Истина или мит е това, че мъжете си избират жена само по външния й вид?

  • 14 819
  • 431
  •   1
Отговори
# 45
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005

Някои просто умеят да "носят" и карирани ризи Simple Smile

Прилича ми на по-добър вариант на Бела Суон с лош вкус към бижута.

# 46
  • Мнения: 7 576
Мда, и фон дьо тен или ББ крем .
Има разлика между вечерен и дневен грим .

# 47
  • Мнения: 9 475
На мен тази жена не ми харесва.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 530
На работа и въобще за "излизане" задължително се гримирам. Обаче грим "без грим" - без черно, без изкуствени мигли, очертани по три пъти джуки, контуринг, бейкинг и пр.

# 49
  • Мнения: 7 284
И аз се гримирам винаги. На мен не ми харесва жена без грим. Важното е гримът да е подходящ.

# 50
  • Мнения: 24 467
Цитат
Истина или мит е това, че мъжете си избират жена само по външния й вид?

Ако става въпрос за избор на жена, като дълготрайна връзка, семейна обвързаност с деца и съвместно съжителство с години - не, това категорично не е вярно. Нито един мъж с малко мозък в главата си не избира такава САМО по външния й вид. За краткотрайни контакти, между впрочем - също. Все пак човек нормално иска и две-три думи интересни да си размени, да не му се крещи на главата, да не му се истерясва, да не го ползват за финансова или друга подкрепа основно, да се интересуват от него и т.н. Някои дами /и господа/ и за кратък флирт са трудни дори. Без значение какъв е външният им вид.
А останалите мъже пък не следва да интересуват нормална жена, която може да напише грамотно 2-3 изречения поне.
С колкото и мъже да съм говорила по темата, когато обърнем на въпрос за това, кое е важно за точно този тип отношения, нито един не започва с описание на външния вид. Но то е вероятно защото го обсъждам с такива, които имат поне една гънка в мозъка си. То с другия типаж даже това не бих си губила времето да обсъждам.
Разбира се е ясно, че и външният вид е важен, но това далеч не е единствен критерий за такъв тип избор.
...
След хора, които провокират с външен вид или поведение, се обръщам и аз, независимо от какъв пол /че и на каква възраст/ са те - ми нормално е. Като да гледам безплатен цирк. Шоу някакво. Човекът за това се държи или изглежда по този начин, за да намери внимание. Но това значи само, че ми е забавно, а не че ми харесва. Още по-малко пък означава, че бих мислила само на тази база за сериозно дълготрайно обвързване. То дори и за краткотрайна връзка единият провокативен външен вид или държание са крайно недостатъчни.
...
Има доста не-евтини карирани ризи и дънки, все пак. Но тук изпадаме в прекалена конкретика - какво е хубав външен вид. Стигаме до вкуса, който е пък индивидуален.
При всички случаи облеклото трябва да съответства както на този, който го носи, така и на мястото, където се носи. Каретата са наистина нелепи в определени ситуации, но пък и малко хора са чак такива пердета, че да ги носят навред.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 13:28 от Judy

# 51
  • Мнения: 9 475
Най-обичам да чета как хубавите жени били тъпи. TrollfaceTrollfaceTrollface

# 52
  • Мнения: 24 467
Това, последното, къде е?

# 53
  • Мнения: 11 100
Къде пише, че хубавите жени са тъпи?

# 54
  • Мнения: 14 490
Най-обичам да чета как хубавите жени били тъпи. TrollfaceTrollfaceTrollface

Ми вярно е. Както красавците от мъжки пол рядко са нещо специално в леглото. Просто не се напъват. Акълът изисква упражняване, не е проста даденост.

# 55
  • София
  • Мнения: 38 530
Не, не е вярно. И не го казвам нещо да се четкам. В групата ми в университета има много красиви и умни момичета. Две в едно говоря.

# 56
  • Мнения: 11 100
Клишето, че хубавите жени са тъпи, идва от същите хора, които позиционират красотата като к**венско облекло и поведение, маймунски устнички и силикон. От обективизирането на жената в стил - тури си чизмите и мълчи, пък може някой чичко-паричко да те хареса. Това е толкова примитивно, че няма накъде. Жалко е, че подобен примитивизъм шества масово в обществото ни и родителите (!) на младите момичета ги подтикват да се докарват в стил Златка и Николета. КАжи честно! Това е все едно майката да сводничи на дъщеря си. Противно.

За хармонията между форма и съдържание, няма какво да откриваме топлата вода в бг-мама. Още в античноста идеалът е бил в съчетанието между физическа и духовна красота, калокагатия (от καλὸς καὶ ἀγαθός на старогръцки). Да, словосъчетанието "умни и красиви" не е измислено от руските тролове на протестите срещу Пеевски 2013 г., няколко хиляди години по-рано е Simple Smile

Накрая и от опит да кажа - понеже съм хубавка и ми е широко около врата. В младостта ми доста често мъжете са се отнасяли лекомислено към мен (както и аз към тях, така че това положение не ме е затруднявало), дори са ми задавали въпроси като - дали нося очила, за да изглеждам по-интелигентна Simple Smile Дългосрочен партньор и баща на децата си все пак намерих на базата на ума си, рус и синеок Stuck Out Tongue
С десетилетията сексуалната красота става по-малко важна, но добрият стил винаги прави впечатление, дори в полуразложени общества като нашето.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 14:44 от Параход

# 57
  • Мнения: 513
Сега докато ви чета, се сетих как нападнаха онзи Ричард от ББ, който гледаше дрехите на хората и смяташе, че ако не са на известни марки, хората не са успели... Толкова смях и подигравки отнесе 😂

# 58
  • Мнения: 11 100
E, ако мярката за ниво е Биг Брадър, няма какво да си говорим.

# 59
  • Мнения: 9 475
Ами не смятам, че е вярно. Никога не са се отнасяли към мен лекомислено въпреки доста приемливата ми външност. Разбира се, че е най-добре всичко да е в идеален синхрон, но истината е, че хубостта се вижда и оценява. Естествената красота е хубаво да се подчертава.

Общи условия

Активация на акаунт