Откраднат живот 64: Анатомия на гнева... Става дума за лекар с отнети права

  • 26 800
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 123
Мириел

Мари_Мар

Благодаря и на двете за отделеното време.

Аз да попитам пак: защо някой трябва да преследва Цонев заради Христо?
Защо някои от колегите му трябва да застяват "на негова страна"?
Какво лошо е направил Христо?
С отнети лекарски права няма ли право да работи не като лекар? Със сигурност пиша, че няма пречка Карагьозов да работи като санитар при създалата се ситуация.

# 17
  • Мнения: 2 987
Аз не виждам какво ще направи в случая Цонев, дори и Кая да говори с него за Христо.
Имам в предвид комплексна помощ от много хора за изясняване на случая и връщането на доверието. Дори и Христо да спечели делото дотогава Цонев може да го е уволнил в желанието си да няма проблеми. Мисля, че Кая ще разговаря с него и все пак ще промени нещо в бурята която се задава. А делото вероятно ще претърпи обрат в последния възможен момент за максимум драма. Дотогава Христо ще има нужда някой да го подкрепи и да застане на негова страна за да остане в болницата. Банков не би се застъпил за Христо пред Цонев.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 886
Ами Евгения, да не остави Христо без квартира?
Тя понякога действа много импулсивно.

# 19
  • Мнения: 2 123
Каква е вината на Христо за длъжността, която заема? Учудва ме вашата сигурност в това, че е виновен.

# 20
  • Мнения: 2 987
Когато се намеси министъра, директора и заплахи с медиен скандал един санитар няма нужда да е доказано виновен за да изхвърчи незабавно.

# 21
  • Мнения: 6 833
Мелани, от това, което разбрах - министърът ще раздуха скандал за това, че Цонев иска да реабилитира Христо.
Неговата цел е да свали Цонев и просто е видял възможност в този случай.

Хрумна ми, че може би смята, че фиктивно е назначен като санитар, а да работи реално като лекар?
Ще разберем довечера каква е работата, но за да го заплашва явно има някакво основание.

А за вината на Христо мисля, че всички гледахме повтарящия се епизод и сме наясно, че той е невинен.
В очите на останалите лекари обаче не вярвам да е така.

# 22
  • Мнения: 7 570
На всеки може да се случи да допусне грешка ,на мен ми е странно непрекъснатото наблягане на това ,че е "убил дете". Естествено ще се окаже ,че е невинен и ще го оправдаят,но все пак Стилянова направи грешка ,Албена-също и ги прикриха ...

# 23
  • Мнения: 2 123
Хрумна ми, че може би смята, че фиктивно е назначен като санитар, а да работи реално като лекар?
Ще разберем довечера каква е работата, но за да го заплашва явно има някакво основание.

Благодаря, че поне един човек разбра въпросът ми. Вероятно е нещо такова, защото в противен случай няма логика. Специално питах.

# 24
  • Мнения: 2 123
На всеки може да се случи да допусне грешка ,на мен ми е странно непрекъснатото наблягане на това ,че е "убил дете". Естествено ще се окаже ,че е невинен и ще го оправдаят,но все пак Стилянова направи грешка ,Албена-също и ги прикриха ...

Да бяха само те!

# 25
  • Мнения: 6 833
Грешка.
Не прикриха Стилянова, а Генадиев. ✌

# 26
  • Мнения: 2 987
Не може всички да останат прикрити и затова все някой изгаря публично. В случая това е Христо, но пък в неговия случай е съвсем незаслужено и няма как да не очакваме истината да се изясни. Кой ще застане обаче на негова страна още преди официално да е оневинен е по-важното. Видяхме, че в неговата болница никой не го е направил.

# 27
  • Мнения: 6 833
Аз затова казах, че предполагам, че и тук ще има негативно отношение към него.

Като изключим това, че вероятно ще им донесе проблеми с министъра, фактът, че ги е лъже кой е хич не е за пренебрегване.

Вие как бихте реагирали, ако научите, че ваш колега не е този, за когото се представя? Няма ли да се почувствате измамени и лъгани?

Помните ли как всички обвиниха Йосиф за кражба от Ненева май?
Как Марио подозираше Тони, че пак друса?

Факт е, че хората сме предубедени и когато някой е обвинен за дадено нещо, имал е проблемно минало и т.н., реагираме резервирано и със съмнение към него.
Същото е с Христо - обвинен и признат за виновен за допусната грешка, довела до смърт.

# 28
  • София
  • Мнения: 22 945
Благодаря за темата.
Съгласна съм с горния коментар на Ванилия.

# 29
  • Мнения: 6 159
Благодаря на Мириел за темата Flowers Tulip !
Защо като гласуваш  излиза общ брой гласували , който не съответства на сбора на отделните гласове
 за различните опции ?
Предполагам ,че на съвестните лекари им е много напрягащо като оперират , защото все пак не са богове , понякога  някой пациент умира  не заради лекарска грешка , но това не може винаги да се прецизира .
Историите в този сезон нещо са им зле измислени и това с работата на Христо просто чакам да свърши , не ме вълнува особено . Ясно е ,че е невинен и че ще се докаже .
Лекарите в това гнездо на оси могат да имат кофти отношение към него и без дългата и тъжна история на санитаря .  Романова така откровено  и със злоба не пропуска да изкове Кая .
Сега , когато е високо в йерархията , Кая ще го търси и ще му плаче на рамото . Тази Кая като е толкова загрижена за майка си как я оставя по цяла нощ - веднъж спа при Банков , днес ще видим ,че пак е преспала на друго място .

Общи условия

Активация на акаунт