Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 13

  • 34 235
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25 820

Мебели имаме само да вкараме, ако ще го даваме обзаведен.
Кои мебели определяш като здрави, но не висок  клас?
Всички съветват вземайте най-евтиното, защото наемателите не пазят.
Aко сложите най евтиното, дори и да пазят пак ще имате ядове. Здрави за мен са мебели правени от дърводелец, по поръчка, но за София не знам до колко ще са евтини.
Също може да следите промоции в Айко Икеа и подобни.

# 691
  • Мнения: X
Аз съм обзавеждала от Еником - имат много хубави спални комплекти, кухня Сити от Люлин - много евтини, може да сложиш какъвто искаш плот и дръжки, но си евтинее. Но за тези пари-толкова, а кухнята е важно да е нова. Иначе сме слагали и наши стари, но запазени мебели - меката мебел е Ергодизайн, но не бих купила специално за наемател такава.
Сложихме и от Como бюджетен голям гардероб, но не бих препоръчала оттам, много паянтова работа, още не знам как се държи и не се е разпаднал.Иначе вкъщи имам от по-скъпите на Como и съм доволна. На Виденов каквото сме купили, е изглеждало много готино на външен вид, но след няколко месеца се разпада - около 4-5 скрина сме взимали вече, също и столове - все същата история. Но имат много добри маси и огледала - от тях сме доволни като за парите си са супер.

# 692
  • София
  • Мнения: 4 192
Моят съвет е Айко. Дебнете, пускат на цени като на Виденов. Ламинатът трябва да е износоустойчив, иначе заминава за няколко години. Баните и тоалетните се съобразете и с това какво правите ако попаднете на нечистещи наематели Wink

# 693
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Във Варна сме ние, не знам защо е останало впечатление за София.
За района да-дават го като, ако не "най" то един от най-желаните и търсени(до Окръжна болница, до Медицинския университет, до един от толемите пазари в града, на пешеходно разстояние до морската градина и на комуникативно място). Искахме ликвиден имот, т.к. е с цел инвестиция, а не за живеене.  Тухла задължително,  друго не сме и гледали, среден етаж + бонус хванахме и то голям - апартаментът е със земя.
С удоволствие бих го обзавела все едно за себе си, но това е проблема, ако влязат наематели, които не поддържат. Обмислях вариянта да се обзаведе евтино и на 4-5 години да се сменя всичко. Ако знам, че си струва и няма да имам проблем с наематели бих се спряла на качество, но това никой и никога не може да коментира.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 16:18 от eli70o0

# 694
  • Мнения: X
Ако ще сменяте мебелите веднъж на 5 години, инвестирайте в много висок клас настилки, поне тях да не пипате. Подмяна само на мебелите ще ви върже минимум 5 хиляди, и то ако са средна хубост, не Виденов.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Настилка има. Банята и пода са готови. Нататък ще е от нас. Реално само мебели.
По-високо качество и скъпи винаги е по-добрият избор, но как се справяте с пазенето от наематели освен стандартните договори със задължения и опис.

# 696
  • Мнения: 9 901
Настилка има. Банята и пода са готови. Нататък ще е от нас. Реално само мебели.
По-високо качество и скъпи винаги е по-добрият избор, но как се справяте с пазенето от наематели освен стандартните договори със задължения и опис.
двоен или троен депозит, и пак няма гаранция.
Поне двоен депозит!!!

# 697
  • София
  • Мнения: 6 020
Ние едното жилище го обзавеждахме за нас си, с поръчкови скъпи мебели... после остана за наематели, едните потрошиха всичко. Бяха удряли вратите в средата, дупка да хлътне във фурнира, ей такива чудеса са възможни от наематели. Три от вратите в жилището са пробити така и от двете им страни. Фасове са гасени в белите МДФ поръчкови мебели в банята. Другото жилище, по -скромно, кухня от евтините сетове, дивани и легла от Еником. Вградени гардероби по поръчка, ама от ПДЧ ... ще видим колко ще карат

# 698
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Добре де, какви са тея наематели дето ще си позволят така да рушат чуждо жилище? Семейство с деца, сътуденти, млада двойка, хора без доходи?

