Провайдърът в съвременното общество

  • 13 671
  • 447
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
За голямо съжаление честотата на разпадналите се семейства предполага този сценарий да се заложи още при създаването на семейството. Дълготрайните семейства се оказват по-скоро голям късмет, отколкото правило.
А когато семейството се разпадне, вече е късно да се търси тепърва план Б. То така или иначе се налага и се намира, но стресът е неимоверен.

# 121
  • Мнения: 30 802
Ако един мъж е с отношение на провайдър, дали ще му пука, че жената не е "работещо момиче"? Доста жени споделят, че работата като че ли им дава някакво себеусещане, дори да не са кариеристки, някак се усещат като такива. Въпросът е, че за мъжете тия чупки и стойки рядко са интересни и впечатляващи. За други хора също, впрочем - ако някой си мисли, че с кариерен жаргон и нахакано поведение жените стават по-респектиращи...

# 122
  • Мнения: 18 737
Глупости, жената трябва да си работи за себе си и за собствен кеф, а не за да се прави нарочно на независима пред мъжа си.

А мъж, който цял живот носи на ръце безработна жена - може, но предимно по филмите.

# 123
  • Мнения: X
За голямо съжаление честотата на разпадналите се семейства предполага този сценарий да се заложи още при създаването на семейството. Дълготрайните семейства се оказват по-скоро голям късмет, отколкото правило.
А когато семейството се разпадне, вече е късно да се търси тепърва план Б. То така или иначе се налага и се намира, но стресът е неимоверен.
+1

# 124
  • София
  • Мнения: 1 646
Дренка,  аз владея български език на прилично, бих казала над средното ниво. Написала съм точно това, което съм имала предвид. Специално за теб обаче ще го обобщя с номерация.
1. Жената работи майка, за което не й се плаща.
2. Тъй като обаче сиренето е с пари, често парите у дома носи  бащата.
3. В доста случаи последният решава, че щом носи пари, значи е в някаква привилегирована позиция спрямо майката, оценява своя принос към семейството като по-голям от нейния, ако щеш.

Всякакви допълнителни смислови оттенъци (блян за велико признание, образи на майка-мъченица "цял живот" и т.н.) са творение на фантазията ти, което може да има различни причини, например:

1. Имаш сериозен проблем с четенето с разбиране, или
2. Влязла си в темата като на война и просто си спориш с когото ти падне.
Аз обаче не съм тук за това, така че за следващия си изблик избери нечий друг пост и си го "тълкувай", както ти дойде Peace

# 125
  • Мнения: 7 006
"Тате носи, мама меси"

п.п.Едно време народа не е имал никакви комплекси и проблеми с провайдването и провайдърите.. Crazy

Глупости, жената трябва да си работи за себе си и за собствен кеф, а не за да се прави нарочно на независима пред мъжа си.

А мъж, който цял живот носи на ръце безработна жена - може, но предимно по филмите.

Да,но за много от другарките,които се пънат да преизпълняват петилетки,гроздето просто е кисело...

# 126
  • Мнения: 4 454
Всяка жена може да си стои в къщи, но истината е, че сериозните добре възпитани и образовани мъже държат да имат до себе си жена с добра себереализация. Динко, от Ямбол ли беше, може и да се гордее, че е затворил някоя в къщи, но мъж, който си тежи на мястото, умее добре да цени и да живее с жена, която също има своята професионална и социална роля извън дома. Тя обаче не е "лъжица" за всяка мъжка уста.
За много мъже е предизвикателство да знаят, че ги е избрала жена, чиято позиция не се изчерпва с домашните задължения и функции покрай тях.  

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 07:49 от Iza_

# 127
  • София
  • Мнения: 12 374
Ако един мъж е с отношение на провайдър, дали ще му пука, че жената не е "работещо момиче"? Доста жени споделят, че работата като че ли им дава някакво себеусещане, дори да не са кариеристки, някак се усещат като такива. Въпросът е, че за мъжете тия чупки и стойки рядко са интересни и впечатляващи. За други хора също, впрочем - ако някой си мисли, че с кариерен жаргон и нахакано поведение жените стават по-респектиращи...
За мъжете? Кои по-точно? Човек ще рече, че си наясно какво иска половината човечество.

Ако наистина си вярваш, че за мъжете е далеч по-интересно и впечатяващо когато една жена се върти цял живот в бермудския триъгълник между печката, пералнята и сушилнята, значи си по-зле отколкото мислех. Хрумва ли ти изобщо, че има хиляди и хиляди хора - мъже и жени, които работят с желание? Трябва много да си си мразила работата, за да пляскаш такива алабализми във всяка тема на подобна тематика. Чак ми дожаля, егати. 

# 128
  • София
  • Мнения: 24 839
Всяка жена може да си стои в къщи, но истината е, че сериозните добре възпитани и образовани мъжете държат да имат до себе си жена с добра себереализация. Донко от Ямбол ли беше може и да се гордее, че е затворил някоя в къщи, но мъж, който си тежи на мястото, умее добре да цени и да живее с жена, която също има своята професионална и социална роля извън дома. Тя не е "лъжица" за всяка мъжка уста.
За много мъже е предизвикателство да знаят, че ги е избрала жена, чиято позиция не се изчерпва с домашните задължения и функции покрай тях.  


Ние сме в 21- ви век и това, което пишеш, просто не е вярно.

Днес едва ли повече от 1% от мъжете могат да си позволят фриволността да затворят жена си в кухнята, осигурявайки ѝ всичко, от което се нуждае.
Затова и се радват, като попаднат на някоя, дето се мери с тях и "гребе" наравно.
И да, предизвикателство е да се чувстват по- малко мъже, колкото по- малко жена се чувства тя, ама свикват бързо.

# 129
  • Мнения: 46 565
Във финансово отношение доста могат да я затворят в кухнята, но в наше време вече не могат да го направят, защото не са провайдери, за да разполагат с властта да вземат подобни решения.

# 130
  • Мнения: X
Тази тема с провайдъра не се ли изчерпа вече?

Повечето нормални съвременни мъже и жени искат партньор, който да ги цени, обича, подкрепя и да им партнира и в хубаво и в лошо. Не да им е като родител, който ги издържа изцяло и само да им се радва отстрани.

Таис, драго ми е да те чета!

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 22:55 от Анонимен

# 131
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но в 21 век никой няма "роля", всички сме заменими човешки ресурси, работим по спецификации, креативността намалява в повечето позиции до нула. И, разбира се, може да обичаш занаята си, но когато трябва да го вършиш всеки ден, по спецификации и за пари - си намразваш работата и работата, която произвеждаш, също те мрази, щото е неавтентична. Примерно.

Не знам за мъжете, но на хората по принцип им е адски досадно, ако някой говори за работа. Няма такова нещо като интересен разговор за работа.

# 132
  • Мнения: 46 565
Няма такова нещо като интересен разговор за работа.
За неработещите - няма.

# 133
  • Мнения: 30 802
Моля ти се, това е работа. Наистина са най-скучните разговори. Толкова ли няма други - и не, не за памперси и мусака, съвсем други.

# 134
  • Мнения: 4 454
Абсурт, аз посочих, че не пиша за всички мъже.

И точно защото сме в XXI-и век вече не е само до възможност на мъжа, а до желание на жената да бъде вкарана там, където би била само нечия функция.

И далеч не става дума за евтина еманципация или за басни по Лафонтен.

Общи условия

Активация на акаунт