Сполучливи имитации на маркови парфюми - 25

  • 79 173
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 380
Все по - рядко пиша, но днес за пореден път се възхитих на нещо, което имам отдавна.... Suddenly Madame Glamour Lidl...
Просто е вълшебен точно сега, на студа, когато газиш сняг, студа щипе, а отгоре се опитва да се покаже слънце...Simple Smile
Просто за мен това е перфектното време за този парфюм. В лидълския парфюм усещам личи, каквото няма заявено в пирамидата /може да е ефект от портокала + пачулито, знам ли.../ Две пръсвания и розово - оранжев ароматен облак /именно розово-оранжев! Simple Smile/ те обгръща, пулсира около теб, звънти на студа, играе, движи се... /описвам усещанията си Simple Smile/ Просто е превъзходен. Не знам колко трябва да ми "хлопа дъската" за да се набутам с 200 лева за нещо, което има толкова красива имитация... Моето бутилче е отлежало /поне на 3-4 години е/, не съм тествала скоро новите партиди на същия парфюм на ЛИДЛ, защото имам достатъчно за момента количество...Не знам променили ли са трайността, но моят парфюм "държи". Стои уверено над 6-8 часа, при това не на дреха, а на кожата ми...

# 691
  • Мнения: 18 571
Аз онзи ден го помирисал в Лидл този мадам. Не познавам оригинала. Не ми допада особено като аромат а и имам друга имитация на Коко Мадмоазел и само заради това не го взех. Мисля че ще е доста приятно парфюмче. А пък и казаха назад че е супер добра имитация.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Солар,направо се разтапям като те чета и се чудя защо не пишеш в парфюмната тема?Heart На някой хора доста им хлопа дъската,в това се уверих лично,хаха.Лидлската имитация на Мадмоазел е много умело направен парфюм,по нищо не отстъпващ на оригинала,този е по-омекотен/върху мен/,пачулито тук не "крещи" толкова,повече го харесвам от истинската Мадмоазел.Иии поредно доказателство,че една имитация може да бъде по-хубава от оригинал ДИОР ДЖОЙ на Заг!

# 693
  • Мнения: 229
Здравейте,
От известно време усещам остра нужда да се сдобия с нов парфюм. Лошото обаче е, че все залитам по такива, които много сериозно ще повлияят на портфейла ми. Затова и реших да пробвам с някоя добра имитация и да заглуша поне за момент нуждата от хубав нов парфюм. Напоследък заглеждам едно магазинче, в което продават парфюми Martinez. Не знам дали сте ги обсъждали, на мен са ми абсолютно непознати. Момичето, което ме консултираше, беше много мило и отзивчиво, та спокойно успях да пробвам няколко парфюма. Като цяло от списъка не видях много от парфюмите, които в оригинал са ми любими, но все пак се изкуших да разгледам други. Пробвах Boss The scent, който имам и ми се стори много близък. Не съм тествала на кожа, тъй като вече бях напръскана с няколко други на китката и вече съвсем щях да се объркам. Пробвах също и Lancôme La Nuit Trésor и Jean Paul Gaultier Scandal, като не познавам и двата в оригинал. В крайна сметка си взех Трезора, но сега такъв хубав аромат се носи от китката, на което е Скандала, че... май ще трябва да взема и него скоро Grinning. Нямам наблюдения за трайността, ще пиша пак след няколко дни като понося малко трезора. Някой пробвал ли е друг от парфюмите им?

# 694
  • Мнения: 1 380
Иии поредно доказателство,че една имитация може да бъде по-хубава от оригинал ДИОР ДЖОЙ на Заг!
Охххх....Този "Джой"....Neutral Face...не е моят аромат, признавам си...Не мога да разбера изобщо на какво мирише...Като някаква шегичка ми е - все едно са ми дали да помириша чиста водичка, само за да ми видят реакцията... Simple SmileSimple SmileSimple Smile /простете ми, почитателки на парфюма, казвам го без лошо!/...
Кристалче, в парфюмната тема ми се струва, че... няма да съм на мястото си. Неистово се опитвам да намаля колекцията си, не да я увеличавам... /Постигнатия от мен ефект е точно обратния, обаче... Simple Smile/...Ужас просто!
Напоследък заглеждам едно магазинче, в което продават парфюми Martinez. Не знам дали сте ги обсъждали, на мен са ми абсолютно непознати. ....
...Нямам наблюдения за трайността, ще пиша пак след няколко дни като понося малко трезора. Някой пробвал ли е друг от парфюмите им?
Мартинез си ги бива откъм трайност и наситеност със сигурност. Като всеки друг, обаче, и те си имат "страхотни попадения" и "не толкова добри попадения"...
Аз си знам: когато ми трябва Нощния трезор - отивам до Заг, когато ми трябва Черната орхидея - отивам до Рефан, когато ми трябва Миракъл, търся на Роксан....и т.н.
Но аз не съм критерий в случая, защото масовото мнение е, че примерно откъм прилика с оригинала Нощния трезор е по - добър не на Заг, а на Рефан...А и вкуса ми е малко особен Simple Smile Но каквото и да говорим, Мартинез са трайни и наситени парфюми. Факт.


