На море в Турция - тема 55

  • 63 518
  • 764
  •   1
Отговори
# 405
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 458
Алания и Мармарис са с направо тропически климат. 
Субтропичен е климата в Анталия!

Мими, във Вон всеки си яде в основния ресторант. Аквапарка и всичко там се ползва от всички. На бара на Коуст на басейна през деня не ни дадоха напитки, защото сме с гривни на Бийч. Вечерна анимация гледахме и на Бийч и на Коуст. Плажа и пирса (съответно напитки там) се ползват от всички. Плажният ресторант (от входа на Бийч за плажа) мисля се ползва от всички.. Територията на Бийч е най - голяма, с 2 басейна на различни места, освен Аквапарка, който също е на неговата територия...

# 406
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Скрит текст:
нe зная как могат да почнат с промоциите, като цените не зависят от тях.
Самите хотели обявяват цени с около 30% по-високи от миналогодишните. Поне тези, които аз следя и които са пуснали цените си вече...
И интересното е, че за тези хотели никой не може да предложи по-добра цена отколкото самите те на официалните си сайтове...  newsm78
Това, че няма по-добра цена от тези на сайтовете им наистина е странно, но може би не само нашите агенции да опипват почвата....все още е много рано.
Иначе нашите са си сложили достатъчно печалба и няма да е проблем да дискаунтнат като им останат празни самолетите.
Last minute ще почнат от месеци по-рано Grinning Grinning

# 407
  • Мнения: 3 284
Алания и Мармарис са с направо тропически климат. 
Субтропичен е климата в Анталия!

Мими, във Вон всеки си яде в основния ресторант. Аквапарка и всичко там се ползва от всички. На бара на Коуст на басейна през деня не ни дадоха напитки, защото сме с гривни на Бийч. Вечерна анимация гледахме и на Бийч и на Коуст. Плажа и пирса (съответно напитки там) се ползват от всички. Плажният ресторант (от входа на Бийч за плажа) мисля се ползва от всички.. Територията на Бийч е най - голяма, с 2 басейна на различни места, освен Аквапарка, който също е на неговата територия...
Бийч отпада тъй като не си падаме по настаняване в къщички.Гледах Коуст .Сладкарницата от всички ли може да се използва.Благодаря за споделеното.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 433
Това, което си мисля с мойта проста глАва...ТА умишлено пускат все по-ранни на умишлено завишени цени, те знаят че тия цени няма логика да са чак толкова завишени. Обаче нашия си вика лелееее тия на ранни са баси цифрите, я да си купя 2-3 стаи, че после ще рипнат още повече цените. После обаче цените се регулират, но ТА вече е напълнила гушката. Това сънувам напоследък, може пък да се окажа прав. А дано, ама надали.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 859
Скрит текст:
Скрит текст:
нe зная как могат да почнат с промоциите, като цените не зависят от тях.
Самите хотели обявяват цени с около 30% по-високи от миналогодишните. Поне тези, които аз следя и които са пуснали цените си вече...
И интересното е, че за тези хотели никой не може да предложи по-добра цена отколкото самите те на официалните си сайтове...  newsm78
Това, че няма по-добра цена от тези на сайтовете им наистина е странно, но може би не само нашите агенции да опипват почвата....все още е много рано.
Иначе нашите са си сложили достатъчно печалба и няма да е проблем да дискаунтнат като им останат празни самолетите.
Last minute ще почнат от месеци по-рано Grinning Grinning
е какво да опипват почвата newsm78.
Почвата според мен се опипва на нова дестинация, която тепърва ще се разработва.
Тук в този сегмент на пазара: почивка в Турция през лятото всичко е ясно.
Убеден съм че агенциите много добре знаят какви ще са им продажбите през сезона. Нали те организират чартърните полети и те винаги са пълни.
Но аз пак казвам, че самите хотели  вдигнаха цените за новия сезон. Няма как агенциите да ги запазят на миналогодишни нива. Така мисля, пък може и да не съм прав. Sad Sad Sad
Нямам никакво понятие от ценообразуването им #Crazy.
Но в темата пишат достатъчно представители на тур. агенции или техни агенти.
При добро желание могат да ни светнат как става ценообразуването, за да не пишем глупости от позициите на лаици Simple Smile

# 410
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Нищо не могат да предвидят....доста сътресение имаше на "Почивка в Турция" след опита за преврат и извънредното положение. Лично съм обсъждал, не веднъж, с ТА как стоят нещата и какво беше положението с last minute и как понятието се изпари по едно време.
С отлива беше едно - не го предвидиха, с наплива после пак беше друго - пак не успяха да го предвидят, сега с поскъпването пак ще има сътресения и вероятен отлив...все си мисля че и сега няма да успеят да се нагласят. Wink

С оглед на предвидения от тях "уж" наплив, вероятно (а и се нядявам) щe има доста добри оферти по-късно.
Логично е да опипват и да следят реакцията след поскъпването...иначе си е факт, както и ти каза, че хотелите  вдигнаха цените за новия сезон. Pensive
Просто си мисля, че това сега няма да са най-добрите цени, от BG ТА.

# 411
  • Мнения: 33
Като всеки хотел и Сегинус "може" би има недостатъци, но определено, аз лично съм доволен Много!
И за това: Лято 2019 сме пак там.

Обширни стаи, чисти стаи, анимация на ниво, персонала е учтив, храната богата, разнообразна и вкусна. Алкохола е на ниво: Местни и вносни. Различни видове. Късен бюфет до 7 часа сутринта.
Басейни големи и чисти. Голям Лунапарк и Аквапарк. Плажа е близко, 4 мин. пеша. На плажа има и ISKELE BAR.
Интернет навсякъде, но понякога около басейните беше малко слаб, като че ли....
Ресторанти и барове, много са.
Пускам ви един линк от ютуба, ако имате време, разгледайте.

https://www.youtube.com/watch?v=UvlFyUGpUkg
Ооо забележки винаги може да се намерят. Например, вносният алкохол си беше оскъден, интернет хубав има само в основната сграда - на плажа е трагичен направо. Айран и сладолед на плажа също няма. Но като цяло е това Grinning ....другите неща са мн.добре. Доволен съм и аз от почивката там Wink



Да споделя и аз за алкохола ... Ти каза че 2017 си бил  в Long Beach Alanya  и алкохола там бил Balantines
 Ние почивахме  сега октомври 2018  и да ви кажа ,че Balantines e само на бутилка вътре е тяхния си алкохол .Лъжат че е марков ..По късно ще напиша подробности ако има желаещи за хотела и обстановката като цяло.

# 412
  • Мнения: 20
досега винаги сме ходили на море в турция първата половина на юни
следващата година ще трябва да ходим май месец-17.05
времето най-вероятно ще е приятно топло, морето ще е студено, на дали басейните ще стават за къпане-иначе съвсем няма да има какво да правим
става въпрос за дидим, аквасис
аз да си повторя въпроса Simple Smile
ако някой  е ходил края на май, да сподели дали става за къпане в басейните
предполагам че не ги отопляват
Около 24-ти май миналата година бяхме за седмица в хотела,  водата в басейните беше студена, имаше постоянно вятър от към морето,беше топло, но неприятно за плаж, с изключение на един,два дни сутрин ,но следобяд отново се появяваше вятър, вечер беше хладно ,морето беше студено...

# 413
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Скрит текст:
Като всеки хотел и Сегинус "може" би има недостатъци, но определено, аз лично съм доволен Много!
И за това: Лято 2019 сме пак там.

Обширни стаи, чисти стаи, анимация на ниво, персонала е учтив, храната богата, разнообразна и вкусна. Алкохола е на ниво: Местни и вносни. Различни видове. Късен бюфет до 7 часа сутринта.
Басейни големи и чисти. Голям Лунапарк и Аквапарк. Плажа е близко, 4 мин. пеша. На плажа има и ISKELE BAR.
Интернет навсякъде, но понякога около басейните беше малко слаб, като че ли....
Ресторанти и барове, много са.
Пускам ви един линк от ютуба, ако имате време, разгледайте.

https://www.youtube.com/watch?v=UvlFyUGpUkg
Ооо забележки винаги може да се намерят. Например, вносният алкохол си беше оскъден, интернет хубав има само в основната сграда - на плажа е трагичен направо. Айран и сладолед на плажа също няма. Но като цяло е това Grinning ....другите неща са мн.добре. Доволен съм и аз от почивката там Wink



Да споделя и аз за алкохола ... Ти каза че 2017 си бил  в Long Beach Alanya  и алкохола там бил Balantines
 Ние почивахме  сега октомври 2018  и да ви кажа ,че Balantines e само на бутилка вътре е тяхния си алкохол .Лъжат че е марков ..По късно ще напиша подробности ако има желаещи за хотела и обстановката като цяло.

Съмнява ме да си позволят да правят такива измами. А и разпечатват бутилката пред теб. Виж, ако сте поръчали Balantines и са ви налели от техните, това си е съвсем различно.
Аз и моята компания тогава изпихме доста Balantines (абе напарво си злоупотребявахме) и със сигурност беше истинско. Най-малкото което е, че познавам и отлично вкуса му......да оставим настрана и липсата на махмурлук.

Малко влезнахме в детайли и излезнах като пияница от тоя пост Stuck Out Tongue Closed Eyes  Stuck Out Tongue Closed Eyes , но лепенето на такива етикети за хотела си мисля, че не е редно. Поне такова беше положението през 2017г. !

Казвал съм го и преди - бакшишчета, бакшишчета си трябват и нещата ще се случат Wink Wink
Няма думи като свърши, капалъ и т.н.

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 09:55 от vanio_tt

# 414
  • София
  • Мнения: 1 859

Казвал съм го и преди - бакшишчета, бакшишчета си трябват и нещата ще се случат Wink Wink
Няма думи като свърши, капалъ и т.н.
+1  Peace Peace Peace

# 415
  • Мнения: 103
Като всеки хотел и Сегинус "може" би има недостатъци, но определено, аз лично съм доволен Много!
И за това: Лято 2019 сме пак там.

Обширни стаи, чисти стаи, анимация на ниво, персонала е учтив, храната богата, разнообразна и вкусна. Алкохола е на ниво: Местни и вносни. Различни видове. Късен бюфет до 7 часа сутринта.
Басейни големи и чисти. Голям Лунапарк и Аквапарк. Плажа е близко, 4 мин. пеша. На плажа има и ISKELE BAR.
Интернет навсякъде, но понякога около басейните беше малко слаб, като че ли....
Ресторанти и барове, много са.
Пускам ви един линк от ютуба, ако имате време, разгледайте.

https://www.youtube.com/watch?v=UvlFyUGpUkg
Ооо забележки винаги може да се намерят. Например, вносният алкохол си беше оскъден, интернет хубав има само в основната сграда - на плажа е трагичен направо. Айран и сладолед на плажа също няма. Но като цяло е това Grinning ....другите неща са мн.добре. Доволен съм и аз от почивката там Wink



Да споделя и аз за алкохола ... Ти каза че 2017 си бил  в Long Beach Alanya  и алкохола там бил Balantines
 Ние почивахме  сега октомври 2018  и да ви кажа ,че Balantines e само на бутилка вътре е тяхния си алкохол .Лъжат че е марков ..По късно ще напиша подробности ако има желаещи за хотела и обстановката като цяло.


Нищо чудно да е така с алкохола. И най- вероятно, след като много хора негодуват от този хотел по разни форуми. Е, споко, поне няма да е алкохол "произведен" от разни гаражчета, както нашите правят по родното ни черноморие Laughing

Не знам колко сте платили за този хотел и колко хора сте били, но аз лично бих избрал друг хотел с ал.олк. НО за много ниска цена!! Вижте, за какво става реч, като цена????

https://express.trivago.com/2010/se_SE/hotel/show?h%5BtimeRange% … p;i2pid=150656662

Юни месец, 2-ма възрастни и 1 дете, Аланя, цена за 7 нощувки:270 евро!

# 416
  • София
  • Мнения: 1 859
Дениз, този Taç Premier Hotel & Spa, който предлагаш е толкова бюджетен, че не зная дали си заслужава човек да бие път чак до Алания за нещо, което може да получи и в България. Тоест, това е стар малък градски хотел, с малки стаи, на оживен булевард и с платени на обществения плаж шезлонг и чадър. Със сладолед между 16 и 17 часа и някакъв ол инклузив, в който не е известно какво е включено освен основните хранения и следобедна закуска. За всичко останало плащаш, включително и на плажа нямаш дори една безплатна вода за децата. Алкохолът им е правен не в българските гаражи, а в турските според отзиви на клиенти... Мисля, че тези 270 евро ще са едни от най-лошо похарчените пари за почивка в Турция на тези, които го резервират...
Пиша тези неща, не за да друго, а  защото някои във форума ще се впечатлят от цената, а реално няма да знаят какво ще получат за нея... newsm78.

# 417
  • Мнения: 103
Дениз, този Taç Premier Hotel & Spa, който предлагаш е толкова бюджетен, че не зная дали си заслужава човек да бие път чак до Алания за нещо, което може да получи и в България. Тоест, това е стар малък градски хотел, с малки стаи, на оживен булевард и с платени на обществения плаж шезлонг и чадър. Със сладолед между 16 и 17 часа и някакъв ол инклузив, в който не е известно какво е включено освен основните хранения и следобедна закуска. За всичко останало плащаш, включително и на плажа нямаш дори една безплатна вода за децата. Алкохолът им е правен не в българските гаражи, а в турските според отзиви на клиенти... Мисля, че тези 270 евро ще са едни от най-лошо похарчените пари за почивка в Турция на тези, които го резервират...
Пиша тези неща, не за да друго, а  защото някои във форума ще се впечатлят от цената, а реално няма да знаят какво ще получат за нея... newsm78.

Роже,
Аз направих ценовата разлика между двата хотела и ако аз, съм мястото на тези хора бих предпочел втория вариант. Като пример дадох. Аз лично поради много причини избирам, а и избрах вече любимия ни Роял Сегинус. Най- вече заради детето.
Че точно на тези цени в България, едва ли има хотели, които предлагат подобния ол.алк.
Пък, може и да има. Не, споря. Дадох, просто като пример, именно заради цената. Защото, аз лично познавам хора, които именно тази година бяха в Аланя в хотели, които предлагаха само закуска.
Те казват така: "Не искаме да сме затворени в един хотел, искаме да пробваме всичките плажове, да се храним навън в различни места".
Може би има и между нас такива, които да се наслаждават на Анталия-Сиде-Аланя.
А иначе си прав за нашите хотели......Но представи си, че освен българското черноморие, искат да се насладят и на турското средиземноморие? Yum

# 418
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Deniz80, нещо си в голяма грешка. А пък сравнението ти е не неуместно, а ми направо несериозно!
Long Beach e хотел, който от доста дълго време държи добро ниво и инклузива му е на ниво , който между впрочем е UALL.
Ценово е позициониран в бюджетния сегмент, а си е в топ10 за регион Алания. (те там не са им много високия клас хотели, де)
Бил съм в мнооого хотели в Турция и повярвай знам много добре за какво става на въпрос и ти казвам, че хотела си струва парите. 4ма възрастни в мезонет за началото на Септември, самолетна, беше нещо под 1000лв/човек.

Бях там 2017г., цената му беше сходна и малко по-ниска от Lonicera и Eftalia Marin/Ocean. Няма да ти изреждам преимуществата му (а те не са никак малко повярвай), само ще ти кажа, че от коментирания по-горе Balantines (беше си истински) имаше по-всички барове и в дискотеката. (За сведение даже и хотел като Granada Luxury Okurcalar няма марков алкохол в диското)

# 419
  • Мнения: 636
Нищо не могат да предвидят....доста сътресение имаше на "Почивка в Турция" след опита за преврат и извънредното положение. Лично съм обсъждал, не веднъж, с ТА как стоят нещата и какво беше положението с last minute и как понятието се изпари по едно време.
С отлива беше едно - не го предвидиха, с наплива после пак беше друго - пак не успяха да го предвидят, сега с поскъпването пак ще има сътресения и вероятен отлив...все си мисля че и сега няма да успеят да се нагласят. Wink

С оглед на предвидения от тях "уж" наплив, вероятно (а и се нядявам) щe има доста добри оферти по-късно.
Логично е да опипват и да следят реакцията след поскъпването...иначе си е факт, както и ти каза, че хотелите  вдигнаха цените за новия сезон. Pensive
Просто си мисля, че това сега няма да са най-добрите цени, от BG ТА.
Те и самите ТА не са очаквали тази година такъв наплив - споделиха ръст над 200%

Общи условия

Активация на акаунт