Да се разделим ли?

  • 8 866
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
От доста време се чудя дали да пиша, но имам нужда да споделя това, което ме плаши и затова реших да разкажа, с надеждата някой, който е бил в подобно на моето положение, да помогне.
Заедно сме с мъжа ми от доста време, но в последните години никак не се разбираме. Винаги сме имали скандали, ту по моя, ту по негова вина, но напоследък нещата все повече ескалират. Всъщност, след появата на бебето аз се чувствам все по-отчаяна в отношенията си с него... много се караме, вкл. пред детето...аз мисля, че той не ми помага достатъчно, но всеки път, когато говорим на тази тема или завършваме с викове или уж се разбираме, но след няколко дена е пак същото...всъщност нещата са много по-сложни, защото въпросът, който аз вече си задавам, е дали изобщо имам чувства към този човек...истината е, че съм толкова разочарована, че не мисля, че вече го обичам. Не мога да обясня вдичкинсички причини, поради които се чувствам така, много е дълго, не само с гледането на детето е свързано, става въпрос за изначална липса на доверие в този човек, в добрината, мъжеството и достойнството му. Аз не му вярвам, прави само тези неща, които са изгодни за него,не се съобразява с мен, слуша повече майка си и зачита мнението на роднините си, отколкото моето. Имам проблеми и с неговото семейство, много се напрягам в тяхно присъствие, много ме дразнят, защото постоянно се заяждат с мен. Подозирам, че той също не ме обича, и сме заедно заради това, че сме свикнали и ни е страх да останем сами. Още повече аз се страхувам и заради това, че жилището е негово, и ще трябва да остана сама с бебето, да търся квартири и да ми е трудно да се издържам...Чувствам се ужасно. Уж и на психолог ходихме, но и това не помогна. Говорихме много за това какво искаме, хиляди пъти му обясних от какво имам нужда и колко ужасно много ме наранява, но ето сега стана поредния скандал, от който се чувствам отвратително. А той просто ще седне да си пие и утре или ще реши, че нищо не е,станало, или пък ще се цупи и той, защото вече веднъж той искаше да се разделим.
Та...има ли въобще надежда, или няма да я бъде тази връзка?

# 1
  • Мнения: 18 314
Спокойно, ще се нормализират нещата, появата на бебето ви стресира. На колко е?

# 2
  • Мнения: 11
Спокойно, ще се нормализират нещата, появата на бебето ви стресира. На колко е?
Почти на годинка. Понякога носим блока от виковете си, и двамата не можем да се контролираме. И сега не мога да разбера аз ли съм луда, че така се засягам от думите му, или преувеличавам? Знам, че не съм идеална, а напритив, твърде емоционална, мнителна, страхлива, но някак си не мога да приема, че той си позволява така да ме тормози, а после да твърди, че ме обичал. В такива моменти ми идва да го убия, мразя го, ненавиждам го заради това

# 3
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Трябва време явно,докато свикнете с родителството.

# 4
  • Мнения: X
Съжалявам, но няма да я бъде. Тъй разказано това ми е мнението. Щом слуша мама и зачита тяхното, а не твоето. Това е сега, ами после?
Дано да се оправи и да стане мъж, ама надали. Ако е на повече от 30г - забрави!Или поне ще е безкрайно трудно!

# 5
  • Мнения: 11
По мое мнение е така, с тях се държи по-добре, за мен си пази грубото отношение, с тях се старае да се държи добре

# 6
  • Мнения: 21
Все едно чета себе си от преди години... 😐 И аз съм много емоционална, а с бившия ми мъж имахме точно отношенията, които описваш. Уж се обичахме, обаче с времето, особено след появата на детето, караниците не спираха и двамата намирахме за най-лесно да изкараме напрежението върху другия. Аз ще го смъмря, че нещо касаещо детето не го прави, както трябва. Той ще ме овика къде съм похарчила 20 лв... Глупости, ама постоянно. Така с годините много се настроихме един срещу друг. Както в началото все исках да сме заедно, да се върне по-рано от работа, да не излиза с приятели, а да е край мен, нака накрая не можех да понасям присъствието му и нямах търпение някой да го привика нанякъде...
Появата на детето е прекрасно събитие, но и страшно предизвикателство за отношенията. Дано успеете да се успокоите!
П.п. Опитах да ти пиша лично съобщение, но в настройките на профила ти явно си забранила Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1
По мое мнение ще е добре да се разделите за известно време, за да видите реално можете ли един без друг.Разбира се ако имате тази възможност.Така всеки ще осъзнае какво реално иска или не иска,какво му липсва и как би се чуствал най добре.
Темата е много деликатна ,много лесно се разваля семейство.Това е много сериозна крачка и не бива да се правят прибързани и емоционални решения.Но самият факт, че мисълта зо раздяла е минала през главите и на двамата ви.......говори достатъчно.
Най важното е да се чувстваш щастлива, така и децата ще са щастливи.....
Успех

# 8
  • Мнения: 226
От мой личен опит, а и от наблюдения върху брака на родителите ми, тези ваши отношения е по-добре да бъдат прекратени за доброто на вас самите и на детето. Щом сега сте в обтегнати отношения, след няколко години живи няма да може да се гледате. Аз се разведох и живота ми пое в по-добра посока. Майка ми и баща ми имат 51 години кошмарни отношения - ту добри, но в повечето случаи лоши, а е имало възможности да ги прекратят. И ето след толкова години нямам сили да им звънна защото се почва "Баща ти е такъв...!  Майка ти е такава...!". Да не споменавам и какви сюрпризи преживях последните дни, защото един мошеник беше надушил майка ми, че е нещастна в брака си.
Може да съм крайна, но предпочитам адски край пред ад без край!

