Януарска рожба скоро ще се гушка с мама, няма радост по-голяма!

  • 36 326
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 285
Зазу, @steraki, Честити ви рожби! Да са ви живи и здрави, а вие бързо да се възстановявате! Flowers Rose
За лохиите - при мен варират, в един момент много слаби, после бяха обилни, сега пак а съвсем слаби (ден 15ти).

# 706
  • Мнения: 469
Честито, майчетааа!!! Здрави и силни бебоците да са! Вие да се оправяте бързичко!
Ехе някои вече сменяте номер дрешки, а аз още си чакам. Сега на кой номер мина? 62ли?
Ами те като не си отговарят на размерите ... Имам и 74 вече. Хахахаха. Завчера й напазарих 68. Ама вече е над 4кг, а се роди 3300. Имаме си лекар вече и сме на консултация на 23-ти.
За лохиите - моята приятелка каза, че при нея са били 10 дни. При мен с първите деца бяха по 20 дни, сега тъкмо свършват, а е ден 26! Всеки път май е различно.
Нямам търпение аз да отида на лекар, защото това дето усещам не смятам, че е нолмално. Божке, паника съм аз! Най-вероятно всичко си е повече от нормално!!!

# 707
  • Мнения: 3 307
Честито на новите мами! Живи и здрави бебоци и мами! Аз с първото дете имах лохии най-много 10 дни. Кърмих и на 30 ден ми дойде цикълът. Лекарката ми се видя в чудо, но потвърди, че има озряла яйцеклетка. Аз пък съм притеснена дали бебето ми няма гъбички от моя антибиотик, който пих 15 дни. Като се върнахме вкъщи от родилното й беше червено дупето. Спазвам много добра хигиена, мажа с коремче, често мия на чешмата. Минимум 7, 8 памперса заминават дневно. Кожата уж се оправи. От два дни видях по срамни те устни нещо като лющене, после и към дупето. Днес ми се вижда, че е повече това бялото. Ще звъня на Педиатър с молба да дойде на частен прием вкъщи. Първото ми дете никога не е имала пъпчица, червено или петънце. И сега съм доста притеснена.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 635
неви86, за бялото нещо има два съвсем безобидни варианта - а/ кремчето, с което я мажеш не винаги се измива добре; б/ имам някакъв спомен, че бебетата понякога се чистят от хормоните на майката и затова се появява. Питай педиатъра, но не се тревожи особено.

Поздрави и честитки за всички нови бебета. Не мога да смогна да ги изброя дори. Hug

При мен новините са, че няма новини. Никакви признаци за предстоящо раждане. Бебето е високо, което си е нормално за второ-трето дете. Ехографът го измери около 3600, но според докторката реално е по-малко. Главата е под 10 см, така че няма страшно. Нямам разкритие, нямам нищичко. Ще чакаме термин и до четири-пет дни след това и ще се предизвикваме, ако се налага.

Лимонче, като имаш време пиши как стигна до болницата. Всичко наред ли беше?

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 15:59 от Jillian

# 709
  • Мнения: 56
Здравейте мами,днес се роди и нашето слънчице 3080гр. 48 см.много съм щастлива но сякаш още не осъзнавам какво ми се случи Simple Smile
Честита радост! Да сте здрави и щастливи заедно Simple Smile

# 710
  • Мнения: 3 307
Jillian, все забравям да ти благодаря, че така добре модерираш нашата тема. Благодаря от сърце

# 711
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian, все забравям да ти благодаря, че така добре модерираш нашата тема. Благодаря от сърце

Ее, стига де, няма за какво. Blush Тя, ВандГ беше свършила повечето работа, аз само добавям нещо тук-там. Мисля, че ще имаме време за още една тема и после ще се местим в Родени.

# 712
  • Мнения: 621
О да и аз мисля,че още една тема ще ни трябва. Все пак аз още си чакам ,а термина е 31.01.

# 713
  • Мнения: 425
Здравейте! Нашето бебе се роди днес с планово секцио. 51 см, 3.750 Simple Smile))
Няма да ни го дадат да кърмим до утре, за жалост... дано това не се отрази на слизането на кърма.

# 714
  • Мнения: 6 622
Jillian, тя си изчака търпеливо датата на секциото. Чак вечерта преди секциото получих контракции,но вече бях в болницата и ми беше спокойно.

# 715
  • Мнения: 5 026
Здравейте! Нашето бебе се роди днес с планово секцио. 51 см, 3.750 Simple Smile))
Няма да ни го дадат да кърмим до утре, за жалост... дано това не се отрази на слизането на кърма.
Честито бебче! Да е жива и здраво:) Бързо възстановяване и скоро са се гледате вкъщи!
Аз бях секцио по спешност и кърма имам, слезе към 4-я ден. Лошото е, че и на мен не ми го даваха, а аз първия ден не можах да отида и го захраниха с АМ....и му тъпчеха шишето в устата за всичко И сега имам проблеми с бебо. Плаче като е на гърда, дърпа се, пищи и си търси шишето Cry
Други мами минали през подобно нещо!?

# 716
  • София
  • Мнения: 287
Вчера се роди и моя син Александър, 3.200кг,49см, нормално и бързо раждане, сега повече ме боли корема, от колкото като ражда. Засука още вчера сутринта и си суче по 40мин, (не дава да го махам) а имам само коластра, но днес усещам гърдите много тежки и напрегнати, надявам се утре да имам кърма вече. Целия е в дребен обрив, та даже и бели мехурчета миниатюрни, казаха, че е алергия към белтъка, но щяла да премине тия дни, каквото и да значи,, надявам се в нас да се оправи, нямам търпение да дойде петък и да се приберем в нас, утре каката има РД и ще го пропусна, но ще празнуваме в събота.

# 717
  • Мнения: 3 307
Пухита, честито! Жив и здрав да е! И при мен беше така с болката. Ужасно ме болеше коремът докато кърмя. Но това беше само първата седмица. Това е характерно при второ раждане. Оф, пак имам тревоги. Имам херпес на носа. Изчетох сумати статии колко е опасно да не се зарази новороденото. Кърмя с маска. През бременността също имах цели 3 пъти. Чувствам се прокажена като чума за собствените си деца. Доскоро се притеснявах, че съм с грип. Раждах с маска на уста. Ужас просто! Утре привечер ще идва педиатър у нас да види   бебка за това бялото по дудата и дупето.

# 718
  • Мнения: 1 327
Бялото е смегма и си е нейно Simple Smile.От хормоните приети от нас последния месец .С времето се изчиства.Аз бях изпаднала в ужасТ ,когато ни изписаха,мислих че е от техен крем ,но вече няма .Само с водичка съм я пличкала,почти не пипам там освен ако не се е изцапала ако е акала.

# 719
  • Мнения: 3 307
Shannel, благодаря. Знам, че има хормонална криза, дори и едната й гърдичка е подута. Но това за смегмата не го знаех. Довечера лекарката й ще дойде да я види. Дано да сте прави, момичета. Има ли някоя от вас списък какво да се яде и какво не при кърмене. Вчера ядох помело почти цяло, мандарини, ябълки. Пък снощи ядох салата айсберг и тази нощ не сме спали почти.

Общи условия

Активация на акаунт