Коя таксиметрова компания използвате (без цензура)

  • 3 525
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 998
Ако викаме, викаме йелоу. Напоследък обаче тяхното приложение на моя телефон не работи. Това на taxi me също не ми работи, не знам.
Вчера се качих на едно, от по-малките компании, хванато на булеварда. Не можа да ми развали от 20 лв. Сметка 7.20. Направо припадам от подобно обслужване...Сега бил излязъл. Явно излизат с 1 лв в джоба за кафе.

# 16
  • Мнения: 19 027
Ползвам ОК, винаги ми намират сутрин в 4 кола за летището, може да се иска повече от шофьорите, но не си спомням някакъв фрапиращо дразнещ случай от последните години.

# 17
  • Мнения: 383
Когато съм в София-Панда такси.
ж.к.Гоце Делчев - Аерогара ми беше най-честия маршрут (иначе за из града ползвам ГТ най-често)
Винаги за любезни, разликата в цената е осезаема. Не съм имала никакви проблеми с тях. Дори последния път бях с 2 куфара и бяхме 4 човека ( бях се обадила нвколко часа по-рано за по-голяма кола за еди колко си часа) и шофьора беше адски учтив.. Защото има таксита като видят куфар и настръхват...

# 18
  • София
  • Мнения: 631
Аз използвам почти всеки път Yellow Taxi, поръчвам си чрез мобилното им приложение и съм страшно доволна.
Винаги навреме, ако ми се наложи - обаждам се на шофьора, не съм имала проблеми досега, а и хората са приятни.

# 19
  • Мнения: 18 377
рядко ползвам такси, но коогто аз или моите познати ползваме търсим или Окей-ките, за  1-евро. държим да знаем колко ще ни таксуват, нямаме доверие на другите фирми. Не, че и там няма мошеници, но нещата са малко повееч под контрол. например като знаеш че за 1 евро на минута ти се таксува, лесно можеш да прецениш имал ли "помпичка" или няма. На "окейките" цените са им написани отвън. А иначе на шератон има таксита, които още като потеглят пускат "помпичката" и почват броенето от 8-10 лева.
Като повикаме "окейка"  в два часа среднощ  за някой приятел, са при нас до 5 минути. В това отношение са точни. характера на шофьорите не коментирам, аз няма да пия чай при английската кралица с тях, а искам да ме возят, без да ме излъжат. Има всякакви хора. - и готини, и темерути. Свят - шарен

П.С.да, малко по-скъпи са Окейките -от други фирми, ама мен ме страх да пътувам "евтино". Евтиното винаги излиаз по-скъпо. на такси, на което му няма надписани цените отвън - не се качвам.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 14:05 от Джон Сняг

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аз подкрепям Панда, явно фирмата е още малка, но затова пък са без грешка. Отлични цени , възпитани шофьори. Досега не съм имала греди с тях.

# 21
  • Мнения: 1 475
Аз съм крайно възмутена от Yellow днес. След като ми вдигнаха кръвното и влязох в Гугъл, за да им оставя отзив, видях че доста хора преди мен са се оплакали от същото, но кой да чете. Явно масово им закъсняват такситата при поръчка.
За да не съм голословна - обадих се в 10:20, преди са успея да кажа, че ми трябва за 11:30, а не за сега, почти ми затвори диспечерката. Както и да е. В 11:34 обаче няма никакво такси. Обаждам се - ми то нямало тръгнала кола в момента, търсели! Час и 10 минути по-късно те не са намерили кола! Питам , а сега колко още ще трябва да чакам за кола? Нямала никаква представа! След още няколко минути ми се обади шофьор да каже, че може да дойде след 5,6 мин., дали ще изчакам. Питам дали наистина ще дойде след толкова - не бил сигурен можело и след повече, сега тръгвал от "Лагера"!
Много ме прецакаха, беше важно и бях разчела времето точно, разчитайки, че те ще са навреме. Моя грешка.
Това, което ме издразни най-моного е, че никой не си направи труда да се обади предварително и да каже, че няма да успеят за 11:30. Не е ли логично, че на хората може да им е спешно, могат да имат записан час някъде, да гонят превоз и е редно да ги предупредиш?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 869
Поръчвам Yellow през месинджъра във фейсбук.

# 23
  • София
  • Мнения: 14 760
И през приложението е същата работа-два пъти го оставят ММ без превоз при поръчан от предния ден точен час. Без да се обадят, че не могат да намерят кола. А ММ няма и алтернатива, само към тази компания са им ваучерите за такси.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 869
Аз не поръчвам предварително, не мисля, че би имало ефект при такъв тип услуга. По-добре да се поръча няколко минути преди излизане.

# 25
  • София
  • Мнения: 14 760
Аз не поръчвам предварително, не мисля, че би имало ефект при такъв тип услуга. По-добре да се поръча няколко минути преди излизане.
Става, но ако не си вързан с определена фирма. Иначе, компании дал господ, ако една няма коли, друга ще има. Но, при нас не става. Преди бяха към СВ такси, никога не е имало проблеми.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 482
Ползвам Панда и Йелоу, но и на мен ми се е случвало вторите да закъсняват при изрично заявен и потвърден точен час.
ОК - никога, особено след едно и също разстояние, взето в едната посока от Йелоу за под 3 лв. и в обратната посока от ОК за почти 8 лв.

# 27
  • Мнения: 1 458
Служебната ми компания е Йелоу, нови коли, но шофьорите са на късмет. СВ ползвам над 10 г., супер точни винаги, недостатък са колите, не знаеш какво ще се падне, но нямат един гаф за толкова време, чак е нереално.

# 28
  • Мнения: 7 679
Само Йелоу ползвам , доволна съм-идват бързо, шофьорите са нормални , колите-чисти. Имах много кофти опит с Ок и вече съм ги зачеркнала. На Панда колите са им страшно стари.

Общи условия

Активация на акаунт