Май влизам в депресия, а самотата хич не помага

  • 4 982
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте приятели,

Реших да си направя регистрация в този сайт, за да споделя това, което не ми дава мира от известно време.

Миналата година майка ми почина, а  след раздялата с последната ми приятелка преди около половин година, осъзнах че живота ми се върти в една изградена рутина без разнообразие и социални контакти. Живея сам .. сестра ми живее с приятеля си в друго населено място, та и с нея се виждаме рядко. Общо взето ежедневието минава от офиса вкъщи, а през уикенда няма дори с кого и едно кафе да изпия..Работя в офис в ИТ компания, а и нямам много приятели, повечето са обвързани, семейни. На работа трудно се създават нови контакти... цял ден пред компютъра и няколко колеги.. Аз съм комуникативен човек, но се чувствам самотен и сам.  Чувствам липсата на любов и сериозна приятелка до себе си. Та въпроса ми е как да разчупя тази рутина ...Бихте ли дали идеи как и къде да търся и да създавам контакти с цел намиране на сериозно гадже? Аз съм мъж на 27 години с висше образование,  спортувам и се грижа за външния си вид.
(не бих искал да прозвучи като обява за търсене на жена) Бих искал да знам дали има и други от вас съфорумци, които се чувстват в такъв затворен кръг и не могат да намерят компания и половинка.

Благодаря предварително за съветите!

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 16:10 от silverEagle

# 1
  • Мнения: 15 619
С годините, рутината и несъзнателното еднообразно движение от работа до в къщи и общуването с един, определен набор от хора води до това.  За разчупване на ежедневието съветвам и правенето на нови неща, с нови хора.

# 2
  • Мнения: 4 611
И аз съм горе долу така. От вкъщи на работа и обратно. От време на време излизам или си чатя с приятелите, с които от години общувам, но като цяло се чувствам самотна. Не си търся гадже, но и аз се чудя с какво да се захвана, което малко да ме разнообрази. Мислих си за танци (суинг). Знам, че доста млади хора се записват и много често се оформят големи компании, които често ходят заедно по почивки, екскурзии и т.н.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Запиши се на някакви курсове, според собствените ти предпочитания: езикови, танци, бойни изкуства, каквото ти харесва.
Не си оставяай почти никакво свободни време.
Ще срещнеш нови хора и ще завържеш нови контакти.

# 4
  • Мнения: 1 121
Ето, запознайте се с Уейв и излизайте заедно на чист въздух.
За рутина ви е рано, но ако се наложи, луната ще ви даде съвет Wink

# 5
  • Мнения: 15 619
Ето, запознайте се с Уейв и излизайте заедно на чист въздух.
За рутина ви е рано, но ако се наложи, луната ще ви даде съвет Wink
А Лиъм ще дойде да ви ръси мерудията на всяко гърне.  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 604
Здравейте приятели,

Реших да си направя регистрация в този сайт, за да споделя това, което не ми дава мира от известно време.

Миналата година майка ми почина, а  след раздялата с последната ми приятелка преди около половин година, осъзнах че живота ми се върти в една изградена рутина без разнообразие и социални контакти. Живея сам .. сестра ми живее с приятеля си в друго населено място, та и с нея се виждаме рядко. Общо взето ежедневието минава от офиса вкъщи, а през уикенда няма дори с кого и едно кафе да изпия..Работя в офис в ИТ компания, а и нямам много приятели, повечето са обвързани, семейни. На работа трудно се създават нови контакти... цял ден пред компютъра и няколко колеги.. Аз съм комуникативен човек, но се чувствам самотен и сам.  Чувствам липсата на любов и сериозна приятелка до себе си. Та въпроса ми е как да разчупя тази рутина ...Бихте ли дали идеи как и къде да търся и да създавам контакти с цел намиране на сериозно гадже? Аз съм мъж на 27 години с висше образование,  спортувам и се грижа за външния си вид.
(не бих искал да прозвучи като обява за търсене на жена) Бих искал да знам дали има и други от вас съфорумци, които се чувстват в такъв затворен кръг и не могат да намерят компания и половинка.

Благодаря предварително за съветите!

