Пие ли се флуор по време на бременност?

  • 3 006
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
Здравей,нямах време да 4ета другите отговори и моля да ме изжини6,ако се повтарям Hug.Най-доброто не6то ,което може6 да направи6 без да приема6 никакви ''медикаменти'' е да пие6 по 200мл /не пове4е Naughty/ на ден мин.вода ХИСАР.Мойто мъж е зъболекар и препоръ4ва това на вси4ките си бременни пациентки./бкл. и мен Blush/.
Препоръ4вам на вси4ки бъде6ти мами ,за6тото това е необходима за за ва6ите неродени  бебоци Hug и вси4ко после 6те  е Whistling

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Не съм пила по време на бременността, а не смятам да давам и на Емма.

# 17
  • Мнения: 350
Флуорът е елемент относно чието химическо действие в организма има  напълно противоречиви мнения.
Боготворен от едни и отричан от други като токсин за нервната система...
Човек сам избира дали да го вземе.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Аз пих през бременноста,но не много редовно.Купих и за бебка,но съм го спряла от 2 месеца след като се начетох на доста материал.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз пих Зимафлуор от 6 месец на бременността, но на детето не съм давала.  Thinking

# 20
  • Мнения: 36 026
никога не съм пила, на каката съм давала известно време, на беба - не!

# 21
  • Мнения: 334
Пих го по предписание.

# 22
  • Мнения: 6 472
Предписаха ми го, но не съм го пила. На децата също не давам.

# 23
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 715
Много Ви благодаря за отговорите!  bouquet Аз също от началото на 6 месец започнах да го приемам, Зимафлуор от 1/4 mg, но пия по 4 таблетки дневно. Това много ли е? Вие по колко пиехте и до края на бременността ли?

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По съвет на стоматолога ми и аз пиех, давала съм и на сина си. Не съм умряла още. Аз пиех Флуорин по 4 таблетки, но трябва да не се пие мин. вода, че и в нея има. Общото количество за деня за възрастен трябва да е не повече от 4млгр флуор.

# 25
  • Мнения: 2 674
не съм го пила - ядях млечни

# 26
  • Мнения: 306
Флуор не. Ама що айрян изпих!!!

П.С. А жена ми пи флуор.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 782
И аз пия. В същото количество.
Много Ви благодаря за отговорите!  bouquet Аз също от началото на 6 месец започнах да го приемам, Зимафлуор от 1/4 mg, но пия по 4 таблетки дневно. Това много ли е? Вие по колко пиехте и до края на бременността ли?

# 28
  • Мнения: 565
Picky, аз пия Zymafluor от 1mg po 1 tabl. дневно, т.е същата доза като теб. Но го започнах малко по-отрано. Стоматоложката ми и гинеколога обаче ме предупредиха да сменя минералната вода с трапезна, за да не се получи предозиране на флуора Laughing

# 29
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 715
  bouquet Благодаря Ви за отзивчивостта! Много се бях притеснила за тоя флуор, да не си навлека някакви неприятности като го приемам, пък и не само на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт