НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 125

  • 45 424
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Аз снощи ядох едни печени фъстъци и...

Жаки,не ми се отваря линка.

# 631
  • Мнения: 12 993
Оправих го, Мистик.

Вече повече от три месеца пия ябълков пектин заради високия холестерол, дойде време пак да го изследвам. Дайте акъл как да се храня преди изследването, за да са максимално точни резулатаите. Че предния път бях яла свински гърди и е възможно и те да са дали отражение.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 08:44 от JACKLIN*

# 632
  • Мнения: X
Фъстъците НЕ са ядки, а клас БОБОВИ.Та, по-внимателно с тях....   Simple Smile
На мен си ми действат точно като зрял боб-газове, подуване, дискомфорт.

# 633
  • Мнения: 39 425
Жаки, нямам идея какво да е менюто преди изследването, но
ще чакам с интерес резултатите!

# 634
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 047
И мен фъстъците ме подуват, а ги обичам, наистина 😀

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Ясно ми е за фъстъците,ама  Tired

Жаки,мерси! И аз я знам тая мацка...вярно има попадения.

# 636
  • Мнения: 18 562
И аз обичим фъстъци. Но понякога ме боли корема от тях.
Аз си пека орехи със сол-1 мин в микровълновата-около 100 гр не всеки ден.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 902
Благодаря за крекерите Simple Smile

# 638
  • София
  • Мнения: 11 998
Жаки, не знам дали храната влияе много на резултатите, ако са минали 12 часа примерно.

Все пак храната не влияе почти никак на нивото на холестерола.
Ти се храниш веднъж дневно, до следващата сутрин би трябвало да е минало предостатъчно време.

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Има ли някой без жлъчка,който е на този режим?
Има ли резултат при сваляне на килограми,как ви действат мазнините?

# 640
  • Берлин
  • Мнения: 4 501
Има ли някой без жлъчка,който е на този режим?
Има ли резултат при сваляне на килограми,как ви действат мазнините?
Аз съм без жлъчка. На режим от 24.09-не мисля,че е достатъчно време за по-категорични коментари. Засега съм добре. Преди няколко дни пуснах пълни кръвни изслвдвания. Резултатите са в норма. Но пак казвам-малко време е минало

# 641
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
На мен ми откриха днес 3,5 см. киста на десния яйчник. Чела съм из темите назад, че нашият режим повлиява много добре поликистозните яйчници, но това е друго. Не ми се иска да я отстранявам още оперативно, честно казано, и хормонални терапии не ми се започват...ще видя храненето дали по някакъв начин ще повлияе.
Не съм се отчитала, защото вчера и днес не съм особено режимна, поради липса на време - не ям нережимни храни, но не и пълноценно - за закуска малко кисело мляко с кокосови стърготини, по обяд - няколко сурови ореха и черен шоколад - по пътищата съм и нямам друго под ръка.

# 642
  • Мнения: X

Вече повече от три месеца пия ябълков пектин заради високия холестерол, дойде време пак да го изследвам. Дайте акъл как да се храня преди изследването, за да са максимално точни резулатаите. Че предния път бях яла свински гърди и е възможно и те да са дали отражение.

Преди няколко месеца и аз случайно при изследвания видях,че имам висок холестерол.Помислих,че е грешка,понеже триглицеридите ми винаги са под норма или на долна граница и изобщо никога не съм имала холестерол.Повторих изследването и пак се оказа висок.Но ми е в норма и добрия холестерол,триглицеридите ниски.Все пак посетих гастрото,при когото ходя,гледа ме на ехограф и каза,че ЧД е наред,няма стеатоза и т.н.
Изписа ми добавка със силимарин (който все още не съм пила,че гледам първо да свърша една спирулина).Пита ме кога съм вечеряла преди изследването.А аз и двата пъти вечерях късно,риба,салати и чаша бяло вино.Докторът ме посъветва следващия път преди изследване да вечерям рано,до 18ч. и да е лека вечеря.Още не съм се наканила да го проверя отново,но определено този път бих хапнала салата,нещо постно,за да не влияя на резултата.

От известно време следя темата и се придържам към режима.
От края на септември не консумирам тестени и десерти,единствено плодове,без картофи,ориз и т.н.,обаче кантара почти не мърда.Преди хапвах плодове сутрин и след вечеря,сега съм спряла вечерните.Сутрин закусвам плод,кафе .Направила съм си смес от кокосов крем+сусамов/лешников тахан+какао и от нея взимам сутрин по 1 ч.л.,за да мога да си изпия масноразтворимите добавки.На обяд и вечеря спазвам според режима като вече гледам в едно хранене да не съчетавам млечни и месо.Усещам дрехите си по-свободни,коремът е по-спаднал,но защо на кантара не е видно това?Имам да сваля 2 -3 кг. и това зацикляне ми е много демотивиращо,но пък вашия опит ми дават кураж,че съм на прав път.Просто ми е странно как така аха се зарадвам на -1 кг. на кантара и след два дни изневиделица съм пак+1 кг. при положение,че не съм прегрешавала.Просто няма как да напълнееш с цяло кило за два дни,дали е от задържане на вода?Вие как си обяснявате,че се усещате по-прибрани и че сте свалили сантиметри,а на кантара не се отразява?
Режимни печива,сладки или солени още не си позволявам,ще го направя евентуално,когато сваля и съм в задържане на постигнатото.Но от 1 плод сутрин не искам  да се откажа,твърдо съм убедена,че си имат своята полезност за организма.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 16:33 от Анонимен

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Еликсир...по принцип при режима бавно се случват нещата.Особено като имаш и толкова малко за сваляне  Wink Ще стане.Пробвай да  увеличиш мазнините.  Peace
И аз имам само 5 да разбутам,ама... Crazy не се и тегля,де.Дрехите инак ги усещам хлабави,да.

# 644
  • Мнения: 18 562
И аз съм само с 5 ама ни става. Не че съм много режимна. Но си старая по малко да почвам да се храня така.
При мен постоянно мърдаше кантара с 1+ а на другия ден -1 и обратното. Това е нормално,не се тегли често. За мен е важна да оправя талията и да разкарам корема.

Общи условия

Активация на акаунт