Пъпки по лицето и тялото на малко дете,помощ

  • 506
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 783
Здравейте ,много ,много моля за съвет. Моя син стана вече на 1,8 г ,а пъпките се разпростират по ръцете и краката ,вече не знам при колко дерматолога бяхме+на алерголог. Последния дерматолог ни (каза,че е атопичен дерматит) кара да мажем с кортикостероид Адвантан 8 дни,нямаше голяма променна за това каза още 10 дни като редувам 1 ден Адвантан на следващия ексомега на а дерма . Резултата е ,че се върнахме в началото та дори и по-зле . Моля ви дайте някакъв съвет,моляяя. Пъпките бяха първо само по бузите ,има ги от както навърши 1 месец ,когато стана на 1 г започнаха по ръцете и краката да излизат ,прикачвам и снимка как изглеждат бузите в момента ,по същия начин са и ръцете ,краката не толкова ,но и там са на лице

# 1
  • Мнения: 510
A какво Ви каза алергологът? Възможно ли е да е контактна реакция от прах за пране или нещо друго, до което има допир? Аз бих потърсила още мнения.
Водила съм дъщеря ми пр др Мария Апостолова, доволна съм.
https://dkc-alexandrovska.com/departments/%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0% … 1%81%D1%82%D0%B8/

# 2
  • Мнения: 19 073
Този крем беше много ефикасен, без стероиди е:

https://apteka.framar.bg/30109394/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%81 … E%D0%BB-30-%D0%B3

# 3
  • Мнения: 10 467
Не мисля, че е алергични. Щом е от бебе предполагам някаква стрептококова стафилококова инфекция сте си донесли и там е избило. Като не в лекувано се в разпространило.
Погледни и това (гъша кожа), макар че е много малък.
https://saveti.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0 … D0%B2%D0%B8%D1%8F

# 4
  • Мнения: 2 783
Четох доста за гъшшата кожа ,аз лично също съм с гъша кожа,но по лицето никога не съм имала и това ,че той има ме притеснява . Не зная какво е ,всеки дава различно мнение и само мажем различни кремове ,което не мисля,че е ок за толкова малко дете

# 5
  • Мнения: 10 467
Гледай да няма кортикостероиди, иначе нещата стават още по-зле след уж подобрение.
Щом и ти си, като нищо... Точно по бузите...
Ама малък ми се вижда за това, по-към тийн ще е... Хормони нещо? Ендокринолог? Посявки от пъпка? Ей такива неща, мани ги дерматолозите. Те си имат любими кремчета и ако стане-стане.

# 6
  • Мнения: 19 073
Сега видях, че има и български сайт за крема, където е по-евтин,  отколкото във Фрамар. На мен от Турция ми го бяха донесли, розовата разновидност, но има и други. Можеш да се свържеш със сайта да се консултираш, на база снимките и симптомите тази или друга разновидност биха били най-подходящи.
https://coresatin.bg/product/coresatin-panthenol/#

# 7
  • Мнения: 2 783
Къде мога да вземат проба от пъпките ?
Гледай да няма кортикостероиди, иначе нещата стават още по-зле след уж подобрение.
Щом и ти си, като нищо... Точно по бузите...
Ама малък ми се вижда за това, по-към тийн ще е... Хормони нещо? Ендокринолог? Посявки от пъпка? Ей такива неща, мани ги дерматолозите. Те си имат любими кремчета и ако стане-стане.

# 8
  • Мнения: 10 467
Кожна посявка в лаборатория. С памучен тампон. Като от нос/гърло...
И после резултати с антибиограма, ако нещо се изолира.
Разгледай сайтовете на големите лаборатории обикновено имат и цени, и метод на пробовземане...

# 9
  • Мнения: 2 783
Благодаря!

# 10
  • Мнения: 2 488
Че е гъша кожа, такава е, синът ми от бебе е така. Бузките, ръцете, краченцата.
Аз също съм с такава, но при мен се появи късно и само по ръцете и плешките, бедрата и вътрешната страна на коляното.
Обаче има и гнойни пъпчици, може да се е насложила бактериална инфекция.
Тъй че наистина - проба от пъпката и не го мажете детето с кортикостероиди, оттова ще се напъпчаса още повече.

# 11
  • Мнения: 2 783
Няма гнойни пъпки ,изглеждат с връх,но не са

# 12
  • Мнения: 21 490
Моята получаваше точно така изглеждащ обрив от претопляне. Естествено не съм я претопляла нарочно, но това се оказа.

Разбира се, вие сте ходили при много дерматолози, така че едва ли е това, но все пак.

# 13
  • Мнения: 450
Здравей,с какъв прах за пране переш бебешките дрехи и чаршафите?
Тези обриви само когато ли сте навън се появяват?
Възможностите са много ,по принцип пробвай друг прах за пране и слагай малко като количество ,не си мисли че като слагаш много прах дрехите ще се изперат по добре ,също и допълнително изплакване.
Там където играе да е минало някое животно ,да е пикало.....
Ако все пак решиш да послушаш другите майки и да се изключи алергия нещата действат така....
една седмица детето е на бяла диета (картофи,ориз ,сухари)
след това се започва както при захранването ,даваш една храна чакаш два дни следиш за реакция ,и включваш нова храна.Трудно е наистина но след като няма конкретен отговор от специалист...

# 14
  • Мнения: 2 783
Здравей,както казах така е от както беше на 1 месец бебе. Пера с различен прах ,но винаги е специално за бебе сензитив,в момента сме с праха на фроч за бебе. Имаме котка вкъщи ,която не ходи на вън ,но не мисля,че това е причината,защото е така от новороден ,а аз много го пазех до 6месечна възраст не позволявах котката да има допир до нещата на детето нито до самия него дори самата аз избяхвах да я гушкам,защото после ще гушна бебето и то все едно котката е била при него . Та мисълта ми е ,че е много пазено бебе от към чистота и козметиката му винаги е била за бебе

Общи условия

Активация на акаунт