Не се бойте от бебето на ръце!

  • 26 757
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 393
Избутвам тази тема напред, че гледам има много нови мами.Нека да я прочетат и те  Grinning
Още веднъж благодаря на Poli. Наскоро я чете и съпруга ми и е вече убеден в моя начин  bouquet
Дали не може да се сложи в Библиотеката? Няма пряко отношение към кърменето , но пък е много полезна.

# 46
  • Мнения: 481
На мен статията също много ми хареса, макар че преди да родя вече бях изчела няколко статии с подобно съдържание и твърдо бях решила да гледам детенце по този начин. Вече 20 дена бебка спи при нас за ужас на баби и дядовци Simple Smile. Гушкаме се и се кърмим по всяко време и на двете така ни харесва. Вчера свекърът каза, че сме правили грешка че взимаме детенце веднага след като се рзмрънка и ще си патим. Аз му отговорих, да не се притеснява и че ако си патим ще и патим ние Joy Joy Joy. Можете да си представите колко "доволен" беше от отговора ми.

# 47
БРАВО!Възхитена съм от труда ,който си положила за нас и децата ни.Комплименти за чудесния превод.
Радвам се ,че има такива добри души,обичащи   да са полезни .
Благодаря за старанието и вниманието,които проявяваш.

# 48
  • Мнения: 462
БРАВО!Възхитена съм от труда ,който си положила за нас и децата ни.Комплименти за чудесния превод.
Радвам се ,че има такива добри души,обичащи   да са полезни .
Благодаря за старанието и вниманието,които проявяваш.


Много ти благодаря!

Има моменти, когато съм силно обезкуражена за проявата на подобна "добра воля". Но реплики като твоята ме карат да продължавам!

Пък и да избутам и аз темата пак.

# 49
  • Мнения: 254
Чела съм е и преди във форума тази статия и наистина е разплакваща. И на мен май ми се падна беб4е със силна изразена нужда да е плътно до мен. И на мен за съжаление ми се налага от време на време да слушам че ще я приуча на лоши навици - включително и от бащата, обаче аз също не мога да си оставя детето да реве до посиняване - а тя наистина реве до посиняване и няма такова - да пореве, да се измори и да млъкне.
Вчера получих за подарък слинг и нещо не мога да се оправя с него, та се надявам някой да възстанови предната голяма тема, в която имаше и филмчета как точно се ползва слинга.

# 50
  • Мнения: 1 382
Страхотно !!! Браво !

# 51
  • София
  • Мнения: 2 896

Вчера получих за подарък слинг и нещо не мога да се оправя с него, та се надявам някой да възстанови предната голяма тема, в която имаше и филмчета как точно се ползва слинга.


Ето филмчета.

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето я и темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0.

# 53
  • Мнения: 254
Много благодаря на Гуш и Хедра, аз темата я изчетох цялата, ама явно ще трябва да свалям Real Player-a  за да гледам филмчетата. Иначе днес малко поизмъчихме бебка в опити, но няма да се отказваме я  Grinning. Лошото е че не съм виждала никой наоколо с подобно нещо да раздаде малко акъл на мен.

# 54
  • Мнения: 462
още за слинга на български:

http://sling.beinsa.info/

# 55
  • Мнения: 254
Благодаря Ви на всички дано се справя

# 56
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз пък да се оплача, че въпреки че си уших два единични слинга с халки ги ползвам рядко и то когата едната спи или има кой да носи другата. Веднъж пробвах и с двете и общо взето успях някакси да сложа и двата слинга, но определено не ми беше удобно...
  Все пак определено е удобно за едно бебе и последния път Ваня си заспа сладко, сладко в него докато пазарувахме  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 180
Страхотна статия. Браво Поли за труда.
За сетен път се убеждавам че инстинктите ми за гледане на беба са най правилни, за разлика от съветите на майки баби лели и тем подобни.
Няма да забравя в родилното как момичето в моята стая цяла нощ държа бебчето си да се дере от рев защото тя нама да го учела да го взима на ръце.Направо ми се късаше сърцето...
А моята свеки все повтаря че дъщеря и така го била научила сина си да не го приспива на ръце а го оставя в креватчето сам да си заспива. Сега той е на 18 и си има проблеми с общуването с нея и с другите и все си мисля че това ГУШ много му липсва....

# 58
  • ES
  • Мнения: 2 172
Стархотна статия!!!!
  bouquet   bouquet   bouquet

# 59
  • Мнения: 2 655
И аз да се впиша тук!
Страхотна статия, все едно че аз съм я писала за живота ми с Али.
Няколко дни и нощи се мъчих, а после като я преместих в нашето легло имахме едно щастливо бебе и една отпочинала мама на сутринта. Така сме и до днес Laughing, въпреки обвиненията на близки и роднини и 1000 упреци.
Али проговори рано развива се много бързо и добре и контактува страхотно с хората. Вообще имаме едно дете, което е обградено с обич.
Мали вообще не е сложена на кошарата. Още преди да се роди си купихме гоооолямо т.е. огромно легло. Роди се върнахме се от болницата и хоп в леглото. Flutter Спим всички на него, от времена време подканваме кака да спи в леглото си, но тя не иска.
Е това няма да е цял живот.
Птичките ще пораснат и ще отлитнат от гнездото, а ние с огромно умиление ще си спомняме за тези времена. Thinking
Важно е да са обградени с любов и да знаят, че ги обичаме! Wink

Общи условия

Активация на акаунт