Как се справяте с готвенето

  • 18 587
  • 220
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 635
За готвенето се иска търпение и усет към детайла. Не е ядрена физика или висша математика, но има основни правила, които трябва да се спазват. Дали са ти хубави съвети и рецепти, действай!
Горещо препоръчвам сайта на Супичка, ще го намериш лесно в Гугъл. Всичко е обяснено  подробно, дадени са мерки и има всякакви рецепти - по прости, по сложни, кремове, кексове, супи, всичко. Аз, макар да се имам за добра готвачка, като правя нещо за пръв път, винаги търся рецептата в Супичка

# 211
  • София
  • Мнения: 337
Имам една приятелка, която твърди, че не може грам да готви, все ѝ били гадни манджите. Питах я не следва ли рецепти - все си мисля, че с рецепта много трудно можеш да объркаш нещо. Тя ми отговори, че гледа рецептите, обаче все ѝ хрумва да промени нещо, да не спазва последователността на стъпките, щото, нали, какво толкова може да се обърка. Ами... Grinning

По мои наблюдения, ако все пак се спазва правилно рецептата без импровизации, но манджата не става и не става, проблемът е най-често в използването на неподходящи съдове и/или температури на готвене. Като готвиш в тиган с тънко дъно на най-високата степен на котлона, няма как да не загори яденето. Като започнах да готвя за себе си преди години, все се чудех как пък едни палачинки не мога да направя като хората, докато някой не ме светна, че може би трябва да намаля котлона.

# 212
  • Мнения: 1 816
Човек се учи.Аз се имам за добра готвачка,но много добри идеи и техники научих от готварските предавания.

# 213
  • Мнения: 8
Честно казано, добре че са бабите да има нещо сготвено в къщи. Иначе на мен ми остава време само през уикендите и гледам да направя няколко различни ястия, все се опитвам да направя повече и никога не се получава, всичко изяждат децата и мъжът ми до понеделник.

# 214
  • Мнения: 1 816
Без разпределение на задълженията,няма как да стане.Един човек не може да свърши всичко.

# 215
  • Мнения: 1 732
Готвенето ме разпуска, много обичам (за разлика от чистенето) - имам над 50 готварски книги с гозби от цял свят и около 25 бързи рецепти, които си правя в обедната почивка и за вечеря. Постоянно търся нови неща да опитам. В момента съм на вегетариански понеделник до петък от нова година насам и вървя по план!

# 216
  • София
  • Мнения: 5 782
Има си хитринки за спестяване на време. Готвиш месо, боб? Свари го днес, сглоби ястието на следващия ден. Включи семейството в рязането на салати, зеленчуци за основното, подреждането на масата, подреждането на дома и т.н.
Най-важното! Не си го слагай много на сърце. Simple Smile Единици са перфектните домакини и готвачки, на които и след 20 години не писва да го вършат.

# 217
  • София
  • Мнения: 337
Любимият ми трик за спестяване на време е да напълня Инстантпота с различни едро нарязани зеленчуци, подправки, бульон - за 5 минути е готова супата. Само пасирам и разделям в буркани от по 500 мл. Понеже обядвам сама вкъщи, притоплям само по един буркан. Обикновено, докато се вари супата, слагам и една тава бързи домашни крутони във фурната, които после съхранявам в херметическа кутия. Най-лесният ми обяд е това.

# 218
  • София
  • Мнения: 125
През седмицата: някакви бързи аламинути. Събота и неделя - обилно количество различни манджури и супи.

# 219
  • Мнения: 238
Някъде в коментарите прочетох препоръка за сайта Супичка, и аз горещо го препоръчвам! Има много рецепти, обяснени стъпка по стъпка за начинаещи.
https://www.supichka.com/


Здравейте.
Нова съм тук имам ОГРОМЕН проблем с готвенето...
Нищо не ми се получава искам но почти всяка манджа ми е гадна..
Мъжът ми се ядосва и ме обвинява че не мога да готвя аз много изкам да го зарадвам но уви...

# 220
  • Мнения: 71
Много обичам да готвя, обаче и аз като всички, нямам много време. Обикновено приготвям храна в едни големи тенджери и тави. После заделям и прибирам по една порция за всеки във фризера. Така имам готово ядене за спешни ситуации. Иначе също ми е лесно да избера месо на скара. Вкъщи доста се хапва, основно готвено.

Общи условия

Активация на акаунт