Връзка между позата на спане на бебето и бъдещата походка

  • 3 771
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Разбирам, просто и Фелипе беше на два месеца и нещо като почнаха тези обръщания-не можех да спя, защото ме тресеше страшен бъз, затова питах-разпитвах.  Mr. Green

И извинения на авторката, че наспамих   bouquet

# 31
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Аз пък съм чела и чувала, че проблема е в спането на колене с навирено дупе. Иначе ако си спи по корем с изпънати крачета - няма страшно. Ние всички спим по корем. Аз само следя малкия да не навири дупето - тогава му оправям крачетата.

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
хи-хи,  съвсем да оспамя-мама рече, че кубинските бебета спяли по корем и затова после им били щръкнали дупетата  Joy

# 33
  • Мнения: 9 903
Аз пък съм чела и чувала, че проблема е в спането на колене с навирено дупе. Иначе ако си спи по корем с изпънати крачета - няма страшно. Ние всички спим по корем. Аз само следя малкия да не навири дупето - тогава му оправям крачетата.

е това съвсем ме разби.

# 34
  • Мнения: 8 917
странно заключение- едва ли някой ще го потвърди тук. и аз не виждам крива походка у моето постоянно спящо по корем детенце
Peace
И аз не виждам никаква връзка Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 428
и наистина, 2-месечно бебе, мисля, че за кратко време ще свикне да спи както го сложиш. а като започне да се обръща само, тогава ще си намери най-удобната поза.

Само, че ние може да сме на 2 месеца /вече почти 3 Mr. Green/, но сме с характер. Колкото и да ви звучи абсурдно така както повечето бебета не търпят да са по корем, така ние не търпин да сме по гръб. Дори, когато й правя гимнастиката, като я сложа по гръб и не й е особено кеф, като я обърна по корем и започна да й масажирам гърба и дупето направо заспива.
Честно казано съмнявам се, че ще я науча лесно да спи по гръб, дори и да се навия да пробвам за няколко дни. Започнахме да я слагаме така, когато имаше по-силни колики /на о/о 1 месец/ и мислех да е само за малко и после, като се успокои да я обръщам по гръб, но тя започваше да реве. Сега положението е същото, въпреки, че вече няма колики. Просто опита от онзи следобед след доктора ми показа, че тя просто НЕ ИСКА да спи по гръб, нищо, че е на 2 месеца, пак не иска...просто не спря да реве от 16 до 19 часа и се въртеше на всевъзможни посоки в леглото. Накрая просто не можах да я гледам какво се мъчи и я обърнах по корем. Резултата - млъкна и заспа. То след такъв рев и аз бих заспала, но въпросът е, че не искаше да се укроти, докато не я обърнах. Ми това е положението. И на мен ми се струва логично обяднението на Драганов, но тук има доста примери, които го опровергават, а и племенницата на мъжа ми е спала от бебе така и нищо й няма на краката /сега е на 16 год/. А и Драгатов ми каза, че не трябва да се позволява на деца до 14 год да спят по корем, така, че ще трябва доста години борба, ако трябва да се следва тази логика. Пък и до сега не съм го прочела в никоя книга, като аргумент в подкрепа на спането по гръб. Само пишеше това за повръщането и задушаването.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз при Драганов не съм ходила, но Еми-Джеми (дано се включи), разказа как последният път при него казал следното:
"когато детето спи по корем, но нагъзено означава, че вече има нужда от възглавница, която да е твърда и да е толкова висока, колкото е разстоянието от рамото до брадичката - в случая при нас - 2 пръста.
Купих възглавнца на Чико, Влади ИЗОБЩО не иска да спи на нея Rolling Eyes - избутва я и си спи по корем и нагъзен.

# 37
  • Мнения: 5 391
веселина, това което описваш е аналогично с нашият случай-от 1-я месец спи по корем, сложихме го така пробно заради коликите и сега не мога да го приспя по друг начин.От изв време насам се е случвало да заспи по гръб след като го накърмя, но сънят му така е неспокоен и не особено дълъг-10-15 мин ConfusedСледя темата с интерес, макар че се допитах още тогава до педиатърката му и тя ме увери да не се тревожа, не било проблем Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
И ние спим по корем с дупето нагоре от доста време.Колко много деца са спели и спят така,само кривокраки трябва да гледаме по улиците hahaha.
И аз спя само по корем откакто се помня,пък смятам,че на краката ми нищо им няма Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 047
  След четвъртия-петия месец тази "клапа", която спира връщането на млякото се регулира и повръщанията спират ...

