Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 34 901
  • 406
  •   2
Отговори
# 390
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 004
За настроенията, не смея да се похваля, но като че ли даже взе по-зряло да се държи. Сякаш се поуспокои, че най-после стана нейното (ние с баща ѝ бяхме против хапчетата) и сега е по-сговорчива и по-рядко дръпната. Може пък и да пораства най-после. 😁❤️
Точно същата ситуация е и при нас.Стана на нейното и сега има светлинка в тунела.
Много се надавям това лекарство да даде дори лезултати, защото нямаме друга алтернатива. Хормонални и противозачатъчни са абсолютно недопустими, защото аз съм съм боледувала от РМЖ и тя ще е стиктно следена да не ползва подобни лекарства.. Ще видим. Simple Smile Благодаря за споделеното Simple Smile

# 391
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
При нас проблема се реши отдавна и няма рецидив. Не помня кога последно съм писала в тази тема. Ужасяващо беше преди, дъщеря ми казваше "Мамо, мразя си лицето". За 7 месеца всичко приключи. Не съжалявам че това решихме. Само стриктно пускахме кръвни, заради възможно натоварване на черен дроб. И на плаж с ръкави и панталон.

# 392
  • Мнения: 47
И на нас дерматолог ни изписа Роакутан ,но не мога никъде да го намеря. Моля кажете от къде го купувате?

# 393
  • Мнения: 6 728
И на нас дерматолог ни изписа Роакутан ,но не мога никъде да го намеря. Моля кажете от къде го купувате?

Няма внос в момента в България.
Може да купите от Турция/Гърция.

# 394
  • Мнения: 15
И на нас дерматолог ни изписа Роакутан ,но не мога никъде да го намеря. Моля кажете от къде го купувате?

В повечето аптеки Марешки има, в големите аптеки като 36.6 или sopharmacy рядко съм намирал.

# 395
  • София
  • Мнения: 2 411
В София го няма в никоя аптека. Поръчваме от аптеки Фрамар из страната, но и те имат ограничени, а понякога и никакви количества.
Попитайте дерматолога за еквиваленти от Гърция примерно.

# 396
  • Мнения: 47
В София го няма в никоя аптека. Поръчваме от аптеки Фрамар из страната, но и те имат ограничени, а понякога и никакви количества.
Попитайте дерматолога за еквиваленти от Гърция примерно




Как поръчвате от Фрамар ,нали не може онлайн с рецепта е

# 397
  • София
  • Мнения: 2 411
Поръчваме с куриер. Обаждме се предварително в аптеката, за да се уверим, че има наличност. После пращаме рецептата и парите по куриер. Той доставя рецептата и купува от наше име и после ни доставя лекарството.
Веднъж ни загубиха рецептата, но дерматологът ни издаде нова и така.

# 398
  • Мнения: 107
Здравейте! Аз бях на Роакутан 6 месеца,  защото се борих с години с акне. Минах през какви ли не дерматолози и през какви ли не скъпи козметични продукти, но нямаше ефект. Многоо се дърпах за този Роакутан, приятелка на майка ми казваше, че прави чудеса, а аз не, та не. Вече когато изгубих надежда, след консултация с дерматолог, реших да мина на Роакутан. Каза ми да купувам само турския, защото в другите има различна съставка или изобщо я няма точната. Накупих си за 6 месеца от Турция, излезна ми и много по-евтино.

Първите 3/4 месеца, наистина ефекта е обратен, това е така, защото проблема е вътрешен и започва организма да изкарва мръсотиите навън. 6 месеца бях с напукани устни, болки в гърба, кръв в носа, проблем с очите и тн, но ако можех да върна времето пак, нямаше да размисля изобщо и щях да го пия отново.

Най-важното което трябва да знаете е, че всеки месец се пускат изследвания за черния дроб( предполагам сте наясно), не може да се забременява, трябва постоянно когато сте навън, няма значение зима или лято, да сте със слънцезащитен крем 50 фактор на лицето, защото кожата става много чувствителна и ще станете на петна + че слънцето предизвиква пъпки. Не се прави кола маска никъде по тялото, поради същата причина. Аз когато пиех роакутан, беше точно преди бала ми и нямаше как да отида с мустак дето се вика, реших на своя глава да си го махна с кола маска и си отлепих кожата. След това дерматоложката ми каза, че ме е предупредила, че не трябва да се използва кола маска, точно поради тази причина. Освен, че ми бяха сухи устните, бедрата ми също бяха сухи, но това не е чак такъв проблем, просто използвайте силно хидратиращ крем. Аз използвах на Cerave.

Бях се отчаяла, но след тези 3-4 месеца, кожата ми започна да се оправя буквално с дни. Първо намаляха пъпките, после изчезнаха и накрая белезите започват на избледняват. Минаха три години откакто пих Роакутан и на скоро бях на козметик за почистване, нямах нито една черна точка.

Забравих да спомена, че алкохол не се приема в никакъв случай, на козметик не се ходи по никакъв повод и пъпките не се пипат. Дори и да изглеждат като за стискане, не се пипа.
Късмет на всички, които пият Роакутан, надявам се да съм била полезна…
Не губете надежда, Роакутан помага на 95%!

# 399
  • Мнения: 142
Колко mg си взимала на ден?

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:55 от bubanka

# 400
  • Мнения: 107
20 mg

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:55 от bubanka

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 441
Как се казва турския роакутан? И каква е цената за 1 опаковка?

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:56 от bubanka

# 402
  • Мнения: 107
Опаковката от 20мг е 25 лева, а до колкото знам в България са 50лв. Изглежда по същия начин и се казва по същия начин. Ще кача снимка, просто самата кутия е по-дълга

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:56 от bubanka

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 441
А така на български ли пише?

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:57 от bubanka

# 404
  • Мнения: 107
Не, пише се roaccutane

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 06:58 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт