Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 13

  • 34 278
  • 736
  •   2
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 442
А ако предложите вие да им изплатите техните части?
Или да седнете и да си определите заедно цена, за която всеки би продал и тогава да търсите купувачи над нея?
По принцип има и неприятен и спорен начин през съда, но ако се стигне до публична продан може всички да се минете.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И ние сме в кюпа с една семейна идилия, 5/6 на майка ми и 1/6 на братовчедка ми. Живее в друг град, няма да коментирам, че 20г не сме я виждали. Сега отказва всякакъв вид комуникация, никой не знае защо и какво иска. Апартаментът е голям и на централно място, руши се.

# 677
  • София
  • Мнения: 4 192
Разделяйте собствеността докато можете и докато сте в добри отношения. Всеки има наглавата си отрицателни примери за семейни войни за пари и имоти. Не си мислете, че няма да стигне и до вашата глава.
и как? Давайте примери вие как сте се справили? За никаква сделка нямаме единомислие. И това от години. Реших, че не е дошъл момента  и чакам нещо да се случи. На единия имот сме повече от двама. Ако се постарая да намеря купувач, все някой казва, че му е малко. После вторият започва да търси, а третият - казва, че не иска, и тогава вторият казва, че ще бие контри, да не го търсим повече и няма да продава.
Ние не се оправихме. Като починаха бабите и дядовците ни се оказа, че майка ми е капо - преживе продали половината земя, а след тяхната кончина чичо ми и дума не искаше да чуе да изкупим неговия дял и продадоха другата половина. Майка ми (да е жива и здрава) на мен и сестра ми ни удари дооооооста сериозно рамо  още докато сме млади. Аз на моите деца също ще разделя недвижимостите след като станат пълнолетни. Оттам нататък всеки да си троши главата. Защото хората като знаят,  че имат да вземат след като някой умре, стават мнителни и лакоми. Особено ако в социално положение са в различни прослойки с другите им роднини. Тогава идва момента "Мани го тоя, има пари, ние сме зле, трябва ние да вземем".

# 678
  • Варна
  • Мнения: 2 942
chiana2003, звучи добре, но на 18 им е рано. Може би като ги видя улегнали. При желание да живеят самостоятелно, веднага ги изпращам по жилищата. Но собственост по-късно.

# 679
  • Мнения: X
Разделяйте собствеността докато можете и докато сте в добри отношения. Всеки има наглавата си отрицателни примери за семейни войни за пари и имоти. Не си мислете, че няма да стигне и до вашата глава.
и как? Давайте примери вие как сте се справили? За никаква сделка нямаме единомислие. И това от години.
Значи за имотът,в който живеехме, направихме пазарна оценка и платихме на останалите по нея дела. За друг имот намерихме кулувач и продадохме заедно.
На трети имот се съдихме и отиде на публична продан, взехме парите чак като се продаде на търг-това беше има-няма 7-8 години ходене по мъките.  За четвърти - ние продадохме нашия дял на подпазарна цена на един от другите съсобственици, а след това останалите се съдиха помежду си. Накрая този с най-големия дял купи на същата подпазарна цена на търг дяла на останалите наследници. Та според мен тези неща трябва да се решават навреме, никой няма с магическа пръчка да дойде и да ти реши проблема със съсобствеността.  Най-добре е някой от съсобствениците да реши да изкупи дела на останалите по пазарна цена, удостоверена с пазарна оценка.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 192
chiana2003, звучи добре, но на 18 им е рано. Може би като ги видя улегнали. При желание да живеят самостоятелно, веднага ги изпращам по жилищата. Но собственост по-късно.
Така като се чета и на мен не ми изглежда реално  Mr. Green
Дано не причиним на децата си, това през което мина майка ми. Иначе във форума ми е лесно да си лалкам...

# 681
  • Мнения: 19 559
Е, чак пък най.....
Но си има значение, да. Проявяват се някои особености, намеци и т.н. Включително и разсъждения за материалното благосъстояние на сънаследници, демек който има повече пари  / в смисъл изкарани с труд/ да не чака наследство и такива едни нелепици.

# 682
  • Мнения: X
Не е мизерен и не е на роднина, но няма значение. Не е луксозно обзаведен ако това разбирате под мизерия.
Няма значение, но просто хората имат склоността да се самонавиват спрямо това, което са чули...Има апартаменти и на тея цени. Мен и за СГ ме убеждаваха, че НС двустаен под наем с нормална спалня няма под 700, но по същото време 2 колежки си намериха за доста по-малко за седмица-две. Та... реалността е по-различна от форума и имот. бг понякога.