# 695
  • Мнения: 8 470
Дами, не знам, дали обърнахте внимание, но Коко мадмоазел интенз на Рефан е страхотен. Имам предвид наливния с капки и то от магазинчето срещу мола на Стамболийски, за който е от София, защото няма гаранция кой къде и как и дали разрежда. Капсуловани вече не купувам, защото и 50 и 100 мл са ми много и нямат изпръскване, а и последните пъти попаднах на течащи шишета. Та за Мадмоазелата интенз. Има невероятна близост с оригинала, определено препоръчвам за любителите. Спестява едни 300 лева.

# 696
  • София
  • Мнения: 38 796
За Мартинез - аз ги харесвам и съм доволна. Даже пак ме сърби пръста да поръчам онлайн. Имат и хубав сайт, между другото.

# 697
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Дами, не знам, дали обърнахте внимание, но Коко мадмоазел интенз на Рефан е страхотен.
Интенз различен ли е от просто Коко мадмоазел на Рефан?

# 698
  • Мнения: 1 306
Момичета,вчера се напръсках с Диор Джой оригинала,супер нетрайна и безлична история ви казвам,без грам въображение преписван от Алюр.Сравних го веднага с Джой на Заг и мнението ми е,че са се справили суупер добре от към близост.Ако сред вас има харесващи този парфюм да пробват имитацията,която е и много по-трайна.
Странно, моят Joy, поне при мен се усеща и след душ. Това - след точно 3 пръсвания - от двете страни на шията и на китките...И, да - напомня ми на Алюр, който не можех да нося /задушаваше ме/, докато Joy при мен е много по-комфортен и по-нежен. Това - за оригиналите. Извинявам се за вметката.

# 699
  • Мнения: 8 470
Дами, не знам, дали обърнахте внимание, но Коко мадмоазел интенз на Рефан е страхотен.
Интенз различен ли е от просто Коко мадмоазел на Рефан?

Различен е. Много повече пачули. За тези, които го харесват. Наистина много интензивен. За пръв път срещам такава добра имитация на Шанел изобщо. Труден за подражание бранд и може би и затова си държи цената в оригинал. Дано не го развалят по малките магазинчета-дистрибутори и тем подобни.

# 700
  • Мнения: 568
Дами, не знам, дали обърнахте внимание, но Коко мадмоазел интенз на Рефан е страхотен.
Интенз различен ли е от просто Коко мадмоазел на Рефан?

Различен е, да. И на мен ми направи впечатление, че е много присъствен (повече от класическия), даже бях писала преди време тук за него. Не съм се интересувала от оригинала, тъй като съм приключила с Мадмоазелката , а двата парфюма имат общо звучене, според мен. Съответно, не знаех, че е наистина приближен максимално.

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Солар,:heart: Di,радвам се,че при теб е траен Джой от щастливките си,при мен се губи много бързо на кожа,а и  си имам Алюр който оцених късно,но пък сега сме неразделни и както вече писах са почти близнаци,та Джой не ми е нужен.Еми и за мен Мадмоазел Интенз на Рефан е направен много добре,тъкмо да се спестят едни 300 кинта,както писа.Оригиналите според мен си приличат много и имаш ли единия другия не е нужен,просто пачулито е по-интензивно.

# 702
  • Мнения: 1 306
Bright 🌹🌹🌹🌹🌹

# 703
  • Мнения: 2 258
Момичета кой е номера на рефанския мадмоазел интенз-заинтригувахте ме:)
Ще пробвам и Джой на Заг и Мартинез.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Eто заповядай-316 Chanel Coco mademoiselle intense.Prismeh по-нагоре питаше за Мартинез,аз съм писала подробно за тях Жадор и Пойзън Гърл са им много добри,ако някой парфюм конкретно те интересува питай ако го познаваме ще дадем отзив.Иначе имат доста добри попадения,но и  някой от парфюмите им са далече от оригиналите/например Декаденс/,но поне за мен тези са малко,но пък то не може всичко да е ок.

Общи условия

Активация на акаунт