летни ястия на фурна

  • 35 983
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Картофи с домати на фурна

Продукти:
1 кг. картофи
1 кг. домати
3-4 глави лук
4-5 скилидки чесън
1 връзка магданоз
2-3 даф. листа (по желание)
черен пипер
шарена сол
олио

Приготовление:
Картофите и доматите се нарязват на филийки. В намазана с олио тавичка се нарежда пласт домати. Върху него се слага част от ситно нарязания магданоз, лука, нарязан на кръгчета, и чесъна – на филийки. Отгоре се нарежда пласт картофи. Поръсват се със шарена сол и подправки. Останалите продукти се нареждат по същия начин, като между пластовете се налива по малко олио.
Ястието се залива с 1 ч.ч. (аз сложих по-малко) гореща вода и се пече 30-40 минути в умерена фурна.

Да ви е сладко!

Източник: “Българска национална кухня”

http://images18.snimka.bg/003532616.jpg

# 31
  • Мнения: 422
Пиле с лук на фурна
Аз обожавам пиле ,и затова ще  предложа една много лека и вкусна  рецепта, подходяща за летните жеги:
Ако е домашно трябва да е сварено предварително,иначе от  купено не е необходимо.В тава нарязвам около килограм лук на полумесеци,няколко домата,аз 4 средни, но може и повече, който както обича, и шепа стафиди/и без тях е вкусно, но придават сладникав вкус/.Всчко обърквам с олио,червен пипер,черен пипер,чубричка или зелени подправки и пилешки и зеленчуков бульон,сол-ако е необходимо.Отгоре си подреждам порциите от пилето.Понякога вместо стафиди слагам сурова чушка-червена и зелена/сега през лятото най-вече/.Мисля, че и с маслини и гъби би се получило чудесно.Доливаш с топла вода до нивото на лука и печеш във фурната до готовност.Бон апети.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 966
Мързеливи пиперки
Няколко пиперки /по 1-2 на човек/
Натрошавам сирене, настъргвам 1 домат, разбивам и прибавям 1-2 яйца/зависи от бройката на пиперките/.Подправки на вкус, аз използвам шарена сол и чубрица. Напълвам пипера /понякога си играя да го запушвам с капачета от домат/и го слагам в тава с 4-5 л. олио.Понякога при изрична молба на съпруга ми слагам или шунка или друг пушен колбас на ситни парченца. Ако е останало от плънката, настъргвам още 1 домат, разбърквам и разпределям край пипера. Готови са, когато получи характерните мехурчета на ципичката при печене. Да ви е сладко.
Peace Супер са!
И аз ги правя често. Могат и да се опържат в олио.

# 33
# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
minimo, това с тиквичките е страхотно!  Hug

# 35

Общи условия

Активация на акаунт