# 9
  • Мнения: 226
Аз смятам, че няма такова нещо като "можем ли един без друг", а по скоро трябва да бъде поставен въпроса "можем ли един с друг".

По мое мнение ще е добре да се разделите за известно време, за да видите реално можете ли един без друг.Разбира се ако имате тази възможност.Така всеки ще осъзнае какво реално иска или не иска,какво му липсва и как би се чуствал най добре.
Темата е много деликатна ,много лесно се разваля семейство.Това е много сериозна крачка и не бива да се правят прибързани и емоционални решения.Но самият факт, че мисълта зо раздяла е минала през главите и на двамата ви.......говори достатъчно.
Най важното е да се чувстваш щастлива, така и децата ще са щастливи.....
Успех

# 10
  • Мнения: 243
От доста време се чудя дали да пиша, но имам нужда да споделя това, което ме плаши и затова реших да разкажа, с надеждата някой, който е бил в подобно на моето положение, да помогне.
Заедно сме с мъжа ми от доста време, но в последните години никак не се разбираме. Винаги сме имали скандали, ту по моя, ту по негова вина, но напоследък нещата все повече ескалират. Всъщност, след появата на бебето аз се чувствам все по-отчаяна в отношенията си с него... много се караме, вкл. пред детето...аз мисля, че той не ми помага достатъчно, но всеки път, когато говорим на тази тема или завършваме с викове или уж се разбираме, но след няколко дена е пак същото...всъщност нещата са много по-сложни, защото въпросът, който аз вече си задавам, е дали изобщо имам чувства към този човек...истината е, че съм толкова разочарована, че не мисля, че вече го обичам. Не мога да обясня вдичкинсички причини, поради които се чувствам така, много е дълго, не само с гледането на детето е свързано, става въпрос за изначална липса на доверие в този човек, в добрината, мъжеството и достойнството му. Аз не му вярвам, прави само тези неща, които са изгодни за него,не се съобразява с мен, слуша повече майка си и зачита мнението на роднините си, отколкото моето. Имам проблеми и с неговото семейство, много се напрягам в тяхно присъствие, много ме дразнят, защото постоянно се заяждат с мен. Подозирам, че той също не ме обича, и сме заедно заради това, че сме свикнали и ни е страх да останем сами. Още повече аз се страхувам и заради това, че жилището е негово, и ще трябва да остана сама с бебето, да търся квартири и да ми е трудно да се издържам...Чувствам се ужасно. Уж и на психолог ходихме, но и това не помогна. Говорихме много за това какво искаме, хиляди пъти му обясних от какво имам нужда и колко ужасно много ме наранява, но ето сега стана поредния скандал, от който се чувствам отвратително. А той просто ще седне да си пие и утре или ще реши, че нищо не е,станало, или пък ще се цупи и той, защото вече веднъж той искаше да се разделим.
Та...има ли въобще надежда, или няма да я бъде тази връзка?

Появата на дете е огромно изпитание за родителите и любовта им. Ние с мъжа ми имахме много кофти период по едно време, когато каката беше по - малка. Даже си събрах багажа и си тръгнах. Сега, обаче сме заедно и според мен доста по - сплотени, повече влизаме в обувките на другия и по - лесно избягваме скандали. Сега даже имаме второ дете. Може би първият път очакванията са по - високи и от двете страни, а пък втория сте минали по този път и сте по - скоро реалисти. Според мен си дайте още малко време, след годинката детето става по - лесно за гледане, нещата ще утихнат. Туко така семейство не се захвърля, още малко време няма да е загубено, поне ще знаете, че сте опитала, пък ако не става всеки да върви по пътя си. Само една разлика намирам, аз никога не съм спирала да обичам съпруга си. Но пък може би и вие не сте, просто сте много наранена.

# 11
  • Мнения: 18 314
Много, много добре казано. Напълно съм съгласна.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Дай си време.
Но през това време се опитай да събереш някакви пари.
Не е зле и да се консултираш с адвокат какви права имаш ,ако се разделите.
Помисли има ли кой да ти помогне.Ще можеш ли да си намериш добра работа.
Колкото до семейството му-не влизай в конфликт с тях.Игнорирай ги.Дръж се спокойно и ги остави да си лаят.Щади си нервите.

# 13
  • Мнения: 97
След като се роди дъщеря ни и ние с ММ имахме кризисен период, но мисля че беше предизвикан от мен и моето състояние след раждането. Беше ми черен, все си търсех причина да го захапя за нещо, а човекът си ми помагаше с всичко, с бебето, в домакинството. Просто живота ни се промени и аз не бях готова за това, пък имах следродилна депресия, след известно време и помощ успях да се съвзема и да си изясним ситуацията. Сега сме много щастливи.
Въпросът е във взаимната комуникация. Ако може прекарайте време само двамата. Понякога губим връзка с партньора, но брака според мен е борба. Не се отказвай, пробвайте още малко терапия с психолог, то промяната не става от днес за утре.
Искрено се надявам да намериш щастието, дори и да не се получи с този човек. Успех!

# 14
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Появата на дете/ при някои двойки са няколко деца накуп води до големи промени, не само в ежедневието на семейството. Тогава почват да се показват и черти в нас и другия, за които не сме дори подозирали, че съществуват. Тази поява, доста често води до крах на семейството. От опит с вече порастнали деца и виждайки едно друго семейство стъпващо по нашите стъпки, мога да кажа, че това което може да спаси едно семейство е комуникацията и взаимното изслушване и разбиране. Връзката никога не трябва да се приема за даденост, а като едно цвете,за което ако не се грижиш редовно и правилно ще повехне и виновни ще са двамата, никога няма едностранна вина.
Пожелавам Ви успех и възрастта на детето не е проблема, проблема е другаде.

Общи условия

Активация на акаунт