Да, но това бебе е на 2 месеца  Wink а и не мисля, че въпроса е за пренебрегване.

  Това беше към Калина.  Grinning А аз се изказах по-нагоре.

 
И ние спим по корем с дупето нагоре от доста време.Колко много деца са спели и спят така,само кривокраки трябва да гледаме по улиците hahaha.
И аз спя само по корем откакто се помня,пък смятам,че на краката ми нищо им няма Mr. Green

  Е, значи спокойно.

# 40
  • Мнения: 4 806
не виждам начин да стоя цяла нощ да пазя дъщеричката да не спи по корем и с вдигнато дупе. Наистина си мисля, че с тези хипотези се прекалява. Ако на човек му писано - ше има криви крака, ако не - както и да спи все тая. Как е установено, че точно така действа? Не ми е ясно. Нещо подобно на идеята за бибероните - ако се ползва, ще има криви зъби. А мислите ли, че ако не се ползва няма да има? Не е вярно и дъщеря ми е живият пример - никога не успях да я накарам да позлва биберон. Никакъв. И палче не е смукала. И има криви зъби. Като наблюдавам колко бебета спят по корем, дори в количките, трябва масово да сме кривокраки.

# 41
  • Мнения: 54
И двамата ми спят по корем, малкият ако не е надупен по корем, не може да спи, и големият беше така като бебе, пък краката му са си много добре, поне за момента...

# 42
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
хи-хи,  съвсем да оспамя-мама рече, че кубинските бебета спяли по корем и затова после им били щръкнали дупетата  Joy

Toва и аз съм го чувала за кубинските бебета Joy

# 43
  • Мнения: 35 968
Драганов е един от най-спорните и обсъждани доктори  Joy

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
и наистина, 2-месечно бебе, мисля, че за кратко време ще свикне да спи както го сложиш. а като започне да се обръща само, тогава ще си намери най-удобната поза.

Само, че ние може да сме на 2 месеца /вече почти 3 Mr. Green/, но сме с характер. Колкото и да ви звучи абсурдно така както повечето бебета не търпят да са по корем, така ние не търпин да сме по гръб. Дори, когато й правя гимнастиката, като я сложа по гръб и не й е особено кеф, като я обърна по корем и започна да й масажирам гърба и дупето направо заспива.
Честно казано съмнявам се, че ще я науча лесно да спи по гръб, дори и да се навия да пробвам за няколко дни. Започнахме да я слагаме така, когато имаше по-силни колики /на о/о 1 месец/ и мислех да е само за малко и после, като се успокои да я обръщам по гръб, но тя започваше да реве. Сега положението е същото, въпреки, че вече няма колики. Просто опита от онзи следобед след доктора ми показа, че тя просто НЕ ИСКА да спи по гръб, нищо, че е на 2 месеца, пак не иска...просто не спря да реве от 16 до 19 часа и се въртеше на всевъзможни посоки в леглото. Накрая просто не можах да я гледам какво се мъчи и я обърнах по корем. Резултата - млъкна и заспа. То след такъв рев и аз бих заспала, но въпросът е, че не искаше да се укроти, докато не я обърнах. Ми това е положението. И на мен ми се струва логично обяднението на Драганов, но тук има доста примери, които го опровергават, а и племенницата на мъжа ми е спала от бебе така и нищо й няма на краката /сега е на 16 год/. А и Драгатов ми каза, че не трябва да се позволява на деца до 14 год да спят по корем, така, че ще трябва доста години борба, ако трябва да се следва тази логика. Пък и до сега не съм го прочела в никоя книга, като аргумент в подкрепа на спането по гръб. Само пишеше това за повръщането и задушаването.
И Георги беше така- заради коликите го слагах по корем и той така си свикна. Бил е на 1-2 седмици тогава. И до сега си заспива по корем, но вече доста се върти. Проблеми с походката нямаме, нито пък са му криви краката. Може и да е вярно това дето го казва доктора, ама я накарай детето да спи не както на него му е удобно, а както ти искаш! Което ми напомня как ведънъж леля ми видяла, че крака ми виси от леглото, решила, че не ми е удобно и уж за да го сложи на мястото му като ме задърпа... само дето ме събуди.

Общи условия

Активация на акаунт