Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 480
  • 734
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 251
При такъв проблем, сърденето няма място.. Отиваш да те видят. Може да не е нищо, но може и да е много. След като има и аборти, знаеш сигурно какво може да значи кафяво зацапване.. Успех!

# 346
  • Мнения: 561
Като прокървих аз се оказа че имам леко отлепяне и добре че успях да задържа положението, благодарение на следящото АГ, иначе щеше да се стигне до болница и задържане. Не че не си пих дуфастона и естрофема, ама на легло от вкъщи и с никакво деижение. На много жени се случва прокървяване, ама всяко такова си има причина и изисква незабавна намеса.

# 347
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, и аз да попитам. Някоя имала ли е нитрити в урината. От няколко дни съм с постоянни болки встрани на корема. Които от вчера се ограничиха до ниско долу в коремната област. Вчера бях при гинеколожката, която ми води жк, прегледа ме и видя, че всичко е наред с матката и т.н.  и ми пусна урина. Всичко е отрицателно освен нитритите, които са положителни. Утре ще пусна и посявка. Болките вече не са постоянни, но пак ги има. Предполагам, че са от бактериите. Искам, докато излязат резултатите от посявката да си помогна по някакъв начин и да намаля дискомфорта, както и да убия бактериите разбира се. В 18 г.с. съм. Моля за помощ! Simple Smile
Четох и си купих сироп от боровинки, гинеколожката ми даде и уростаб. Пия и биозин мама.

# 348
  • Мнения: 156
Момичета, някой ходил ли е на фетална морфология при д-р Бехтерева (гр. София)...ако може мнения

# 349
  • Мнения: 299
Момичета, и аз да попитам. Някоя имала ли е нитрити в урината. От няколко дни съм с постоянни болки встрани на корема. Които от вчера се ограничиха до ниско долу в коремната област. Вчера бях при гинеколожката, която ми води жк, прегледа ме и видя, че всичко е наред с матката и т.н.  и ми пусна урина. Всичко е отрицателно освен нитритите, които са положителни. Утре ще пусна и посявка. Болките вече не са постоянни, но пак ги има. Предполагам, че са от бактериите. Искам, докато излязат резултатите от посявката да си помогна по някакъв начин и да намаля дискомфорта, както и да убия бактериите разбира се. В 18 г.с. съм. Моля за помощ! Simple Smile
Четох и си купих сироп от боровинки, гинеколожката ми даде и уростаб. Пия и биозин мама.

Аз също имам нитрити, показател са за бактерии, да. Аз съм на жк чак на 10ти и тогава ще видим какво ще пия. Но нямам болки. Може да са от разтягането на матката, можеш да пиеш до 3х2 но-шпа на ден ако е голям дискомфорта.Simple Smile

# 350
  • Варна
  • Мнения: 3 415
stellc, пия но шпа, но имам чувството, че няма никакъв ефект. Ако е болки от разтягане няма ли да се вижда на ехографа? Когато ги описвах на лекарката, тя каза, че точно там са червата и пикочните пътища...

# 351
  • Мнения: 988
Мирослава,не се сърди на нещата,които ти казват момичетата,защото са прави и се опитват да ти помогнат.Единствената помощ,която можем да окажем в твоя случай е да те посъветваме да отидеш до спешното,за да се види от какво е това зацапване.Миналата бременност имах такова зацапване,няколко капки по бельото,обадих се на следящата ме АГ и тя почиваше и искаше да я чакам да се върне,е как ли пък няма да я чакам,отидох в спешното,не се откри причина,но все пак ми предлагаха да ме хоспитализират,за да следят да не стане нещо.Направо си смени лекаря,защото е много безотговорен,става въпрос за човешки живот,дори и да си в началото.Съветвам те да отидеш на преглед веднага,защото при предишни аборти има шанс да се повтори,а едва ли искаш това.

# 352
  • Мнения: 299
Не знам да ти кажа дали се вижда ако е от разтягане. Аз за първи път се сблъсквам с бактерии и не знам спада ли към чести срещаните симптоми болката. При уриниране имаш ли болки? Понеже аз и тогава нямам, нито имам течение или някаква странна миризма и се чудя дали не е замърсена пробата, или това няма общо? 🤔
За болките и на мен нито преди да забременея, нито сега ми помага но-шпато.. но май само това изписват първоначално(и още едно, чието име ми излезе от главата) и разбира се ако болките са наистина от разтягане или контракции пускат системи.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И аз нямам течение или болки при уриниране, нито болки в бъбреците. Болките са, когато се мърдам, при шофиране, когато искам да стана примерно. А до преди 2 дни бяха постоянни. Решила съм, че са от тези бактерии, дори бактериална инфекция и дори не се сетих да попитам гинеколожката дали може да е от тях...срам, срам, срам.
Другото обезболяващо е дро спаз. Предполагам, ще действа колкото и но шпа. Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 20:59 от trevichka

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте момичета Simple Smile
Предварително се извинявам понеже не знам дали въпроса ми е точно за тук, но все пак да попитам....
До мамите в Бургас - моля Ви препоръчайте ми АГ от който сте доволни за следене на бременност

# 355
  • Мнения: 10 874
Здравейте момичета Simple Smile
Предварително се извинявам понеже не знам дали въпроса ми е точно за тук, но все пак да попитам....
До мамите в Бургас - моля Ви препоръчайте ми АГ от който сте доволни за следене на бременност
Попитай в тази тема. Flowers Hibiscus

# 356
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте момичета Simple Smile
Предварително се извинявам понеже не знам дали въпроса ми е точно за тук, но все пак да попитам....
До мамите в Бургас - моля Ви препоръчайте ми АГ от който сте доволни за следене на бременност
Попитай в тази тема. Flowers Hibiscus



Благодаря ! Kiss

# 357
  • Мнения: 10
Здравейте, имам едно притеснение. Днес пих хапче ехинацея, като преди това четох че може да се пие. Но днес реших наново да се разровя и прочетох че е пагубно за плода употребата на тази дата добавка. Притесняваме дали еднократен прием би навредил? В 10 седмица съм.

# 358
  • Мнения: 11 343
Здравейте, имам едно притеснение. Днес пих хапче ехинацея, като преди това четох че може да се пие. Но днес реших наново да се разровя и прочетох че е пагубно за плода употребата на тази дата добавка. Притесняваме дали еднократен прием би навредил? В 10 седмица съм.

Е какво толкова пагубно да има. Нищо не е навредило.

# 359
  • Мнения: 6 622
Нищо ти няма. Имай едно на ум за приема на билки и подправки по време на бременност. Хомеопатията не е толкова безвредна. Но едва ли нещо ще ти стане от едно хапче.

Общи условия

Активация на акаунт