Парфюмни размисли и страсти - 220

  • 64 969
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Athena, за какво ще го пръскаш като не е изцяло твой,не ти се вписва никъде и не ти носи удоволствие на макс?

Брайт, права си, незнам дали ще мога изобщо да го пръскам. Едното пръс на ръката от снощи да го тествам се е просмукало навсякъде по дрехите ми и е още тук на другата сутрин все едно ей сега съм пръснала. Цялата ухая на кроасан с бадемов пълнеж и пудра захар Relaxed и не го харесвам, много жалко защото исках да го, както и да е, ще го върна, трябва да се занимавам и да си платя шипинга, това е цената за решението ми, сбърках с него.

# 511
  • София
  • Мнения: 13 485
Basila, не знам откъде ми изскочи този Пако. Гледах един негов парфюм и подсъзнателно съм го написала. Кавали визирах през цялото време, но и Рабан обича същите заигравки на границата с кича. Но наближаващата зима е идеалният сезон за екстравагантни аромати, все пак.

# 512
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Дами,

Моля за мнение! Силно ми препоръчаха https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/Artemisia-4547.html . Знам, че най-добре е да го пробвам сама, но понеже не е от най-масовите парфюми, все пак да попитам експертите дали изобщо да го търся.
По принцип харесвам класически аромати - Жадор, Мис Диор, в момента съм на вълна My Burberry black. Харесвам парфюма да се развива и да има мекота и плътност. Да си призная, никога не съм си купувала нишов парфюм! Дори не знам къде се продават в София!

# 513
  • Мнения: 31 324
Мекота има, но не и плътност. Ако го намериш пробвай, но специално да го търсиш не. Цената му е сериозна и не отговаря на точно този парфюм. Почти всички аромати на тази марка имат и ретро носталгичен елемент.

# 514
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Имам и въпрос-молба.
Моя приятелка, която се самоопределя като парфюмно незаинтересована, но, все пак използва ( винаги по един) парфюми, в момента се е отегчила от Lolita Lempicka edp и търси нещо, което ще запълни следващите няколко години овакантеното място.
Благодаря
И да се похваля - след като Galop ме отнесе в едно вълшебно измерение и ме накара да изпитам любов и страст едновременно, си мислех, че друг не бих харесала ( дори), е, харесах - добрата стара Bottega Veneta edp. Жените във фитнеса ме обдишват като хрътки и много го харесват Simple Smile


Привет alethea_ . По повод молбата ти, трудно бихме дали препоръки, особено ако с години е ползван този парфюм. Моя приятелка ползваше с години Ангел и Демон на Живанши, нищо друго не й харесваше, а все пак ми е най-близката приятелка, и покрая мен се е надушила на много парфюми. Чак миналата година полудя, и то не по един, а по два парфюма наведнъж - Мон Герлен и Мис Диор ЕДП 2017 г. Сега пък на нас околните ни е странно, че не мирише на Ангел и демон, нищо, че всички я питахме, докога ще е с този парфюм Joy Няма угодия!

И все пак, ако трябва да предложа варианти, може би Хипнотик пойзън ЕДП и ЕДТ, Мон Герлен ЕДП, някой от вариантите на МЧР на Герлен,  Luna Nina Ricci, някоя от версиите на цветната бомба на V&R. Възможности има безброй, стига да е отворена за тях и да е готова да тества.

А иначе, докато те четох за Галоп и Ботега Венета ЕДП, се сещам да ти предложа да тестваш, ако имаш възможност Fashion Decree Woman Atkinsons Много сме писали за него, особено аз Joy, малко полярно е отношението към него в темата, но пък ти харесваш точно такова хладно, фино и леко шипрово пачули, каквото е и при Ботега Венета, както и в Галоп. Да, няма кожа в парфюма, но ако харесваш точно пачулито в останалите две, е много възможно и тази комбинация от невероятно красива албиция с роза да те отнесе. Днес бях с него, и винаги се чувствам добре и красива в компанията на този парфюм.

Също искам да ти предложа за тест и Love Shot Ex Nihilo По пирамида няма пачули, което за мен е доста странно, защото съм категорична, че аз усещам пачули. И то точно такова хладно и прозрачно, обагрено в лек малинов сладко-кисел оттенък. Не харесвам пачулито в Коко Мадмоазел на Шанел, тук пачулито на моменти много ми напомня точно на него, но е много по-луксозно и прибрирано, по-шик някак. Мускусът пък е много чист и пудрен и напомня любимият ми Мушио нобиле на Нобиле 1942, но една идея по-топъл. Целият парфюм ми е някак линеен, без много заврънтулки и обрати, пачули, розов пипер, малини, и много пудрен и секси мускус, обаче цял ден не спирам да го усещам и го намирам за много хубав и стилен. Мисля, че точно в този тип парфюми, каквито харесваш се вписва. И двата показват чудесна трайност при мен, и мисля, че си заслужават усилията да се намерят за тест.

Аз продължавам да припадам по розите Sunglasses

Последното ми откритие е Devil Tender Ex Nihilo
Много, много мой парфюм. Няма съставка в него, която да не ми харесва. Розата е красавица, креместа и росна едновременно, съчетана с чудесен грейпфут, и много розов пипер. Има леко химична нотка, предполагам, че това би трябвало да е прасковата, но и тази химичност и леко напомпване и даване на газ в парфюма ми харесват. Не са прекалили с нищо, харесва ми как гладко са прелели розата с розов пипер, после с цитруси и зелен чай, как е затоплен от дървесните ноти, вкарали са елемент на прясно обелена розова дръжка даже, и подсладен по много елегантен начин от хелиотроп и ванилия. Ванилията ми харесва най-много, когато става суха, леко графитена. За новаторски, не е новаторски, но му личи, че е много луксозен и пипнат парфюм. Изобщо, изненадана съм много приятно от парфюмите на Ex Nihilo, уж не съм нито изявен почитател на флорали, нито на шипри, а тук повечето парфюми на марката ми допадат като изпълнение и емоция.  

Дами,

Моля за мнение! Силно ми препоръчаха https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/Artemisia-4547.html . Знам, че най-добре е да го пробвам сама, но понеже не е от най-масовите парфюми, все пак да попитам експертите дали изобщо да го търся.
По принцип харесвам класически аромати - Жадор, Мис Диор, в момента съм на вълна My Burberry black. Харесвам парфюма да се развива и да има мекота и плътност. Да си призная, никога не съм си купувала нишов парфюм! Дори не знам къде се продават в София!
Не съм експерт, но познавам достатъчно парфюми, и според мен Artemisia Penhaligon's  е силно специфичен парфюм, както и повечето на марката. Трябва да харесваш много билкови, тръпчиво-горчиви дори бих казала аромати, със специфично подправково звучене, за да ти допадне и този. Аз съм трениран потребител, обичам много артемизия в парфюм, но точно тук ми е непоносима. Цялата концепция на парфюма ми е непонятна. Крепи се на структура от кремест сантал с мъх и лютиви и тръпчиви билки, с бели цветя за фон. Санталът е от най-мъчният и старомоден, тип Самсара на Герлен, и лично мен ме докарва до депресия, но пък много хора го харесват. Определено не е лесен за харесване парфюм и няма wow ефект. Категорично не бих го избрала за първи досег с ниша, освен ако не искаш да се откажеш още в началото Stuck Out Tongue Winking Eye За мен е много далеч от нещата, които си посочила, че харесваш, и е твърде голям риск да го поръчаш без проба.

И да се похваля, че след толкова години чакане, най-сетне имам Коледа в бутилка Heart Eyes - Mogadess MariaLux

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 00:11 от kovatcheva

# 515
  • София
  • Мнения: 2 512

И да се похваля, че след толкова години чакане, най-сетне имам Коледа в бутилка Heart Eyes - Mogadess MariaLux
Лелеее....kovatcheva , направо ме заинтригува  Laughing Разкошно звучи пирамидата на този парфюм ...ммм  Heart Eyes

# 516
  • София
  • Мнения: 13 485
Ковачева, голяма си подстрекателка значи. Не познавам нито парфюма, нито бранда, но също се заинтригувах силно. Видях и другите парфюми на марката и усещам, че бих ги харесала много, а в Арамеш сигурно съм способна да се влюбя (само по пирамида вече съм силно привлечена - изброих 22 ноти, от които 17 са ми много любими). Къде могат да се пробват? И каква е цената им?