На прима виста разгледай тази тема - Да си нямал никога никого. На теб мога да предложа същия съвет, който първоначално дадох и на него - пиши в някой хардуерен форум. Евентуално ще намериш нови приятели, нова компания и ще получиш доста повече разбиране от хора, били в твоето положение, макар и да си мислиш точно обратното в момента.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 477
По заведения не ходиш ли?

# 8
  • София
  • Мнения: 7
По заведения не ходиш ли?


Излизам, но рядко, може би веднъж месечно или по-рядко. Средата ми уредя доста след завършването на университета и магистратурата, тъй като доста от колегите , с които поддържахме връзка са или в други градове юили са семейни няма как да са подходяща компания за заведения. Иначе не съм от този тип да ходя по нощни дискотеки или клубове.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Много странно. Две напълно идентични теми в рамките на по-малко от 3 дни.

Дали модераторската намеса не е удачна в случая? Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
Да, навалица от тъжни и самотни млади мъже, веднага се регистрират и знаят в кой раздел да пишат. Къде ли да намерят запознанства? А, във форум за майчинство, разбира се. Сега пък в депресия, но няма да попитат за помощ в специализирания подфорум, а в семейни отношения.

# 11
  • Мнения: 3 604
Да, навалица от тъжни и самотни млади мъже, веднага се регистрират и знаят в кой раздел да пишат. Къде ли да намерят запознанства? А, във форум за майчинство, разбира се. Сега пък в депресия, но няма да попитат за помощ в специализирания подфорум, а в семейни отношения.
Тя "депресията" е само в заглавието. За захранка и привличане на фнимание. Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
И двамата 27-годишни, и двамата в IT-сектора, и двамата не обичат нощните излизания, и двамата жестоко страдат от липсата на половинка.
Съвпадение? Хммм... Wink

# 13
  • Мнения: 19 848
Бе да ги закриват. Много мрънкащи мъже се навъдиха. Майките им са виновни сигурно.
Бе стъпи здраво, дай малко ряз. Или си избери булка по вкуса или имай топките да си стоиш сам.
Голямо мрънкотене , голямо нещо.
Неслучайно се появи трети пол, то с тези дилеми и кандърми.

По темата на автора. Много ги мислите нещата. Повече практика, по-малко теории и нещата ще заспят.

# 14
  • София
  • Мнения: 7
И двамата 27-годишни, и двамата в IT-сектора, и двамата не обичат нощните излизания, и двамата жестоко страдат от липсата на половинка.
Съвпадение? Хммм... Wink

Не зная защо слагате темата в подобие с пост на друг човек, нямах за цел да предизвиквам вълна от "хейт", а съвети, за хора в подобна ситуация. Ако си търсех нещо еднократно щях да погледна ало.бг или елмаз за масаж за освобождаване за 50 лв.... Така че моля си спестете негативните съмнителни коментари Simple Smile

# 15
  • Мнения: 3 604
Не зная защо слагате темата в подобие с пост на друг човек, нямах за цел да предизвиквам вълна от "хейт", а съвети, за хора в подобна ситуация. Ако си търсех нещо еднократно щях да погледна ало.бг или елмаз за масаж за освобождаване за 50 лв.... Така че моля си спестете негативните съмнителни коментари Simple Smile
Еми тук има приотитетно жени, няма как да сме в подобна ситуация на твоята, нали схващаш?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
... нямах за цел да предизвиквам вълна от "хейт", а съвети, за хора в подобна ситуация.

Ами, оня от съседната тема е в подобна ситуация. Ето ти един добър съвет – хващайте се под ръчичка и отивайте да забивате мацки колективно. Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7
... нямах за цел да предизвиквам вълна от "хейт", а съвети, за хора в подобна ситуация.

Ами, оня от съседната тема е в подобна ситуация. Ето ти един добър съвет – хващайте се под ръчичка и отивайте да забивате мацки колективно. Mr. Green

Благодаря за съвета. Много ми помогна. Не знам откъде идва това негативно отношение. Ако не те кефи, просто не коментирай или обади на модератора да изтрие темата.

# 18
  • Мнения: 180
Братле, ти поне си в София. Доколкото разбрах в момента ИТ работите изцеждат на макс кадрите си. И все пак.поне в София можеш да срещнеш хора с много по-разнообразни черти.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592

Има е една съседна тема момиче, оплакващо се от самота... пробвай да я потърсиш, навярно.