Аз знам със сигурност за двустаен апартамент в Манастирски ливади запад даден наскоро за 700 лева. Хола е 30 м2, спалнята 14 м2, а банята 4.5 м2 с хубави плочки. Всичко е чисто ново. Намира се не в най-добрата част на квартала. Вероятно при теб е със стари баня и кухня. Ако са нови и хубави няма как да е такава цената.

# 683
  • София
  • Мнения: 4 192
Е ние даваме на Ралевица двустаен 54/64 с хол 27м2 и спалня 13м2 за 720. Като го пуснахме преди година имаше 20 огледа за един ден. Ние избрахме на кой да го дадем. Преди това се даваше за 650. Към апартамента няма паркомясто, само мазе. Западен. Представям си южните с паркиране на каква цена са...

# 684
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Е ние даваме на Ралевица двустаен 54/64 с хол 27м2 и спалня 13м2 за 720. Като го пуснахме преди година имаше 20 огледа за един ден. Ние избрахме на кой да го дадем. Преди това се даваше за 650. Към апартамента няма паркомясто, само мазе. Западен. Представям си южните с паркиране на каква цена са...

Ха, ха, ха - тук ли ?
https://pik.bg/шок-и-ужас-в-21-век-адът-властва-над-злополучната-ул-ралевица-в-манастирски-ливади-където--news720603.html


В тоз квартал само с гумени ботуши или галоши е проходимо



Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 13:08 от RichiRich

# 685
  • София
  • Мнения: 4 192
Шок и УжасТ, строят защото се купува, представяш ли си Laughing
Нали наплива към София живее някъде. Иначе ние сме в горната част -
https://www.google.bg/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%A0%D … 6757!4d23.2792149
Като родена и израстнала в София съм щастлива, че се махнах от цялата кочина. Наемчетата също ми се отразяват супер  Sunglasses

# 686
  • Варна
  • Мнения: 4 967
Здравейте! С ММ в момента купуваме апартамент с цел инвестиция и ще го отдаваме под наем.
Присъединявам се да ви следя за идеи и хитринки, че тепърва стартираме и всичко ми е непознато. На етап сме как трябва да се обзаведе за наематели и каква инвестиция си струва да се направи.

# 687
  • Мнения: 25 888
На етап сме как трябва да се обзаведе за наематели и каква инвестиция си струва да се направи.
Зависи от таргет групата която гоните. Аз лично бих сложила здрави мебели, не много висок клас,  но не и Виденов. Настилки и баня по качествени материали. Минимум дрънкулки и дребна техника.
Не ангажирам никой с мнението си.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 4 967
Апартамента е на Генералите, т.ч. към студенти ще се ориентираме и пак не съм на 100 сигурна, защото ако всяка пролет ще се освобождава не съм ок. Иначе апартамента не е по БДС, а има баня, както стени на боя и под-ламинат.
Мебели имаме само да вкараме, ако ще го даваме обзаведен.
Кои мебели определяш като здрави, но не висок  клас?
Всички съветват вземайте най-евтиното, защото наемателите не пазят.

# 689
  • Мнения: 9 024
Здравейте! С ММ в момента купуваме апартамент с цел инвестиция и ще го отдаваме под наем.
Присъединявам се да ви следя за идеи и хитринки, че тепърва стартираме и всичко ми е непознато. На етап сме как трябва да се обзаведе за наематели и каква инвестиция си струва да се направи.
Най-важно е локацията - изберете комуникативно място, което да се търси в момента, или поне да има перспектива за в бъдеще. Гледайте добър транспорт да има до повече точки, защото наемателите не винаги са с коли. Близост до метро, университети е плюс. Да има изградена инфраструктура - детски градини, училища, магазини, банки, пазар, спортни съоръжения. Наемателите често имат деца в училищна възраст.
След това е важно разпределението на жилището, не взимайте преходно, а с отделни стаи - така ще имате повече възможности, понякога приятели наемат апартамент и всеки си има стая, а кухнята общо.
Видът на строителството за наемателя не е важен, но за вас е добре да е тухла. Наемателите гледат изложение, но не чак като определящо изискване, но за собствениците е важно, инвестицията да е добра, с хубаво изложение.
Мебелирането и вътрешния дизайн също оказват много голямо значение. Най-добре е да ви го  направи архитект. Но можете и сами да се справите, обзаведете го като за себе си. Примерно - всичко е хубаво, но имате стара печка. Това може да отблъсне клиентите. Можете да използвате мебели, които се разтягат, или модулни, така, че да могат да се разместват от наемателя по негов вкус. Банята/тоалетната трябва да е идеална, за да ви харесват апартамента.

Общи условия

Активация на акаунт