# 699
  • Мнения: 25 820
Скрит текст:
Настилка има. Банята и пода са готови. Нататък ще е от нас. Реално само мебели.
По-високо качество и скъпи винаги е по-добрият избор
, но как се справяте с пазенето от наематели освен стандартните договори със задължения и опис.
Паля свещ в катедралния храм Успение богородично.
Никак. Надяваш се на точната си преценка за хората и до там.

# 700
  • София
  • Мнения: 6 020
Добре де, какви са тея наематели дето ще си позволят така да рушат чуждо жилище? Семейство с деца, сътуденти, млада двойка, хора без доходи?
Младежи, избягаха накрая, оставиха сметки, абе какво да обяснявам, даже не ги видяхме...

# 701
  • Мнения: 1 275
Ужас!
Дъщеря ми и зет ми дълги години живяха на квартира.При първите посещения наемодателите винаги са казвали,че не са виждали жилището толкова чисто и подредено.При малкото им премествания винаги измазват жилището преди напускането.Не че са си мои,но наистина бяха наематели мечта!

# 702
  • Мнения: 25
RelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedЗдравейте на всички!
След като доста години живях в чужбина, ми предстои завръщане у дома, и съответно искам да наема свое жилище. Тъй като навсякъде е известно, че в БГ мама знаят всичко, аз имам следните въпроси:
- При наемане на жилище чрез агенция, каква е най-честата практика? Наемателят заплаща ли комисионна, или това е само за сметка на наемодателя?
-В България има ли такава опция, при която, когато се подписва договор, депозита за апартамента се превежда в неутрална банка и за двете страни, и нито една от тях няма възможност да тегли/ закрива, без съгласието на отсрещната страна? Ако не, вие как процедирате?
- При подписването (и съответно прекратяването) на договора, има ли трето (неутрално) лице, което прави пълен опис на апартамента (включително подробни снимки), като всяка от двете страни заплащат по 50% за услугата?
- Има ли задължителна застраховка на апартамента, която се поема и от двете страни?
-Къде мога да проследя дали хазяинът е регистрирал договора за отдаване под наем, и съответно дали всичко е изрядно?
- Никъде в Интернет, не успях да намеря закон за отдаване под наем (и съответно какви са правата на наемателя и наемодателя). Ако съществува такъв, бихте ли ми пратили линк?
Вероятно това няма да са единствените ми запитвания, но като за начало е това.

Предварително ви благодаря за отделеното време.
Relaxed

Лека вечер!

# 703
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
RelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedRelaxedЗдравейте на всички!
След като доста години живях в чужбина, ми предстои завръщане у дома, и съответно искам да наема свое жилище. Тъй като навсякъде е известно, че в БГ мама знаят всичко, аз имам следните въпроси:
- При наемане на жилище чрез агенция, каква е най-честата практика? Наемателят заплаща ли комисионна, или това е само за сметка на наемодателя?
-В България има ли такава опция, при която, когато се подписва договор, депозита за апартамента се превежда в неутрална банка и за двете страни, и нито една от тях няма възможност да тегли/ закрива, без съгласието на отсрещната страна? Ако не, вие как процедирате?
- При подписването (и съответно прекратяването) на договора, има ли трето (неутрално) лице, което прави пълен опис на апартамента (включително подробни снимки), като всяка от двете страни заплащат по 50% за услугата?
- Има ли задължителна застраховка на апартамента, която се поема и от двете страни?
-Къде мога да проследя дали хазяинът е регистрирал договора за отдаване под наем, и съответно дали всичко е изрядно?
- Никъде в Интернет, не успях да намеря закон за отдаване под наем (и съответно какви са правата на наемателя и наемодателя). Ако съществува такъв, бихте ли ми пратили линк?
Вероятно това няма да са единствените ми запитвания, но като за начало е това.

Предварително ви благодаря за отделеното време.
Relaxed

Лека вечер!

Като наемател - оптимистка Simple Smile
Смятам, същото ще кажат и тук списващите наемодатели?
Къде смяташ, че се връщаш? За тук - БГ си говорим - нали? Simple Smile
Иначе - описаното от теб звучи разумно и всички биха искали да има конктретен закон, регулации, правила ..., но няма ...

# 704
  • София
  • Мнения: 4 192
В повечето случаи наемодателят е застрашената страна от некоректно отношение. Аз като такъв никога не бих се съгласила на такива условия.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт