За или против захарта и солта в храните на бебетата

  • 3 189
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 292
мед на малки бебета не се дава. има опасност от булимия.
Може би си имала предвид ботулизъм? newsm78
да , извинявай . ще го поправя

# 61
  • Мнения: 1 107
Сол още не съм дала, но захар му слагам в попарата от десетия месец, че и бисквикти си похапва  Peace

# 62
  • Мнения: 467
Абсолютно против съм и двете.Аз специално купувам пюрета само без захар,
 ( Е, за съжаление, късно открих беззахарните пюрета:-(, но пък явно тези, които и давам са с по-малко захар от АМ-Ам, защото при проба да и дам от него  и 4-те пъти повръща:-()
а във водата на бебето слагах само първите две седмици щото докторката каза,ама после се осъзнах и спрях.
Да ти кажа за споровете в градинките:И аз съм в същата позиция - трябва да се обяснявам защо моето започва да яде пюрета на 5 месеца,защо не пие сокове,защо първо зеленчуковите и т.н. И така ентусиазирано ме убеждават,че излизам едва ли не най-неуката майка.Ама аз викам "добре,добре" и умно прекратявам темата.

Предпочитам да не научавам детето си на сладко,че после и без това цял живот не може да избяга от нея.За солта също.

Против, разбира се!. Но не съм и от тези, които са върло даващи акъл. Имам своите разбирания, казвам за тях, ако ме питат за съвет, но мразя да се налагам. Всеки сам си решава!

А за чайчетата на Хип - те са с 10% глюкоза. Аз затова и престанах да давам, след като мина периода с коликите. Сега си давам чиста вода и си пие детето. Кутията с хиповския чай си седи за всеки случай, ако нещо се поразкашля да дам топло чайче...

А за обикновените бисквити -  и там има захар..., не е много но все пак... И другото което ме учуди е, че на всички обикновени бисквити се слага ванилия?! Thinking

# 63
  • Мнения: 8 585
"Техните бъбреци не могат да се справят с по-големи количества сол."
->>Това не отговаря на действителността. Бъбрците са зряли и могат да излъчват нормалните количества Натрий без проблем.

Въпросите около соленето на детските храни е много противоречива тема. Например морковите съдържат много Натрий и без да ги солите. Солта дава вкус в детските храни. Ако е в много малки количества може да се добавя без риск за децата. Деца много трудно ядат напълно безсолни храни.
Ролята на солта днес се преосмисля много и сериозно-оказва се че безсолните диети много малко влияят на хипертонията, например. Нещата са много по-сложни и не опират само до глупави тотални забрани.

Общи условия

Активация на акаунт