Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 35 339
  • 408
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 140
Здравейте, някой чувал ли е за употреба на Роакутан с цел изтъняване на кожата? Нямам акне, но искат да ми предпишат Роакутан поради дебела кожа на носа, след Ринопластика.
Чувала съм за многото странични ефекти и честно казано изобщо не искам да прибягвам до него. Колко време след неговият прием не може да се забременява?

# 361
  • София
  • Мнения: 3 760
Поне 3 години.
Друга алтернатива няма ли?
Роакутана наистина само в краен случай,когато всичко друго е пробвано и не помага.
Аз с него се отървах от акнето и то на стари години.Но страничните ефекти ми разказаха играта...болки в мускули,стави и сухожилия от самото начало.Умора нон-стоп.И то месеци наред.

# 362
  • Мнения: 6 786
Това дерматолог ли иска да го предписва?
Не съм чувала за такава индикация да се изписва - като нямате акне.
Иначе има освен таблетките, гел за мазане.
Гела няма такива нежелани реакции. Но от чужбина, в България не е регистриран.

# 363
  • Мнения: 1 140
Да, в Турция се изписва на пациенти с дебела кожа на носа, след Ринопластика когато не спада отока, но до колкото знам изобщо не е безобидно лечение. Аз имам и проблеми с щитовидната жлеза, не искам да си представям на Роакутан какво би се случило.

# 364
  • Мнения: 1 953
Поне 3 години.
Друга алтернатива няма ли?
Роакутана наистина само в краен случай,когато всичко друго е пробвано и не помага.
Аз с него се отървах от акнето и то на стари години.Но страничните ефекти ми разказаха играта...болки в мускули,стави и сухожилия от самото начало.Умора нон-стоп.И то месеци наред.
След колко време се въэстановихте?

# 365
  • София
  • Мнения: 3 760
Като спрях лекарството тогава.Преди това яко си изкарах акъла,защото това лекарство всъщност е токсични стойности на вит.А.И като седя и като ходех ме боляха тазобедрените стави.Чак си пусках разширен пакет "Остеопороза"...незнаех какво да мисля.Но впечатлението ми е,че младите го понасят по-леко.

# 366
  • Мнения: 221
Поне 3 години.
Друга алтернатива няма ли?
Роакутана наистина само в краен случай,когато всичко друго е пробвано и не помага.
Аз с него се отървах от акнето и то на стари години.Но страничните ефекти ми разказаха играта...болки в мускули,стави и сухожилия от самото начало.Умора нон-стоп.И то месеци наред.
Това с изчакването поне 3 години, от лекар ли е препоръчано,ако да от какъв?

# 367
  • София
  • Мнения: 3 760
Мисля,че го пише в листовката.

# 368
  • Мнения: 3
Здравейте! И аз страдам от акне и наскоро отново започнаха да ми излизат дълбоки подкожни пъпки. Лекарката ми каза, че са папули и взе секрет. Оказа се, че имам открити бактерии и ми изписа за 10 дни Доксициклин. Моля, ако сте го пили, споделете има ли ефект и имали ли сте някакви странични ефекти?

# 369
  • София
  • Мнения: 3 760
Винаги,когато са ми изписвали антибиотик (при простудни заболявания) се е отразявал положително и на лицето ми.А за акне 10 дни пиене на антибиотик нищо не е.Обикновено се изписва по схема за по-дълго време(2-3 месеца).Странични ефекти не помня да съм имала.

# 370
  • Мнения: 123
Здравейте, дъщеря ми е на 16г и от три години се борим с акнето с променлив успех. Нейните пъпки са подкожни и болезнени, излизат подути и пълни с гной има и комедони ( бели точки).. Когато пие антибиотик по схема акнето се повлиява, но два месеца след спиране на антибиотика започват да излизат отново пъпки. За съжаление вече има белези по челото, които ме притесняват много. Половите хормони са в норма , инсулина е в норма,  кръвната картина е добра - т.е. Акнето не е хормонално заради ИР или поликистозни яйчници, не е заради лоша хигиена, но проблема продължава да ни мъчи. Тя няма самочуствие заради глупавото акне. Смело мога да твърдя, че сме пробвали почти всичко от козметиката и лекарствата - Епидуо, Скинорен, Акнатак крем, медицинска козметика на скъпи марки, американска козметика Панохил и т.н. , в момента сме на корейска козметика  и няма задоволително решение.
Ограничава сладкото и млечните продукти.
Днес бяхме на дерматолог и й предписа Роакутан, като ме увери, че нямало да има  рецидив, само това било решението и така лекували почти навсякъде в чужбина. Не очаквала странични реакции освен сухота, възможно сърбежи и напукани устни. Схемата е 2х20 за два месеца , после по 1 до шестия месец. Притеснена съм, а детето е готово на всичко само и само да се отърве от пъпките.
Роакутан в аптеките няма, от аптека Промахон има Редукар ( уж същото). Лечението би трябвало да започне от октомври. Притеснява ме, това лекарство да не накара всичко да избие , прекалено агресивно и вследствие да има още повече белези   от лечението .
Ще запиша час за друг дерматолог - да видя и за лечение с лазери, да преценя кое ще предпочетем ( не може и двете едновременно). . Парите отдавна вече не ги броя - хиляди левове до момента за козметика, лекарства и козметици и твърде краткотраен ефект . Ще е ужасно и ако след Роакутан има рецидив.
Искам да попитам тинейджърките как понасят лечението, наистина ли е по-леко? И това което ме тревожи най - много депресията често срещано състояние ли е при прием на медикамента?
Според дерматолога възрастта преди 18 е най- подходяща за лечение с Роакутан, защото скоро не се планира бременност.