# 517
  • Франция
  • Мнения: 898
Изобщо, изненадана съм много приятно от парфюмите на Ex Nihilo, уж не съм нито изявен почитател на флорали, нито на шипри, а тук повечето парфюми на марката ми допадат като изпълнение и емоция.  
kovatcheva, много се радвам, че ти допада тази марка Kissing Heart
Тук много рядко се говори за Ex Nihilo, а ти споменаваш два от любимите ми. Интересно ми е какво мислиш за "сладкия морфин"? Stuck Out Tongue
 
Love Shot Ex Nihilo трябва задължително да се пробва от почитателките на Коко Мадмоазел и Мис Диор, писала бях преди време и сега ще опитам да се самоцитирам:
Цитат на: Йоан Владимир
Може да продължа още малко темата за съпоставките между мейнстрийм и нишови парфюми, като разкажа за откритието си от миналата зима: Love Shot на Ex Nihilo.
Неприлично успешният жанр на "божкем уж шипровите фручулита" се роди и се разви пред очите ми. Парфюмът, който наложи този жанр, Coco Mademoiselle, беше, когато излезе, изключително необичаен, красив и елегантен парфюм, който имах и носех с огромно удоволствие във версиите му EDP и чист парфюм, при все че ми беше невъзможно да го приема за шипър. Впоследствие този жанр на плодчета, ягодки, малинки върху подложка от свежо, нежно и леко кисело пачули се разви и се нароиха десетки, може би хиляди интерпретации, та чак до последната версия на Miss Dior. Постепенно ставаха все по-малко свежи и все по-сладки, а аз спрях да нося Coco Mademoiselle откакто му сипаха тройна доза карамел, отнеха му от свежестта и напълно го лишиха от трайност и шлейф. За мен Coco Mademoiselle и Miss Dior са в момента идентични, както са ми еднакви Кийра Найтли и Натали Портман (играха двойнички в един популярен франчайз) - винаги са ми нужни няколко секунди, за да съобразя коя коя е и на кой парфюм отговаря. С Наталито/Miss Dior се напръсках хубаво снощи - 5-6-7 шприца от една малка бутилка, която пазя за носталгични моменти, и около час и половина по-късно ЛМ въобще не усети, че нося парфюм.
Та Love Shot е божкем уж шипрово фручули, такова какво и Найтли, и Натали вече не са. Притежава нещото, което в дегустацията на вина се нарича "тяло" - има не само структура, но и плът, не само плът, но и извивки. Само преди няколко страници в темата се обсъждаше бюджетна интерпретация на Коко Мадмоазел и като се замисля никой никога май не е дошъл с въпроса "моля, препоръчайте ми още по-скъпа версия на Coco Mademoiselle/Miss Dior, че тия двата ми идват нещо еФтинки", обаче ето на, ще взема да препоръчам: Love Shot на Ex Nihilo, струва адски много, но си заслужава парите.

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 11:15 от Йоан Владимир

# 518
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 065
Здравейте!
Тази марка - Ex Nihilo, продава ли се в България?

# 519
# 520
  • Мнения: 56
Bright Crystal, Kovacheva , сърдечно благодаря за предложенията!
Ще предам на когото трябва, а ако дамата се зарази парфюмно, мога да цитирам и виновниците🐸😂- това на шега, разбира се!

Аз не съм физически на същото място с нея, иначе с голям хъс бих преследвала ( по- скоро ловувала) за новата и парфюмна уютност Simple Smile, а защо не и любов!

Kovacheva ❤, прелъстителнице, благодаря за предложенията!  Ако намеря къде, ще пробвам и споделя. В декември ще пътувам до парфюмно  богато място, мога да почакам дотогава, мисля.🙂
Не мога да преценя какво ме спечели за Галоп и Ботега - това определено не беше първата ми среща с никой от двата, как така пламна огън, не мога да си обясня....
Хубав и уханен  ден, парфюмни!

# 521
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 589
Ах, Ковачева, направо можеш книга да напишеш... толкова ми е хубаво да те чета, направо се опиянявам. Давам си ясната сметка, че много от нещата, за които пишеш дори няма и да мога да ги тествам, но въпреки това е много завладяващо. Благодаря ти за възможността и удоволствието да пробвам https://www.fragrantica.com/perfume/Atkinsons/Fashion-Decree-Woman-18974.html , който  много, много ми хареса  Flutter Hug Hug

Преди две седмици, когато взех Клое Номад ми дадоха мостра на Черния опиум на ИСЛ, но все отлагах пробата за по-студено време. Днес реших, че времето е достатъчно хладно и сега е моментът. Пръснах много предпазливо по веднъж на всяка китка, зад ушите и деколтето. Първоначално бях в шок, изобщо не ми хареса, направо се чудех как ще издържа цял ден с него. Докато стигнах до работа обаче ароматът се промени и стана поносим, та ще изкарам деня. Има нещо, което ми харесва /май е кафето/ и нещо което ме дразни /предполагам ванилията/, но идея си нямам дали е точно така. Със сигурност не е моя парфюм, сладък ми е повече отколкото мога да понеса, но не мога да отрека, че е силен, шлейфов и присъствен аромат. Вече няколко колежки питаха какво се носи по коридора след като съм минала. Вече е обяд, а още го усещам и то много силно. Ще го пробвам в още по-студено време, но със сигурност няма да го купя. Но пък ако ми го подарят - няма да го върна или разменя, а сигурно ще го пръскам години наред, защото ще е твърде рядко  Mr. Green

# 522
  • Филибето
  • Мнения: 1 042
Ковачева е омайница ама добре , че в наше село ги няма тия розови красоти Satisfied
Fashion Decree Woman Atkinsons е прекрасна елегантна, студена, дистанцираща роза.
На мене са ми се приносили едни такива по -меки и пудрени рози които преди подминавах. И важно-да няма уд. Нещо тази съставка не ми се нрави , нахална е и ме дразни. Не е като да не съм я носила. Незнам кои са тези по- масови аромати, но из града се носи подсладен  уд отвсякъде- и от мъже и от  жени. Това преди се случваше изключително рядко, няма лошо Smile Което все пак не е зле. Миналата година основно надушвах Ла ви е бел.
Явно вървим напред Smile

Имах възможност да изтествам почти цяла седмица носене  Долче Амалфи. Много приятен, напомня ми на нещо което съм имала отдавна, но  не мога да се сетя какво. Плодовата част е хубава на сушени плодове  и не дразни, но шише не бих си купила.  Благодаря на феята която ме запозна с него. Аромата си е направо есенен , точно в циганското лято го разнасях.

# 523
  • Мнения: 777
Миналата седмица с един познат поръчахме парфюми от Енцо. Той си избра този:
https://www.notino.bg/gucci/by-gucci-pour-homme-toaletna-voda-za-mzhe/

Забелязахме, че надписът се различава от:
https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-by-Gucci-Pour-Homme-3792.html

На други места в интернет също съм срещала подобен като на Енцо, но масово надписът е като във Франгратиката. Каква е разликата и трябва ли да се съмняваме за фалшификат? Плюс това, нямало код отдолу на шишенцето, може би баркода е бил само на кутията.

Пускам си и тук питането, защото ми е малко спешно - да знаем да връщаме или не парфюма. Моля за извинение, ако можете, ми отговорете.

# 524
  • София
  • Мнения: 1 978
Hastar - най-вероятно става въпрос за нов дизайн. Няма място за  никакви притеснения. Мисля, че когато излезе парфюма, беше с този завъртяния надпис, така че най-вероятно сега има по-нов дизайн и вашата бройка е именно от него. Не се притеснявайте и за миг - парфюма е прекрасен, оригинален и му се наслаждавайте спокойно. Честит между другото Simple Smile Страхотен избор!

Общи условия

Активация на акаунт