Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 449
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   Нали не мислите, че мога да ви изброя поименно след тези разкошни блюда и ядтия? Само да знаете, че вас ще обвиня за отесняващите ми дрехи, не мога да съм на диета и да разглеждам тук едновременно!!! 😘😘😘
    Току що ядох нещо като закуско-обяд: бадемово двеминутно хлебче със синьо сирене и песто.





Снощи моите мъже поискаха пица и салата за вечеря. За обяд имаха неснимана супа топчета.







Аз бях на яйчена салата с праз, маслини и горчица.



В събота за закуска - тиквени пенкейкс.



Същия ден за обяд имахме бързи яйца и пилешки гърди на грил тигана. Вечерта се хранихме навън.





Петък вечер имаше свонски кебап с малки лукчета, салатка, мезенце.







Четвъртък - постен грах, бекон, салатка.







Сандвичи различни и черешки.







И нарязах зелето, да се вкисне за Коледа.



   ДОПЪЛВАМ с току що изпечената дроб сарма за довечера.



Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 22:21 от ir74

# 376
  • София
  • Мнения: 11 721
.............................
Може ли рецепта, изглеждат невероятно.Blush

Да, те са невероятно хубави бисквити.
Разбира се, че ти я пускам, лесни за направа, но си прочети добре рецептата, разточваш на около 5 мм ( защото там пише 5 см което е напълно невъзможно, малка грешка се е получила, но и никой не я е забелязал, аз сега я виждам ) дебелина и след това изрязваш и охлаждаш, охлаждаш и охлаждаш.  Изваждаш си тавата навън, времето е студено и трябва да са вледенени от студ.  Това е начина за направата им и ги поставящ в гореща фурна и следиш по часовник времето и след като забележиш, че леко имат загар по външните ръбове веднага изваждаш.  Охлаждаш и чак тогава ги изваждаш от тавата.  Шоколад.

https://recepti.gotvach.bg/r-47465-Шотландски_маслени_бисквити

# 377
  • София
  • Мнения: 3 951
Браво за салатата с кус-куса, много я обичам, ще си я направя тези дни.

# 378
  • Мнения: 9 112
пържен телешки дроб https://pep-4o.blogspot.com/2018/12/blog-post_18.html

и от предни дни печен джолан с картофи

# 379
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   Пеп, картофите изглеждат толкова крехки, сочни и апетитни. Заедно ли ги пече, дай повече информация за техниката. Моите печени стават сухи, до сорт ли е не знам.

# 380
# 381
  • Габрово
  • Мнения: 366
.............................
Може ли рецепта, изглеждат невероятно.Blush

Да, те са невероятно хубави бисквити.
Разбира се, че ти я пускам, лесни за направа, но си прочети добре рецептата, разточваш на около 5 мм ( защото там пише 5 см което е напълно невъзможно, малка грешка се е получила, но и никой не я е забелязал, аз сега я виждам ) дебелина и след това изрязваш и охлаждаш, охлаждаш и охлаждаш.  Изваждаш си тавата навън, времето е студено и трябва да са вледенени от студ.  Това е начина за направата им и ги поставящ в гореща фурна и следиш по часовник времето и след като забележиш, че леко имат загар по външните ръбове веднага изваждаш.  Охлаждаш и чак тогава ги изваждаш от тавата.  Шоколад.

https://recepti.gotvach.bg/r-47465-Шотландски_маслени_бисквити

Много благодаря, ще се пробва задължително.

# 382
  • Мнения: X
Плосък хляб с риган от вчера

И днешната закуска

# 383
  • Мнения: 9 112
   Пеп, картофите изглеждат толкова крехки, сочни и апетитни. Заедно ли ги пече, дай повече информация за техниката. Моите печени стават сухи, до сорт ли е не знам.
Не, отделно. Месото в един плик Картофите в отделен плик и ги слагам един час след месото че му трябва повече време. На картофите чаша домашен пилешки бульон, домашната не зеленчукова подправка сол и две глави чесън - обелени скилидки. Така печени са сочни.

# 384
  • София
  • Мнения: 3 028
Празопита

и разрез

# 385
  • Мнения: 1 804
Я да чуем повече за празопитата! Изглежда фантастично. Yum

# 386
  • София
  • Мнения: 3 028
Заповядай.
https://vkuhniata.wordpress.com/2010/03/23/prasopita/
От мен добавих няколко колелца топено пушено сирене.

# 387
  • Мнения: 813
любима закуска 😊

# 388
  • Мнения: 1 589
Заповядай.
https://vkuhniata.wordpress.com/2010/03/23/prasopita/
От мен добавих няколко колелца топено пушено сирене.

Натуся,
Моля,за рецептата на баничките,които си пуснала преди 3-4 страници в темата

# 389
  • София
  • Мнения: 3 028
Натуся,
Моля,за рецептата на баничките,които си пуснала преди 3-4 страници в темата
Правя ги с кори "Сърбянка",пълнозърнести.
Броя на баничките в зависимост от това кой колко ще яде.Обикновено използвам половин пакет .
Цялата кора с четка намазвам със смес от кисело мляко,яйца,олио/зехтин.Поръсвам със натрошено сирене,навивам на руло после на "охлюв" и слагам в тавата върху хартия за печене.Докато се навиват(с леки движения,всеедно търкаляш) може кората да се скъса на места защото е много тънка,това да не те притеснява,после не личи.Ако остане от сместа намазвам баничките отгоре и пека на 200 градуса.
Във фурната много добре се надуват,но после спадат,въпреки това децата я предпочитат пред другите варианти които съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт