има ли любители на "Пипи дългото чорапче"?

  • 4 555
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Аз в момента я чета на английски. Така и така е станало дума за книгата, та да питам, понеже на български съм я чела преди векове и не помня: какво всъщност се пие в къщата на Пипи? В английския превод, който аз има, е кафе, което доста ме шокира. В Амазон обаче пишеше, че имало и друг превод, където напитката звучи някак си по-"шведски". Понеже нито в Америка, нито в България е толкова прието деца на 9 години да пият истинско кафе, ми е интересно какво решение е взел българският преводач? В Швеция пиели някакво кафе, де, но може да е специално за деца и те да си го подразбират.

Кафе е в бълг. превод.
Едно време като малка, като я четях, все си представях, че пият от това Инка. Laughing
Точно. И аз като си мислех за кафето на Пипи на български, се сетих, че ние имахме Инка, значи е нямало недоразумения в разбирането Grinning. Ей, вкусно беше това Инка. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 201
...има ли и други луди мами като мен ,които да са я чели ....... пъти? Mr. Green
Има, има...

# 17
  • Мнения: 7 112
Сядам да я чета. От две години не съм го правила и нещо в светогледа ми не е наред.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
и аз харесвам Пипи...но имам и друга лубимка - Роня Дъщерята на разбоиника...маи от същата авторка...или се бъркам  newsm78

# 19
  • Мнения: 7 112
Тц, не бъркаш. Тая адашка  Crazy е от същата "майка".

# 20
  • Мнения: 2 085
И аз много я обичам!Преди две седмици пак си я четох, никога няма да ми омръзне!

# 21
  • Мнения: 71
Сутринта като ходих за вестник я купих за малката но аз предпочитам Роня

# 22
  • Мнения: 6 417
А знаете ли всъщност как е написана книгата? Астрид Линдгрен разказвала всяка вечер приказки на малката си дъщеря. Измисляла си всяка вечер различна история и един ден решила да ги събере в книга. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 3 457
 и Поня много я харесвам ,но Пипи ми е направо мания онзи д3ен изтеглих и филмчето и сега дъщеря ми по цял ден го гледа Mr. GreenАнаистина е кафе защото карах майка ми да ми купува и тя ми носеше инка  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 212
Това е една от най, най-любимите ми книжки  Heart Eyes Аватарът ми и надписът под него символизрат точно Пипи и нейната житейска философия, към която се стремя да се придържам  Grinning

# 25
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Изключително любима книга, заедно с Карлсон са ми настолни книги от 5 годишна. Специално съм си я подвързала в книговезница, за да не ми се хабят листовете и корите. Преди година я купих на сина ми и постоянно я четем - установявам с радост, че преживява историите с почети същото вдъхновение и се смее на същите места.

Изненада ме, че чешкия превод има някои глави, които ги няма в българският превод!

И все си повтарям като Пипи, Томи и Аника "Хайде хапчета чудесни, никога да не порЕстна".

Надявам, се за по-дълго да запазя  малко от детско в мен! Hug Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 84
Има.  Hug
Макар че най-най-любимата ми на Астрид Линдгрен е "Емил от Льонеберя"  Heart Eyes

Ех, наистина страхотна книжка!!! А наскоро като я четох на едно момиченце за което се грижех, ми се откачаше чейнето от четене - бише й мнооого  интересна и смешна. Най-вече за цирка когато директора говореше на развален език, а аз го доразвалях за да й е още по забавно Laughing

А знаете ли всъщност как е написана книгата? Астрид Линдгрен разказвала всяка вечер приказки на малката си дъщеря. Измисляла си всяка вечер различна история и един ден решила да ги събере в книга. Rolling Eyes

Точно така, а самият образ на Пипи спомняте ли се как се появява!? - Измислила го е дъщеричката на Астрид. И тя-Астрид- започнала да си съчинява истории с Пипи

# 27
  • Мнения: 174
Класика в жанра, чела съм я... незнам колко пъти! Heart Eyes И така ако може, съвсем невинно да използвам темата и да питам: от доста време издирвам песничката за Пипи, но уви- неуспешно Sad Някой да знае нещо Praynig Hug  bouquet

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Като бях малка много я харесвах, после на стари години нещо ме дразни моментът, където Пипи надделява над възрастните, които в книгата почти по дефолт са доста глупави-това не ми допада и в други детски книжки, защото обикновено не е вярно и оставя децата с неправилно отношение към света.
В замяна на това всичко друго- Карлсон, Емил, Роня, Мио, дори братята с лъвски сърца са ми доста любими, да не кажа най-любими.

# 29
  • Мнения: 14 654
много харесвам пипи , наред с карлсон , който живее на покрива , приключенията на лукчо и бирлибан

Общи условия

Активация на акаунт