# 371
  • Мнения: 6 786
Няма в България, да.
В Гърция не знам колко струва.
Ние купихме от Турция - 16 лв беше една опаковка.
В България цената беше 44 лв когато го имаше по аптеките.

# 372
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
При дъщеря ми Роакутан помогна. Все още се намираше по времето когато го пиеше. Сухота имаше, особено устните и мажеше с предписани от дерматолога, помагат. През няколко месеца правихме и кръвни изследвания, защото и това трябва да се следи. Депресия не е имала. Рецидив и белези няма. Пъпки също вече няма, а преди да започне приема много страдаше и казваше че си мрази лицето. Като цяло при нея се отрази много добре, без особени странични ефекти и приключихме с проблема. Успех!

# 373
  • Мнения: 485
Здравейте, дъщеря ми е на 16г и от три години се борим с акнето с променлив успех. Нейните пъпки са подкожни и болезнени, излизат подути и пълни с гной има и комедони ( бели точки).. Когато пие антибиотик по схема акнето се повлиява, но два месеца след спиране на антибиотика започват да излизат отново пъпки. За съжаление вече има белези по челото, които ме притесняват много. Половите хормони са в норма , инсулина е в норма,  кръвната картина е добра - т.е. Акнето не е хормонално заради ИР или поликистозни яйчници, не е заради лоша хигиена, но проблема продължава да ни мъчи. Тя няма самочуствие заради глупавото акне. Смело мога да твърдя, че сме пробвали почти всичко от козметиката и лекарствата - Епидуо, Скинорен, Акнатак крем, медицинска козметика на скъпи марки, американска козметика Панохил и т.н. , в момента сме на корейска козметика  и няма задоволително решение.
Ограничава сладкото и млечните продукти.
Днес бяхме на дерматолог и й предписа Роакутан, като ме увери, че нямало да има  рецидив, само това било решението и така лекували почти навсякъде в чужбина. Не очаквала странични реакции освен сухота, възможно сърбежи и напукани устни. Схемата е 2х20 за два месеца , после по 1 до шестия месец. Притеснена съм, а детето е готово на всичко само и само да се отърве от пъпките.
Роакутан в аптеките няма, от аптека Промахон има Редукар ( уж същото). Лечението би трябвало да започне от октомври. Притеснява ме, това лекарство да не накара всичко да избие , прекалено агресивно и вследствие да има още повече белези   от лечението .
Ще запиша час за друг дерматолог - да видя и за лечение с лазери, да преценя кое ще предпочетем ( не може и двете едновременно). . Парите отдавна вече не ги броя - хиляди левове до момента за козметика, лекарства и козметици и твърде краткотраен ефект . Ще е ужасно и ако след Роакутан има рецидив.
Искам да попитам тинейджърките как понасят лечението, наистина ли е по-леко? И това което ме тревожи най - много депресията често срещано състояние ли е при прием на медикамента?
Според дерматолога възрастта преди 18 е най- подходяща за лечение с Роакутан, защото скоро не се планира бременност.
Здравейте, писала съм многократно по темтата, но пак ще споделя. Имам син на 17 години, който преди 3 години премина през абсолютно същото като дъщеря ви. Започнаха да му излизат големи подкожни болезнени пъпки, които не се повлияваха от нищо. Пробвахме с козметика, антибиотик, ограничаване на сладкото и млечни, но ефект - никакъв. Цялото му лице беше покрито с пъпки, които като преминаваха оставаха белези и дупки. Ужасна работа. Детето имаше стахотен комплекс от този проблем. Накрая отидохме при дерматолог, който каза, че единственото решение е Роакутан. Бях чела много за медикамента и страничните ефекти и честно казано ме беше страх. Отидохме при друг дерматолог, който потвърди казаното от първия и започнахме лечението. В началото дозата беше максималната, след 6-ия месец я намали. Още на третия месец имаше резултат. Спряха да излизат нови пъпки, а тези които бяха излезли минаваха по-бързо. Страничните ефекти бяха единствено сухота на кожата и ужасно нацепени устни. Правехме периодично кръвни и чернодробни изследвания, но всичко беше в норма. Роакутан приема почти 1 година. Към момента няма рецидив, лицето му е чисто и гладко. Направо не мога да повярвам как се възстанови кожата след онези брутално големи пъпки. Мислехме да правим лазер за заличаване на белезите, но към момента няма нужда. Почти няма белези, а тези които са му останали са трудно забележими. Надявам се да съм била полезна и ако имате въпроси съм насреща.
Единствено съжалявам, че не започнахме лечението с Роакутан по-рано, а заради пустия ми страх все отлагах. Дерматолога ми обясни, че колкото повече се чака, толкова по-трудно става и по продължително ше приема лекарстаото. Така че не се колебайте. Успех!

# 374
  • Русе
  • Мнения: 1 523
И моят син на 20 г. премина през лечение с Роакутан. Странични ефекти нямаше никакви освен сухота на устните, нямаше отпадналост, проблеми с черния дроб и т.н. Лошото беше, че първите 3-4 мес. след лечението с Роакутан пъпките станаха още повече и по-големи, много се бяхме отчаяли и депресирали. Ефектът дойде чак след 5-6 месец, пи го общо 7-8 месеца. Вече втора година след лечението положението е добре, излизат от време на време отделни пъпки, белезите почти се заличиха. Дерматоложката му е препоръчала през зимата да направи химичен пилинг за заличаване на белезите.

Общи условия

Активация на акаунт