Помощ, съседът ни трови с въглища!

  • 6 178
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
LittleCactus,
информирайте се, разгледайте съвместно с вещо лице части от сграда и да си пишем, по същество.
 Hug
Коминът на една къща именно за това е съграден - за отоплителна система на твърдо гориво.
  ooooh!
Димоотвод ли е?

# 46
  • Мнения: 41 045
Този проблем с комините го има и в блоковете НС... някой си запали камината и стой та се удивлявай на екстрите от баш майсторите - не пукнатини, ами дупки... що за идиоти са тия строители, не мога да се начудя

Те май по принцип нямат комини, а само вентилационни шахти за аспиратор и вентилатори в мокрите помещения. Сега, ако някой си включи камина към вентилационна шахта, не знам кой е за бой.

# 47
  • Мнения: 2 600

Една от причините е видна. Останете си на село, на въглища.

Не знам, с какво ти предизвиках агресията, ама от четене на статистики, закони и съдебни решения (гледам, че из доста теми те оборват в тълкуването иначе) успя ли да забележиш, че  доста хора живеят на по 200-300 лв пенсия, или ако са млади с "големи" заплати, то гледат деца, и тези пари си остават толкова, дори когато навън е -15°С.
А всяка сграда гледа на всички посоки на света, така че няма как всяко жилище да е югоизточно и вътрешно и да може без топлене.
Този човек с котела вероятно също не му се занимава с дърва и въглища и представям си как  го тероризира авторката (него или семейството му), но просто това е най-евтиното отопление.  
 
 

# 48
  • Мнения: X
(гледам, че из доста теми те оборват в тълкуването иначе)
Моля за цитат, където са ме "оборили", но не с аргумент ЕЖК.  Hug

# 49
  • Мнения: 4 209
Аз си мисля, че въздухоотвод е в банята и в кухнята за аспираторите комините. Те дори вътре имат пластмасови тръби и няма как да се включи към тях печка на твърдо гориво.
Комините за печките са с коминни тела, които са бетонни.
По повод нашия проблем един съсед, който е строител ми обясни това.
И пак да потвърдя, че в нашия случай проблемът са реши с просто измазване отвън на комина.

# 50
  • Мнения: X
Предложете му да му плащате отоплението на ток и готово!

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Предложете му да му плащате отоплението на ток и готово!

Ам да - колко му е по едни 300-400 лв има няма на месец да даваш на комшията и още 2 бона за климатик, ама то къща, поне 2-3 ще трябват - 6 К Mr. Green Нищо работа Laughing Как не се е сетил автора/ката до сега ?

# 52
  • Мнения: X
Предложете му да му плащате отоплението на ток и готово!

Ам да - колко му е по едни 300-400 лв има няма на месец да даваш на комшията и още 2 бона за климатик, ама то къща, поне 2-3 ще трябват - 6 К Mr. Green Нищо работа Laughing Как не се е сетил автора/ката до сега ?

Ам.. Препоръчително е да се сети щом го/я трови. Има няма, ама има студ и човека тряя да се отоплява някак! За това дали се е сетил/а автор/ката или вижда само своя си проблем?
Ще плаща щом не ѝ/му харесва, няма да мръзне човечеца я, щот ги опушвал?!
Тъй всички ще са доволни, едните няма да ги трови мръсен въздух, а другите ще са на топло 😂

# 53
  • Мнения: 7 776
Тя авторката избегА. Само дето ни пусна тема да се дърляме и да си чешем клавиатурите Grinning

# 54
  • Мнения: 4 209
Тя се обиди, за това изчезна.
Може би чете, но не пише.
Винаги така става, когато се окаже, че мнозинството не е на твоето мнение.
Дано все пак  намерят начин да решат проблема цивилизовано и културно, без обиди и нападки.

# 55
  • Мнения: 68 753

Дано все пак  намерят начин да решат проблема цивилизовано и културно, без обиди и нападки.

Като вас ли ?
С нападки, присмех и сарказъм....

# 56
  • Мнения: 1 174
Щом е гад съседа, може авторката да не се занимава с оплаквания, доколкото разбирам, той е на първи, авторката на втори етаж с общ комин.
Щом тя не го ползва, зазижда го на нейния етаж и толкоз.

# 57
  • Мнения: 3 250
Каква мисъл, какъв ум!

# 58
  • Мнения: 7 776
Апхахахах, не! Това не е сериозно! После ще слушаме по новините - "семейство умря от задушаване от дим. Младото семейство зазидало комина, за да не може съседът на долния етаж да се отоплява на печка." Ама то две неща са безкрайни на тоя свят.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом е гад съседа, може авторката да не се занимава с оплаквания, доколкото разбирам, той е на първи, авторката на втори етаж с общ комин.
Щом тя не го ползва, зазижда го на нейния етаж и толкоз.
По - малоумен и престъпен съвет не бях чела. Това бие по тъпота и съвета да им купят климатици и да им плащат тока! Комина не е обща част в една къща???

Общи условия

Активация на акаунт