# 20
  • София
  • Мнения: 7
Братле, ти поне си в София. Доколкото разбрах в момента ИТ работите изцеждат на макс кадрите си. И все пак.поне в София можеш да срещнеш хора с много по-разнообразни черти.

Да, това ми е идеята да срещна хора с различни интереси. Но аз не съм програмист. Много хора като чуят ИТ и си, представят скучни програмисти, които са антисоциални. Но да не изпадам в подробности в същината на работата.
Благодаря за коментара, братле.


# 21
  • Мнения: 30 802
Искаш да кажеш, че си млад мъж на 27 с прилична заплата в голям град и си само от работа- вкъщи? Ужас, има толкова много неща за правене.

- Езикови курсове
- Бойни изкуства
- Фитнес в обедната почивка с някой от офиса
- Басейн след или преди работа
- Салса
- От време на време си хващаш шапката и ходиш да пиеш бира в някоя европейска столица

Между другото, социалният живот и сериозните връзки с жени са малко различни области на изява. В крайна сметка трябва и да питаш. Харесваш си мацка - заговаряш я, това е. Все някоя ще те хареса. Ама и ти трябва да я харесваш и да имаш мерак, и да го показваш.

Бе какви са тия млади мъже - всичко им е наред на хартия, ама нямат мерак за гонене на жени. Е как да те харесат, като не ги гониш?

Трябва да ти пратя моето гадже за консултант. Той все още си е асоциален програмист, обаче просто дойде и ме заговори и така. Без заговаряне няма да стане.

# 22
  • София
  • Мнения: 480
Скрит текст:
И двамата 27-годишни, и двамата в IT-сектора, и двамата не обичат нощните излизания, и двамата жестоко страдат от липсата на половинка.
Съвпадение? Хммм... Wink

Не зная защо слагате темата в подобие с пост на друг човек, нямах за цел да предизвиквам вълна от "хейт", а съвети, за хора в подобна ситуация. Ако си търсех нещо еднократно щях да погледна ало.бг или елмаз за масаж за освобождаване за 50 лв.... Така че моля си спестете негативните съмнителни коментари Simple Smile

Идеята за елмаз и подобни сайтове не е лоша, всъщност Simple Smile Но не с цел подобни услуги, а запознанства Simple Smile

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ценете свободата си и я ползвайте по предназначение. Леле, аз ако нямах семейни ангажименти, толкова много неща щях да правя, че дори и сама- спа, басейн, бойни спортове, танци...

# 24
  • София
  • Мнения: 38 477
8 часа работиш, 8 часа спиш, а останалите 8 просто си висиш? Леле, ако бях на 27 ....
Нямаше да се хвана с теб, защото просто няма къде да се засечем!😁
Каква музика слушаш?

# 25
  • Мнения: 180
Бе какви са тия млади мъже - всичко им е наред на хартия, ама нямат мерак за гонене на жени. Е как да те харесат, като не ги гониш?
Страх ги е, че ще ги нарочат за психопати.

# 26
  • Мнения: 30 802
Глупости. Никой няма да те нарочи за психопат, ако нямаш зловещо поведение.

# 27
  • Мнения: 180
Глупости. Никой няма да те нарочи за психопат, ако нямаш зловещо поведение.
Знаеш ли, като че ли нещата през годините се натрупват и човек му е доста трудно да се отърси.
Мисленето на обществото
Сама жена = апетитна хапка
Сам мъж = загубеняк

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Игорек, съжалявам, че ще ти го кажа, но имаш доста ограничено и провинциално мислене ала "какво ще кажат хората".
Сам човек (без значение мъж или жена), означава, че си решил да правиш това, което ти харесва. В големия град, дори, няма никой да те забележи, защото на никой не му пука кой си и с кого си. Всеки живее своя живот и не се вре в чуждия.
В чужбина също е така.
Препоръчвам ти възможно по- скоро да излезеш от оковите на комунистическото, провинциално мислене.
Ако не искаш да си останеш сам, разбира се.

# 29
  • Мнения: 180
Игорек, съжалявам, че ще ти го кажа, но имаш доста ограничено и провинциално мислене ала "какво ще кажат хората".
Честно казано на мен отдавна е спрямо да ми пука какво точно мислят хората.
И да, скоро си хващам шапката. Но е факт, че чуждото мнение може да отваря или затваря врати.

