Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 37 103
  • 751
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 14
Bube, преди колко време е правена последната цитонамазка с добър резултат?

Ох, чак ме е срам да кажа 🤨. Преди 6 години, от тогава не бях посещавала гинеколог, нито съм пускала цито.

# 181
  • Мнения: 206
Bube, преди колко време е правена последната цитонамазка с добър резултат?

Ох, чак ме е срам да кажа 🤨. Преди 6 години, от тогава не бях посещавала гинеколог, нито съм пускала цито.
За съжаление не си единственна, аз също имам в обкръжението близки и познати, които не са ходили на гинеколог от 10-15г. ... Повела съм една кампания към тях и ги агитирам всячески да отидат на преглед и най-се вбесявам, кгато ми кажат... Ами не ходя, защото ако ми кажат нещо лошо...???
Еее на две вече казаха и им предстоят тежки процедури... от немърливост...  За жалост!!!
Bube7..  Не се обвинявай, станалото станало.... Всичко сега да минава бързо и успешно и за напред профилактики!

# 182
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Минах, взеха цитонамазка. Резултат може би в петък.
Ако е втора група, ще правя по-често проследяване, ако е пак 3А ще се взима биопсия и доколкото разбрах може би и конизация.
Уж съм спокойна Simple Smile. И да се тормозя - няма да променя нещата, затова гледам по-така на нещата, чак не мога да се позная Simple Smile

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Минах, взеха цитонамазка. Резултат може би в петък.
Ако е втора група, ще правя по-често проследяване, ако е пак 3А ще се взима биопсия и доколкото разбрах може би и конизация.
Уж съм спокойна Simple Smile. И да се тормозя - няма да променя нещата, затова гледам по-така на нещата, чак не мога да се позная Simple Smile
Ей тук вече ще те контрирам и с теб няма да се съглася. Ако ще ми се тормозиш много от нещата ще промениш и със сигурност към по-лошо ще ги промениш. Много правилно си разбрала, wa_wa, че битката се печели с дух, непукизъм, ей така едно хубаво от нищо да не ни пука просто бре... Сама си стигнала до извода, че наистина в твоя вреда ще са тревогите, аз само потвърждавам като човек, на когото наистина лоша шега му изиграха нервите. Не се тормози, не унивай, още по-смела ставай и от нищо да не ти пука и да не те е страх. Трета група си била преди време, за втора те гласят сега, т.е. при теб има не просто прогрес към по-добро, но и незнам какво още. Спокойно, ще се справиш! И мен ме гледат като някакво извънземно и чуденка и не могат да ми се начудят и да ми се нарадват до ден днешен как успешно се справям. Не е точно гинекологично, но е пак от женските проблеми, но леко по-различно. Важното е, че се справяме...

# 184
  • Мнения: 3 143
Повела съм една кампания към тях и ги агитирам всячески да отидат на преглед и най-се вбесявам, кгато ми кажат... Ами не ходя, защото ако ми кажат нещо лошо...???
и аз съм го чувала това. и като тръгнат по доктори вече е късно. то и аз малко съм към немърливите, но с този ЧПВ се постреснах и сега на преглед за всичко, което ме притеснява. Satisfied

# 185
  • Мнения: 2 829
И аз се чудя на много жени, които не ходят на преглед редовно. Поне веднъж на година - две. Майка ми има познати, които не са ходили откакто са раждали (децата им са на по 20+) и направо с гордост го казват "Ооо, аз не съм ходила откакто родих" Neutral Face На мен последно ми казаха след 6 месеца да ида за контрола (след ПАП 3Б, атипичен участък на колпоскоп, биопсия - микро участък с ЦИН 1), аз ще ида след 5 (не мога да чакам повече). Не мога да си представя да не ходя с години. Но, важното е, че все повече жени си обръщат внимание и се надявам да сме от поколението, което няма да го е "срам" да ходи на "такъв" доктор.
Бубе, стискам палци всичко да се нареди по най-добрия начин. Пиши какво става с теб.

# 186
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
 На мен ми звънна доктора днес ,да ми каже да си запиша час след 6 месеца.През ноември правих Пап тест.Питах го всичко наред ли е със резултатите-да,просто искал да ме провери пак след 6 месеца..Та цитонамазка на 6 месеца на мен не ми звучи много окей - обикновено на година се прави ако всичко е наред.

(август във БГ беше Пап 3А,изписаха ми полижинакс,сега дори не знам коя група съм..)

# 187
  • Мнения: 14
Благодаря ви момичета, сега съм си у дома, утре на обяд ме викат, а операцията ще бъде в сряда. Днес минах ехо, всичко, каза е наред, минах и рентген( там не знам какво се е показало, но предполагам, че и там всичко е добре. ✌️

# 188
  • София
  • Мнения: 68
Shy&beautiful, ако не е проблем би ли споделила кой е бил четвъртия патолог и при кой лекар отиде за лийп? Събирам мнения, искам да съм подготвена, ако и при втория патолог излезе пак ЦИН 3.

Била съм само на два патолога. Не съм ги търсила специално, лекарите ми си им дават пробата. Сега погледнах в бумащините:
ЦИН 2-3 :  д-р Соня Малинова
ЦИН 1: д-р Даниела Димова

Лийп в Надежда с пълна упойка: д-р Еленчев

Уж съм доволна, ама ще видим контролната цитонамазка през януари какво ще покаже Flushed Fearful
Хистологията ми е добра, ама след всичко преживяно съм в параноя..

Стискам палци и само без нерви и напрежение! Hug

# 189
  • Мнения: 135
Момичета, днес ми е точно месец след leep . Днес имам кафеникаво течение, на два пъти ми се случи през деня. Дали е нормално? Може ли да е от противозачатъчните? Днес ми е предпоследното хапче. За пръв път пия и нямам идея дали е от процедурата или е от хапчетата. Почнах да се изморявам от цялото това нещо... вече като видя нередни неща и ми настръхва косата. Sad

# 190
  • София
  • Мнения: 1 870
По-вероятно е да е от хапчетата ако досега не си имала проблеми надали е от процедурата. А при противозачатъчните е нормално първите 2-3 месеца да има зацапване. Ако се притесняваш утре се чуй с лекуващия те лекар за успокоение!

# 191
  • Мнения: 135
По-вероятно е да е от хапчетата ако досега не си имала проблеми надали е от процедурата. А при противозачатъчните е нормално първите 2-3 месеца да има зацапване. Ако се притесняваш утре се чуй с лекуващия те лекар за успокоение!

Ами тя е в отпуск до 7-ми Януари. Аз четох, че от противозачатъчните може да има нещо такова, но след процедурата имах течение, после направих кръвоизлив...знам ли вече и аз

# 192
  • София
  • Мнения: 1 870
Разбирам, и аз бях така, но след биопсия. Как спряха кръвоизлива? Не се притеснявай ако е само кафяво не е проблем, ако се усили повече от цикъл отиваш на спешен кабинет.

# 193
  • Мнения: 135
Разбирам, и аз бях така, но след биопсия. Как спряха кръвоизлива? Не се притеснявай ако е само кафяво не е проблем, ако се усили повече от цикъл отиваш на спешен кабинет.

Ами то си е само зацапване, кафеникаво. Иначе ми сложиха лепило и кървенето намаля, беше на ден 11-ти. Реално ми дойде по-рано, но с пълна сила. След това не съм имала проблем, докато слагах свещички. В събота ми беше последната и днес ми се появи зацапването. Надявам се да е от противозачатъчните.

# 194
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
На мен кръвотечението ми се усили сега, май си е цикъл, не твърде обилен, но си има доста . Напомням за моя случай абразио, хистероскопия, премахване на полипи и биопсия на шийката. Койлоцитна дисплазия 1=2 ЦИН Това на 5 ноември. Отделно си имам и киста на ляв яйчник. Утре съм на преглед при моя доктор, исках да ми вземе цитонамазка , течно базирана , за да изследвам за HPV. Но сега като кървя няма да може нали?

Вече буквално място не мога да си намеря, колежка е доволна от Дянкова, мисля и при нея да си запиша час за второ мнение. Добър избор ли е?

Общи условия

Активация на акаунт