Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 306
  • 996
  •   1
Отговори
# 990
  • Варна
  • Мнения: 85
Пациента, то-ест моето дете не е пило всевъзможни комбинации от хомеопатични лекарства никога. От 6 до 7 месечна възраст е пила Опиум 200 С / 3 или 4 пъти /, от 9 мес до 1година и 3 мес е пила хамомила / различни разреждания най-често 200 С, сега е на 2год и 9 мес и от 4 дена пие Силицеа 30 С, през останалото време е лекувана с диета и козметика за атопична кожа, също така пие хранителните добавки на Аквасорс, но те не са лекарствен продукт, 1 път е пила детски Панадол и 1 година е пила антихистаминов препарат Налкром / по схема /. Това е . Не обсъждам лечението на д-р Джеджев , не смятам че е редно , надявам се той да ни помогне / иначе нямаше да му доверя детето си /. Просто ме е страх от Потискането и смятам че е нормално да ме е страх. В друга тема Хамелеон е отговорил доста изчерпателно на моя въпрос, за това повече няма да ви безпокоя.

# 991
  • Мнения: 293
Сега виждам кое се е засегнало в теб - недозавършилото ветеринарско докторче и незавършило хомеопатче. Човече - първо завърши обучението си, а после ръси "бисери" наляво и надясно.

По-кротко, Александре, по-кротко.
Досега не съм ти се месила в сектантската пропаганда, отвратила доста интелигентни жени от този форум въобще да чуят за хомеопатия.

Хамелеонът добре ти го беше казал: непоискана помощ не се предлага. Както току ръснеш некой бисер в клюкарника.

За Потискането, това е Хомеопатично понятие и само Хомеопатите имаме специални Таблици с които следим дали има потискане или не.

В тази тема беше споменат труд на известен хомеопат, в който става дума за това. Всяка майка би могла да отдели 10 лв и да се запознае с тез специални таблици.

Но е по-лесно да задаваш въпроси до безкрай и да ти се отговори "ние, хомеопатите, със специалните таблици", отколкото да вложиш минимално усилие, това ми е ясно.

# 992
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Nadiok
Цитат
В друга тема Хамелеон е отговорил доста изчерпателно на моя въпрос, за това повече няма да ви безпокоя.

 - Това само доказва че 2 годишното обучение в Хомеопатичното Общество дава много добри резултати, щом и незавършилите го още са толкова добри!


Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 16:25 от Aleksander

# 993
  • Мнения: 341
Умна душа.....  Laughing Laughing Mr. Green Учуден не се пише с О!!!  hahaha Joy Joy

Е, аз не съм Очудена.  Mr. Green

# 994
  • Мнения: 3 456
Здравейте !

Извинявам се, че прекъсвам караниците ви, но ако намерите време моля някой да ми отговори на въпроса :При остър ларингит с Т 39,8 С, лекарката ни предписа на дъщеря ми Беладона 30 С.  Т падна на 38,7, но след час пак се повиши до 39,4- 39,1- 39,8- и така всеки път като я измеря 38 и много или39 и малко-съотвено придружена от състояния на силна отпадналост или внезапно живване .Лекарката смени лекарството с Апис- каза, ако няма ефект до час да почна да давам Фитолака. Понеже ефект наистина нямаше дадох Фитолака- минали са 40 минути- детето спи -все още тлее като въглен. изпитва ужасна жажда- постоянно иска да пие вода- постоянно, устата й явно пресъхва , защото постоянно се пробужда и премлясква -сякаш иска да я навлажни със слюнка.Очите й са много влажни- на моменти сълзят. Диша само през устата учестено.Да продължавам ли с Фитолака или да потърся традиционен лекар и да започваме АБ?

# 995
  • Мнения: 3 506
Lorka, там нали и двете докторки са педиатри? Мисля, че ако се налага, самите те ще те посъветват да вземеш антибиотик. Настоявяй обаче пак да отидеш, или продължавай да ги тормозиш по телефона...

Господа хомеопати, "разговорите" ви отдавна преминаха границите на нормалното. Сериозно бих се замислила дали да поверя информация относно лични неща на хора, които си позволяват подобен тон и подобни реплики в публичното пространство doh

# 996
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
За консултации по въпроси,свързани с хомеопатия,заповядайте във форум Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина

Общи условия

Активация на акаунт