# 30
  • Мнения: 330
Не мисля, че съветите към автора да смени държавата са удачни. Да смени града си, отивайки в по-голям - ок, но не и държавата. За един асоциален, срамежлив, притеснителен човек - това би било равностойно на допълнително смачкване и комплексиране. Нагледал съм се на примери с далеч по-социални и контактни хора, които се прибират обратно затворени и необщителни. При автора, дори не стои като рисков елемент, за мен, по-скоро, негативното влияние е неизбежно.

# 31
  • Мнения: 11 505
А загубенякът от Нотинг Хил, който замина за Хамерика и се върна с три мацурляка? Laughing

# 32
  • Мнения: 330
А загубенякът от Нотинг Хил, който замина за Хамерика и се върна с три мацурляка? Laughing
Извикваш усмивка със спомена за него. Загубенякът имаше очарователен британски акцент и гащите на каките падаха сами.

# 33
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Че кой го съветва да сменя държавата? Дадох му за пример начина на мислене. Негова си работа. 1000 човека му повтарят тук едно и също, той си знае неговата песен.
Жалко за такива малди, без никакъв живец в себе си.

# 34
  • Мнения: 11 505
А загубенякът от Нотинг Хил, който замина за Хамерика и се върна с три мацурляка? Laughing
Извикваш усмивка със спомена за него. Загубенякът имаше очарователен британски акцент и гащите на каките падаха сами.

Май беше "Love Actually", а не Нотинг Хил...

# 35
  • Мнения: 330
Вики, неслучайно не съм те цитирал. Аз не контрирам твой съвет. Някой друг бе дал такъв, а отговорът ми под твой пост те оставя с усещане, че ти опонирам.
Точно от "Love Actually" е, но бе излишно да поправям😂

# 36
  • Мнения: 9
Спортът ще ти помогне не само да откриеш нови запознанства, но и да се раздвижваш, имайки в предвид естеството ти на работа. Помисли какви хора искаш да срещнеш и прецени къде би могъл да се запознаеш с тях. Simple Smile
Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 7
8 часа работиш, 8 часа спиш, а останалите 8 просто си висиш? Леле, ако бях на 27 ....
Нямаше да се хвана с теб, защото просто няма къде да се засечем!😁
Каква музика слушаш?

Слушам всякакъв вид музика и обичам музиката и да танцувам. Всъщност идеята за танци не е лоша .

# 38
  • Мнения: 1 726
И двамата ги изкарахте някакви изроди, само защото не са като болшинството. Аз ако съм мацка и си търся гадже ще търся точно такъв - да е романтичен, да чете книги, да пише грамотно, да спортува, но да не е нацепен батка, да не се вълнува от 20-годишни БеЕмВета и плеймейтки, да не ходи по кръчми и дискотеки, да не търси еднократни забивки и т.н. Много се радвам, че има все още такива млади мъже.

По темата: както казах и на Igorek, вземи си куче и го разхождай в парка. Жените се впечатляват от мъже с кучета ( стига да не са питбули). Изглеждат им по-сериозни, мили и грижовни. Или се запиши на народни или латино танци. Във фитнеса също можеш да завържеш приятелства или да срещнеш готина мацка.

# 39
  • София
  • Мнения: 7
И двамата ги изкарахте някакви изроди, само защото не са като болшинството. Аз ако съм мацка и си търся гадже ще търся точно такъв - да е романтичен, да чете книги, да пише грамотно, да спортува, но да не е нацепен батка, да не се вълнува от 20-годишни БеЕмВета и плеймейтки, да не ходи по кръчми и дискотеки, да не търси еднократни забивки и т.н. Много се радвам, че има все още такива млади мъже.

По темата: както казах и на Igorek, вземи си куче и го разхождай в парка. Жените се впечатляват от мъже с кучета ( стига да не са питбули). Изглеждат им по-сериозни, мили и грижовни. Или се запиши на народни или латино танци. Във фитнеса също можеш да завържеш приятелства или да срещнеш готина мацка.

Благодаря за идеите. Обмислям варианта за салса или народни танци, което ще дорпинесе за запълване на времето и отърсване от рутината. А пък където има нови запознанства с хора, винаги е интересно, тъй като хората са различни.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 477
Още един глас за куче.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Той, ако поначало не е фен на животните, е безсмислено да му давате подобни съвети, защото гледането на куче е ангажимент за поне десетина години напред и човек трябва хубаво да си помисли дали е готов да поеме тази голяма отговорност. За да не се стига до заключението: "Нямам възможност да го гледам повече...".

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 24 839

Честно казано на мен отдавна е спрямо да ми пука какво точно мислят хората.
И да, скоро си хващам шапката. Но е факт, че чуждото мнение може да отваря или затваря врати.

Явно, не е точно така- второто ти изречение опровергава първото.
Мисля си, че "хващането на шапката" не оправя положението, защото от себе си не можеш да избягаш.

# 44
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 764
The Siren of Titan-какво точно ти каза гаджето ти, като те заговори?

Такава съм-ако не си служи добре с думите, ще му е трудно в Елмаз. На ''Здравей, как си'' никоя няма да му отговори.

Подкрепям armyhousewife със съвета за куче. Бях свидетел на това, как с братовчедка ми разхождахме кучето ѝ и едно момиче я пита дали може да го погали. Дори и да не обича животни, все ще има някой познат с куче, и ще го взима от време на време да го разхожда.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 18:12 от Natael-1485

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Такава съм-ако не си служи добре с думите, ще му е трудно в Елмаз. На ''Здравей, как си'' никоя няма да му отговори.

Ами, да се научи да си служи. Красноречието е голяма сила. В крайна сметка, никоя жена не иска темерут, дето 2 думи на кръст не може да върже.

# 46
  • Мнения: 180
И двамата ги изкарахте някакви изроди, само защото не са като болшинството.
Много е грозно, когато виждайки малко по-иначе човек, веднага се тръгва на лов за вещици. Все нещо не му е наред и така. Все едно доставя удоволствие на хората да разобличават, дори и да няма какво.

# 47
  • Мнения: 4 611
И двамата ги изкарахте някакви изроди, само защото не са като болшинството.
Много е грозно, когато виждайки малко по-иначе човек, веднага се тръгва на лов за вещици. Все нещо не му е наред и така. Все едно доставя удоволствие на хората да разобличават, дори и да няма какво.
Да... понеже и аз съм кротка и тиха, даже доста стеснителна, едни бивши колеги от работата не веднъж са ми казвали, че им приличам на психопат. Въпреки, че разбирам защо им изглеждам така, те са много енергични, даже бих ги определила като истерични и явно човек в другата крайност им е странен. Различията явно все пак се приемат трудно, колкото и да се изкарваме, че сме толерантни.

# 48
  • Мнения: 5
Здравейте приятели,

Реших да си направя регистрация в този сайт, за да споделя това, което не ми дава мира от известно време.

Миналата година майка ми почина, а  след раздялата с последната ми приятелка преди около половин година, осъзнах че живота ми се върти в една изградена рутина без разнообразие и социални контакти. Живея сам .. сестра ми живее с приятеля си в друго населено място, та и с нея се виждаме рядко. Общо взето ежедневието минава от офиса вкъщи, а през уикенда няма дори с кого и едно кафе да изпия..Работя в офис в ИТ компания, а и нямам много приятели, повечето са обвързани, семейни. На работа трудно се създават нови контакти... цял ден пред компютъра и няколко колеги.. Аз съм комуникативен човек, но се чувствам самотен и сам.  Чувствам липсата на любов и сериозна приятелка до себе си. Та въпроса ми е как да разчупя тази рутина ...Бихте ли дали идеи как и къде да търся и да създавам контакти с цел намиране на сериозно гадже? Аз съм мъж на 27 години с висше образование,  спортувам и се грижа за външния си вид.
(не бих искал да прозвучи като обява за търсене на жена) Бих искал да знам дали има и други от вас съфорумци, които се чувстват в такъв затворен кръг и не могат да намерят компания и половинка.

Благодаря предварително за съветите!

Аз съм на 28г преди 9 месеца загубих майка си.... Тежко е брат и аз почти нямам приятели нито връзка и си е..ло майката напред и това е

Общи условия

Активация на акаунт