Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 859
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 697
Patita , одеялото е дошло 😀 ние с мъжа сме на почивка защото имам майстори в къщи 😀 майка ми каза ,че ще остана доволна от покупката ,но аз още не съм го виждала и пипала .

# 316
  • Мнения: 422
Evita_83, мила, докторът ти иска пари под масата. В Шейново е 900лв. избора на екип. Не за първи път чувам подобни истории.

# 317
  • София
  • Мнения: 478
Patita , одеялото е дошло 😀 ние с мъжа сме на почивка защото имам майстори в къщи 😀 майка ми каза ,че ще остана доволна от покупката ,но аз още не съм го виждала и пипала .
Супер! Друго е да поръчаш, когато има някакви отзиви, а не съвсем на сляпо (както става в повечето случаи Sunglasses ) Макар че сега чета, че имало много забавяния с куриерските услуги и се чудя да го пускам или да изчакам няколко дни. Благодаря ти, че сподели за одеялцето!

Относно Шейново и лекарите, аз доколкото разбирам веднъж си плащаш избора на екип (май влизаше и упойка поне преди време), отделно на лекаря даваш пари на ръка без никакви документи No Mouth Интересно е дали трябва да се плати 900 + 1200 или само разликата е за него? Защото официалното плащане е на касата като те изписват, там ще са си по ценоразписа. Но пък той от тях не получава почти нищо. Тотален бизнес Neutral Face

# 318
  • Мнения: 39
Здравейте, аз съм пред дилема, какъв термометър да купя за бебо. В момента съм се спряла на безконтактен инфрачервен, но не съм напълно сигурна ако имате или знаете кой от всички видове е най-добър.

# 319
  • Мнения: 464
Цитат на: Йорданка Иванова link=topic=1077650лв 89.msg37862218#msg37862218 date=1544519684
Здравейте, аз съм пред дилема, какъв термометър да купя за бебо. В момента съм се спряла на безконтактен инфрачервен, но не съм напълно сигурна ако имате или знаете кой от всички видове е най-добър.

Аз съм в същата дилема, даже май писах вече. Купих инфрачервен на microlife и го върнах вече. Абсолютно неточен, дори го пише в упътването "Ако се нуждаете от точно измерване, ползвайте друг метод ". Съветвам те да си свалиш упътване от интернет и да го прочетеш преди да го купиш. Има доста описани ситуации, в които не работи. Това важи за всички инфрачервени безконтактни, не само за марката, която съм цитирала. И аз с удоволствие бих прочела препоръки.

# 320
  • София
  • Мнения: 6 803
Включвам се с един въпрос специално към Усмивка. Беше поръчала едно одеялце от одеала.бг от мериносова вълна, дали пристигна и хубаво ли е, защото и аз мислех да го поръчам??
За малки бебета не е препоръчителна вълната, може да отключи алергия. Само споделям, разбира се всеки си решава.

# 321
  • Мнения: 845
Patita, ако ще поръчваш, поръчвай с Еконт! Може да има забавяне, но ще е максимум 5 дена. Не са много, не са и малко, но поне знаеш, че ще ти я доставят!

# 322
  • Мнения: 728
Включвам се с един въпрос специално към Усмивка. Беше поръчала едно одеялце от одеала.бг от мериносова вълна, дали пристигна и хубаво ли е, защото и аз мислех да го поръчам??
За малки бебета не е препоръчителна вълната, може да отключи алергия. Само споделям, разбира се всеки си решава.

И аз купих вълнена пелена, незнаех че може да причини алергия... нали нас с такива са ни завивали.. :/

# 323
  • Мнения: 185
Аз съм пасивно активна тук, чета ви редовно 🙂.
За термометрите - харесах марката Agu и вероятно ще купим техен термометър и уреда за сополи.
За плащането под масата, Patita, наистина 300 лв може да са за анестезията, макар че в Тина Киркова уж няма доплащане при избор на екип. Звънни и питай на регистратура, даже кажи че следящият те лекар ти е казал 1200. Може да има ефект, ако няма нещо конкретно, което получаваш за 300 лв.
Аз сега се занимавам и с банката за стволови клетки (спряхме се засега на Future Health) и само като прочетох договора ми призля. Много небрежно написан, пропуски, различни шрифтове, абе немърливо едно. Дадох им 1 седмица да ми отразят коментарите и пропуските, пък да видим. Някой друг да съхранява при тях?

# 324
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен Simple Smile

Клеми, раждането е 2195 без значение нормално или секцио, дали има упойка при нормалното и т.н., всичко е включено в тази цена, вкл. всички грижи за бебето, също и избор на екип е вкл. вътре, обаче не може без него, тази разбивка е направена за пред здравната каса, за да си вземат пътеката. Аз с Калина бях 1 нощувка повече след секциото, защото имах температура и не ми я добавиха в цената, нито нощувката, нито храната, пак толкова си платих колкото беше тогава, пак беше ок. 2000 лв, ама не помня вече точна сума. Ако имаш пакет за следене на бременност с картата Кредо Престиж цената се смъква със 100 лв и става 2095. Плаща се при изписването.

Някой пита как е в държавните болници, по принцип държавата поема пътека около 1000 лв за раждане и в този смисъл, ако някой няма грам проблеми с бременността, отиде в някоя болница без избор на екип и остане точно 3 дни след нормално раждане в обикновена стая, няма да плати нищо повече, обаче...аз първото дете го родих 2009-та година в държавна болница, бившата "Тина Киркова". Трябваше да бъда секцио, платих си избор на екип 700 лв някъде май беше или 900 лв, не помня. За нормално раждане изборът на екип беше по-малка сума, но пак я имаше, също така се плаща отделно и епидуралната при нормално раждане. После ВИП стая двойна беше на вечер 35 лв, единичната беше 70, ама на мен ми се възпали раната и ми казаха, че ако не съм в единична, трябва да ме прехвърлят в инфекциозното отделение и няма да си виждам бебето, та ме преместиха във единичен ВИП. Останах общо в болницата 12 нощувки заради възпалената рана и накрая раждането в държавната болница ми излезе около 2000 лв. Точно толкова колкото ми излезе след 5 години и в частната.

За термометрите, аз лично си меря с електронен в началото в дупето, а като порасне детето под мишницата. Да, методът е остарял, особено след всичката измислена техника сега и предимствата са много, да не будиш детето да му мериш температурата докато спи например. Обаче, и без това електронните термометри дават доста по-голямо отклонение от обикновените (с медицински спирт например, не е нужно да е живак), а като са и безконтактни няма как да си сигурен абсолютно точно в измерването. Аз бях в болница с малкия когато беше на година и 10 месеца, беше с пневмония, бяхме в детското белодробно отделение на Александровска болница и бяхме там от 23-ти декември до 3-ти януари. Точно на Нова година детето на съквартирантката ми вдигна температура, точно по време на фойерверките не спря да плаче и извикахме дежурната лекарка и сестра от новогодишния им купон. Сестрата дойде с такъв термометър, електронен, за чело, първо измери температурата на детето, каза че е 37,1-2, а той гореше, после се оказа, че е с 39,6 градуса. Измери и на моето дете за сравнение, каза, че моето дете е с 38 градуса, а той нямаше никаква температура от 2-3 дни, понеже вдигна в болницата вторично и спешно му правиха втора снимка, хич не ми беше смешно, накрая измери моята и каза, че имам 37 и нещо и съм болна, накрая ми идеше да й счупя термометъра в главата, дежурната лекарка я изгони от стаята. Може би заради този неприятен спомен до ден днешен отказвам да ползвам това чудо на техниката и си карам с обикновени термометри, нямаме драми с меренето на температура и никога не съм имала притеснения. Но, всеки си преценява Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 6 803
iva_angel, много ти благодаря!
Никакъв умен термометър не съм мислила, май ще си караме с най-обикновен, като дано не се налага първата година поне да се ползва!

# 326
  • Мнения: 464
Нищо умно няма в тези термометри освен рекламата.  Със същия успех можеш да погледнеш към слънцето и да кажеш едно число. Може би myki е добър, някой май го беше споменал тук, но той не е безконтактен и работи на друг принцип.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 803
Така де, идеята ми беше, че няма да е от тия всички нови - от разстояние, в ухото, на челото. Simple Smile Така или иначе според мен не са точни, а само ориентировъчни, не виждам смисъл.

# 328
  • Мнения: 90
При предишното ми раждане, бях в държавна болница и платих само за избор на лекар 450лв, нищо друго. Родих естествено и слава богу, нямах никакви проблеми, изписаха ни след 3 дена.  Аз ползвам термометър на microlife nc100 от 4 години и дава минимално отклонение с живачният, който имам от едно време, вече 4 години го ползвам, не знам защо при теб Natali5126 не отчита правилно, поне си успяла да го върнеш.

# 329
  • Мнения: 464
lulilu, ами не знам. Аз много разчитах на този термометър и много го исках. Пробвах го върху мен, всяко измерване различно, от 35 и нещо до 38, а не съм била болна. След което реших, че аз не го ползвам правилно и започнах да чета упътването и тогава ми се изясни картинката . Просто казвам на момичетата да се информират, не като мен, първо купувам после чета. Но е хубаво, че на теб ти върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт