Шоколада- голям рев!

  • 2 167
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 139
  Имате ли проблем с пристрастяване на детето ви към шоколада?Детето ми е на 1 год. и 5мес. и става с мисълта за шоколада!не иска да яде нищо друго и аз не давам шоколад а тя се дере все едно е в истерия!аз никога не съм обичала шоколад!  Sad

# 1
  • Мнения: 4 806
еххххх, не е лесно - нямам идея как да я отучиш. Само мога да изразя съжаление, че си допуснала да опита шоколад толкова рано.

А някакви други детски работи пробвала ли си? Бисквитки например?

# 2
  • Мнения: 8 917
  Имате ли проблем с пристрастяване на детето ви към шоколада?Детето ми е на 1 год. и 5мес. и става с мисълта за шоколада!не иска да яде нищо друго и аз не давам шоколад а тя се дере все едно е в истерия!аз никога не съм обичала шоколад!  Sad
Чак до истерия не сме стигали, но често се събужда ухилена до ушите с думата "колак", което значи "шоколад" Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 474
Ако в къщи има шоколад може да изяде три, но ако няма не реве  и не се  сеща да иска!

# 4
  • Мнения: 14 654
при нас е обратното -детето не обича шоколад, а аз доста хапвам . според мен я остави да си яде колкото иска и ще и втръсне и тази най-любима храна

# 5
  • Мнения: 1 313
а от каква възраст давате на децата си шоколад? Защото аз мисля не по -рано от 2г.?

# 6
  • Мнения: 1 353
а от каква възраст давате на децата си шоколад? Защото аз мисля не по -рано от 2г.?
А аз ако може и до 3г няма да давам.А на една и половина е мн.мн.рано.Но всяка маика преценява сама за себе си какво да дава и какво не като поема сеответните рискове за детето си

# 7
  • Мнения: 723
На дъщеря си не давам шоколад и нямам намерение, докато не стане неизбежно (когато децата около нея хапват, няма да има начин Sad). За съжаление, твоето детенце много рано го е заобичало, обаче трябва да си упорита и колкото и да реве, да не се поддаваш и да не даваш. Защото едно е да хапва по 1-2 парчета, друго е само това да иска...Опитай да даваш нещо друго забранено, не толкова пристрастяващо и вредно - например царевични пръчици, бисквитки, вафли (без какао)...Стискам палци в борбата с отказването от шоколад!  Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
при нас е обратното -детето не обича шоколад, а аз доста хапвам . според мен я остави да си яде колкото иска и ще и втръсне и тази най-любима храна
И при нас е така.Аз всеки ден ям сладко,на нея й дадох да опита,защото е лакома и като види някой да яде нещо иска да го пробва.За мое учудване тя го изплю.Не обича сладки неща.
А за втръсването,на мен цял живот не ми е втръснал

# 9
  • Мнения: 4 806
всъщност аз също давам - някъде от 1г6м

причина? Няколко, да не ги изброявам.

Но, ако няма алергия, не мисля, че даването на шоколад е по - страшно от даване на вафлички или други видове лакомства. Даже считам, че по - добре да дам качествен шоколад, отколкото някоя от закуските и десертите, дето се продават масово.

# 10
  • Мнения: 1 313
По-добре шоколад отколкото разни вафли,царевични пръчки,чипс и подобни боклуци.

# 11
  • Мнения: 3 367
тук до 2 години не се препоръчва шоколад,ядки,ядоги и мед;не съм дала до днес никои от тези продукти(само ягоди 3 пъти) и не мисля че са ощететени,даже обратно;

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
От скоро го откри младежа и сега всяка втора дума му е колад Mr. Green  И в момента в който отидем в магазин пръв се стрелва и си взима шоколадово яйце, едно ако имаме късмет.. Това му е любимо, давам му, а ако сме в къщи му казвам, че няма и ще купим и той се примирява. Горе долу по 1 малко шоколадче или шоколадово яйце на ден му давам, като често ако не се сети не му давам с дни

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
а от каква възраст давате на децата си шоколад? Защото аз мисля не по -рано от 2г.?

Ами аз още не съм и давала. Поне до 3г няма да и дам. Колкото по-късно толкова по-добре. Peace

# 14
  • Мнения: 442
при нас е обратното -детето не обича шоколад, а аз доста хапвам . според мен я остави да си яде колкото иска и ще и втръсне и тази най-любима храна

и при нас е така. т.е. голямата не обича шоколад (за малката все още вкусът на шоколада е непознат), докато аз обичам доста и определено страдам от пристрастяване. според мен, обаче, не е вярно, че ако я оставиш да яде, колкото си иска, ще й втръсне. на мен поне, за толкова години не ми е втръснал Blush.

# 15
  • Мнения: 7 837
Аз същото го отбягвам засега и не смятам да го запознавам с тази сладост. Същото ми е отношението и към вафлите, за чипса да не говорим.

anette1104, аз давам вече мед, то4но по препоръка на педиатъра. Така се задоволявало желанието за сладко, а и било полезно  Grinning

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам колад, но не бих допуснала да изтерничи. Обяснявам, че е само за десерт.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Чак до истерия не сме стигали, но често се събужда ухилена до ушите с думата "колак", което значи "шоколад" Mr. Green

и габа казваше "колак" на шоколада!
имаше един период на първоначално пристрастяване скоро след като започнахме да й даваме и за известно време го спряхме като внимавахме да не й попада пред очите. когато го преоткри подходи доста по-уравновесено. у дома всички обичаме шоколад и го предпочитаме пред другите благинки.

всъщност предпочитам да им давам често и в разумно количество, отколкото да им създам представа, че това е нещо недостъпно и да гледат да се възползват от всяка възможност да се натъпчат.

# 18
  • Мнения: 8 917
Цитат
Чак до истерия не сме стигали, но често се събужда ухилена до ушите с думата "колак", което значи "шоколад" Mr. Green

и габа казваше "колак" на шоколада!
имаше един период на първоначално пристрастяване скоро след като започнахме да й даваме и за известно време го спряхме като внимавахме да не й попада пред очите. когато го преоткри подходи доста по-уравновесено. у дома всички обичаме шоколад и го предпочитаме пред другите благинки.

всъщност предпочитам да им давам често и в разумно количество, отколкото да им създам представа, че това е нещо недостъпно и да гледат да се възползват от всяка възможност да се натъпчат.
В момента милата е на диета - алергия от един АБ и трябва да ограничим алергените - и в главата й се въртят само "колак"/шоколад/, "тота" /торта и "бони" /бонбони/ Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 629

Ти, ако искаш да ограничиш детето си да не яде шоколад - просто го направи. Нали ти си родителя. Намери начин да се наложиш

# 20
  • Мнения: 953
И аз не исках да давам шоколад, но като я дадох на ясла на 1г. и 1м. там им даваха филия с течен шоколад и сега това ни е любимата закуска . Какво мога да направя? Ние казвахме на шоколада- КАО. Вече е шоколад

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
габриела пък при цялата си любов към шоколада не ще и да близне филия с течен шоколад. когато това им е следобедната закуска в детската градина, тя яде само коричките на филията.

# 22
  • Мнения: 791
Ами аз лично съм процедирала така - поне до 2 годинки не съм купувала неща, които детето не трябва да яде /шоколад, ягоди, мед и т.н./. Дори и зрънчо!
Всяка мама преценява какво да дава на детето! Не ме разбирай погрешно, не налагам мнението си!
Но наистина ако детето прекалява с шоколада, тогава не трябва да го вижда, ще ти мрънка, може да се тръшка, но ти бъди по-твърда. Това ще е до няколко дни. НЕ я оставяй да ти се налага, вече е голяма и разбира какво й говориш!

# 23
  • Мнения: 415
И аз не исках да давам шоколад, но като я дадох на ясла на 1г. и 1м. там им даваха филия с течен шоколад и сега това ни е любимата закуска . Какво мога да направя?

Дани не ходи на ясла, но батко му в събота и неделя закусва филия с шоколад под носа му ooooh!
Как да постъпя?
Да лишава едното за сметка на другото? Да ги карам да се хранят тайно един от друг, да се крият?
Не, благодаря! Wink Laughing
Първата дума на Дани беше "цици", а втората "коуааад" /шоколад/  hahaha
Дадох му веднъж да закуси филия с шоколад, няколко пъти му давам кроасани с шоколад /ако са с крем, го плюе/ и шоколадова вафла.
Големият скоро прояде сладки работи, но малкият е луд фен.
Прилича на баща си, когото на времето са водили на доктор, защото изяждал с лъжица по една купа чиста захар на ден  #Crazy Казали да го оставят на мира детето....

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
габриела пък при цялата си любов към шоколада не ще и да близне филия с течен шоколад. когато това им е следобедната закуска в детската градина, тя яде само коричките на филията.
Разбираемо е (за мен), каква е тая комбинация от хляб и шоколад?! Crazy Аз обожавам шоколад, но намазан на филия не бих хапнала никога Sick По коричките вероятно има по-малко шоколад и за това ги яде само тях.

# 25
  • Мнения: 811
И двете ми деца много обичат сладко.
Предпочитам да им давам натурален шоколад вместо бонбони или вафли.

А кога ще дадем на детето за първи път зависи от мнението на майката и ситуацията.
Дъщеря ми не познаваше вкуса на шоколада, бонбоните, цар. пръчки, сладолед и какво ли още не почти до 3 год. А мъника яде сладолед за първи път на 6 месеца, шоколад преди годинката.
Така съм преценила - така съм направила.

# 26
  • Мнения: 3 091
Говорила съм с лекари по въпроса! на мнение са, че единственото вредно нещо от шоколада може да бъде кариес! това е най-бързо усвоимата храна за мозъка.

# 27
  • Мнения: 14 654
даже не е задължително кариесите да се появяват от прекомерна консумация на сладко . зависи и от много други фактори , включително от водата,която се пие . ако зъбите на човек са калпави - и без шоколад ще си има проблеми

# 28
  • Мнения: 723
Говорила съм с лекари по въпроса! на мнение са, че единственото вредно нещо от шоколада може да бъде кариес! това е най-бързо усвоимата храна за мозъка.

Аз не давам предимно заради кариес и лесното пристрастяване, обаче другата причина е кофеинът. На мен лично кофеинът ми действа много зле (без да прекалявам с него) и предпочитам да не давам на малката какаови продукти, колкото и да е малко той в тях.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Шоколад - та това е най-искания десерт от мойте хубостници. Тъй като Йоана е Скорпион за почти всичко се опитва да се налага и всячески да постига желанията си. Пред мен не й минават номерата - ако не мога да купя или просто съм решила, че днес няма да ядат шоколад, заставам твърдо на позицията си и колкото и да искат става на мойто. Но при нас е правило - един шоколад се дели на 4 равни части и така не могат да ядат кой знае по колко много.

# 30
  • София
  • Мнения: 650
Ами и аз така какво толкова като му дам шоколад , най- много да се поизприщи и дадох на детето като беше на годинка, та такъв алергичен шок ми спретна, та после в Пирогов и оттогава чак сега като стана на 6 години опита какао. Малкото няма и да помирише и то поне до 4 години. А към шоколада наистина се пристрастява човек. Може всичко друго да не ям, но без шоколад не мога.

# 31
  • Мнения: 14 654
А към шоколада наистина се пристрастява човек. Може всичко друго да не ям, но без шоколад не мога.

точно така е . обаче съм установила , че колкото по-дълго време не хапваш ,толкова по-рядко се сещаш

# 32
  • Мнения: 3 268
ВИНАГИ МОЖЕШ ДА ДАВАШ КИНДЕРШОКОЛАД,ТЕ СА МАЛКИ И НАПРАВЕНИ ТОЧНО ЗА ДЕЧИЦА.ОТ 6 МЕСЕЧНА ДЪЩЕРЯ МИ ЯДЕ ШОКОЛАД И НЕ СЪМ ИМАЛА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.ТОВА,ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВА ШОКОЛАД СЕ ОТНАСЯ ДО ШОКОЛАДА ЗА ГОЛЕМИ,НО С ДЕТСКИЯ НА МИЛКА И ТОЗИ НА КИНДЕР НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ.ДАВАЙ СИ СПОКОЙНО,ДРУГОТО СА БАБИНИ ДЕВЕТИНИ

# 33
  • Мнения: 6 472
Нямам този проблем с голямата, а на малката и е още рано. Едва ли ще дам преди 2,5 г, но това е друга тема. Та по въпроса да кажа и аз две неща:

1. Много по- съществен фактор при образуване на кариеси са тестените неща. А тези които хем са тестени, хем са сладки са по- по- най- . Кифлички, ФаФлички, филийки с мед или шоколад, бисквити и т.н са просто трепач Tired В тази връзка яденето на шоколад е много по- щадящо за зъбите от бисквитите, които почти всички даваме още като бебета. От хляб също едва ли някой лишава детето си т.е така и така ги излагате на опасност от кариесчета.
Четох и едно изследване, което сочеше, че какаото предпазва до и звестна степен зъбите от вредното влияние на захарта.

2. Към питащата мама: мога да ти предложа две неща. Да опиташ с натурален и с домашен шоколад. Натуралния е значително по- полезен, освен това е горчив и има вероявтност той сам да се откаже, ако не му хареса. При домашния можеш да намалиш количеството на захарта и какаото, а останалите съставки (масло и сухо мляко) са си ОК.

3. Не съм съвсем съгласна с Ламята. За по- големи деца наистина няма проблем да се консумира какао. В случая обаче става въпрос за дете на 1,5 м. Оставяме на страна захарта, която се съдържа вътре и определено не е полезна в големи количества. Освен нея какаото на шоколада се съдържа и алкалоида тобромин, който действа възбуждащо на нервната система. Много по- щадящ и слаб е от кофеина, но за толкова малко дете не мисля че е добре.

ВИНАГИ МОЖЕШ ДА ДАВАШ КИНДЕРШОКОЛАД,ТЕ СА МАЛКИ И НАПРАВЕНИ ТОЧНО ЗА ДЕЧИЦА.ОТ 6 МЕСЕЧНА ДЪЩЕРЯ МИ ЯДЕ ШОКОЛАД И НЕ СЪМ ИМАЛА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.ТОВА,ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВА ШОКОЛАД СЕ ОТНАСЯ ДО ШОКОЛАДА ЗА ГОЛЕМИ,НО С ДЕТСКИЯ НА МИЛКА И ТОЗИ НА КИНДЕР НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ.ДАВАЙ СИ СПОКОЙНО,ДРУГОТО СА БАБИНИ ДЕВЕТИНИ

Детския на Киндер и на Милка е просто с млечен пълнеж вътре. Това не го прави по- различен от останалите и с нищо не го прави подходящ за 6 месечно бебе. Проблеми на момента освен алергична реакция едва ли ще има. Те идват в последтвие.

# 34
  • Мнения: 139
   Благодаря на всички за реакцията.и в моминта ревеме и търсиме ама няма!като няма- няма.Дано го забрави.

# 35
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Шоколада при нас е непозната сладост...или поне така си мислех доскоро, когато Рони ми заяви, че иска колатови Wink бонбони....явно баба и  я е открехнала ooooh!, че има такова изкушение.
Засега не се тръшкаме за щоколад.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 383
"Ишколат" започнах да давам от 2г / 2г. и нещо. Сега хапва от Киндер, по едно на ден, а когато няма - няма! Обаче не забравя, дори да не е кусвала цяла седмица - припомня ми!  Grinning

# 37
  • Мнения: 562
всъщност аз също давам - някъде от 1г6м

причина? Няколко, да не ги изброявам.

Но, ако няма алергия, не мисля, че даването на шоколад е по - страшно от даване на вафлички или други видове лакомства. Даже считам, че по - добре да дам качествен шоколад, отколкото някоя от закуските и десертите, дето се продават масово.

 newsm10 Давам натурален шоколад на Линд понякога. Вафлички, чипс и зрънчо  Naughty

# 38
  • Мнения: 3 576
Шоколад му давам само от Киндер яйцата, като аз му изяждам половината.
Обаче имаме проблем с близалките - щом излезем и започва да мрънка да му купя, днес след като му казах че няма, влезе сам в кафето и започна да си иска от барманката #Crazy

Винаги съм била против такъв тип храни, но се оказа неизбежно - като отидем на детската площадка и все от някъде докопва я чипс, я някой бонбон. Аз колкото и да отказвам да му купувам, все някой ще му даде от забранените храни.
На всичкото отгоре и плодове не обича.
Язък за мераците ми за здравословно хранене Rolling Eyes

# 39
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък се оплаквам от другата крайност, бебка не оби4а сладко, шоколад и искам насила да опитва поне или да хапне с мене , проблемът е, 4е и съпругът ми не е по сладкото, само таблетка приема, абсурд да яде както мене цял.ами аз не смятам, 4е малко е за лошо, то нали за мозъка е добре, ендорфини и тн.по4нах да си мисля, 4е донякъде нервността може да се повлияе от една "сладка" доза.

# 40
  • Мнения: 7 837
Хахаха, ще падна, за първи път чувам за огромната полезност на детския милка  ooooh! Но като замисля май наистина е по-полезен от чаша мляко напр. А в детския дори и толкова няма, но е пълно с химия. Но като за 6 мес. деца става  Rolling Eyes Другото са бабини приказки...

# 41
  • Мнения: 7 386


Детския на Киндер и на Милка е просто с млечен пълнеж вътре. Това не го прави по- различен от останалите и с нищо не го прави подходящ за 6 месечно бебе. Проблеми на момента освен алергична реакция едва ли ще има. Те идват в последтвие.
И това не е вярно.Като всяка храна и шоколада трябва да се дава в началото в много малки количества и постепенно да се увеличава.Така вероятността да получи алергия се приравнява на 0.От едно близване на малко шоколад едва ли ще се предизвика алергична реакция,а дори да има такава ще бъде много слабо изразена просто ще бъде един сигнал,че организма не приема .А като стане на 3-4 години и тръгне на градина или на гости и тогава се налапа с 100-200 грама на веднъж /цял шоколад/ алергичната реакция може да бъде остра.Аз лично съм давала на децата си и нито едно не е получило алергия нито към шоколад,мляко,сладоледи и т.н. и нито едно от тях не е успявало да изяде цял шоколад /100 гр/Просто нещо което не е забранено не е интересно.Кутията с шоколадови бонбони стои на масата или на шкафа и никой не и обръща внимание.Намирала съм даже нагризан бонбон,просто не им прави впечатление.А за кариесите - голямата ми дъщеря почти не ядеше сладки неща /прояде когато се роди малката / а зъбките и бяха черни,малката постоянно хрупаше нещо сладко и зъбите и нямаха нито едно кариесче.Така,че всичко е до ген.

Общи условия

Активация на акаунт