За или против захарта и солта в храните на бебетата

  • 3 192
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Не подслаждам нищо със захар, но давам бискивитки Cicibebe като ги редувам със бискивити "Закуска". 

# 16
  • Мнения: 532
Абсолютно против съм и двете.Аз специално купувам пюрета само без захар,а във водата на бебето слагах само първите две седмици щото докторката каза,ама после се осъзнах и спрях.
Да ти кажа за споровете в градинките:И аз съм в същата позиция - трябва да се обяснявам защо моето започва да яде пюрета на 5 месеца,защо не пие сокове,защо първо зеленчуковите и т.н. И така ентусиазирано ме убеждават,че излизам едва ли не най-неуката майка.Ама аз викам "добре,добре" и умно прекратявам темата.

Предпочитам да не научавам детето си на сладко,че после и без това цял живот не може да избяга от нея.За солта също.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace
Така е и при нас.Калоян държи да му е вкусно и съвсем безсолно и без захар не иска да яде Peace.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Глюкозата е необходима на сърцето, мозъка и мускулите, и при децата в по-голяма степен, отколкото при възрастните. Ежедневно им купувам сладки неща.
Солта обаче я ограничавам.

# 19
  • Мнения: 102
Значи във водата за пиене на новороденото да се слага кафява, вместо бяла захар, така ли?

# 20
  • Мнения: 46 520
Значи във водата за пиене на новороденото да се слага кафява, вместо бяла захар, така ли?

Не слагай никаква.

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace
Peace И аз така мисля. Но даване на захар и сол няма как да се избегне. Дори да не ги пише в съдържанието на пюретата, там са си. Нали знаете, каква е разликата между купешко и домашно пюре - второто няма много вкус, ако не му добавиш нещо?

# 23
  • Мнения: 2 237

 До първата годинка почти не съм давала сол и захар (освен по мъничко,колкото за вкус). И  с двете внимавам,давам колкото се може по-малко.Но пък мисля че и без хич не може....

# 24
  • Мнения: 5 299
Сол слагам много малко, когато готвя. Подслаждам киселото мляко с бисквити ''Еверест''(с мляко), натурално не иска да го яде. Давам и други сладки неща през деня - кроасан(без шоколад), обикновенно с някакъв крем. Гледам да не прекалявам със сладките неща.


А захарта на новородените, се подслажда около 10 дена, и е заради ЖЪЛТЕНИЦАТА, а не за да се прилъже бебето да пие вода

# 25
  • Мнения: 14 654
нито съм за нито против да се дават захар и сол на бебета .все едно ми е как хората си гледат децата и никога не съм досаждала на приятелките си с моите възгледи . слагала съм захар в някои храни като попара , грис и кремчета , понеже без захар са гнусни . сол не съм добавяла в храната на детето , докато не започна да се храни като нас

# 26
  • Мнения: 46 520
... А захарта на новородените, се подслажда около 10 дена, и е заради ЖЪЛТЕНИЦАТА, а не за да се прилъже бебето да пие вода

Е само българските деца ли карат жълтеница  Shocked

# 27
  • Мнения: 3 478
Аз също не мисля да ги добявям до годинката, но бих давала подходящи бисквитки, не мисля да лишавам от тях като му дойде времето. Водата не съм я подслаждала, тя и затова не я иска, но няма да се предам с подслаждане.

# 28
  • Мнения: 4 629
И захарта и солта са вредни  Peace

# 29
  • Мнения: 5 299
... А захарта на новородените, се подслажда около 10 дена, и е заради ЖЪЛТЕНИЦАТА, а не за да се прилъже бебето да пие вода

Е само българските деца ли карат жълтеница  Shocked
Аз така знам, също някои познати са давали глюкоза

Общи условия

Активация на акаунт