Нашите кухни - 77

  • 70 109
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4
Каква пречи ако фурната и котлоните са до комина?
Ей благодаря за съвета , обадих се на майстора да ми размести фурната и плота да  не са до комина точно 😋 Може би не съм го мислила толкова до сега защото така ми е в момента и в импровизираното кухненско място където живеем до сега

Извинявам се за разхвърляното 😉

# 241
  • Мнения: 540
Никой не сподели, от миришещите им, колко често се готви, с колко членно семейство Sad

Странно ми е обаче, че котлонът е индукционен. Дразни ме, че издава звук. Ама много ме дразни. И някак загряването се случва по странен начин, като наблюдавам как се награвят продуктите. Вярно, че е бърз, но може би на мен ми трябва време да свикна. Неестествено ми е някак обаче Simple Smile.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 15:28 от 2109beforeGDPR

# 242
  • Мнения: 13 191
Пускай си музика, докато готвиш, за да не се чува този шум. При мен индукционния котлон е на балкона, пускам го, настройвам часовника, затварям вратата и се отдавам на почивка 1swing.

# 243
  • Мнения: 40 950
Шумът е минимален, а и колкото го има е само на високите мощности. А аз на голяма мощност карам само докато заври, после си поддържам къкренето на 5-6 и шум няма. И не усещам нищо толкова странно, какво странно може да има в една вряща тенджера? Единствените фактори са време за завиране и колко точно си регулираш мощността.

# 244
  • Мнения: 540
Не, не в тенджера. Когато е нещо за тиган. Наистина не мога да го обясня, а и сигурно е само в моята глава Simple Smile. А при мен шума е точно на ниските стойности. Колкото по-ниско, повече ми шуми. Но аз имам много силен слух, което много често ми е пречило, че чувам неща, които даже не искам да чувам Simple Smile, но това е явно на честота, която ме дразни. Примерно има звуци, които са за гонене на кучета, и много хора не ги чуват, а на мен сякаш някой ми пробива мозъка със стоматологична машина. Просто споделям, че ме дразни мен, нищо повече. Сигурно ще свикна, но в момента дори ми липсва топлината, колкото и да е странно това.

# 245
  • Мнения: 104
Здравейте,
предстои ми приключението нова кухня, но понеже ми е за пръв път, ще се радвам на всякакви съвети и помощ.
Ще е по-скоро лятно жилище, така че колкото по-нормален бюджет, толкова по-добре. Мястото е Г-образно - 254х385 см., Поиграх си с Magnet Kitchen Planner и това успях да сътворя.

Долу: мивка, вдясно съдомиялна, вляво пералня, две чекмеджета, глух ъглов, бутилиера за буфер между шкаф и фурна (коминът се пада вляво, точно до последния шкаф).

Горе: шкафове, шкафове.... аспиратор над фурната, шкафове..

Прочетох 10 теми назад, мнооооооого полезни съвети видях, но все съм с усещане, че нещо да забравям.

И още нещо: кое е по-изгодно - тук спорим много с половинката:
1. да си купим отделни модули, които да си сглобим
2. да поръчаме плоскости (и евентуално отделно вратички), които да сглобим
3. да поръчаме на мебелист с надежда, че няма да ни смъкне кожите за извънградското разхождане и все пак ще свърши работата прилично.

Благодаря на всички, които изчетоха фермана Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 01:09 от 3axap

# 246
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
1. Най-евтино и същевреммено най-лошо като качество. Ако ще ползвате кухнята рядко може да минете на този вариант, но трябва да имате предвид, че кухнята ще е на модули и няма да може да се уплътни всичко.

2. Този вариант е ако мъжа ви има някакви познания в областа може да се получат нещата, но с някакви кусури които ще ви дразнят, ще е по-скъпо от вариант 1, но ще я направите по вашия проект.

3. Тук вече оставате всичко в ръцете на мебелиста и се надявате, че не сте дали парите си на вятъра...

# 247
  • Мнения: 275
Каква пречи ако фурната и котлоните са до комина?
Ей благодаря за съвета , обадих се на майстора да ми размести фурната и плота да  не са до комина точно 😋 Може би не съм го мислила толкова до сега защото така ми е в момента и в импровизираното кухненско място където живеем до сега

Извинявам се за разхвърляното 😉
Ами какво пречи..май нищо 😋 Първоначлно след коментарите тук си промених проекта, но след едно по внимателно обсъждане със съпругът ми решихме да си оставим нещата в първоначален вариант - за да не си накъсваме плота и да има повече свободно място. На снимката се вижда как печката ми  е завряна в стената и това не ми пречи да си я отварям и с дясна ръка ( както тук някой беше писал, че нямало да става).

# 248
  • Мнения: 3 070
1. Най-евтино и същевреммено най-лошо като качество. Ако ще ползвате кухнята рядко може да минете на този вариант, но трябва да имате предвид, че кухнята ще е на модули и няма да може да се уплътни всичко.

Шадоу е прав, но все пак на мен ми се струна най-удачен вариант за бюджетна кухня. И да, вярно е, че няма да може да уплътните всичко, навсякъде.
Скрит текст:
Погледнете в магазини Явор - не блестят с особено качество, но са здрави като цяло и има бюджетни варианти.

# 249
  • Мнения: 4
Здравейте! Тук изчетох доста инфо за кухните как е правилно да бъдат изпълнени, но аз се нуждая от сериозна фирма за кухня по поръчк за гр София. Благодаря предварително! Ако искате да не прозвучи като реклама може да ми пишете и на лични.

# 250
  • Мнения: 13 191
Каква пречи ако фурната и котлоните са до комина?

Извинявам се за разхвърляното 😉
Ами какво пречи..май нищо 😋 Първоначлно след коментарите тук си промених проекта, но след едно по внимателно обсъждане със съпругът ми решихме да си оставим нещата в първоначален вариант ...
Поне едно такова изтеглящо чекмедже сложете до стената, преди фурната



# 251
  • Варна
  • Мнения: 926


Това е новият ми проект (сама съм го правила, затова е в толкова окаяно състояние).
Върху пералнята и сушилнята ще има плот, както и в ъгъла (не намерих как да го добавя. Високите шкафове ще са 3 Авентуса по 1м. Фурната ще е само една, ще почва от нивото на плота.

# 252
  • Мнения: 533
Имам въпроси относно разположение на кухнята .Ще пусна и снимка на стаята за онагледяване.Още не съм решила каква форма да е,кой уред и шкафове къде да разположа. Мисля събота да отидем до Икеа и да поръчаме,но и аз самата не знам какво искам още.Това е мястото, където ще бъде.Обособено е като ниша. Размери 228 в дъното и двете страни малко се различават- от ляво 148 см  и от дясно 146 см. Там има в момента тръба,коята минава и ъгълът не е много прав.В момента всичко е изкъртено и в петък ще дойдат майстори да го правят. На другата ми стена мислех да сложа 2 шкафа ,в единият евентуално да е хладилника .
Този шкаф естествено го няма.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 07:38 от Чъки

# 253
  • Мнения: 797
Каква пречи ако фурната и котлоните са до комина?
Ей благодаря за съвета , обадих се на майстора да ми размести фурната и плота да  не са до комина точно 😋 Може би не съм го мислила толкова до сега защото така ми е в момента и в импровизираното кухненско място където живеем до сега

Извинявам се за разхвърляното 😉
Извинявам се, дано да не ви обидя. На снимката виждам дръжки сложени на хаос. Мен много ме дразни. Когато избирате врати и механизми внимавайте да не се получава такава бъркотия. Много е кофти и ако аспиратора се издърпва и тогава трябва да има разминаване. Може да се оправи ако намерите напълно вградяем аспиратор. Може би само на мен ми прави впечатление.
На една позната мъжът и се фукал че може да сложи вратичките и ги е сложил по диагонал на ъглите. Такава излагация;)
Чъки, струва ми се малка кухнята, а осветителното тяло, това кръглото прекалено голямо. В малки пространства трябва да се съчетават двете неща, да няма нещо което да изпъква и да прави стаята да изглежда като кутийка на фона му. Шкафа е чудесен 🤗 Май си късметлийка с кухня без трегери, огромни комини, чупки....

Емили. Проекта не е зле. Тези кубчета под плота в дясно аз бих хи направила на горни шкафчета на два реда с различна дълбочина за да разчупя ситуацията. И бих продала ако имам уредите, за да си купя две в едно сушилня и пералня. За тях ако имаш място може да ги сложиш другъде. Там до мивката няма ли място за хладилника, за да ти е на близо? На мястото на хладилника ако имаш къде да го сложиш може да си спретнеш зад голяма врата много чекмеджета за склад.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 12:58 от Blagoslovena

# 254
  • Варна
  • Мнения: 926
Последния шкаф на плота в дясно е 45 ( не е схвсем кутийки).
Пералня със сушилня в едно, никога не бих си взела. За жалост няма сушилни за вграждане, а нямам къде другаде да ги сложа уредите. Мога да ги сложа в шкафове, но трябва да направя плота 70см.

Общи условия

Активация на акаунт