...

Много съжалявам, че на такъв прекрасен човек като д-р Стаменов му се случват такива проблеми  Cry Разбрах от Зачатие, че брат му бил в кома. Дано се оправи скоро Praynig

Момичета, някоя от вас имала ли е забавяне на цикъла след цветната снимка? При мен този път нещо се бави лелката. И се чувствам много странно. В началото на седмицата имах всякакви ПМС симптоми и отвратително настроение и тонус, и бях убедена, че лелчето идва. Обаче то не идва. На всичкото отгоре част от ПМС симптомите минаха Thinking Дали е нормално след ЦС?

# 65
  • София
  • Мнения: 4 272
Гризка, забавянето не е от цветната снимка. Ти тестче прави ли? Представи си пък, че твойта прословута нагъната тръба е решила да те изненада приятно? Wink

# 66
  • Мнения: 1 329
Благодаря ви момичета за подкрепата
Имах нужда...

На Въпросите на Бан:
Незнам защо не се пукат фоликулите! Може да има срастване от хламидията, може да е ендометриоза, но доктора каза че дори и да е ендомиетриоза и да я изгори, пак няма да се пукат фоликулите. Май няма друг възможен начин да се извадят яйцеклетки освен при пункция, т.е. инвитро newsm78
Единственият път в който имах спукани фоликули, е когато той ми ги спука на ръка.

# 67
  • Мнения: 553
Дарилка, съжалявам мила  Cry Cry Cry Дано все пак да не стигаш до ин-витро  Praynig Praynig Praynig Понякога стават чудеса.

Гризката, дано това забавяне да е от друго  Wink. Направи си едно тестче все пак. Стискам ти палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

И аз нещо не съм във форма тези дни  Sad. Налегнали са ме едни мисли на безнадеждност, не е за разправяне... Сигурно е чст от ПМС-то, но има още мнго време до теста  Confused

# 68
  • Мнения: 3 376
Момичета, аз тестчета никога не правя, защото не мога да трая да виждам по една черта  smile3511 Освен това, ние се пазихме този месец, тъй като се уплаших да не направя някоя извънматочна Close Благодаря ви за палците, но шансът да ме изненада нещо е нищожен Simple Smile Важното е да ми идва вече, че почнах да правя планове за отпуски Laughing

Дари, сигурна съм, че с док ще вземете правилното решение относно ситуацията. Тежко е наистина Confused Но важното е, че има пътища! Peace

# 69
  • Мнения: 806
Здравейте момичета Simple Smile
Реших да започна да пиша и при вас.
Искам да пожелая на всички ни-скорошен успех. Hug

# 70
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравейте момичета Simple Smile

Добре дошла и дано не се задържиш дълго при нас, а по скоро да ти се изпълни това което си написала под аватарчето си. Wink Grinning

# 71
  • Мнения: 2 381
Дарилка, съжалявам. А прегнила, кога са ти го сложили?

# 72
  • Мнения: 1 329
Дарилка, съжалявам. А прегнила, кога са ти го сложили?

Прегнила е сложен на 15-ти ден в 18.00. На 17 ден по същото време при преглед с УЗИ - двата фоликула бяха нарастнали от 18 на 25 мм, но не бяха се пукнали.

# 73
  • Мнения: 2 381
Дарилка, а хормони изследват ли ти едновременно с това? Как са те? (естрадиол, прогестерон и ЛХ).
Само не се отчайвай. Щом знаеш какво търсиш, ще го намериш.

# 74
  • Мнения: 806
Здравейте момичета Simple Smile

Добре дошла и дано не се задържиш дълго при нас, а по скоро да ти се изпълни това което си написала под аватарчето си. Wink Grinning

Благодаря от сърцеееееее Hug
Дарилка,Гриз,Данидан Hug Hug Hug

# 75
  • Мнения: 415
Ето ме и мен, нося Ви много усмивки и добро настроение от морето  newsm08 newsm08 newsm08
И от Стинг също  Mr. Green
Дарилка, съжалявам за лошите новини  Sad Важното е, че имаш още варианти, не се предавай! Стискам ти палци  fingerscrossed
Леа, не се притеснявай, нормално е да ти дойде след първата инжекция.  И при мен беше така. Спомням си, че и аз се бях изплашила много, а то нямало защо  Laughing
На всички желая много слънчев и усмихнат уикенд   bouquet
А другата седмица ще чакаме Депеш  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 4 017
Съжалявам много като чета за лошите работи, които ви спохождат, момичета; аз още не разбирам много от “фоликуметрия” и различните лекарства, но пък откакто съм тук, научих много за това какво е борбеност, търпение, и да си кажеш “Няма да се предавам!”, след като си преглътнал(а) поредните горчиви сълзи.  Sad
Получих много инфо за лекари и клиники, към които да се ориентирам наесен, ако още няма бременост....

Джази, браво на теб, че си била на СТИНГ, аз имам билет за Депеш, но да ви кажа, като ги купувахме през зимата си казвах: Ама за какво ми е тоз билет? Къде ще ходя с корем-че по концерти? А то....

На всички – весели почивни дни, аз лично ще гледам поне един филм (мисля да започна с Анжела)!

# 77
  • Мнения: 1 320
Дарилка, това първият месец ли е, в който следите нещата от-до?

# 78
  • Мнения: 1 329
Дарилка, това първият месец ли е, в който следите нещата от-до?

Момиче, имам проследени 3 цикъла.
При първи - не се пукат, съмнение за жълто тяло. Образуване на 1 фоликул.
Втори цикъл- инсеминация и Прегнил (5000 ед), неспукан фоликул, спукан от доктора на ръка преди инсето.
Трети цикъл- образувани 2 фоликула, Прегнил (15 000ед), неспукани и двата.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета  Hug
Да се разпиша и аз тази седмица 
Днес смятах да спя поне до обяд smile3507 , но ... какво да се прави, по навик в 7 часа се ококорих.  "луда работа" smile3521
Тук се е ококорило едно хубаво слънце и много се надявам да е така от сега нататък Praynig
Че от този дъж цяла седмица, колкото ми беше тъпо съвсем се скапах. Надявам се времето да е хубаво и при вас.
Все пак Ви изпращам слънчеви поздрави от морето smile3548
Ужасно съжалявам за проблемите и лошите новини споходили някои от момичетата, но няма място за отчайване и отказване .
Успех на всики, които чакат хубави новини newsm10, а на останалите кураж и търпение Praynig
И момичета, не забравяите че събота и неделя са дни за дни за разпускане  newsm68 newsm41  grinning039  car003,  все пак след това идва понеделника newsm12
Приятен ден
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт