Положителен тест след аборт

  • 12 256
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 338
Аз мисля, че не е бременно момичето, просто е имало остатъчни нива на хормона, които логично продължават да намалят.

Дай Боже да е така  Praynig

Но след аборт и дори след прекратяване на извънматочна лекарят те кара да пуснеш тестове, за да се убеди, че ЧХГ намалява.

# 16
  • Мнения: 43
Нямам време за кръвен тест.Постоянно съм на работа а и тук в града лабораторият работи в определени дни от седмицата 😕   А и нали тестовете са отрицателни... Но все пак си остава едно съмнение в мен. Вчера и днес имам болки и тежест в кръста,кисилини също макар ,че ако има нещо за кисилини е рано май 😁

# 17
  • Мнения: 43
Здравейте. Много съм объркана. На 35 ден след аборта ми дойде или поне аз така си мислих, защото само ми прецапа и на др ден пак само прецапване кафяво и свърши. Незнам какво става дали съм бременна,но теста е отрицателен. Имам някакви симптоми а и наскоро пак секс и сега вече е пълна каша..  Засега нямам никакво време и за кръвен тест 😞 ако някой може да сподели да помогне.. Балгодаря ви предварително! 🌸

# 18
  • Мнения: 46 511
...а и наскоро пак секс и сега вече е пълна каша..
Ползвахте ли презерватив?

# 19
  • Мнения: 43
Не, не сме ползвали.

# 20
  • Мнения: 46 511
Ами не знам в какъв смисъл очаквате да помогнем. Нито следвате съветите за предпазване (не само от бременност, но и от инфекции, които са много вероятни след аборт и могат да ви осакатят завинаги в гинекологично отношение), нито искате да отидете на лекар. Не можем насила да ви заведем на кръвен или на лекар, нито да сме до вас, когато правите секс, за да ви накараме да ползвате предпазни средства...

Дори да не сте бременна в момента, ако продължавате така скоро ще сте.
Стегнете се и бъдете по-отговорна.

# 21
  • Мнения: 11 338
Svetlinnka, всички тук ви написахме за презерватива и колко е важно да го ползвате след аборт. Що за простотии правите?

Какво очаквате да споделим?
Единственото ясно е, че целеустремено се осакатявате!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Ти вече ни взе за мезе.
Хайде почни да четеш темата отначало.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм нова в този сайт. Искам да ви помоля за съвет и дали на някой му се случвало нещо подобно. На 28 септември направих аборт, кървях само тоя ден. След няколко дни 04-05 октомври ми дойде кръвотечение и продължи 17 дни. Но се случи да правя секс началото на месеца,пасих се. Реших да направя тест за бременност излезе положителен. Много съм разтревожена да не така. Моля ви за съвет.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 488
Отиди веднага на преглед. Това кървене 17 дни не е нормално.

# 25
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
След кюртажа от извънматочната ми бременност доктора ми каза ,че ЧХГ ще падне в рамките на месец .Ако не падне под 5 е възможно да има нещо останало и да не се е доизчистило.Затова се правят кръвни изследвания и в продължение на месец се следи ЧХГ.
ЧХГ в 6 седмица ми беше  30 900 .Това при опити да спрат развитието и успешно го забавиха .
В 8 седмица най вероятно ЧХГ е в пъти повече и е нормално тестовете да отчетат  бременност .
След аборт задължително презерватив ми каза доктора.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 488
При извънматочна кюретаж ли се прави?

# 27
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
При извънматочна кюретаж ли се прави?
Не при всяка.
Първо ми влизаха метотрексат (химеотерапия)
После кюртаж,при мен 0еше в шийката на матката.

# 28
  • Мнения: 5
здравейте аз прекратих бремоност чрез хапчета но искам да попитам след колко време да си направя тест да проверя дали всичко е нормално.?

# 29
  • София
  • Мнения: 11 488
По-добре след първия цикъл отиди на преглед, за да се види дали матката се е изчистила добре. Това е ако нямаш някакво обилно кървене до тогава. При нещо необичайно - на преглед веднага.

Общи условия

Активация на акаунт