Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 18 923
  • 482
  •   4
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Тема за обсъждане на имотния пазар в гр.Варна

За търсещите и предлагащи жилища във Варна.
Споделяйте тук своите лични и преки наблюдения от различните строители, проекти, сгради, цени, качество, квартали, местности и тн.
Успешни имотни сделки на всички, които планират такива.
 Ползотворна дискусия, драги съфорумници.

За всички,които искат да следят темата,но няма какво да кажат по нея,моля натиснете бутона с камбанка "Следи".
Линкове към старите теми:

# 1
  • Мнения: 83
Може ли някой да даде актуална информация за с. Константиново - как е в момента положението там откъм спиране на ток/вода и циганско присъствие?

# 2
  • Мнения: 351
Аз друго се чудя, дали се продават на тия цени тия жилища, аз съм си набелязал няколко обяви и си седят от ноември - декември насам, но моите 30 + обяви не са фактор за изводи, за това се чудя дали изобщо се продават на тия цени.

# 3
  • Мнения: 25 739
Записвам се да ви следя.
Интересува ме как ще се развият нещата с цените. И ще се случили дългоочаквания спад.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 01:57 от So Lucky*

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Аз друго се чудя, дали се продават на тия цени тия жилища, аз съм си набелязал няколко обяви и си седят от ноември - декември насам, но моите 30 + обяви не са фактор за изводи, за това се чудя дали изобщо се продават на тия цени.
Мои познати купиха януари четиристаен,ново строителство, направен до ключ. Дадоха около 180к по спомен. Мисля,че който е на зор купува и който има свободни пари и се чуди къде да ги инвестира. Иначе и аз искам гараж,ама нямам лев.

# 5
  • Мнения: 351
Аз друго се чудя, дали се продават на тия цени тия жилища, аз съм си набелязал няколко обяви и си седят от ноември - декември насам, но моите 30 + обяви не са фактор за изводи, за това се чудя дали изобщо се продават на тия цени.
Мои познати купиха януари четиристаен,ново строителство, направен до ключ. Дадоха около 180к по спомен. Мисля,че който е на зор купува и който има свободни пари и се чуди къде да ги инвестира. Иначе и аз искам гараж,ама нямам лев.

Кой квартал?

# 6
  • Мнения: 732
Купуват се, благодаря за темата!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Аз друго се чудя, дали се продават на тия цени тия жилища, аз съм си набелязал няколко обяви и си седят от ноември - декември насам, но моите 30 + обяви не са фактор за изводи, за това се чудя дали изобщо се продават на тия цени.
Мои познати купиха януари четиристаен,ново строителство, направен до ключ. Дадоха около 180к по спомен. Мисля,че който е на зор купува и който има свободни пари и се чуди къде да ги инвестира. Иначе и аз искам гараж,ама нямам лев.

Кой квартал?
Победа, някакъв нов комплекс от 4 сгради, мисля че този с имената на дърветата,ако не се лъжа.

# 8
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Отскоро ходя в района по работа. Не спирам да се чудя кой ще живее там - "Весели селяни, гъсто населени!" - казваше баба ми навремето. А отделно строят поне още 4-5 нови сгради, всичките с излаз на супер тясна улица, по която нонстоп се движат незрящи хора. Пълен ад ще е излизането и прибирането в тия комплекси.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 170
Все по-трудно ще става придвижването с личен автомобил навсякъде из града. Не може всяко семейство да е с по три… Очаквам да има сериозни рестрикции в тази насока в близко бъдеще.

Иначе точно там нали имаше скандал с ул. Орех и в крайна сметка я отвориха към Сахаров, та поне ще имат изход към две улици живущите там.

# 10
  • Мнения: 1 501
Благодаря за темата, хванах ви в края на предната, ще следя тук Simple Smile
В края на миналата година купихме апартамент във Виница, след много огледи в различни райони, накрая харесахме там, макар да не ни беше от желаните райони. Потресен съм как са за строили района зад Военна болница-нито път, нито тротоар, нищо. Абсолютен ужас. Минаването към сградите дори не е път ами някакво останало място между самите сгради. С висока кола става, но с друга никакъв шанс. За парко места пък изобщо не става въпрос. Къде ще спират тия хора, ума ми не го побира. За съжаление, хубавия ни град го съсипаха. А цените са просто кошмарни.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Права си, на всякъде е някакъв ад с паркирането. И аз се надявам да се вземат адекватни мерки някой ден. Ние сме с 1 кола и за нея едвам намирам място. Оставям си винаги телефона на таблото, не спирам пред гаражи и входове и вечно съм с вдигнати чистачки 🙄. Честно казано ако родителите ми живееха във Варна нямаше да имам и кола. Живея в централната част, всичко ми е близо пешеходно, обаче…

# 12
  • Варна
  • Мнения: 969
Купуват се. За пример в Аспарухово на Акцент комплекса от четири сгради Елисия Грийн (да ви имам англицизмите). Това е в горичката над Лидл - ами пуснаха първите две сгради на около 1000 евро есента. Ами в момента другите две се опитват да ги пласират по 1400. Това на мен ми говори, че явно много добре са реализирали първите две, осигурили са се добре и са готови да рискуват и да вдигнат цената.

# 13
  • Мнения: 1 501
Според мен догодина ще им секне пазара за дълъг период. Влиза еврото, хората ще се стреснат и ще си държат парите. Ако не са ги вложили сега, разбира се. Другото важно е, че все пак сме Варна, нереално е да се плаща 1700-2000евро кв. м. Не знам какви доходи доказват, че да им ги финансират банките. Тези с нивите и имотите в наследство не ги коментирам. Там е ясно. Парко места по 15-20 000 Евро. В нашата сграда от 52 апартамента и толкова места за паркиране, са закупени 20. Еми с тия цени, нормално. И ние искахме 2,но финансите са за 1.

# 14
  • Мнения: 351
Другото важно е, че все пак сме Варна, нереално е да се плаща 1700-2000евро кв. м. Не знам какви доходи доказват,

Да само дето за широк център всички искат мин. 2000 евро на квадрат и пак не стават за живеене и трябва да харчиш още и още, за център няма да ти говоря какви цени се въртят за това и питах дали някой ги дава тия пари, защото е едно да искаш друго е да дадеш и говоря за квартали като Лятно Кино Холивуд Grinning

Общи условия

Активация на акаунт