Мога ли да отида на зъболекар докато съм бременна?

  • 6 981
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 969
да, но май не можеше да ти слагат упойка с адреналин

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Правят се рентгенови снимки на зъб, не всявайте паника! На мен ми правиха в 7-ия месец, като преди това се пазарих и със стоматолога, и с рентгеноложката ooooh!Оказа се, че лъчението въобще не достига до корема (ограничава се само в устната кухина), но за всеки случай се слага и предпазна оловна жилетка. Все пак е хубаво първите 3 месеца да не се правят, но не е фатално ако се наложи Peace

# 32
  • Мнения: 658
Вероятно не е толкова фатално след като преди десетилетия са гледали бременните мами на рентген вместо на ехограф Wink, но все пак съвременната медицина препоръчва да се избягват рентгеновите снимки по възможност.

# 33
  • Мнения: 1 440
На мен преди месец ми се наложи да отида на зъболекар, защото ме заболя един кътник, но без абсцес. Според зъболекаря и това, което изчетох не е добре да се вадят зъби, нерви и да се правят рентгенови снимки към края на бременността, заради стреса. Разбира се , че ако е абсолютно наложително се правят,а за упойките - не се слагат такива с адреналин! Затова когато ходите на зъболекар задължително винаги преупреждавайте, че сте бременни и в кой месец сте  Naughty !!!

Общи условия

Активация на акаунт