НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 125

  • 45 359
  • 764
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Има ли някой без жлъчка,който е на този режим?
Има ли резултат при сваляне на килограми,как ви действат мазнините?
Аз съм без жлъчка. На режим от 24.09-не мисля,че е достатъчно време за по-категорични коментари. Засега съм добре. Преди няколко дни пуснах пълни кръвни изслвдвания. Резултатите са в норма. Но пак казвам-малко време е минало
От колко време си без нея?
Аз съм от 3,5год,а от почти 1год съм на режима,но без никакъв резултат относно килата,дори качих...но продължих,з-то се чувствам сита за дълго време,понамаля влечението за сладко и тестено...,но днес мисля че получих криза след като обядвах с месо и салата и пих кафе...добре,че беше сравнително кратка,около 1/2ч,но ми припомни кошмарите от преди 4год...и сега ме е страх пак да се храня така...Disappointed Relieved

# 646
  • Мнения: 7 737
Доли, не е било от месото със салата, търси друго,
не добавяй допълнителни мазнини и без бронирани кафета
свеки е без жлъчка и не яде жълтъка на яйцето

# 647
  • Мнения: X
Скрит текст:
И аз съм само с 5 ама ни става. Не че съм много режимна. Но си старая по малко да почвам да се храня така.
При мен постоянно мърдаше кантара с 1+ а на другия ден -1 и обратното. Това е нормално,не се тегли често. За мен е важна да оправя талията и да разкарам корема.
+1  Peace
Благодаря ви,дами! Flowers Hibiscus
Смятам да се тегля веднъж седмично,да видим.

А какво е фаст и как го провеждате,каква е целта?

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Има два вида фаст...първият е глад  Grinning 24ч. и обикновено го правят с лунната фаза.
А другият е само на яйца- 8яйца за деня,50гр. масло,маое и по резен зрели сирена.Това последното от Жаки съм си го записала Wink
Също мнооого вода.

# 649
  • Мнения: 12 984
Мистик, на всяко яйце по 10 гр масло и по 28 гр зряло сирене може, но на мен ми е много мазно и по малко масло слагам, не точно по правилото.

# 650
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Doli, от май месец 2014 съм без жлъчка. За времето ми в режим съм свалила близо 7 кг. Случва се рядко да изпитам болка под слънчевия сплит (там ми бяха и зверските болки при кризите). Но ако имаш съмнения някакви,следи се при лекар. Режимът е с общи правила,но пък всички ние сме индивидуалности.
Всъщност най-зле ми е чистото кафе сутрин,но от бронирано повръщам. Може би по-натам ще почна да добавям малко мляко или сметана.

# 651
  • Мнения: 18 555
Фаст те правя. И не възнамерявам. Ще ми събират някъде иначе домашните, лошо ми става и ниско кръвно,няма шанс.

# 652
  • София
  • Мнения: 11 764
Фаст брои ли се 24 часа 2 сухара?Joy още не мога нищо да сложа в устата, само чай се наливам от мента... Направо като ви чета за мазни неща и ми става лошо...Weary

# 653
  • Мнения: 27 502
"Просто ми е странно как така аха се зарадвам на -1 кг. на кантара и след два дни изневиделица съм пак+1 кг. при положение,че не съм прегрешавала.Просто няма как да напълнееш с цяло кило за два дни,дали е от задържане на вода?Вие как си обяснявате,че се усещате по-прибрани и че сте свалили сантиметри,а на кантара не се отразява?"
Ето така Grinning :
https://fitbg.net/blog/fat-loss/whoosh-efekt

# 654
  • Мнения: 656
1-2 kg нагоре и надолу не е критерий за нищо. А ако тренирате с тези доста белтъци при НВД си е направо супер и ще сте качили муслулна маса! Ама това е толкова дълга тема. Сайта на Страхил е супер полезен и адекватен и определено повече хора трябва да четат такива статии.

# 655
  • Мнения: 18 555
Вчера опукях цял черен шоколад,ядох и мюсли. Ужас,не мога да се спрар ако ни ям каквото искам та мисля ,винаги съм била лакова но чак пък толкоз...
Иначе цял.ден като по учебник и накрая се издъних...

# 656
  • Мнения: X
Благодаря, прочетох много интересни материали!

# 657
  • Варна
  • Мнения: 64
Това с честото качване на кантара наистина се превръща в проблем понякога. За съжаление искаме нещата да се случват мигновенно, и постоянно да сме на "-", но няма как да е така. От опита, който съм натрупала (а през годините съм минала през какви ли не "диети") човек трябва да има търпение. Когато започнах този режим, реших, че това ще бъде моят начин на хранене.... Първите 6 месеца никакви резултати. Спортувах... и пак нищо...Така спрях да се меря хахахах реших, че ще си ходя закръглена и дебеличка, но поне сита и хапнала вкусни неща.
Освободих психиката си, стана ми лекичко на душата...а най-вече се чувствах прекрасно, умората и сънливостта ми изчезнаха, подпухването  също. И изведнъж след около 4 месеца, когато реших да се кача на кантарчето с изненада установих, че 4 кг си бяха заминали. И така реално от февруари месец тази година до сега си отидоха още 7 кг, а см от талия, ханш, гърди и ръце между 5-7 см (най-бавно на ръцете хахахах)...
Ето даже този месец имам тегло от 49.4 и 51 кг хахахах просто при мен винаги е имало резки промени - задържане на вода...след това изхвърляне и така..... все още се уча да съм търпелива.
И за тези, които вечер провалят нещата - намерете си някакво занимание, така че да не мислите за храна. Аз например започнах да оцветявам книжки за възрастни, 2 пъти в седмицата ходя да спортувам, или пък на кафе с приятелки. Постепенно си изградете навика вечер да не прекалявате с храната.

# 658
  • София
  • Мнения: 11 764
Аз винаги се качвам 1 път в седмицата на кантара, по едно и също време, след тоалетната преди да съм закусила, останалото време не. Е, вчера се качих да видя от любопитство неяденето дали има ефект, миииии -1кг... 57 показа кантара и то в 22:00, в събота бях 57,9, аамаа това е от болест, сигурно като се захраня отново ще има покачване.

# 659
  • Мнения: 18 555
Ох на мен 57 са ми заветната мечта! Дали ще ги видя някога?
Иначе вчера менюто беше
-4 яйца бъркани с масло сирене и кашкавал за закуска.
-после мюслито
-вемеря крилца много мазни
За прегрешенията споменах
Сега ще закусвам 2 яйца варени,половин красневица и сирена, поляти със зехтин

Общи условия

Активация на акаунт