АВГУСТинки 2019г

  • 25 793
  • 734
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Гледам, че на календарите за термин 40 седмица е само един ден. Това означава ли, че 5 седмица и 1 ден се брои като 6, а 39 и 1 ден да се брои 40?

# 211
  • Varna
  • Мнения: 1 730
5+1 е първи ден на 6 седмица.

# 212
  • Мнения: X

Свекървата на моята приятелка, която е в  6 месец, е акушерка и й е казала, че е хубаво да се спи на една страна, по възможност на лявата, но не по корем или по гръб. Също така да не се къпем с гореща вода, да избягваме басейни и вани, да не ядем люто (не знам защо). Вие, ако знаете нещо друго, споделете. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен! Аз съм Деница от град Балчик Simple Smile Терминът ми е 20.08.19 - Втора бременност ми е . От първата имам момиче , родено на 17.08.2016 Simple Smile Тогава терминът ми беше 23ти , така че има голям шанс да родя и второто на 17ти Simple Smile Надявам се да сме си полезни една на друга... В групата Август 2016та , срещнах много помощ и подкрепа , надявам се и тук да е така. Simple Smile

# 214
  • Мнения: 2 124
Аз пия метафолин, магнезий, Q 10 , D 3- , витамин С,но аз и преди да забременея постоянно си ги пиех тези. Смятам да добавя някаква омега и смятам, че това ще е достатъчно. Пия протеин всеки ден, но и преди го пиех, заради тренировките. Ям риба задължително 2 пъти седмично. Смятам, че трябва просто да си продължа начина на живот. Докато не мина преглед да видим/чуем сърце нищо няма да променям в битието си.
 Е, естествено тренировките ми станаха от съвсем друг тип, за да не натоварвам корема.

Здравейте,

и се извинявам, че нахлувам във Вашата тема, аз съм от августовските мами 2018.

Нахлувам със съвет внимавайте с витамините (под формата на таблетки) през бремеността, особено с витамин Д3.

Приемът на Витамин Д3 през бремеността е свързан с раждането на деца с малки фонтанели, които впоследствие може да се затворят по-рано от препоръчителното.

Поздрави на всички, лека бременност с готени бебчета накрая Hug

# 215
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен! Аз съм Деница от град Балчик Simple Smile Терминът ми е 20.08.19 - Втора бременност ми е . От първата имам момиче , родено на 17.08.2016 Simple Smile Тогава терминът ми беше 23ти , така че има голям шанс да родя и второто на 17ти Simple Smile Надявам се да сме си полезни една на друга... В групата Август 2016та , срещнах много помощ и подкрепа , надявам се и тук да е така. Simple Smile

Колко сходно, аз съм от Августинки 2018, баткото ми беше с термин 17.08.2006, роди се на 11.08.2006. Малката беше с термин 20.08.2018, роди се на 14.08.2018. Шегувахме се с приятели само да изчака партито на батко си на 11 след обяд и да заповяда. И двамата са 6 дни преди термина. Както обичаме да се майтапим с ММ "Ноември месец без с..с  Joy
Ако и твоето мъниче последва примера на кака си ще празнуваме на една дата☺️
Лека и Спокойна бременност на всички, и почивайте, че послееее няма, ако не е заради колики или зъбчета понякога няма да можете да заспите, защото просто няма да можете да отделите очи от тях. Hug

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 359
Здравейте!

Аз едва днес видях положителен тест и нива на ЧХГ 58.77, но искам да се запиша при вас, тъй като се надявам всичко да развива нормално с моята бременност Simple Smile

На 30 години съм и това ми е втора бременност. От първата имам малка госпожица, която миналия месец направи 2 годинки.

Чакам с нетърпение в събота да повторя ЧХГ и на 3-ти януари имам час при доктора.

Дотогава оставам много щастлива, но и леко притеснена.. Simple Smile

# 217
  • Мнения: 496
Здравейте момичета , тъй като не мога да се свържа с лекар , а доста се притесних.
Днес си пуснах по собствено желание прогестерон. Въпреки, че ми е в нормата , много се притесних, ч може би е ниско, прикачвам снимки. На работа съм, но ако се наложи след работа ще отида на лекар. Нямала съм, нито кървене , нито зацапване.

# 218
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Shellia, добре дошла. Леко бременеене до термин ☺.
Поли не разбирам колко трябва да е в този период, знам че трябва да е около горната граница след О, но за бременност нямам идея.Защо не питаш Денис в темата за хормоните?

# 219
  • Мнения: 496
Питах я, тя каза , че е супер. Ама нещо се шашнах.

# 220
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Дишай спокойно, всичко е наред значи 😊

# 221
  • Мнения: 786
SheLLia, добре дошла! Hug

# 222
  • Мнения: 48
Здравейте , записвам се и аз при вас . Това ще ми е втора бременност , имам си едно 7г. ноемврийче . Аз съм на 33г. Термин все още не знам със сигурност понежи цикъла ми е м/у 25 и 28 дни , така че за него доки ще каже . На преглед съм на 28 . Пожелавам леко бременеене на всички и пухкави бебчета на финала 🤗🤗🤗

# 223
  • Варна
  • Мнения: 854
Привет и от мен! Аз съм Петя, на 31г. Днес бях на първи преглед, видя се сакче, ембрионче...дори и пулсации Blush Терминът ми е 3 Август, според доктора. Това ми е първа бременност  / като изключим една биохимична/ и доста се притеснявам... 
За сега имам само леки неразположения, надявам се и така да си остане Grin
Желая на всички здрави и пухкави бебчета Heart

# 224
  • Мнения: X
Привет и от мен! Аз съм Петя, на 31г. Днес бях на първи преглед, видя се сакче, ембрионче...дори и пулсации Blush Терминът ми е 3 Август, според доктора. Това ми е първа бременност  / като изключим една биохимична/ и доста се притеснявам... 
За сега имам само леки неразположения, надявам се и така да си остане Grin
Желая на всички здрави и пухкави бебчета Heart
Добре дошла Simple Smile Аз също имах биохимична . Дано всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт